Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

[quote name='*Monia*']Muszę pochwalić acanę, bo bardzo ładnie i szybko namięka po zalaniu nawet zimną wodą.[/quote]

a to akurat z tego co wiem nie jest plusem a minusem - dobra karma nie powinna szybko peczniec w wodzie, tak samo nie bedzie szybko peczniala w zoladku psa - naturalnie jesli bedzie wolno w wodzie to i wolno w brzuchu;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest ursa81

Karma nie powinna mocno pęcznieć po namoczeniu. Karmy z dużą zawartością zbóż będą kilkukrotnie zwiększały objętość ale akurat skład możemy przeczytać na worku i bez doświadczeń z zalewaniem karmy wodą.
Jest jeszcze taka sprawa, że jeśli karma zawiera dużo części niestrawnych typu kawałki ziaren, kości, włosy to też nie zwiększy wiele objętości ale za to nie rozmoknie do końca tylko pozostaną twarde, "kaszowate" grudki.
Jednym słowem z tym namaczaniem to nie ma ścisłej reguły.

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='Tilia']ale może chodzi o to, że robi się miękka, a nie o to, że powiększa swoją objętość?[/quote]

Dokładnie. Ważne czy mocno nie pęcznieje i nie powiększa wielokrotnie objętości, a nie w jakim czasie pęcznieje :) Tak myślę.

Link to comment
Share on other sites

Figa je już drugi, bardzo jej smakuje często nawet całą podłogę mam zaślinioną zanim jej podam jedzenie, przy innych karmach się to nie zdarzało, kulki są chyba trochę cięższe niż np. puriny pro plan, mam tą samą miarkę i zauważyłam, że muszę tak o 1/3 mniej dawać niż puriny, bo mi sucz za gruba się zrobiła, sierść ładna, energia dopisuje, cena też zachęcająca więc przy niej na razie zostajemy, no i ma chyba, po Orijenie, najwiecej mięsa w składzie

Link to comment
Share on other sites

Z tym pęcznieniem to trochę źle się wyraziłam, bo acana nie zwiększa jakoś dużo swojej objętości. Szybko się robi miękka i mi to pasuje. Grudek dużych przy karmieniu tą rozmoczoną papką z ręki też w karmie nie zauważyłam ;). Ogólnie dla mnie same plusy.

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

A mnie się dość długo moczyła łososiowa, może jakieś 25 - 30 minut. Nie powiększyła mocno objętości - najwyżej dwukrotnie. Nie było po rozpuszczeniu pozostałych większych części.
Szybciej namaka w gorącej ale należy zalewać ciepłą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Estera']Kilka dni temu kupiłam moim piesom Acanę. Kupiłam jeszcze w starych cenach. Dzisiaj chodzą po sklepach internetowych i co widzę? Acana podniosła ceny o ok. 5 zł! :([/quote]
Ja ostatnio kupowałam swoją za 165zł, teraz 179... Jestem ciekawa czy to tylko chwilowa podwyżka czy już stała..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Ja ostatnio kupowałam swoją za 165zł, teraz 179... Jestem ciekawa czy to tylko chwilowa podwyżka czy już stała..[/quote]no to jeszcze więcej ... Ja kupuję worki 3kg, i Small breed puppy skoczyło z 37 na 42, a S&P z 45 na 49 .... Szkoda :-( Pewnie stała, choć chciałabym się mylić..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czy karmi ktoś Acaną S&P. Prosiłabym o lekka charakteryzacje granulków. Czy są one raczej suche, czy może tłustawe? I jak jest z tym zapachem bo słyszałam, że jest bardzo intensywny?
Swoja droga Acana S&P strasznie podrożała. Jeszcze niedawno była za 180zł 15kg, a teraz ok195:(

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='Talia']Czy karmi ktoś Acaną S&P. Prosiłabym o lekka charakteryzacje granulków. Czy są one raczej suche, czy może tłustawe? I jak jest z tym zapachem bo słyszałam, że jest bardzo intensywny?
Swoja droga Acana S&P strasznie podrożała. Jeszcze niedawno była za 180zł 15kg, a teraz ok195:([/quote]

Karmiłam. Zdjęcie granulek jest w wątku "Wielkość granulek". Opisowo: twarde, zbite, wyglądają na suche ale gdy weźmie się do ręki to wtedy dopiero widać, że jednak tłuste :lol: Zapach mocny, kwaśny jednak jak dla mnie znośny, całkiem przyjemny ;), łososiowy. Acana to świetna karma tylko, że obecnie mamy wiele dobrych karm na bazie ryby, a choćby o wiele tańszy Bosch F&P. Nie karmiłam nim ale nie podoba mi się wzrost cen Acany więc następnym razem kupię z zemsty Boscha :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Miałam próbkę tego boscha i tam jest podział na 2 rodzaje granulek (o ile sie nie mylę) i chyba właśnie jedne są rybne(takie małe rybki) a takie zwykłe kulki to chyba ziemniak. i niestety moja jadła tylko te rybki.

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='Talia']Miałam próbkę tego boscha i tam jest podział na 2 rodzaje granulek (o ile sie nie mylę) i chyba właśnie jedne są rybne(takie małe rybki) a takie zwykłe kulki to chyba ziemniak. i niestety moja jadła tylko te rybki.[/quote]

:lol: Acana S&P jest jak najbardziej godna polecenia! Spróbujcie.

Link to comment
Share on other sites

My jemy S&P i jak do tej pory jest to najlepsza karma, jaką karmiłam. Zapach jest, owszem, ale w porównaniu z otwartą puszką sardynek zapach tej karmy to miodzio ;) Intensywny staje się dopiero po wwąchaniu się w pełną garść (choć możliwe, że już się do niej przyzwyczaiłam, jak do perfum:eviltong:). Natomiast z ceną ostatnio faktycznie przyszaleli i gdyby nie to, że napawdę mojemu na 100% odpowiada, zaczęłabym się zastanawiać nad zmianą.

Link to comment
Share on other sites

po krótkim teście Brita Care zdecydowanie wracam do Acany Salmon- kupiłam worek jeszcze po starej cenie (w hurtowni ten rodzaj jest jeszcze w starej cenie, może im coś z zapasów zostało) i zastanawiam się czy nie kupić ze dwóch na zapas- duża jest różnica w cenie na worku rybnej w sklepach? czytam że około 15 zł?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tilia']po krótkim teście Brita Care zdecydowanie wracam do Acany Salmon- kupiłam worek jeszcze po starej cenie (w hurtowni ten rodzaj jest jeszcze w starej cenie, może im coś z zapasów zostało) i zastanawiam się czy nie kupić ze dwóch na zapas- duża jest różnica w cenie na worku rybnej w sklepach? czytam że około 15 zł?[/quote]
Kupowałam za 165zł, później 169zł, teraz jest po 179. 10zł minimum ;) Zależy od sklepu, w niektórych widziałam za ponad 200zł..

Link to comment
Share on other sites

Próbuje przestawić swojego psa na Acane, bo do tej pory jadł Purine, i zaczęły sie problemy z sierścią i łupież, wiec poradzono mi zmiane karmy. Powoli zaczynam mu mieszać, ale zauważyłam że zostawia w misce troche karmy, właśnie Acanę. Chyba mu nie smakuje. Jak myslicie, próbować przestawiac dalej, się przyzwyczai, czy też wypróbować inne karmy?

A co do cen-w moim zoologicznym(Szczecin) za duży worek (15kg) wychodziło koło 165zl.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...