Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

Chyba nie, bo jak pokropiłam troszke olejem, to zjadł z miła chęcią.A dodaje tak garść, na miske to nie jest dużo, a zostaje właśnie Acana(mniejsze granulki) i witaminy-myśle że to jest kwestia innego smaku, chociaż specjalnie tak dobrałam, że dostaje Purine Lamb&Rice i Acane Lamb&Rice. No zobaczymy, myśle że przy takiej ilości powinien swobodnie zjadać(garśc na miche) ale to pierwsze kilka dni, zobaczymy póżniej.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pro plan fajniej mi pachnie;p jest tez tlusty, granulki to "lezki" acana ma okragle granulki mniej tluste... moje sie slinia bardzo na pro plana.. przy acanie tego nie bylo... aczkolwiek acane tez lubie ale w innych wersjach;p

Link to comment
Share on other sites

Moje futro jadło Pro plana łososiowego w ubiegłym roku, tłuste i smrodliwe te granule były a suka tyła w oczach po nim. Wylądował w schronie. Acana łososiowa wg. mnie mniej tłusta pies tak samo wciągał, zapach jak dla mnie lepszy niż w pro plan.

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='Bura']Moje futro jadło Pro plana łososiowego w ubiegłym roku, tłuste i smrodliwe te granule były a suka tyła w oczach po nim. Wylądował w schronie. Acana łososiowa wg. mnie mniej tłusta pies tak samo wciągał, zapach jak dla mnie lepszy niż w pro plan.[/quote]

Ja też polecałabym raczej Acanę łososiową ale wiadomo co pies to inny organizm.

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem na etapie przestawiania Tośki z Brita na Acanę dla psów małych ras i dziś, zmieszałam jej obie karmy, więcej Brita, mniej Acany - żeby nie było żadnych rewolucji żołądkowych, a suczka ku mojemu zdziwieniu zjadła wszystkie krokiety Acany, natomiast Brita zostawiła :crazyeye:. No cóż, jesteśmy na dobrej drodze do zmiany karmy :lol:

Link to comment
Share on other sites

Postanowilam zmienic karme jednemu z moich psow z acany na nutre nuggets.Ciekawa jestem efektu, bo nie ukrywam, ze jednak mam ogromne zaufanie do acany, jednak powoli nudzi sie suni.Zobacze jak na tym wyjdziemy:roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='martita']Postanowilam zmienic karme jednemu z moich psow z acany na nutre nuggets.Ciekawa jestem efektu, bo nie ukrywam, ze jednak mam ogromne zaufanie do acany, jednak powoli nudzi sie suni.Zobacze jak na tym wyjdziemy:roll:[/quote]

Nutra Nuggets jest chwalona jak wiadomo ale składowo raczej gorsza od Acany. Cenowo wychodzi obecnie taniej bo Acana podrożała. Ja testowałam kiedyś niebieską Nutrę i niestety: łupież i wypadanie sierści już po kilku tygodniach :shake: Czegoś psu brakowało lub nie przyswajał jakiegoś składnika.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego zdecydowalam sie na zielona.Dzis dostalam karme, po ocenie narazie jedynie organoleptycznej,moge stwierdzic:o rety!ale drobne granulki:crazyeye:.Zobaczymy jak suni zasmakuje kolacja, jeszcze z przeblyskami acanki:p

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

Miałam zacne cele trzymania psów wyłącznie na Acanie a tu lipa :razz: Zdecydowanie za droga ta Acana jest obecnie. Nie wiem czym będę teraz karmić... Nutra to niezły pomysł ale zraziłam się tą nieudaną próbą z niebieską. Sama nie wiem czym zastąpić Acanę. Będzie ciężko...

Link to comment
Share on other sites

Oj bedzie, bedzie.Ja narazie nie bede polecac nutry,moze za pare dni:razz:, ale zielona ma podobny sklad do acanki adult, nutra maintance(ta niebieska) zas, jest duuuzo slabsza od adult.Moze wyprobuj nutre performance???

Link to comment
Share on other sites

A czy ktoś z Was karmi może Acaną z jagnięciną i ryżem? Jakie macie o niej zdanie? Ja muszę jedną moją sukę przestawić z Orjena bo jej niestety nie służy, a nie chcę na razie wracać do Royala i tak sobie o tej Acanie pomyślałam.

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[QUOTE]Oj bedzie, bedzie.Ja narazie nie bede polecac nutry,moze za pare dni:razz:, ale zielona ma podobny sklad do acanki adult, nutra maintance(ta niebieska) zas, jest duuuzo slabsza od adult.Moze wyprobuj nutre performance???[/QUOTE]

Narazie zjadamy Belcando. Niby wszystko ok ale psy mocno schudły :( Może i spróbujemy z innymi rodzajami Nutry.

[quote name='Equus']A czy ktoś z Was karmi może Acaną z jagnięciną i ryżem? Jakie macie o niej zdanie? Ja muszę jedną moją sukę przestawić z Orjena bo jej niestety nie służy, a nie chcę na razie wracać do Royala i tak sobie o tej Acanie pomyślałam.[/quote]

Myślę, że jeśli Acana nie służy to Orijen tym bardziej nie będzie. Tak przynajmniej pisali inni na tym forum. Co do Acany z jagnięciną: super karma, łososiowa też. Bez najmniejszych zarzutów do czegokolwiek. [SIZE=1]Pomijając cenę...[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Acana z jagnięciną ma takie jakieś suche granulki, kupiłam ją kilka razy, zjadały i problemów nie było, ale najlepiej jednak idzie im rybna.

Co do Nutry Nuggets to ja ją przez kilka lat psom kupowałam i nie miałam zastrzeżeń- głównie zieloną.

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='an1a']Ja z Acany przeszłam na Diamond Naturals, jestem ciekawa co z tego wyjdzie...[/quote]

Diamenty, naturalnie ;)

[QUOTE] Co do Nutry Nuggets to ja ją przez kilka lat psom kupowałam i nie miałam zastrzeżeń- głównie zieloną.[/QUOTE]

Myślę, że ewentualnie przetestujemy Professional (czarną).

Acana jest składowo lepsza niż Arion ale kusi mnie wypróbowanie Ariona Lamb. Dużo pozytywnych opinii na krakvecie:
[URL]http://www.krakvet.pl/arion-adult-lamb-rice-2x15kg-p-10891.html[/URL]
i na naszym forum:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=19147&highlight=arion[/URL]

Link to comment
Share on other sites

My jak nie bylo acany kupilismy dla suki proformance, i jest ok, ale jednak wolalam acane (puppy lb). Teraz suka mojej znajomej rozwalila sobie brzusio i kupimy od nich 18kg Best Choice performance, ale nastepnie chcialabym malej kupic acane extreme albo rybna.

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

Tyle, że jest problem tego typu, iż oba moje psy nie tolerują kurczaka w większości karm. Dlatego raczej jakaś delikatna ale zarazem dość kaloryczna karma musi być :shake: Acana w wersji Lamb i Salmon wbrew temu co napisane dość dobrze "pasła" moje psy ;) Nie chudły po niej. No i cały w tym ambaras, żeby oba tolerowały naraz ;) Zamówiłam Ariona Lamb. Fajnie byłoby ustawić psy na taką taniutką karmę :eviltong: Może wypali. Zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

ursa81 nie chcę Cię dołować ale z tego co kojarzę Arion lamb ma składzie kurczaka tutaj podaję skład z [url]http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?products_id=138[/url]

[B]Składniki:[/B]
Ryż (min25%), mięso jagniece (min.10%), mieso drobiowe, sosy, tłuszcze, śruta kukurydziana, śruta przenna, hydrolizowane białko drobiowe, tłuszcz zwierzęcy, wysłodki buraczane, proszek jajeczny, fruktooligosacharydy, lecytyna, witaminy i składniki mineralne.

Mam nadzieję, że jednak karma posłuży Twoim psiakom:)

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

Przestudiowałam skład ale tak jak mówiłam, nawet nieliczne kurczakowe się sprawdzały więc może akurat ta karma będzie ok? :) Zdam relację. Psiaki mam 2 ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Heh no tak, nawet podawałam na forum link do testu Animalii karm z jagnięciną, większość miała mało z nią wspólnego ;)[/quote]

i chyba bardzo dobrze wypadl Brit :) taki niepozorny, a ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...