Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='marmara_19']hmm a jaka jadla?light?? na kazdej light pies traci "energie" bo karma jest "lekka" i tylko wypelnia brzucha psa i nic pozatym;p wiec to bardzo normalne...[/quote]
Tak, tylko pytanie czy to tak ma wyglądać, że na spacerach mam holować psa bo nie ma chęci czy siły żeby pobiegać... Jadła i je nadal bo mam jeszcze 5 czy 6 kilo Acany light. A to, że łajza straszna mogą zaświadczyć dwie dogo maniaczki co ze mną na spacerze były w tamten weekend... tragedia normalnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frytela']u nas ciekawie bo pies za duzo nie lata, odrobaczany regularnie, a kurna chudnie a karmy dostaje coraz wiecej, co ja mam z nim zrobic...??[/quote]
Znajdź wiedźmę voodoo niech chudnięcie do mnie przyśle :diabloti: Chętnie przyjmę.

Link to comment
Share on other sites

Bura
A probowalas odchudzac na karmie wysokoenergetycznej? Wielkiego doswiadczenia nie mam, bo co jak, co, ale moim psom nigdy odchudzanie nie bylo potrzebne. Mialam jednak na treningach suke, ktora nie dosc, ze byla otyla, to jeszcze po sterylce i raczej malo ruchliwa. Przetestowalismy mnostwo karm typu light, nie dosc, ze suka nie chudla, pomimo dawkowania mniejszego niz jej docelowa waga, to jeszcze ledwo co sie na treningach ruszala. Odchudzilismy ja dopiero na acanie extreme, racje glodowe, marchewka do pochrupania zeby glodna nie chodzila, pieknie schudla, a na treningach zaczela biegac tak szybko, jak jeszcze nigdy nie dotad.

Link to comment
Share on other sites

odchudzanie tak jak u ludzi powinno byc prowadzone pod kontrola lekarza weterynarii ponieważ inaczej odchudza sie suke po sterylizacji w wieku 3 lat a inaczej babunie 10 letnią -musiałam to napisac bo aż mnie głowa rozbolała od niektórych przedstawionych tu w wersji humorystycznej metod stosowanych u psów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Bura
A probowalas odchudzac na karmie wysokoenergetycznej? Wielkiego doswiadczenia nie mam, bo co jak, co, ale moim psom nigdy odchudzanie nie bylo potrzebne. Mialam jednak na treningach suke, ktora nie dosc, ze byla otyla, to jeszcze po sterylce i raczej malo ruchliwa. Przetestowalismy mnostwo karm typu light, nie dosc, ze suka nie chudla, pomimo dawkowania mniejszego niz jej docelowa waga, to jeszcze ledwo co sie na treningach ruszala. Odchudzilismy ja dopiero na acanie extreme, racje glodowe, marchewka do pochrupania zeby glodna nie chodzila, pieknie schudla, a na treningach zaczela biegac tak szybko, jak jeszcze nigdy nie dotad.[/quote]

Karmy energetycznej próbowałam, wszystko było cacy dopóki pies nie rozjechał sobie w styczniu łapy. Po kontuzji niestety brak ruchu i stąd te kilogramy. Może jak się zrobi ładnie to po prostu przejdziemy na orijena w wersji senior albo totw. Sama nie wiem, to już babcia, ale w tamtym roku była dużo chudsza a na jej dysplazję dodatkowe kilogramy to niezbyt dobrze. Karmy energetycznej mogę użyć dopiero jak będzie na 100% bez śniegu bo ona regularnie na śniegu mi łapę uszkadza, a żeby spalić te kilosy musi biegać luzem. Czyli aby do wiosny. Ale dzięki za sugestię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wacia']odchudzanie tak jak u ludzi powinno byc prowadzone pod kontrola lekarza weterynarii ponieważ inaczej odchudza sie suke po sterylizacji w wieku 3 lat a inaczej babunie 10 letnią -musiałam to napisac bo aż mnie głowa rozbolała od niektórych przedstawionych tu w wersji humorystycznej metod stosowanych u psów[/quote]
Buahaha. Niestety, tak to wygląda w ideałach. A weci jedyną odpowiedź jaką mają dla KAŻDEGO grubego psa któy do nich przychodzi : ROYAL CANIN OBESITY. No i może Yarvitan. Uwierz mi, przez 10 lat borykania się z wagą mojej suczy odwiedziłam już chyba wszystkich wetów w moim mieście.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']A badania miał robione?[/quote]
nie miał, ale mysle ze moze po prostu ma za malo białka w tej acanie, pytałam sie hodowcow i powiedzieli zebym wyprobowala ta acane sport :)

[quote name='Bura']Znajdź wiedźmę voodoo niech chudnięcie do mnie przyśle :diabloti: Chętnie przyjmę.[/quote]

Gdyby sie dalo to bym tak zrobila, ale na pol bo druga polowa chudniecia dla naszej rudej :diabloti::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eska87']A jakiej wielkości są granulki w wersji łososiowej? Może ktoś mógłby wkleić zdjęcie w temacie o granulkach, albo chociaż podać średnicę.. Byłabym bardzo wdzięczna ;)[/quote]
Jakieś 10-12mm ;)

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam sie nad zamówieniem acany Extrime Me 4950 (czy jakoś tak).
Mój pies nie jest aż tak aktywny tzn. chodzimy na długie spacerki, ale gorzej jest z tym, że on za mało je.
Dlatego chyba zdecyduje sie na karmę dla psów aktywnych.
Jakie sa granulki tej karmy? Takie tłustawa, suche, duże, małe?

Link to comment
Share on other sites

Talia, granulki adult procz ras malych sa takiej samej wielkosci rowniez extreme.
Karma nie jst tlustawa tak jak RC, ani za sucha.
Ja osobiscie teraz mam Extreme z powodow takich ze nie bylo rodzaju SPORT i rzeczywiscie moj pies troche przybral na masie.

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='anne269']Spajkowi właśnie kończy się worek 15kg acany adult medium breed i chce mu tak dla odmiany zamówić lamb&rice. Myślicie że dobry pomysł, żeby zmieniać jeśli po tej co ma teraz jest wszystko dobrze?[/QUOTE]

Jeśli chcesz odmiany to polecam najpierw kupić na spróbowanie mały woreczek.

Link to comment
Share on other sites

Muszę pochwalić acanę, bo bardzo ładnie i szybko namięka po zalaniu nawet zimną wodą. Musiałam suńce moczyć jedzonko, bo pysk mogła otwierać na ok. 3-4cm i acana wypadła dużo lepiej od best choice, które z godzinę trzeba było moczyć a i tak było twardawe, a psiulica nie miała jak gryźć. Gdzieś czytałam co świadczy szybkość pęcznienia o karmie, ale nie pamiętam gdzie :roll:...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...