Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

[quote name='Talagia']
Ja musze starszemu psiakowi dawac okolo 200g Hillsa na porcje i niestety miarka Science Planu tego nie obejmuje :D wiec przesypalam orginalna miarka taka ilosc jaka byc powinna i wychodzi idealnie pelny kubek Acany :evil_lol:
Wiec mozna sobie ułatwić życie :evil_lol:[/quote]

a jak dajesz 500 gram dogowi to myslisz ze sa takie miarki?:roll:toz to logiczne ze wtedy dajemy na raty. Ja daje dziennie 300 gram a czasami 350...takich miarek nie ma.
Przy miarkach warto zwrocic uwage na srednice dna - niektore wezsze inne szersze i wtedy mamy przeklamanie. U szczeniaka problem jest taki ze co jakis czas dawka bedzie sie zmieniac, to co jakis czas bedziemy znowu odmierzac itp? Lepiej isc poprosic i z glowy ;)
Moze dla innych roznica nie jest istotna, ale u mnie kazde 20 g odklada sie w tluszczyk i musze o to dbac ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agnes']a jak dajesz 500 gram dogowi to myslisz ze sa takie miarki?:roll:toz to logiczne ze wtedy dajemy na raty. Ja daje dziennie 300 gram a czasami 350...takich miarek nie ma.
Przy miarkach warto zwrocic uwage na srednice dna - niektore wezsze inne szersze i wtedy mamy przeklamanie. U szczeniaka problem jest taki ze co jakis czas dawka bedzie sie zmieniac, to co jakis czas bedziemy znowu odmierzac itp? Lepiej isc poprosic i z glowy ;)
Moze dla innych roznica nie jest istotna, ale u mnie kazde 20 g odklada sie w tluszczyk i musze o to dbac ;)[/QUOTE]

Oczywiście, ze najlepiej iść po oryginalna miarke ;) Nikt chyba nie karmi doga raz dziennie :diabloti: w kazdym razie nie powinien :cool3:

Link to comment
Share on other sites

A nie lepiej wziąć dowolny kubek, odmierzyć daną dawkę danej karmy wsypać do kubka a potem szukać na której wersji karmy się nam zgadza? Mi się Bewi Dog Sport okazał mierzalny miarką do Orijena Puppy albo Brita Senior lub RC Babydog ultra sensible.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']A nie lepiej wziąć dowolny kubek, odmierzyć daną dawkę danej karmy wsypać do kubka a potem szukać na której wersji karmy się nam zgadza? Mi się Bewi Dog Sport okazał mierzalny miarką do Orijena Puppy albo Brita Senior lub RC Babydog ultra sensible.[/quote]

lepiej, ale przy szczeniaku ta dawka sie zmienia i wg mnie to po prostu upierdliwie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes'][URL]http://www.krakvet.pl/acana-lamb-rice-15kg-p-576.html[/URL] ? Nie kupowalam ale z tych sklepow co znam najtaniej.
ew sklep ktory znam - [URL]http://www.sklep.kar-ma.pl/product_info.php?cPath=21_34&products_id=217[/URL][/quote]

z tego co się doczytałam na naszym dogomaniackim topicu o sklepach internetowych, to krakvet zbierał kiepskie opinie od dogomaniaków :shake: podobno paczki czasem nie zawierają tgo co trzeba, a same torby w kiepskim stanie, "jak psu z gardła" :roll:, ale ewentualnie zapoznajcie sie z tym tematem, bo ja tu tylko uprzedzam - plot nie szerzę ;)

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, jak namoczyć karme? Wiem, pytanie strasznie dziwne, bo to pewnie łatwe, ale ja moczę i moczę i ciągle twarda :shake: zalałam gdzieś z kubeczkiem gorącej wody karmę i psiak tylko wypił "wodę", która powstała, a karmy nie, bo z wierzchu jest miękka, ale środek wciąż twardy... bierze w pysk ale zaraz się zniechęca i idzie sie bawic... niech no mi ktoś napisze krok po kroku jak sprawić żeby rozmiękła :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grrrond']Słuchajcie, jak namoczyć karme? Wiem, pytanie strasznie dziwne, bo to pewnie łatwe, ale ja moczę i moczę i ciągle twarda :shake: zalałam gdzieś z kubeczkiem gorącej wody karmę i psiak tylko wypił "wodę", która powstała, a karmy nie, bo z wierzchu jest miękka, ale środek wciąż twardy... bierze w pysk ale zaraz się zniechęca i idzie sie bawic... niech no mi ktoś napisze krok po kroku jak sprawić żeby rozmiękła :roll:[/quote]

Tzrymać ją [U]długo[/U] w wodzie. ;););)

ps. moim zdaniem nie powinno się zalewać karmy gorącą wodą.

Link to comment
Share on other sites

Z namaczaniem tej karmy będzie problem. Jest twarda i nie pęcznieje tak szybko jak karmy na kukurydzy i pszenicy. Musi się moczyć bardzo długo.

Kurcze... 10h? nieźle :)

Link to comment
Share on other sites

My też jesteśmy na etapie moczenia :) Nexee ma za 2 dni 8 tygodni i dostaje Royal Canin Mini Junior (Mediuma nie było). My to moczymy jakieś 5-20 minut ciepłą wodą, ale tak, że ta karma pływa :lol: Potem to przelewam przez sitko. Dziwna metoda, ale karma szybko jest całkiem miękka. Zobaczymy jaka będzie Acana, powinna jutro przyjść.

Link to comment
Share on other sites

Acany nie próbowałam moczyć ale w sumie nigdy nią nie karmiłam to może dlatego.:diabloti: Natomiast Bewi Dog Sport za Chiny się niechciał rozmoczyć. Aż zrobiłam myk następujący. Zalałam sporą ilością gorącej wody i nakryłam wieczkiem od wiaderka. Po ok 20 minutach było po sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam raczej doświadczenie że to właśnie kiepskie karmy się nie chcą rozmięknąć... Pamiętam jak kiedyś kupiłam na gwałt dla psa pedigree, bo kompletnie nic nie było w domu a znaleźliśmy wieczorem takiego niunka, i trzeba mu było włożyć coś do miski. Maleństwo takie, wiec kupiłam pedigree i namoczyłam, w ogole cholerstwo nie namakało!! To i by mnie wcale nie zdziwiło że RC nie mięknie... tam się roi od chemii jak i w pedigree.
To chyba zależy czego tam użyją do danej karmy tak naprawdę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Ja mam raczej doświadczenie że to właśnie kiepskie karmy się nie chcą rozmięknąć... [/quote]

ja to zapamietalam z dyskusji kiedys ze kiepska karma jak szybko pecznieje w wodzie to tak samo szybko pecznieje w zoladku psa itp:roll:oj bylo o tym sporo na dogo, ale...zaraz nas pogodnia ze nie na temat Acany rozmawiamy:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Agnes to jest bardzo prawdopodobne, bo przecież najczęściej kiepskie karmy zawierają dużo zbóż itd więc szybko to pęcznieje. A to że niektóre są nafaszerowane i nie chcą to już inna bajka... ale fakt nie na temat to więc powrócmy do Acany ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...