Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oj, nie! Pedigree pęcznieje i to jak! Powiększa swoją objętość gdzieś pięciokrotnie, a może i węcej i puchnie tylko ok. 20 minut (trzeba tylko nalać duuużo wody) ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Oj, nie! Pedigree pęcznieje i to jak! Powiększa swoją objętość gdzieś pięciokrotnie, a może i węcej i puchnie tylko ok. 20 minut (trzeba tylko nalać duuużo wody) ;)[/quote]

Racja, błyskawicznie puchnie i jak nalewam dużo wody, to potem następuje magia i zamiast wody mam samą karmę spuchniętą :-o ale już przechodzimy na Acane, będzie dobrze ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie zauważyłam czy ktoś już wcześniej odpisał na pytania:

Acanę i cokolwiek chcąc odebrać na ul. Łowickiej trzeba zamówić w internecie. Tam nie ma typowego sklepu tylko jest gabinet weterynarza.
Zakupy robię dość często i lubię ten sklep ale lekkie produkty odbieram osobiście i za dostawę płacę tylko dużego worka.

Około półtora roku temu kupowałam karmę na wagę na targowisku koło Hali Marymont a adres podał mi dystrybutor.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czoko']Nie zauważyłam czy ktoś już wcześniej odpisał na pytania:

Acanę i cokolwiek chcąc odebrać na ul. Łowickiej trzeba zamówić w internecie. Tam nie ma typowego sklepu tylko jest gabinet weterynarza.
Zakupy robię dość często i lubię ten sklep ale lekkie produkty odbieram osobiście i za dostawę płacę tylko dużego worka.

Około półtora roku temu kupowałam karmę na wagę na targowisku koło Hali Marymont a adres podał mi dystrybutor.[/quote]

dzięki Czoko!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']U mnie na Acanie- łososiowej, jak i kurczakowej, była M A S A K R A.
Biegunka, bąki, drapanie, wysypało sukę, myślałam najpierw ze to zbieg okoliczności, ale trwało to blisko tydzień. Wróciliśmy do poprzedniej karmy, i po 3-4 miesiącach zrobiłam próbę na łososiowej- było dokładnie to samo.
Nie wiem co moją sukę tak "uczula" w tej karmie- czy to jakiś środek którym konserwują, czy co, ale naprawdę nigdy tak żle z nią nie było. Strasznie się zraziłam do Acany od tamtej pory, i dlatego też wacham się przed Orijenem, bo to w sumie ten sam koncern ...[/quote]

No wlasnie pies sasiada tez mial podobnie, najgorsze byly te biegunki, teraz karmi karma hypoalergiczna innej firmy ale planuje sprobowac Orijenem bo jest go ciekaw. Sama jestem ciekawa ale poczekam az on wyprobuje :)

Link to comment
Share on other sites

Wachając się czy spróbować Acany adult light czy senior zadałam paru mądrzejszym ludzikom to pytanie. I co ciekawe, od żywieniowców, ludzi których książki i wiedza są poważane w Stanach otrzymałam taką oto ciekawą odpowiedź:
<<<<<<<<
The English language section lists chicken meal
as the first ingredient and no corn at all for
both the Adult Light and Senior Light products:
[URL="http://www.championpetfoods.com/dogs/senior_light.aspx"][COLOR=#0000ff]http://www.championpetfoods.com/dogs/senior_light.aspx[/COLOR][/URL]
[URL="http://www.championpetfoods.com/dogs/adult_light.aspx"][COLOR=#810081]http://www.championpetfoods.com/dogs/adult_light.aspx[/COLOR][/URL]

If I had to choose between the two, I'd probably
pick the Adult Light, based on the description
that says it has more meat and a bit less
carbohydrates than the Senior Light, but either
would be fine for your friend to feed to her dog.

Those who are objecting to the use of senior and
light diets are not paying attention to the fact
that a number of companies have introduced
higher-protein, lower-carb senior and light diets
in recent years. As you note below, both of
Acana's light products are higher in protein than
their regular adults foods. They reduce fat to
reasonable levels, which can help with weight
loss, as long as the levels aren't too low, which can lead to excess hunger.

I think Acana is a good brand, and I commend the
vet for having the sense to recommend it. As a
general rule, though, I do recommend that people
find at least two or three different brands,
using different protein sources, and rotate
between them, anywhere from a daily basis to
every few months. Variety is always better than
feeding any single food, as it helps to guarantee
that all of your dogs' nutritional needs are met
and is more interesting for your dogs. The only
warning I have about feeding a lot of variety is
to not feed every exotic protein available (duck,
rabbit, venison, etc.); always reserve one or two
in case you ever need to do an elimination diet
using a food your dog has never had before to test for food allergies.



po czym zapytałam o Nutram, który u nas uważany jest za Super Premium (wersję weight management 32/9) i oto co dostałam w odpowiedzi


I like the approach this food is using with
higher protein. I don't like the fact that it
uses corn gluten meal, which is a poor source of
protein. They do use human-grade meats and the
corn gluten meal is one of the lower ingredients,
so it should be OK, just not quite as good as Acana.



Co ciekawe ten osąd tzn., że Acany wybrane produkty są o niebo lepsze niż RC czy HILLs jest często spotykany w swiecie. Ciekawe... Już nie mogę się doczekać wystawy w Rzeszowie to w końcu to kupię!!

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam
Po dłuższym już okresie karmienia Acaną L&R muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona! Żadnych problemów i psy wyglądają bardzo ładnie. Dodaję im jednak olej lniany, słonecznikowy, biotynę (małemu tylko) i wit c, ale tak robiłam zawsze przy każdej karmie
Mały ma wrażliwy przewód pokarmowy a na tej karmie jest wszystko wporządku, zadnych wzdęć, czy biegunek. Kupkę robi raczej dużą, ale i tak nie mam nic do zarzucenia tej karmie.

Link to comment
Share on other sites

Witam, mam nadzieję że otrzymam tutaj pomoc.. :) Też zastanawiam się nad kupieniem Acany ale Salmon&Potato (mój pies jest uczulony na kurczaka, indyka, wieprzowinę i wołowinę). W tym momencie jest na domowym jedzeniu, a Acana ma zbliżony skład do tego co teraz je. Mam pytanie o Taurynę w karmie i jak Salmon&Potato jest przyswajalny...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']U mnie na Acanie- łososiowej, jak i kurczakowej, była M A S A K R A.
Biegunka, bąki, drapanie, wysypało sukę, myślałam najpierw ze to zbieg okoliczności, ale trwało to blisko tydzień. Wróciliśmy do poprzedniej karmy, i po 3-4 miesiącach zrobiłam próbę na łososiowej- było dokładnie to samo.
Nie wiem co moją sukę tak "uczula" w tej karmie- czy to jakiś środek którym konserwują, czy co, ale naprawdę nigdy tak żle z nią nie było. Strasznie się zraziłam do Acany od tamtej pory, i dlatego też wacham się przed Orijenem, bo to w sumie ten sam koncern ...[/quote]

U mnie to samo było. Kupiłam Acanę z łososiem i u trzch psów biedunka, wymioty, okropne bąki, z jednym psem nie obyło się bez weta. Po pól roku kupiłam Acanę z kurczakiem i to samo, jeden dzień jedzenia i trzy dni leczenia. Moje psy jadły wiele różnych karm i tylko po acanie takie sensacje miały.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Witam, mam nadzieję że otrzymam tutaj pomoc.. :) Też zastanawiam się nad kupieniem Acany ale Salmon&Potato (mój pies jest uczulony na kurczaka, indyka, wieprzowinę i wołowinę). W tym momencie jest na domowym jedzeniu, a Acana ma zbliżony skład do tego co teraz je. Mam pytanie o Taurynę w karmie i jak Salmon&Potato jest przyswajalny...[/quote]
moje psy mialy odrobinke wieksze kupska na tej karmie, ale ogolnie ok...

Link to comment
Share on other sites

z tego co zauważyłam mój nie jest uczulony na pszenicę itp., chodzi tylko o mięso. Reakcje alergiczne są bardzo szybkie, od razu dostaje uczulenia na brzuchu i ten zapach :/ Teraz je śledzia i wszystko znowu wraca do normy. Acana jest jeszcze w miarę tania, patrzyłam na Purinę Pro Plan, ale tam są tajemnicze 'produkty pochodzenia zwierzęcego'...

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny a na co przeszłyście po Acanie, gdy psy się drapały? Diuna drapała się na Premium, zmieniłam na S&P, nadal się drapie... już nie wiem czy to uczulenie na kurczaka, na Acanę czy coś innego ... Jadła już wiele karm, na wszystkich po czasie zaczynała się drapać ... Acanę do dzisiaj je chętnie, kupy ładne i w ogóle, ale nie mogę patrzeć na drapiącego się "non stop" psa. Mam jeszcze nadzieję, że drapanko przejdzie, ale chciałabym wiedzieć z czym próbować jeśli za 2 tygodnie będzie to samo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Estera']Dziewczyny a na co przeszłyście po Acanie, gdy psy się drapały? [/quote]

ja przeszlam na Eagle Pack - dopiero zaczelam, ale 1,5 roku temu mniej wiecej karmilam ta karma dlugo - bylam bardzo zadowolona. Cos sie zaczelo dziac, wiec zmienilam, ale czy to byla wina karmy czy nie nie wiem. Teraz to sprawdze. Jednak na tej karmie sucz byla najdluzej.
Wiec moge odpisac na maila ;) - pw do mnie nie dziala

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...