Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[b][i]W nowych rodzajach Acany będzie: "PROBIOTIKUS BAKTÉRIUMOK - lactobacillus acidophilus, bifidobacterium longum, lactobacillus plantarum, lactobacillus salivarius, enterococcous faecium".
Myślę tak sobie, że nie ma innej rady i innego wyjścia, jak uwierzyć, że jednak producenci karm zabezpieczają pożyteczne bakterie przed zniszczeniem, utlenieniem itd., itp., tak, jak się to robi np. z tłuszczami. Dziś na wszystko są sposoby :D .[/i][/b]

Link to comment
Share on other sites

Ja to widzę tak, że w procesie produkcji podczas wyprażania karmy giną wszystkie bakterie i przetrwalniki. Potem podczas wysokociśnieniowego nasączania tłuszczem wpuszczane są do krokietów szczepy bakterii, a ze względu na to, że krokiet ma ok. 10 % wody bakterie praktycznie się nie rozmnażają.
Natomiast jeśli chodzi o stosunek korzyści dla psa ze stosowania probiotyków i prebiotyków do korzyści dla firmy Acana, czy Eagle Pack, z bajeranckiego dodatku to postaram się coś skrobnąć za jakis czas.

Link to comment
Share on other sites

Była to karma dla szczeniąt ras dużych(large breeds).Badania robiłem kontrolne jak zjadł półtora worka (worek 15kg).Po zmianie na boscha i badaniu kontrolnym po dwóch tygodniach białko ok. fosfor dalej podwyższony ale już mniej.

Link to comment
Share on other sites

Myśmy właśnie zmienili karmę z wersji Delux na Large Breed.. Póki co Graf mocno kręci nosem ale mam nadzieję,ze niedługo się przekona..
Ja mu żadnych szczegółowych badań nie robiłam ale jest w bardzo dobrej kondycji.. Tylko ta sierść mnie stale męczy.. :(

Link to comment
Share on other sites

Galciowa tez je Acanke, od kilku miesięcy (przed wakacjami pierwszy worek 4kg).
Wcześniej jadła Eukanube, ale w pewnym momencie tak zaczęła nosem kręcić, że w żaden sposób nie mogliśmy jej nakłonić do jedzenia (a żarłok była niesamowity) :o A do tego zaczęły się problemy z sierścią, łupież, drapała się itp.
Zamówiliśmy Acane [i]Small Breed[/i] i pierwsze 3 worki zjadła bardzo chętnie. Jednak nadal trochę się drapała :roll: i łupieżu tez troszkie było :roll: Zmieniliśmy na Lighta, bo pisna troche nabrała ciałka i trzeba było ja odchudzić, a L&R jest tylko 20kg :placz: No i nie wiem co z tym fantem zrobić :( Myślę, że dobrzeby jej zrobiła zmiana na łagodniejszą wersję, ale ona będzie pół roku jadła to 20kg ! A my nie mamy gdzie tego trzymać, szczególnie, że zima idzie i na balkonie za cholerkę tgo nie postawimy :(
Martwi mnie trochę ten łupież, ale chciałabym jednak zostać przy Acanie... Co może być tego przyczyną? :roll:

Link to comment
Share on other sites

przyczyna lupiezy moze byc Acana wlasnie...Justa jest bardzo duzo karm dobrych na rynku, wiesz o tym dobrze moze warto na cos innego zmienic? U nas byly problemy z sierscia i nie wiedzialam czemu - zmienialam rozne skladniki w gotowanym, az w koncu zmienilam karme - i bingo...
Kolezanka kupuje 20 kg dla swojego malego psa, wazacego 10 kg. Trzyma karme w pojemniku plastikowym na karme - ja tez tak trzymam tylko mam ciut wiekszego psa ;) - i naprawde pojemnik jest super szczelny. Mozna postawic wszedzie, zrobic z tego "krzeslo, pufe" i nie zajmuje az tak duzo miejsca :)

Link to comment
Share on other sites

Nasz wet (a własciwie to 2 z którymi się konsultowałam) nie wpadł na nic mądrego.. Graf dostawał witaminy, różne środki specjalnie na sierść ale to nie pomogło.. :( Fakt,ze to tragedia znowu nie jest bo pies jest w ogólnie bardzo dobrej kondycji ale troszkę nas drażni juz ta ilość kłaków jakie gubi.. I to non stop prawie.. Sama już nie wiem.. Moze on poprostu tak ma?
Póki co zmieniliśmy wersję karmy- zobaczymy czy to coś da..
U nas jest o tyle kłopot,ze Graf praktycznie od zawsze dużo kłaczy a już łaaadnych pare firm i karm żesmy przerobili- od Eukanuby począwszy, przez Bento,Belcando i inne az po Acanę.. Ta ostania najbardziej smakuje Grafowi i raczej mu słuzy, a mnie odpowiada cenowo więc chciałabym przy tym zostać..

Ps. Jakie badania ewentualie trzebaby zrobić ??

Link to comment
Share on other sites

Karmy wczesniej moze faktycznie nie były stosowane zbyt długo - z reguły 1 bądź 2 15 kg worki ale preparaty na sierść ni były stosowane krócej niz kilka tygodni właśnie.. :( Sama już nie wiem.. Może jak zmiana wersji Acany nie pomoże to znów spróbuję jakichś dodatków.. A mozecie polecić coś naprawdę sprawdzonego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']przyczyna lupiezy moze byc Acana wlasnie...Justa jest bardzo duzo karm dobrych na rynku, wiesz o tym dobrze moze warto na cos innego zmienic? U nas byly problemy z sierscia i nie wiedzialam czemu - zmienialam rozne skladniki w gotowanym, az w koncu zmienilam karme - i bingo...[/quote]

Ja już nie mam siły do tego zmieniania... :-?
Royal jest bardzo drogi :(
Zanim zdecydowaliśmy sie na Acane szukałam innych, ale też w podobnych cenach :(

Gotowanego nie toleruje :(

Link to comment
Share on other sites

W podobnej cenie jest np. ProFormance (ciut droższy, ale jakośc ok), Nutra Nuggets, Belcando (moim zdaniem nieco gorsze od Acany)...

O Royalu i Eukanubie to ja akurat dobrego zdania nie mam. Moim zdaniem kupując te karmy płaci się za reklamę, a nie za jakośc :-?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Dziekuje asher :angel: :calus:
Czegos poszukam... jak mi juz zarzuciłas producentami... :angel:[/quote]No i przypominam, że ja karmię Acaną L&R, więc moge ci odsprzedawać te parę kilo z akżdego worka :wink:

---
Ale własnie sobie uświadomiłam, że przecież są mniejsze worki tej karmy :o Ja na samym początku zamówiłam własnie 4 kilo. Tyle, że wtedy się za dostawę od dystrybutora płaci 15 zł. Ostatnio zamawiając karmę dla Sabiny zamówiłam właśnie 4 kilo dla Ka-ki, dzieki temu nie płąciła za dostawę.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...