Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

Wlasnie nie wiem czy na worku jest ... nie sadze 8) Wydaje mi sie, ze to jes chwyt marketingowy, chociaz na stronie producenta w dziale "About Acana" jest fragment taki: "Dogs and cats are best fed as carnivores, which is why ACANA diets are meat concentrated, boasting a chicken or lamb inclusion rate between 40% and 60 percent -- one of the highest rates in the petfood industry." czego juz na polskiej stronie nie ma ... Takie tez info o tych % jest na stonach pism psich gdzie Acana sie reklamuje.

.... a dalej przy opisie kazdej karmy jest podane, ze np. Adult Light zawiera "human-grade chicken ingredients (min. 47%), a Lamb&Rice "no animal ingredients other than human grade New Zealand lamb (min. 40%)." itd. na polskiej stronie tez tego nie ma ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[b][i]Podają tam na przykład, że Acana z serii Profesional - EXTREME ME 4950 - zawiera 65% :) . Czy to prawda, czy nie - nie dyskutuję, bo czepiać się można wszystkiego w tej czy innej karmie, a i tak tylko producent wie, co daje :D .[/i][/b]

Link to comment
Share on other sites

Możliwe, że chodzi o ilośc mięsa użytego do produkcji karmy. Wiadomo, że po przetowrzeniu, obróbce termicznej, nie będzie go aż tyle :wink:
Na worku Adult Large nie znalazłam żadnej informacji odnośnie ilości mięsa. Ale ja ślepawa jestem, mogłam nie zauwazyć :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Możliwe, że chodzi o ilośc mięsa użytego do produkcji karmy. Wiadomo, że po przetowrzeniu, obróbce termicznej, nie będzie go aż tyle :wink:[/quote]

A może chodzi o % zawartosc mięsa w białku pochodzenia zwierzęcego w danej karmie np. karma 30% białka ogólnego z czego 80% to białko pochodzenia zwierzęcego w tym np. 60% mięsa ... itd.

Szkoda, ze te przepisy dotyczace opisow na opakowaniach sa jakies takie malo restrykcyjne. Moim zdaniem powinni podawać białko ogólne jak również % zawartość białka pochodzenia zwierzęcego (mięso swieże, mięso suszone, mączka itp.) i roślinnego ... Trudno nigdy się nie dowiemy [b]co naprawde[/b] pakuja w te worki :-?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Birmanka'] [quote name='asher']Możliwe, że chodzi o ilośc mięsa użytego do produkcji karmy. Wiadomo, że po przetowrzeniu, obróbce termicznej, nie będzie go aż tyle :wink:[/quote]

A może chodzi o % zawartosc mięsa w białku pochodzenia zwierzęcego w danej karmie np. karma 30% białka ogólnego z czego 80% to białko pochodzenia zwierzęcego w tym np. 60% mięsa ... itd.[/quote]Możliwe. Ale wtedy to byłby już bardzo brzydki chwyt marketingowy 0X

[quote name='birmanka']Szkoda, ze te przepisy dotyczace opisow na opakowaniach sa jakies takie malo restrykcyjne. Moim zdaniem powinni podawać białko ogólne jak również % zawartość białka pochodzenia zwierzęcego (mięso swieże, mięso suszone, mączka itp.) i roślinnego ... Trudno nigdy się nie dowiemy [b]co naprawde[/b] pakuja w te worki :-?[/quote]Tez tak uwazam... :-?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']badman2503 teoretycznie przyjelo sie, ze psy od 25 kg to juz large - wiec spokojnie large. Jednak wg mnie mozna juz stosowac Adult a nie Junior...pies juz rok skonczyl, nie rosnie to juz chyba mozna dawac karme dla psow doroslych?[/quote]



Im większa rasa tym dłużej się kształtuje więc zmienianie karmy na Adult w tym momencie chyba nie jest najbardziej trafnym pomysłem.Sugerowałabym dalej puppy large breed.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Birmanka']W gazetach Acana reklamuje sie jako karma ktora posiada od 40% do 60 % miesa z kuczaka lub jagnieciny w karmie. Czy ktos kto ta karma karmi moglby mi powiedziec czy taka % ilosc jest rowniez wykazana na worku w skladzie ? czy to tylko taki chwyt marketingowy ? 8)[/quote]

Wszystkie składy sa podane na worku i są jak najbardziej prawdziwe. Na opakowaniach 15 kg i mniejszych - na tylnej stronie, przy 20 kg czarno - białych - na kolorowej naklejce na przodzie worka :D

Link to comment
Share on other sites

O jakości karmy najlepiej świadczy wygląd psów nią karmionych,to z pewnością nie jest chwyt, bo można pogłaskać a nawet "polizać".
Zawartość białka zwierzęcegow Acanie jest największa wśród karm, a jeśli nie można się doczytać wszystkich informacji , to bardziej dociekliwi anglojęzyczni moga je potwierdzić wchodząc na kanadyjską stronę.
A poza tym ,czy urodził się już taki co wszystkim dogodził??? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Oj ja jush karmie acaną prawie rok, byłam zadowolona z produktów i z CEN nio a teraz po tych zmianach to akurta średnio atrakcyjnie się zrobiło...Zwłaszcza , jezeli chodzi o ten klub acany szkoda ze nie docenia sie stałych klientów tylko członków ZK :roll:

"[i]Karma dostarczana jest w ciągu dwóch dni roboczych, między godziną 9.00 a 20.00. Zastrzeżenie godziny dostawy możliwe jest za dodatkową opłatą w wysokości 20 pln po stronie kupującego. W przypadku odmowy przyjęcia paczki, kupujący pokrywa koszty wysyłki w kwocie 30 pln[/i]."

Mam pytanko czy jak kurier dostarczy paczke a mnie nie bedzie w domu to tesh dochodzą jakies dodatkowe koszty?? wczesniej tak nie bylo ale teraz po tych zmianach, pytam tak profilaktycznie... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Just-tea'][i]Karma dostarczana jest w ciągu dwóch dni roboczych, między godziną 9.00 a 20.00. Zastrzeżenie godziny dostawy możliwe jest za dodatkową opłatą w wysokości 20 pln po stronie kupującego. W przypadku odmowy przyjęcia paczki, kupujący pokrywa koszty wysyłki w kwocie 30 pln[/i]."

Mam pytanko czy jak kurier dostarczy paczke a mnie nie bedzie w domu to tesh dochodzą jakies dodatkowe koszty?? wczesniej tak nie bylo ale teraz po tych zmianach, pytam tak profilaktycznie... :roll:[/quote]Na chłopski rozum wychodzi, że tak :roll: Super, trzeba brać urlop, żeby Acanę kupić :-? Mam nadzieję, że można po prostu i za darmo dogadać się co do terminu dostawy bezpośrednio z dystrybutorami...

Ja mam jeszcze jedno pytanie, skąd w polskim tłumaczeniu składów karmy wzięła się "mączka z mięsa kurcząt", skoro na stronie kanadyjskiego producenta w składach widniej "chicken meal" co znaczy mączka z kurcząt?

Link to comment
Share on other sites

hehe kolejny chwyt marketingowy albo ciemnota 8) jak zwykle albo robia to celowo albo przetlumaczyc nie potrafia .... zgroza ... zreszta takie sytuacje, ze na stronach producenta jest co innego a na polskiej stronie co innego to nie tylko Acana ... To samo dotyczy bzdur wypisywanych w ulotkach ... pewnie prawo pozwala pisac w ulotkach i reklamach co sie chce tylko na opakowaniu ma byc wszystko zgonie z prawda ... Spotkalam sie z tym ze w polskich ulotkach co innego a na stronie producenta co innego. Ja juz sie nauczylam - zawsze czytac sklady w oryginale na stronie producenta :D

Link to comment
Share on other sites

Akurat takie duperele są dla osoby czytającej ,bardzo istotną informacją ,bo jak ktoś przeczyta mączka z mięsa z kurcząt ,to pomyśli lepsza karma niż ta co ma napisane mączka z kurczaka .to właśnie są nieuczciwe ,celowe tłumaczenia ,bo ładniej brzmią dla ucha klienta .Spotkałam się też z takim tłumaczeniem że dana karma ma naturalna składniki i konserwanty ,a potem w dogłębnej analizie ,okazało się ze te naturalne konserwanty ,to BHT ,BHA .
Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

A ja mam jedno małe pytanie. Niedawno kupiłam te karmę po raz pierwszy (jestem bardzo zadowolona) i wybrałam Acanę Premium Adult.
Problem tylko w tym, że jest strasznie drobniutka - to znaczy te kawałeczki sa wielkości m&msów i suce się ich nawet gryźć nie chce w wyniku czego się krztusi. Czy jest jakaś opcja z większymi kawałkami????

Link to comment
Share on other sites

[b][i]Agushka - spróbuj namoczyć kilka granulek, ale tak bardzo lekko. Po prostu je nawilż, nawet rosołkiem, żeby lepszy zapaszek miały. Granulki nie mają się rozpadać, a to właśnie robi się w większej ilości wody ![/i][/b]

Link to comment
Share on other sites

Nawet jak się krztusi ,to po pewnym czasie zacznie normalnie rozgryzać .Ja mam zawsze to samo po zimie .W zimie dostają namoczoną ,bo nie mogą mieć dostępu do wody (zamarza)
Na wiosnę zaczynam dawać suchą i wtedy przez kilka dni się krztuszą ,aż dojdą do wniosku ,że lepiej rozgryzać .
Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...