Jump to content
Dogomania

Mieszaniec Golden Retriever-Border Collie


Nikaaa

Recommended Posts

Proponuję więc, abyście - jako te spokojne - stworzyły po prostu szablon odpowiedzi w takiej sytuacji, dzięki czemu znacznie łatwiej byłoby reagować na tego rodzaju posty i tematy. To nie jest ironia - ja po prostu mam zbyt dużo do czynienia z ludźmi, którzy dzwonią po psy do mnie i nie dają sobie niczego wytłumaczyć. Wtedy - ja nie będę się na takich wątkach od razu agresywnie odzywać. Kiedyś też tłumaczyłam, po tym, jak zaczęłam ratować i wyadoptowywać psy - przestałam.

[B]Equus[/B] - dyskusji na temat usypiania ślepych miotów jest wiele, moim zdaniem lepsza jest sterylizacja aborcyjna, ale w przypadku, kiedy psy trafią nie wiadomo gdzie albo będą zdane na siebie, uważam, że uśpienie po narodzinach jest bardziej humanitarne niż potem psy, które umierają dwa tygodnie w rowach, są męczone, a także dalej rozmnażane, co powoduje, że bezdomność nigdy nie zniknie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

goldenka ma prawie dwa lata i jak sytuacja ze szczeniakami sie uspokoji napewno ja wysterylizujemy mozliwe ze w przyszłym miesiacu, dlatego lady mozesz sie juz nie napinac bo im wiecej czytam twoich wypowiedzi tym bardziej szwy na nodze mi sie otwieraja:roll:. Takich napinaczy jak ty jest na kazdym forum mnóstwo wiec sie nie zrażam... ale brakuje twoim wypowiedziom odrobiny humoru - widocznie kochasz pieski na zabój.
Co do sprzedazy szczeniakow to z kazdym kupujacym rozmawialem telefonicznie(za wyjatkiem załozycielki wątku- pisala emaile) i zapewniali mnie ze piesek bedzie pod troskliwa opieka, bedzie mial gdzie sie wbiegac itd. Lady z łaski swojej powiedz mi jak mam sprawdzic gdzie te pieski trafia??

I że dla właściciela szczeniaków to nie jest problem, że powstała taka mieszanka, bo przecież w Ameryce też tak robią.... czytaj uwaznie to przeczytasz ze to jest problem!!! a to ze w usa robia takie krzyzówki to nie ma nic do tego tak samo goldenka mogla sie puscic ze zwyklym kundlem ale puscila sie z collie
A jedyny madry watek wrzucil Martens który patrzy obiektywnie i jako jedyny po mnie nie jedzie;)

Widzisz, Ty myślisz tak. Natomiast nasz rozmowca mógl nie wpaść na pomysł sortowania chętnych poprzez wzmianki o umowie adopcyjnej, bo zwyczajnie nie siedzi w temacie.
Niestety nie wiem co to jest, ale chcetnie sie dowiem!!

Link to comment
Share on other sites

Krótki post na temat, jak łatwo zweryfikować chętnych:

- czy pies będzie mieszkał wyłącznie w kojcu? (jeśli odpowiedź twierdząca, ja bym psa nie wydała)
- czy wykastrują państwo swojego psa? (jeśli nie, ja bym psa nie wydała)
- czy będą państwo poświęcać przynajmniej godzinę na spacery z psem? (to absolutne minimum)
- czy mają państwo w okolicy sprawdzonego weterynarza?
- co państwo wiedzą o socjalizacji szczeniąt, czy użyliby państwo siły i przemocy, żeby wychować psa?
- co pies będzie jadł? (jeśli resztki, to nie ma w ogóle tematu do rozmowy)

Umowa adopcyjna to dokument, w którym ustalasz obowiązki Twoje i nabywcy szczeniaka, które musi on wypełnić. Zwykle podstawowe warunki utrzymania psa, leczenie, kastrację i zawiadomienie Ciebie, jeśli szczeniak zachoruje lub umrze lub też wystąpi konieczność oddania go.

Link to comment
Share on other sites

A ja bym po pierwsze coś z tym allegro zrobiła:> Zdaje się, że jeśli masz w aukcji "dostępne 7 z 8 sztuk" to chyba nie ma żadnego znaczenia że 5 z tych siedmiu jest już kupiona poza allegro. jak ludzie zechcą to sobie klikną i kupią te 7 szczeniorów, a Ty musisz im je wydać...

PS. tak się starałam być miła i nie najeżdzać, ale widzę nie wyszło i również zostałam zaliczona do osób "jadących po Tobie";)

Link to comment
Share on other sites

A ja bym po pierwsze coś z tym allegro zrobiła:> Zdaje się, że jeśli masz w aukcji "dostępne 7 z 8 sztuk" to chyba nie ma żadnego znaczenia że 5 z tych siedmiu jest już kupiona poza allegro. jak ludzie zechcą to sobie klikną i kupią te 7 szczeniorów, a Ty musisz im je wydać...
to nie jest zestaw długopisów ze jak klikniesz to masz na 100% to sa psy i musisz sie skontaktowac z włascicielem, na allegro 90% aukcji z pieskami sa na tej samej zasadzie i wyglada to bardziej jako ogloszenie niz umowa kupna.

Krótki post na temat, jak łatwo zweryfikować chętnych:

- czy pies będzie mieszkał wyłącznie w kojcu? (jeśli odpowiedź twierdząca, ja bym psa nie wydała)
- czy wykastrują państwo swojego psa? (jeśli nie, ja bym psa nie wydała)
- czy będą państwo poświęcać przynajmniej godzinę na spacery z psem? (to absolutne minimum)
- czy mają państwo w okolicy sprawdzonego weterynarza?
- co państwo wiedzą o socjalizacji szczeniąt, czy użyliby państwo siły i przemocy, żeby wychować psa?
- co pies będzie jadł? (jeśli resztki, to nie ma w ogóle tematu do rozmowy)

Umowa adopcyjna to dokument, w którym ustalasz obowiązki Twoje i nabywcy szczeniaka, które musi on wypełnić. Zwykle podstawowe warunki utrzymania psa, leczenie, kastrację i zawiadomienie Ciebie, jeśli szczeniak zachoruje lub umrze lub też wystąpi konieczność oddania go.

No ale jesli kupujacy odpowie na pytania pozytywnie to ja i tak nie bede miał mozliwosci sprawdzenia w jakich warunkach piesek przebywa naprawde. Jak biorą psy ze schroniska to przeciez tez nie sprawdzaja.

PS. tak się starałam być miła i nie najeżdzać, ale widzę nie wyszło i również zostałam zaliczona do osób "jadących po Tobie"
najwyraźniej nie potrafisz byc miła:p oczywiscie zartuje. pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olopan']Jak biorą psy ze schroniska to przeciez tez nie sprawdzaja,[/QUOTE]

A owszem, sprawdzają :razz: Właśnie na podstawie umowy adopcyjnej, w której jest zapis o możliwości kontroli po-adopcyjnej i jakby coś było nie tak, to strona umowy (czyli np. schronisko) zostaje jako pierwsza powiadomiona np. o przekazaniu psa komuś innemu. Warto zawierać taką umowę, bo różnie to w życiu bywa.

Link to comment
Share on other sites

Podchodząc do sprawy, że się "nie da", "nie uda", "nie ma jak" na pewno niczego pozytywnego się nie uzyska. Zapewniam, że na takich pytaniach odpadnie połowa chętnych. Można w umowie zawrzeć obowiązek kontaktowania się raz na jakiś czas, nadsyłania zdjęć. Ja na przykład nie miałam kontroli ze schroniska, ale fundacja cały czas otrzymuje ode mnie informacje na temat psa, sama wychodzę z inicjatywą.

Link to comment
Share on other sites

co do wieku,to nie jest tak,że te co później wydawane to złe,niektórzy hodowcy,chcą wydać psy w pewnym stopniu ukształtowane i takie po okresie poznawania świata i lęków, bo psa dobrze jest oddać ok. 7 tygodnia do 8, potem trzeba uważać,by się nie przestraszył, następnie ok 3 ms już jest po tym czasie, niestety nieraz dla delikatniejszego szczeniaka taka zmiana to szok i potem tylko jest żal,że hodowca dał lękliwego szczeniaka,
a co do szczeniaków warto byłoby pomyśleć o socjalizacji z otoczeniem,odgłosami, różnymi powierzchniami i rzeczami,tak by pies poznał to i nie miał potem problemów, moja od szczeniaka zapoznawała się z podłogą,rzeczami, odkurzaczem itp i znacznie łatwiej się przystosowywała i teraz dla niej więcej rzeczy jest normalne niż przygarnięty pies babci, on nawet na odkurzacz burczy, a jako szczeniak przez dłuższy czas bał się przejść po kafelkach, bo nie wiedział co to,
a co do reakcji to nie dziwne,że się niektórzy zdenerwowali, bo na początku jak się to czytało,że do kojca,że aukcja kup teraz,pies się puścił itp, to było drażniące,ale można inaczej okazać swoją dezaprobatę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AngelsDream']Krótki post na temat, jak łatwo zweryfikować chętnych:

- czy pies będzie mieszkał wyłącznie w kojcu? (jeśli odpowiedź twierdząca, ja bym psa nie wydała)
- czy wykastrują państwo swojego psa? (jeśli nie, ja bym psa nie wydała)
- czy będą państwo poświęcać przynajmniej godzinę na spacery z psem? (to absolutne minimum)
- czy mają państwo w okolicy sprawdzonego weterynarza?
- co państwo wiedzą o socjalizacji szczeniąt, czy użyliby państwo siły i przemocy, żeby wychować psa?
- co pies będzie jadł? (jeśli resztki, to nie ma w ogóle tematu do rozmowy)

Umowa adopcyjna to dokument, w którym ustalasz obowiązki Twoje i nabywcy szczeniaka, które musi on wypełnić. Zwykle podstawowe warunki utrzymania psa, leczenie, kastrację i zawiadomienie Ciebie, jeśli szczeniak zachoruje lub umrze lub też wystąpi konieczność oddania go.[/QUOTE]

Nie to żebym się czepiała, ale niektóre z tych pytań są skonstruowane tak, że sugerują odpowiedź ;) Proponowałabym taką delikatną modyfikację:

- czy pies będzie mieszkał wyłącznie w kojcu? --> gdzie pies będzie mieszkał?
- czy wykastrują państwo swojego psa? --> bez zmian
- czy będą państwo poświęcać przynajmniej godzinę na spacery z psem?--> ile czasu dziennie będą Państwo poświęcać na spacery z psem?
- reszta bez zmian

I taka jedna uwaga do właściciela goldenki - może nie warto od razu przekreślać chętnych na szczeniaki, którzy nie mają domku z ogrodem. W mieszkaniu pies może mieć równie dobre warunki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow'][B]Equus[/B] - dyskusji na temat usypiania ślepych miotów jest wiele, moim zdaniem lepsza jest sterylizacja aborcyjna, ale w przypadku, kiedy psy trafią nie wiadomo gdzie albo będą zdane na siebie, uważam, że uśpienie po narodzinach jest bardziej humanitarne niż potem psy, które umierają dwa tygodnie w rowach, są męczone, a także dalej rozmnażane, co powoduje, że bezdomność nigdy nie zniknie.[/QUOTE]
Ale to samo tyczy się dorosłych psów i myśląc w ten sposób nie ma co dzielić na "psy' i "psy zaraz po urodzeniu" i tylko te ostatnie poddawać eutanazji:roll: Nie wiem co ma tu do tego, czy miot jest ślepy czy nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']Ale to samo tyczy się dorosłych psów i myśląc w ten sposób nie ma co dzielić na "psy' i "psy zaraz po urodzeniu" i tylko te ostatnie poddawać eutanazji:roll: Nie wiem co ma tu do tego, czy miot jest ślepy czy nie.[/QUOTE]

Najlepiej byłoby, żeby właściciele byli odpowiedzialni i robili sterylki swoim sukom, nie dopuszczając do rozrodu psów, albo robili sterylki aborcyjne - bo zdają sobie sprawę z tego, że w Polsce jest bardzo duży procent psów bezdomnych, które już się urodziły, nauczyły żyć i spędzają to nędzne życie w schroniskach, u nieodpowiedzialnych właścicieli, nieraz umierając z głodu, chorób. Ale tak nie jest i długo nie będzie. Ja na przykład nie rozumiem ratowania na siłę psów starych czy psów bardzo chorych - dla mnie to jest niepojęte, bo za te same pieniądze można znaleźć domy wielu innym psom, szczeniakom, młodym psom, starszym, zdrowszym, mającym przed sobą więcej życia. Ale nie wyzywam i nie atakuje ludzi, którzy to robią - dopóki nie jestem zmuszana do pomocy i nie słyszę, że wcale nie jestem wielbicielem zwierząt, bo nie chcę pomóc takim psom. Niestety, w Polsce nie ma nadmiaru pieniędzy, które pozwoliłyby ratować wszystkie psy i zajmować się każdym potrzebującym - dlatego szlag mnie trafia, jak na świat powoływane są następne psie istnienia, bo własciciel sobie zapomniał, bo szczeniaczki są słodkie, bo suka ma instynkt macierzyński i inne brednie. I to jest moje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

No cóż, ja też uważam, że utrzymywanie na siłe chorych psów na przykład z otwartymi gnijacymi ranami w schronisku, bez opieki weterynaryjnej, zagłodzonych itp i twierdzenie że to lepsze bo "my nie usypiamy" to zbrodnia bo skazuje się je na powolne męczarnie (często dla kasy, którą się dostaje z gminy "za sztukę").
No ale tu mamy zdrowe szczeniaki, które już są na świecie i miejmy nadzieję, że znajdą dobre domy - za co trzymam kciuki!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MiszMasz'][URL]http://katowice.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-Mieszaniec-Golden-retriever-Border-collie-W0QQAdIdZ213620210[/URL]

Szczeniaki nadal ogłaszane.....[/QUOTE]

i nawet będzie wiadomo, jak będzie wyglądał piesek gdy dorośnie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

"Wg. allegro sprzedaż długopisu i psa przebiega na tych samych zasadach. W momencie kliknięcia "kup teraz" pies jest mój, a Ty musisz mi go wydać. Chyba, że zmieniło się coś w tej kwestii."

Jak najbardziej sie z tobą zgadzam

"przecież nie da się przewidzieć jak będzie wyglądał mieszaniec, a co dopiero ile będzie ważył
i ciekawe że szczeniak jest czarno-biały, a z tamtego drugiego zdjęcia wynika że zmieni kolor na całkiem czarny"

Mam wrazenie ze te komentarze sa pisane przez wasze psy... Jak juz pisałem wczesniej w niektorych krajach robia tego typy krzyzówki dlatego moge wnioskowac ze pieski beda wygladaly tak a nie inaczej, a to ze ten na zdjeciu jest caly czarny to byl to pierwszy ktorego znalzalem

Wpiszcie sobie coltriever w google to wyskoczy pozdro

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://www.flickr.com/photos/suz2007/683226031/[/IMG][IMG]http://www.flickr.com/photos/suz2007/684168780/in/set-72157600584570831/[/IMG]http://www.flickr.com/photos/suz2007/684168780/in/set-72157600584570831/

[url]http://www.flickr.com/photos/suz2007/683226031/in/set-72157600584570831/[/url] szczeniaczek, podobny do Twoich szczeniaczków?

[url]http://www.flickr.com/photos/15971164@N05/3514341072/[/url]

[url]http://www.flickr.com/photos/suz2007/684224122/[/url]

[url]http://www.ourmaninside.com/wp-content/images/gypsy.jpg[/url]

[QUOTE]Jak juz pisałem wczesniej w niektorych krajach robia tego typy krzyzówki dlatego moge wnioskowac ze pieski beda wygladaly tak a nie inaczej[/QUOTE]

To ciekawe... jak na mój gust wygooglowane fotki pokazują bardzo różnorodne eksteriery takich krzyżowek. Jeżeli Ty nie widzisz żadnej różnicy, to wybacz i powodzenia w dalszej zabawie w garażowego genetyka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olopan']

Mam wrazenie ze te komentarze sa pisane przez wasze psy... Jak juz pisałem wczesniej w niektorych krajach robia tego typy krzyzówki dlatego moge wnioskowac ze pieski beda wygladaly tak a nie inaczej, a to ze ten na zdjeciu jest caly czarny to byl to pierwszy ktorego znalzalem

Wpiszcie sobie coltriever w google to wyskoczy pozdro[/QUOTE]

to że komuś mix wyszedł taki a nie inny, to nie znaczy że każdy mieszaniec tych ras będzie wyglądał tak samo :roll:
genetyka to naprawdę skomplikowana sprawa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daga & Maks']
genetyka to naprawdę skomplikowana sprawa[/QUOTE]

nie dla tego pana :D to wy nie wiece że skrzyzowanie goldena z borderem to zawsze wyjdzie to samo? :o jestem ciekawe co by wyszło z mojego jakbym skrzyżowała ją z spanielem <lol2>

człowieku obudź się !! z psów wystawowych czasem rodzą się nei zbyt piękne szczeniaki które odchodzą od wzorca !! a TY wiesz jak Twoje kundelki będą wyglądać? :o gratuluje odwagi, i współczuje głupoty, idz do schronu i zapytaj ile psów zostało oddanych bo wyrosły za duże/ za małe/ nie szczekają/ szczekają ... :o jak dasz mi gwarancje że jeden z Twoich szczeniaków będzie ważył równie 27kg to ja go biorę ale jak bedzie ważył 20 czy 30 to Ci go oddam bo chyba gwarancja to obejmuje?? :)

Link to comment
Share on other sites

[url]http://pl.wikipedia.org/wiki/Genetyka[/url]



Napisał Daga & Maks
genetyka to naprawdę skomplikowana sprawa
nie dla tego pana
genetyke mam w małym palcu, pierwsze co skrzyzowalem to byla wiewiórka z wydrą morską, a tak na powaznie to nie jestem zadnym "garazowym genetykiem" tylko poprostu pies uciekł i stało sie, równie dobrze mogła byc to krzyzówka goldena z bezpanskim psem o wadze 10 kg co chyba jest dla was bez roznicy ale dalej ciagniecie ten temat.

[url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/048da4f8a16d231b.html[/url]
Tak wyglada szczeniak w wieku ponad 6 tygodni i wazy okolo 4,5 kg czyli jesli chodzi o wage to podobnije jak golden w tym wieku, wiec moge tylko przypuszczac ze bedzie wazyk około +/-27 kg. Majac psa tez nie ma podanej dokladnie wagi ze jak bedzie w optymalnym wieku bedzie wazyl 60kg tylko 56-66 przeciez jakas granica bledu musi byc.
człowieku obudź się !! z psów wystawowych czasem rodzą się nei zbyt piękne szczeniaki które odchodzą od wzorca !! a TY wiesz jak Twoje kundelki będą wyglądać?
chce tylko uswiadomic przyszłym włascicielom jak beda przypuszczalnie wygladaly pieski gdy dorosna a nie ze za pół roku beda mi dzwonic ze mysleli ze ten pies bedzie mial 20 cm w klebie
jak dasz mi gwarancje że jeden z Twoich szczeniaków będzie ważył równie 27kg to ja go biorę ale jak bedzie ważył 20 czy 30 to Ci go oddam bo chyba gwarancja to obejmuje??
juz Cie zapisuje na liscie:P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...