Jump to content
Dogomania

Mieszaniec Golden Retriever-Border Collie


Nikaaa

Recommended Posts

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='wiki4']Czyli Tobie ufać nie mamy? :evil_lol: :lol:

Na ognika trzeba się troszkę nagadać! :razz:[/QUOTE]

Oj trzeba, ale również i naczytać i nabyć jakąś wiedzę.
Owszem uważam, że ktoś nie powinien się opierać na tylko moich wypowiedziach, bo wiem, że nie zawsze są one zgodne z prawdą i podkreślam to, że nie mam pewności. Nie mogę powiedzieć, że wiem dużo o psach, właściwie to tylko takie głębsze podstawowe informacje mam, ciągle się uczę. Psa mam dopiero 4 lata, a powiedzmy sobie szczerze - to małe doświadczenie ; ]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daga & Maks']pomysł świetny, tylko szkoda że teraz niemal niemożliwy do zrealizowania, bo nasza szanowna administracja ma to forum głęboko gdzieś :roll: np. sprawa z moderatorami dla danej rasy ciągnie się już ponad rok :lol:[/QUOTE]

Dokładnie, a mogło być tak fajnie :roll:

Rzucają jakimś pomysłem, forumowicze się przygotowują, zapisują, oferują pomoc, a tu doopa :roll:

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, niestety ten mój pomysł również jest utopijny, ale skoro tu na tym wątku tyle już takich było, to mój też nie zaszkodzi :)

Ten system, który panuje obecnie czyli wspomniane ogniki i łapki, na pewno w jakimś stopniu się sprawdza. Chociaż osoby będące na dogo już kilka lat po prostu "znają" użytkowników i wiedzą kto mądrze gada, ja na te łapki nigdy nie patrzę, wiem kogo słuchać, a jak nie wiem no to mam na tyle rozumu żeby poszukać, stwierdzić czy osoba mówi z sensem, a niejednokrotnie szukałam pomocy na dogo, więc to puste słowa nie są.

Niestety mogą być różne "wariacje", ktoś może zostać zaproszony do wątku i mieć małą liczbę postów - a znać się na rzeczy, lub ktoś może od lat pisać na PwP, a o wychowaniu psa nie mieć pojęcia. To są jakieś skrajności, może wręcz abstrakcyjne przykłady, ale jednak pewność, że ktoś ma doświadczenie, ma uprawnienia byłaby baaaardzo pomocna. Przypuszczam, że każdemu z nas tu obecnemu na wątku w bliższej lub dalszej przyszłości mogłoby się to przydać.

Już nie mówię o takim dziale "zapytaj tresera/behawiorsty" gdzie wypowiadaliby się tylko specjaliści, bo to już trzeba by znaleźć profesjonalistę, który się na taki wolontariat zgodzi, ale to też byłaby rewelacja... Może wtedy skończyłby się durne pytania i jeszcze durniejsze odpowiedzi jakie czasem można wyczytać. Cóż, marzenia ściętej głowy.

Link to comment
Share on other sites

Na dogo tak czy inaczej wciąż wypowiadają się, wśród rzeszy "amatorów", profesjonaliści - szkoleniowcy (Puli, jeśli dobrze kojarzę), weterynarze (choćby Cool_Caty), hodowcy. Problem tylko w tym, że nowy user nie wie ko jest ekspertem, a kto panią Goździkową z ludowymi mądrościami. Można wymyślić tysiac sposobów jak to zaznaczyć, ale juz widzę jak administracja coś z tym robi.

Link to comment
Share on other sites

nastepne madrosci ehh:roll: to juz jest malo smieszne:shake:
[quote name='I♥Torro']Co do R=R - pies rasowy to nawet pies bez rodowodu, tylko bez potwierdzenia. Nie rzucajcie się na kogoś z powodu odmiennego myślenia; to tak jakbyście byli przeciwni tym, którzy mają inne poglądy religijne. Co do psów rasy Billy - odświeżam post z 2005 r. :D Psów tej rasy nadal jest mało, i w 100 % nie kupisz tej rasy w Polsce ;D[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Wpadłam i padłam :lol:
Jak 3 lata temu wchodziłam na dogo, już byłam na studiach (hodowli zwierząt zresztą), na punkcie psów miałam fioła od kilkunastu lat i w każdej wolnej chwili pogłębiałam wiedzę, miałam dwa własne psy (wychowane przeze mnie, a nie "będace w domu") plus kilka tymczasów w przeszłości - i czułam się jak szara myszka, czasami się ostrożnie wypowiadałam, ale dłuuugi czas tylko czytałam, czytałam, czytałam, dowiedziałam się mnóstwo rzeczy, o których jeszcze nie miałam pojęcia i nadal się dowiaduję, i NADAL widzę tu mnóstwo osób, które mają więcej do powiedzenia i z wiedzy i z doświadczenia na wiele psich tematów niż ja...
Bardzo szanuję za wiedzę np. [B]taks[/B] i ręce uszy cycki mi opadają, kiedy dziecko po przeczytaniu kilku poradników z księgarni wymądrza się, że może ma większą wiedzę od niej :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CarolineS']Dla ciekawych [URL="http://images50.fotosik.pl/317/7c2d330fab4efc31med.jpg"]TO[/URL] chyba jest nasza specjalistka Torro ; D
Jakość nie powala, ale sami oceńcie :D[/QUOTE]
No weź przestań, nie znasz się, no :lol: Widać, że kocha w sensie dosłownym pieski, więc wiesz... A Ty w swoim wieku nie masz takiej wiedzy, o. Bo z wiedzą trzeba się urodzić, nie wiesz? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Oj, przepraszam. Chylę czoła naszej wszystkowiedzącej od urodzenia specjalistce która twierdzi, że Biewer to coś całkowicie innego niż york.
Niestety ni zostałam hojnie obdarzona wiedzą już w łonie matki, więc teraz muszę się uczyć od specjalistów :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CarolineS']Oj, przepraszam. Chylę czoła naszej wszystkowiedzącej od urodzenia specjalistce która twierdzi, że Biewer to coś całkowicie innego niż york.
Niestety ni zostałam hojnie obdarzona wiedzą już w łonie matki, więc teraz muszę się uczyć od specjalistów :evil_lol:[/QUOTE]

My biedni ludzie o prostackim myśleniu - wybaczcie nam niebiosa! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

O widzę, że tu mój ulubiony off-top się ciągnie :cool3:
To tak na temat.

[quote name='I♥Torro']Jest przepiękny, nie słyszałam o tej rasie? :(
[B]Ale się dowiedziałam właśnie![/B] :)
Pewnie też nadaje się na stróża, jest najpiękniej śliczny :D[/QUOTE]
I teraz już koleżanka zna się na tej rasie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...