Jump to content
Dogomania

AKCJA STERYLIZACJA -WZNAWIAMY ! Tymczasowe konto


3 x

Recommended Posts

[quote name='Soema']Chyba nie ma nikt nic przeciwko, żeby pokryć część kosztów?
Pati zrób jej zdjęcia, będą potrzebne na stronę do aktualizacji.[/QUOTE]

Soema, to niech to bedzie moj wklad w rozpoczeta przez Ciebie wspaniala akcje - wplace 100zl bezposrednio na konto Pati, tylko numer konta prosze. Poniewaz mam troche zobowiazan, nie chcialabym deklarowac stalej wplaty, ale na pewno bede wplacala w miare mozliwosci wplaty jednorazowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soema']Dziękuję Hesiu :) ale zdjęcia się przydadzą, bo chcę suki umieszczać na stronie z datą zabiegu, dobrze by było i "po" zrobić radosne zdjęcie sukom, żeby było widać że sterylizacja to nie zło...:shake:[/QUOTE]

Oczywiscie, im wiecej usmiechnietych mordek :lol:, tym lepiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beataczl']a ta sunia z # 248 (Tamarka) też mogłaby być sterylizowana z tego programu? wyciagnieta ze schronu, teraz chyba w DT...[/QUOTE]
Zgłaszający mają podać cenę zabiegu i miejsce wykonania. Szarotka napisała, że przeczyta wątek. Więc czekam na konkrety. Na wątku widziałam tylko, że sterylka tej małej suni to 300zł, sporo. Nie wiem ile mają uzbierane i jakie chcą dofinansowanie. I nie wiem, czy sunia nie jest przypadkiem pod opieką Fundacji....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati123487']Oki mam fotki w drugim dniu po kompaniu i teraz pwstawie jak tylko wroce z pracy:))

nr konta rowniez na pw wieczorkiem...

serdecznie dziekuje w imieniu swoim i suczki:):)

czy fakture ma wet wystawic ??[/QUOTE]
Chyba nie , bo Hesia napisała że pokryje brakującą stówę.
Ja dopiszę Hesie na pierwszej stronie.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, piszemy projekt ustawy o przeciwdziałaniu bezdomności psów a co za tym idzie o przymusowej sterylizacji i kastarcji zwierząt. Potrzebne będą jakieś odstępstwa. Czyli, zarejestrowane hodowle będą zwolnione. Co Wy na to? Trzeba znaleźć mądrego posła i to na miejscu żeby nie latać po kraju. Kurcze normalnie miałam sen na jawie! To się musi udać. A jak będą kręcić nosem to pokazać te zdjęcia Biedrzyńskiej, i niech ze swoich diet płacą miesiecznie na utrzymanie psiaków po 1000 zł. 460 posłów to daje... za dużo zer jak dla mnie. 460 tyś. Dobrze liczę???? Miesięcznie 460 tyś zł na psiaki :roll::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[B]Nes[/B], proszę poszukaj wątków tematycznych, bo zaczyna się robić tutaj zamieszanie..

[url]http://www.dogomania.pl/threads/134409-TERAZ-ALBO-NIGDY-zmieniamy-prawo!-Zasypmy-poslow-mailami[/url]!

[url]http://www.dogomania.pl/threads/75654-Stop-Okrucie%C5%84stwu-Wobec-Zwierz%C4%85t-Akcja-Dogomaniak%C3%B3w-ZACZNIJMY-DZIA%C5%81A%C4%86!?p=14628818#post14628818[/url]

[url]http://www.dogomania.pl/threads/134726-Wyst%C4%85pienie-obywatelskie-w-Sejmie-inicjatywa-Pe%C5%82nomocnika-d-s-Ochrony-Zwierz%C4%85t[/url]

[url]http://www.dogomania.pl/threads/148659-Popsujemy-humor-pseudohodowcom-Zrobimy-im-konkurencj%C4%99[/url]

Link to comment
Share on other sites

Obiecałam wcześniej, że jakoś się dorzucę i zapraszam na bazarek, może uda się coś sprzedać jak pomożecie podnosić [URL]http://www.dogomania.pl/threads/185512-Rozmówki-przewodniki-na-akcję-sterylkową-dla-bezdomniaków-do-20-maja?p=14670606#post14670606[/URL]

Link to comment
Share on other sites

mam pytanko, byłaby możliwość pomocy finansowej s terylce?muszę ciachnąc małą sunieczke która należy do "złych ludzi":( nie chcą mi jej oddać,ale pozwolili łaskawie wysterylizować. Nie znam jeszcze kosztów,ale myślę, że w lecznicy z którą mam układy byłoby to ok 150zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piechcia15']mam pytanko, byłaby możliwość pomocy finansowej s terylce?muszę ciachnąc małą sunieczke która należy do "złych ludzi":( nie chcą mi jej oddać,ale pozwolili łaskawie wysterylizować. Nie znam jeszcze kosztów,ale myślę, że w lecznicy z którą mam układy byłoby to ok 150zł.[/QUOTE]
Piechcia..... :( była umowa i mieliśmy się trzymać - tylko bezdomne. Nie stać nas na wyjątki, chyba że wpłacający zadecydują inaczej. Jeśli zachęcicie więcej osób do wpłat nawet malutkich, to będziemy i wiejskie i z melin i z rodzin biednych sterylizować. Naprawdę. Ja nie robię tego, bo tak.. musimy pomału zacząć i trzymać się zasad, bo zaraz każdy będzie prosił o wyjątek :shake: a odzew na pw, mały...
Co wpłacający/wspierający o tym myślą?

Link to comment
Share on other sites

no trudno, zapomniałam o tym warunku:( szkoda, że nie ma takich instytucji które pomagają tak jak wy bo takich suczek mam mnóstwo do zrobienie:( ale w takim razie jak mam udowodnić że sunia jest bezdomna,bo mam taką na oku?:( ma niecały rok i napewno już musiała rodzić, więc nie chciałabym aby się to powtórzyło. Pojawia się u mnie na osiedlu od czasu do czasu,jak uda mi się ją kiedyś złapać to ją ciachnę,tylko pytanie czy uzyskam wsparcie? od nas z Pabianic wpłaciła jeszcze Kasia14, i niebawem modliszka84

gdyby każdy wysłała choć kilka PW i wkleił banerek myślę że przyniosłoby to efekt.

Link to comment
Share on other sites

Piechciu, co na ten problem Wasza gmina?
Ja po cichu dowiaduje się o różne rzeczy. Myślę o fundacji, szukam sponsorów, tanich gadżetów.
Ale teraz piszę pracę, niedługo się będę bronić. Nadal jestem w Fundacji od bokserów i koordynuje wiele rzeczy. Ale akcja sterylizacji jest dla mnie priorytetem.
Jeśli wpłacający się zgodzą, można sunie ciachnąć. Bo ta sunia od ludzi niedługo urodzi i "bezdomniaków będzie więcej" albo....:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piechcia15']ale w takim razie jak mam udowodnić że sunia jest bezdomna,bo mam taką na oku?:( ma niecały rok i napewno już musiała rodzić, więc nie chciałabym aby się to powtórzyło. Pojawia się u mnie na osiedlu od czasu do czasu,jak uda mi się ją kiedyś złapać to ją ciachnę,tylko pytanie czy uzyskam wsparcie?[/QUOTE]
Ale zapewnisz jej tymczas i bedziesz szukala domu stalego? Dobrze rozumiem?

Link to comment
Share on other sites

nie no ok ja rozumiem, że to akcja dla bezdomnych. Ja tez zawsze dorzucam swoją kasę. Nasza gmina nie widzi problemu z bezdomnością. Mamy setki kotów które się mnożą tworząc kolejne setki, ale przecież dzieci w Afryce głodują, to wstyd dać na koty! Same kombinujemy kasę i ciachamy dzikusy:( ale jednak koszty suki są znacznie większe niż małego kota.
Problemu z bezpańskimi psami to raczej u nas nie ma,bo jest schronisko które prężnie działa, ale jest mnóstwo takich psów z melin czy biednych ludzi i to one stanowią problem.
A ta sunia o której pisze jest wolnożyjąca i dobrze się w tym odnajduje, chuda nie jest, więc szkoda mi ją dawać do schroniskowego boksu:( a w schronie mi nie ciachną psa, który nie nalezy do nich:(

Link to comment
Share on other sites

Piechciu, ja wierzę że z czasem ludzie na dogo i poza zrozumieją, że taka akcja to priorytet. Słusznie ktoś zauważy, że jej efekty będą widoczne za kilka lat dopiero.
Przerażające są ceny w niektórych lecznicach, to wcale nie sprzyja walce z bezdomnością :shake:

Link to comment
Share on other sites

Macie rację, akcja sterylkowa nie jest jeszcze jakoś dobrze rozwinięta a i zainteresowanie na dogo niewielkie. Ale z drugiej strony patrząc... suczką z hoteli i dt nie powinna grozić ciąża dopóki tam są a i potem z założenia powinny trafić do odpowiedzialnych ludzi, którzy nie będą ich rozmnażali. Suki z 'melin', marginesu społecznego przynajmniej u nas to suczki wolno żyjące, które a i owszem, mają niby dom i jedzenie, ale biegają kiedy chcą = rodzą co cieczkę i niestety większość z nich to bezdomaniki, które prędzej czy później lądują w schronisku... :( Oczywiście rozumiem założenie że suki bezdomne i dt, bo to również bardzo ważne - nigdy nic nie wiadomo... Chyba jedyne wyjście to rozpropagowanie akcji na tyle, żeby móc pomagać wszystkim...

Mój przelew właśnie poszedł, za 4 miesiące (maj, czerwiec, lipiec, sierpień)

Link to comment
Share on other sites

Kasiu, ale ja sobie doskonale z tego zdaję sprawę i wiem ile Wy robicie dla psów ile w to kasy i energii wkładacie.
Jeśli macie jakieś pomysły, ja chętnie skorzystam. Ja ym sterylizowała i te z melin, ale.... to cienki lód tak naprawdę. Na picie ludzi stać, pies je byle co, a my mu sukę ciachniemy. Nie na tym etapie. Jak zweryfikować, kogo naprawdę nie stać, a kocha i dba o sukę? Zaczną się nadużycia..
Mamy 2tys zł około. Zaraz będę miała wyciąg jak mnie bank wpuści to sprawdzę dokładniej. To jest powiedzmy 15 sterylek.. Dużo osób wpłaciło z góry na kilka miesięcy, co dalej?
Mam listę osób do których posłałam pw, dosyłam co jakiś czas kolejne.. Nie będę upubliczniać, bo nie o to tu chodzi. Musimy pomału rozszerzać granicę, ale tylko w przypadku gdy akcja będzie "żyła".. niestety.

Wszelkie reklamy, bazarki, mile widziane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...