Jump to content
Dogomania

Bazyle i Panbazyle Herbu Bazyl i ogar


panbazyl

Recommended Posts

  • Replies 4.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bonsai_88']Marysia to jeszcze nic... moja mama potrafi karmić Rokusia łyżeczką i wydzwania do mnie jak biedaczek nie chce jesć... Już jej obiecałam, że jak przyjadę to "biedaczek" będzie dostawał miskę na 10 minut i jak nie zje to ma problem :diabloti:.

[/QUOTE]

oho, żebyś się nie zdziwiła przypadkiem :diabloti:
mój nie jadł niemal tydzień przy takiej metodzie :P

Link to comment
Share on other sites

Iza ma[COLOR=#000000]jąc 2 psa pochłania[/COLOR][COLOR=#000000]jącego wszystko co się da nie mogę pozwolić Rockiemu medytować nad miską ;). Inacze[/COLOR][COLOR=#000000]j mo[/COLOR][COLOR=#000000]ja szczuplutka panienka szybko wyglądała by [/COLOR][COLOR=#000000]jak Pirania [/COLOR]:evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Iza ma[COLOR=#000000]jąc 2 psa pochłania[/COLOR][COLOR=#000000]jącego wszystko co się da nie mogę pozwolić Rockiemu medytować nad miską ;). Inacze[/COLOR][COLOR=#000000]j mo[/COLOR][COLOR=#000000]ja szczuplutka panienka szybko wyglądała by [/COLOR][COLOR=#000000]jak Pirania [/COLOR]:evil_lol:.[/QUOTE]
mam wrażenie, że Pirania ma puchlinę głodową, bo dostaje takie dawki jak szczeniak a wygląda jak 2 Piranie... chyba, ze sie dożywia chrabąszczami?
Maluch jest cudny. Już zaczyna szczekać - co znaczy - wiem, ze TU mieszkam :) od 2 dni prosi o poranne wyjście na siku :) (ma trochę ponad 2 miesiące!) w nocy nie miał wpadki od 3 dni - a jest u nas tydzień. No fajniutki jest. I ten jego spokój, taki pozytywny energetyczny spokój.
jutro coś z pracy pewnie napiszę, bo na szczęście ide do pracy (serio, że się cieszę, bo mam wtedy trochę czasu dla siebie)

Link to comment
Share on other sites

no zobaczymy. Na razie jest fajnym psiakiem. Moja siostra która ogólnie lubi psy, ale z daleka byla u nas wczoraj i powiedziała coś co mnie zastanowiło, że takiego psa to ona by mogła mieć (znaczy tyle, że albo pies fajny, albo moja siostra ma kryzys, skoro polubiła psy).
Dziś noc też spokojna, mały zasygnalizował że chce wyjśc na sik i kooop :) w domu nic nie nabrudził. no ideał :) I potrafi spać w klatce - klatka jest używana oczywiście jako buda - jest otwarta non stop. Tak uczylam Panbazyla - klatka to azyl, spokój, miejsce do spania ale czasem też bywa zamknięta jak wychodzę z domu - w przypadku Panbazyla to konieczność bo on już pokazał co potrafi.... a ja nie mam zamiaru drżeć co znów pożre i co mu będzie dolegać. NO i wyjazdy dalsze na wystawy - pies w klatce powinien czuć się spokojnie i bezpiecznie - a nie to co mam z Bazylem - on nawet jak 2 doby się gdzieś jechało na wystawę np do Macedonii to potrafił te 2 doby jazdy stać na nogach i się tylko bujał z lewa na prawo a potem miał zakwasy.... Panbazyl już spokojnie na leżąco jeździ w klatce, mały Bazyl pewnie też tak będzie jeździł.
foty wrzucę, ale za jakiś czas, bo mój laptop jest u księgowej a nie lubię wgrywać fot na inne (znaczy się nie własne) komputery.

Link to comment
Share on other sites

Ogórek jest fajny :D, taki wyluzowany.
Ja zaraz idę prać drugiego psa, albo bliżej południa jakoś.
Wczoraj czarna została wyprana, świeci się jak nie wiem.
Drugiego kleszcza miała w ty sezonie, muszę jej coś zakupić.

Dzisiaj kąpiel rudej bo sierść już miały brudną. Kąpie je tylko raz na rok albo 2 razy więc mają prawo być brudne.
W tym roku planuję 2-3 razy pranie psów, wszystko na dworze w ciepłe dni.

Link to comment
Share on other sites

ja swoje też jakos tak niezbyt często piorę, bo jak ostatnio uprałam, to mi się cholery wytarzały w ziemi, piachu i błocie.... uch.
Kupiłam przed chwilą w Piaskach dla piesów golonki indycze. są p 2.80 niestety.... ale z dużą ilością chrząstek i mięsa :) Będą miały dziś wyżerkę, a ja mam pod nosem fajne miejsce z jedzeniem - nie muszę jechac po to do Lblna.

Link to comment
Share on other sites

Moja też się wytarzała w trawie i błota na spód łapała, ale sierść czysta a one jak się otrzepią to są czyściutkie, nie zatrzymują zabrudzeń.
Nie stosowałam odżywki żadnej a ładnie się rozczesało.

W Lublinie też podrożały korpusy do ok.2,30zł i indycze nogi tez podobnie.
Ja kurzych muszę zakupić trochę i galaretkę im zrobić :).

Link to comment
Share on other sites

tu na wsi to drożej wszystko jest, oprócz środy - jak jest tu jarmark i przyjeżdżają z mięsem budy - wtedy nawet gratis można znaleźć gnaciory :)
Moje psy teraz "lecą" na wołowinie, więc muszę im urozmaicić trochę menu o kuraki - szkielety kurze są tu dostępne, ale golonki indycze to nowość. A galaretka z tego jest pyszna i wcale nie trzeba aż tak dużo tych golonek aby była sztywna.

Link to comment
Share on other sites

Moje raczej na ptactwie lecą :), wieprzowinę muszę wyjąć z zamrażarki.
Dzisiaj kończą indyka z wczoraj, chuda może coś dostanie ale grubaskowi muszę dietę wprowadzić.
Jak ją kąpałam to świetnie wyglądała, dzisiaj jeszcze grubsza, bo sierść napuszona.

Galaretka będzie ugotowana może w tym tygodniu, może mięsko do niej dorzucę i warzywa.

Link to comment
Share on other sites

no ja tez teraz raz w tyg daję gotowane - nie jest to trujące przecież, a na kiszki dobrze działa, bo z ryżem i siemieniem lnianym gotuję. I z olejami :) na poślizg. Skorupki z jajek teraz ucieram na pyłek i posypuję tym wołowinę, zjadają bez problemu.
Ja Piranii muszę dietę zrobić (sobie też...)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Panbazyl najlepiej taki klucz, w którym przez pół godziny wbija się kombinację cyfr, prawda? Mi też by się przydało... Chociaż mnie znając przestałabym chować jedzienie do lodówki :evil_lol:[/QUOTE]
o tak tak :) u mnie to samo, niestety

Link to comment
Share on other sites

ja praktycznie "paskudów" nie jadam, nie lubię, ale za to jest sporo innych zakazanych dań, które są pyszne a niekoniecznie malo kaloryczne.... No i własne gadanie, że dom, dzieci, brak możliwości wyjścia z domu.... i takie tam sposoby wyjaśnienia sobie kolejnych kilogramów...

Link to comment
Share on other sites

Można prosić o nowe fotki Niuniusia? :wolfie:<załóżmy, że to są oczy kota ze Shreka> ;)

Moje dziecię jest prane zgodnie z potrzebami. Dosyć często. Raz została uprana 3 razy jednego dnia! :p (Mąż wychodził z nią na spacer i za każdym razem wytarzała mu się w świństwach). :lol: Więc ją "uprał".

Co do chudnięcia. Dukan nie działa (na mnie!). Szkodzi (mi). Dr. Ewa Dąbrowska może być, ale człowiek jest na tym strasznie głodny (jeszcze nie wykombinowałam jak to przetrwać). Dlatego na wszelki wypadek zawsze jestem na dwóch dietach. :diabloti: Na raz. Na jednej to bym chyba z głodu padła. :roll:
Na pewno fajnie działa ruch. Powoli i systematycznie chudnę jak się więcej ruszam. I co najważniejsze, trwale (nawet jak przesadzę i coś większego przekąszę, tak jak na ostatnim grillu :oops: , to następnego dnia zbędnych kg i tak nie ma :cool3:).

Macie baaardzo tanie golonki indycze. 2,80? :-o U mnie są po 7-8 zł/kg. A może chodzi o sztuki? :razz:

Jest mega gorąco. Nasz spacer polega na bieganiu od cienia do cienia i padaniu tam z błogim westchnieniem ulgi. Kolejny zryw jest okupiony długim wołaniem (i spojrzeniem pt. "sama se biegaj"). Języczek sięga małej do ziemi, ale pysiolek roześmiany. Wieczorem wyjdziemy na długo. Może spotkamy kolegów do biegania? Ach, chciałabym mieć taką przemianę materii jak Wendy. :razz: :evil_lol: Wtedy sądziłabym, że Dukan to był jakiś rosyjski uczony. :cool1::eviltong:
Pozdrawiam :-)

Link to comment
Share on other sites

Nasze golonki to jest najniższa część nogi indyka, oprócz stopy, wielkości kurzego podudzia.

Pies wyprany, tylko lekko wyżymałam, a jaki żal miał do mnie, że mu po oku i do nosa czystej wody polałam.
Później spała na mnie biedaczka po takich przeżyciach.
Suszyłam ręcznikiem i sama się suszyła bo mamy ze 40st na słońcu.

Czyli oba psy poprane i czyściutkie, teraz muszę coś od pcheł i kleszczy zamówić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...