Jump to content
Dogomania

"RODOWODOWY",NIEPEŁNOSPRAWNY DOBERMAN Maks... całe życie bezdomny...


pinkmoon

Recommended Posts

  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Piekny pies i świetnie sobie radzi!

Myślę że dopóki jego życie nie jest bolesne (co niestety pewnie może nadejść) to usypianie go byłoby wygodnictwem i postawą "bo ja nie mogę na to patrzeć". Z doświadczenia że z niebolesnym kalectwem psy radzą sobie zdecydowanie lepiej od ludzi.... może ldatego że nie mają takich obciążeń i blokad psychicznych?

Natomiast muszę powiedzieć, że opiekun Maksa musi byc twardy psychicznie, bo co się nasłucha od spotkanych "litościwych" ludzi- to może w depresję wpędzić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']dla niego najlepszy byłby dom z ogrodem - nikt nie musiałby go z zewnątrz oglądac, a on nie miałby przeszkód w postaci chociazby schodów w bloku[/QUOTE]

i do tego dom parterowy...ja mam dom pietrowy i moja poprzednia dobka Bejka musiała ostatni rok zycia spędzic w samotnosci na parterze.Nie była w stanie pokonac wysokich schodow na pietro, smutne to było bo strasznie tęskniła do przebywania z nami:(((

Link to comment
Share on other sites

Filmik z Maksiem wprost rozrywa serce...
Piesek wygląda na zadowolonego z życia, mimo kalectwa.
Tak jak napisała pięknie wcześniej chyba Fioneczka,
ludzie też czasem borykają się z kalectwem i radzą sobie.
Maks przeżył 9 lat, zasługuje na szansę i na dom, jeśli się znajdzie.
Ma taki śliczny pyszczek, bardzo kocha ludzi, to widać.
[B]Pinkmoon[/B], tekst piękny i wzruszający :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[INDENT]tak na marginesie...

[I]Czy wiecie,że kandydat na prezydenta jest mysliwym, zabija dla przyjemności?
Czy w kraju, gdzie będzie rządził, jest szansa na zmianę jakiegokolwiek prawa , by zwierzętom bylo lepiej?

[FONT=&quot]Koło Łowieckie nr 18 „Ponowa” noszące szczytną nazwę Bialskie Towarzystwo Łowieckie dało się poznać szerszej nie tylko łowieckiej publiczności za sprawą bezkarnego, jak dotychczas, Stefana Karasińskiego strzelającego lisa w sezonie ochronnym, (…) a także za sprawą organizowanego w tym właśnie kole nielegalnego polowania zbiorowego z podkładaczem psów dla Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego.”[/FONT][/I] [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, przebrnelam przez caly wątek... Ode mnie wielki szacun dla tego dobka. Ale oglądajac filmik i fotki caly czas mysle tylko o jednym: GDZIE SĄ JEGO HODOWCY? Czy w ogole zostali powiadomieni te 9 lat temu o chorobie Maksa? Wyparli sie pomocy? Jakie jest ich stanowisko? Jesli to dobra, renomowana hodowla (inbred w hodowli psow stosuje sie nawet i wtakich hodowlach) to moze moglaby pomoc chocby finansowo o ile jeszcze istnieje.... albo wziasc Maksia do siebie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...