Jump to content
Dogomania

Czy to legalne????


resuruss

Recommended Posts

[B]Ciekawe skoro Pani Migotka sie w koncu odezwała to nie ma ani jednego złowa do powiedzenia W TEMACIE.

[/B]Może najpierw omówimy pseudohodowlę ?
Tak długo czekaliśmy aż się ujawni!
Sawa - tu link (najwyzej mod usunie). Daje bezpośrednio do tematu w którym Migotka za nic w świecie nie jest w stanie zrozumieć że hodowla to rozmnażanie psów z papierami i co złego jest w tym co robi [URL]http://yorkshire-terrier.com.pl/viewtopic.php?t=33&postdays=0&postorder=asc&start=15[/URL]

ale można pocztać jej wypowiedzi bo nicka ma takiego samego jak tu. Mam nadzieje ze nagle nie pokasuje pozostałych wypowiedzi

I dodac bym chciała czegoś czego Migotka nie rozumie - my Cie nie straszymy. Ja mówię ze napiszeę do ZK o tym co robisz. Jeśli jest ok to w czym problem ? A jesli nie rozumiesz, że rozmnażanie psów an lewo jest niezgodne z regulaminem to się dowiesz. Ale to nie jest straszenie tylko stwierdzanie faktów.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

przepraszam ze troche zbocze z tematu..

bo zaczelo sie od sprzedawania rodowódow a konczy na pseudohodowlach :)

wlasnie zaczelam "jazde" z kolejnym dziwnym przypadkiem sprzedawania szczeniat z rodowodem - bez rodowodu :)

Na allegro wyszedl taki super numer te same szczerniaki dla chetnych sa za 1000 z rodowdem ale juz te same bez papieru za 500:)

p.s. swoja droga wyrobienie rodowodu to 33 zl ;) to dlaczego pies zdrozal o kolejne 500 zł skoro tylko 33zl nalezalo by wydac :)

ehh wszystko mi opada i cisnienie mi rosnie jak takie "kwiatki" znajduje...
help help :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Chyba nie boisz się stada kalekich yorków....
Wklej te pogróżki,poczytamy .....[/quote]
[B][I]powiem tak ...nie uciekam sie do takich metod jak panna Migotka / nota bene jest to najmniej lubiana postać w bajeczce o Muminkach/.[/I][/B]
[B][I]Gdym napisała co jedna pani /która rozsiewa o mnie pewne wiadomości.../mówiła o każdej kolejnej zakisiły by się w swoim własnym sosie.....ale mnie to akurat nie bawi.....

Ale to wszystko w imię miłosci do zwierzat....
[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Wiesz ,to otoczenie pań wzajemnej adoracji może kisić się we własnym sosie ,ale tu szkoda tych biednych piesków i za takie postępowanie powinny być piętnowane i wytykane. Siła dogomaniaków jest ogromna i myślę ,że całkiem nieźle do pieca im damy ,ale niech nikt się nie boi pisać swojego zdania i prawdy. Produkcja niepełnosprawnych piesków powinna być nagłasniana i nie ma co się z tymi kobietami cackać.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ta wariatka produkująca psy o której tu piszecie jest z Żor to chyba miałam nieprzyjemność z nią dyskutować dawno temu. Mam nadzieję że Wam uda się coś z tym zrobić. Ta baba mówi o sobie [I]hodowca[/I] i wieloletni członek ZK i jest z siebie bardzo dumna:lol: Nazywa psy chłopcami i dziewczynkami. Pełen profesjonalizm;)

Jeśli chodzi o petycje w sprawie akcji STOP OKRUCIEŃTWU to porozmawiam na temat słów skierowanch do zbierających podpisy - o ile go zastanę. Wyglądana to że swój swojego poznał...

Link to comment
Share on other sites

Cytat z wypowiedzi Migotki:

"[B]Fturnyanalfabetyzm.[/B] [URL="http://yorkshire-terrier.com.pl/posting.php?mode=quote&p=642"][IMG]http://yorkshire-terrier.com.pl/templates/Invision_Red/images/lang_polish/icon_quote.gif[/IMG][/URL]
Czytaj uwaznie jak inni piszą, a ty ciągle jedno i to samo....widzę ,że lubisz stważać niemiłe atmosfery więc uciekaj tam gdzie będziesz wśród swoich.......ale nie wiem czy rozumiesz o co chodzi ?????????"

Migotko, co to jest "fturnyanalfabetyzm"?:crazyeye: Czy to jakas przypadlosc? Niektorzy maja dyslekcje, czy Ty cierpisz na ta chorobe?

A Tobie sie Julito dziwie, bo zobaczylam, iz na tamtym foru jestes moderatorem. Przywal uzytnikowi Migotka bana i do widzenia.

Co do zastraszania na PM - Alicja zglos do moderatora, a jesli zastraszanie podchodzi pod grozby - sa takie specjalne sluzby, ktore sie zajmuja terrorystami internetowymi ;) Jak Ci napisze, ze otruje, skopie, glowe urwie Twojemu psu - jest to juz grozba karalna.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam Migotkowe wypociny na forum Yorkowym i muszę powiedzieć , że ta kobieta robi z siebie męczennicę .To wręcz zakrawa na kpinę ,że taki rozpłodowiec śmie nazywać siebie hodowcą .Nie ma tu znaczenia ,czy kłamie ,czy nie, pisząc jak kocha te pieski . Przecież te psy mnoży i jeszcze jest z tego dumna.Ma lewe i chore genetycznie psy ,bez kontroli i nadzoru bawi się w hodowlę ,ale to tylko dla kasy ,bo nikt normalny nie uzasadnia takich poczynań chęcią dostępności dla biednych normalnych ludzi ekskluzywnego pieska jakim jest York .To jest wręcz skandal,bo nabija ludzi sprzedając im psy bez wartości hodowlanej ,chyba ,że ktoś tak jak ona dalej będzie te biedne pieski produkował powielając wady genetyczne i udając ogromną miłość do nich .

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem tragedia. Tej kobiecie forsa przysłoniła wszystko, nawet cierpienie jej rzekomo kochanych psów. Nie lepiej by było kupić jedną sunię z papierami, wystawić, zrobić hodowlankę zamiast tak na lewo. W ogólnym rozrachunku wyszłoby taniej, no chyba, że na odchowaniu tych "kochanych" szczeniąt oszczędza.
A wogóle to grochem o ścianę...
A jeśli chodzi o groźby to art. 190 par. 1 kodeksu karnego polecam, mi już jeden pan groził i dość skutecznie mu przeszło.
W razie co służę skromną pomocą praktyka, nie prawnika.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']
A Tobie sie Julito dziwie, bo zobaczylam, iz na tamtym foru jestes moderatorem. Przywal uzytnikowi Migotka bana i do widzenia.

[/quote]

em ja nie lubie takich metod :(
dostalam, ale nie za bardzo z tego korzystam bo sie nie nadaje do takich rzeczy
ale powiem wam ze to dobrze bo dzieki temu tyle sie dowiedzielismy o pani Migotce. dzieki wam wszystkim juz wiem jaki oddział kto to i co to.
Teraz moge smiało liscik do zk w Rybniku wysmarowac
a jakbym ja zbanowala to co - nic bysmy nie zdziałali, nie ?:-)
Tam jest zagłebie takich ludzi, to moze jeszcze pare fajnych kwiatkow sie znajdzie, bo juz jeden obronca mMgotki sie pojawił. Może też ma taką super hodowlę ?

Link to comment
Share on other sites

Jesli Migotka reklamuje swoje kundelki na forum by moze znajdzie na nie nabywcow. Krytyka moderatora + reklamowanie "reproduktora" i szczeniat to podstawa do otrzymania bana.

Jesli Migotka podala tatuaz psa, wiadomo bylo, ze mieszka w Zorach - bleblanie na ten temat na dogomanii bylo zupelnie zbedne. Idzie sie do oddzialu stosownego do miejsca zamieszkania osoby i sie pyta o takiego psa (znana jest plec, rasa i nr tatuazu, co w zupelnosci wystarczy).

Jesli chcesz pisac - to do o/Rybnik i ZG, przy czym na obydwu pismach zaznaczasz, ze poszlo tez "do wiadomosci" (ZG i o/Rybnik:cool3: ). Mam nadzieje, ze masz zapisane wszystkie posty Migotki + znasz IP komputera jakby co ;)

Tyle moich rad.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']Jesli Migotka reklamuje swoje kundelki na forum by moze znajdzie na nie nabywcow. Krytyka moderatora + reklamowanie "reproduktora" i szczeniat to podstawa do otrzymania bana.

Jesli Migotka podala tatuaz psa, wiadomo bylo, ze mieszka w Zorach - bleblanie na ten temat na dogomanii bylo zupelnie zbedne. Idzie sie do oddzialu stosownego do miejsca zamieszkania osoby i sie pyta o takiego psa (znana jest plec, rasa i nr tatuazu, co w zupelnosci wystarczy).

Jesli chcesz pisac - to do o/Rybnik i ZG, przy czym na obydwu pismach zaznaczasz, ze poszlo tez "do wiadomosci" (ZG i o/Rybnik:cool3: ). Mam nadzieje, ze masz zapisane wszystkie posty Migotki + znasz IP komputera jakby co ;)

Tyle moich rad.[/quote]

o tym ze to Rybnik wydedukowalismy dopiero dwa dni temu dzieki dogomanii
tez dzieki dogomani znam dokladne namiary + namiary osob współpracujacych
to ze podała tatuaz to nie wszystko, trzeba bylo sie dowiedziec czy to prawda
jesli uraziłam kogos "blebajac" na ten temat na dgm to przepraszam, prosze o skasowanie tematu w takim układzie

Link to comment
Share on other sites

:shake:

[SIZE=1]Mialam podobna sytuacje i wyobraz sobie, ze po numerze tautazu zdobylam personalia wlascicielki jedynego rodowodowego psa, poza tym udalo mi sie ustalic oddzial oraz jej miejsce zamieszkania nie ruszajac sie od komputera i telefonu (co fajniejsze babol mieszka pol Polski od oddzialu, w ktorym zarejstrowany jest pies). [B]Ale ja sie wscieklam na tyle, ze nie tylko skonstruwalismy pismo, ale doprowadzilismy do "dobrowolnego" wystapienia "pani" z ZKwP i zablokowalismy ew. przenosiny psa (kto domyslny wie, jakim cudem pies zostal w ZK :p ) do odpowiadajacego rozmnazaczom oddzialu.[/B][/SIZE]
[B][SIZE=1][/SIZE][/B]
Jest jedna zlota zasada - skladasz skarge - niech bedzie ona "niespodzianka", a dlaczego to juz tu pisac nie bede, bo mam nadzieje, ze napiszesz te pisma i oddzial Rybnik + ZG sie do tego odpowiednio ustosunkuja.
[B][SIZE=1][/SIZE][/B]
[B][SIZE=1][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']:shake:

[SIZE=1]Mialam podobna sytuacje i wyobraz sobie, ze po numerze tautazu zdobylam personalia wlascicielki jedynego rodowodowego psa, poza tym udalo mi sie ustalic oddzial oraz jej miejsce zamieszkania nie ruszajac sie od komputera i telefonu (co fajniejsze babol mieszka pol Polski od oddzialu, w ktorym zarejstrowany jest pies). [B]Ale ja sie wscieklam na tyle, ze nie tylko skonstruwalismy pismo, ale doprowadzilismy do "dobrowolnego" wystapienia "pani" z ZKwP i zablokowalismy ew. przenosiny psa (kto domyslny wie, jakim cudem pies zostal w ZK :p ) do odpowiadajacego rozmnazaczom oddzialu.[/B][/SIZE]

Jest jedna zlota zasada - skladasz skarge - niech bedzie ona "niespodzianka", a dlaczego to juz tu pisac nie bede, bo mam nadzieje, ze napiszesz te pisma i oddzial Rybnik + ZG sie do tego odpowiednio ustosunkuja.

[/quote]

niespodzianka niewiele pomoze, bo z tego co słyszę to tam wiele osób tak postępuje, w tym także vetów.
Z oddziałami ich pomocą, kontrolami itp też różnie bywa :shake:
Może jak o sprawie się "mówi" będą czuc się bardziej zobowiązani do działania.
Tak jak przy prowadzonej obecnie akcji z petycją wiele osób zastanawia się nad tym co robi i łatwiej uzyska pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Oto kolejny rozmnażacz, tym razem wcale się nie kryje, że jest członkiem ZK. Ma maluchy z papierami i bez. Miejsce zamieszkania Świdnica. Ogłasza się na allegro. Zna ktoś tych producentów? Z jakiego są oddziału? Numery telefonów wycięłam.

[SIZE=1]Hodowla psów rasowych [B]“Cerber”[/B] (rok założenia 1976)[/SIZE]
[SIZE=1]oferuje: szczeniaczki rasy [B]Sznaucer Miniaturowy[/B][/SIZE]
[SIZE=1]w maściach: “Czarno-Srebrny”, Czarny, oraz “Pieprz i Sól”. [/SIZE]

[SIZE=1]Szczenięta w ciągłej sprzedaży, po znakomitych i utytułowanych rodzicach ( championy). Szczenięta zostały zaszczepione, odrobaczone i pozostają pod ciągłą opieką weterynaryjną. Pieski mają niekopiowane ogonki i uszy. Każdy szczeniaczek posiada książeczkę zdrowia i metrykę, tatuaż z unikalnym numerem, a na życzenie wszczepiamy chipa, który jest wymagany w krajach UE.[/SIZE]
[SIZE=1]Dodatkowo do każdego zakupionego szczenięcia dodajemy ulotkę pomagającą rozpocząć wspólne życie z małym pieskiem, oraz wyprawkę z jedzeniem i zabawką. [/SIZE]
[SIZE=1]W naszej hodowli prowadzimy linie amerykańską i holenderską. Daje to pieski o doskonałej budowie, bujnej sierści z bardzo twardym włosem okrywowym, oraz mało hałaśliwe (co docenią zwłaszcza właściciele mieszkań chcący posiadać tego miłego pieska ). [/SIZE]
[SIZE=1]Sznaucery Miniaturowe - jako rasa są psami niesłychanie kontaktowymi i żywymi, a przy tym dość łatwo się uczą, co czyni je doskonałymi pieskami do towarzystwa. Zarówno do domu z ogrodem, jak i do mieszkania w bloku. Ze względu na “dwoistość” struktury szaty, nie gubią dużo włosa. Są rasą mało wymagającą i niechorowitą. [/SIZE]
[SIZE=1]Jako hodowla mamy w dorobku kilkadziesiąt certyfikatów CWC (Champion Polski), CACiB i Res.CACiB (Champion Międzynarodowy), Zwycięzców Wystaw, Zwycięzców Rasy, oraz kilkaset ocen doskonałych (złote medale). Przez prawie 30 lat prowadzenia hodowli kilkaset osób kupiło u nas sznaucerka – są szczęśliwi. Ty też możesz być. Wybierz sobie małego przyjaciela. [/SIZE]


[SIZE=2]oraz[/SIZE]

[SIZE=1]Hodowla psów rasowych oferuje szczenięta rasy [B]Sznaucer Miniaturowy [/B]w maściach czarnej, oraz "pieprz i sól" [/SIZE]
[SIZE=1]Do sprzedaży oferuję doskonałe szczenięta bez rodowodu, lecz po rodowodowych rodzicach.W naszej hodowli prowadzimy linie amerykańską i holenderską. Daje to pieski o doskonałej budowie, bujnej sierści z bardzo twardym włosem okrywowym. Są mało hałaśliwe, docenią to zwłaszcza mieszkający w blokach wielorodzinnych, a chcący posiadać tego miłego pieska. [/SIZE]
[SIZE=1]Sznaucery Miniaturowe - jako rasa są psami niesłychanie kontaktowymi i żywymi, a przy tym dość łatwo się uczą, co czyni je doskonałymi pieskami do towarzystwa. Zarówno do domu z ogrodem, jak i do mieszkania w bloku. Ze względu na “dwoistość” struktury szaty, nie gubią dużo włosa. Są rasą mało wymagającą i mało chorowitą. [/SIZE]

[SIZE=1]Szczeniaki posiadają książeczki zdrowia, są szczepione i odrobaczone, mają niekopiowane ogonki i uszy, oraz są pod profesjonalną opieką weterynaryjną (weterynarz domowy). Do każdego szczenięcia dodajemy wyprawkę. [/SIZE]
[B][SIZE=1]Odbiór osobiście, lub dowóz za zwrotem kosztów.[/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Problem z takimi ogłoszeniami myślę, że jest między innymi w tym, że ludziom się wydaje że taki "bez" to jest zawsze tani, a taki sam jak ten "z".
Ponadto jest w tym momencie (od jakiegoś czasu już) problem wielkiej nadprodukcji szczeniąt. Nabywców jest liczba ograniczona, a szczeniaków coraz więcej. Myślę, że niektórzy nawet ogłaszają się i tu, i tu, po to, aby jakoś te szczeniaki (nawet legalne!) sprzedać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Problem z takimi ogłoszeniami myślę, że jest między innymi w tym, że ludziom się wydaje że taki "bez" to jest zawsze tani, a taki sam jak ten "z".
Ponadto jest w tym momencie (od jakiegoś czasu już) problem wielkiej nadprodukcji szczeniąt. Nabywców jest liczba ograniczona, a szczeniaków coraz więcej. Myślę, że niektórzy nawet ogłaszają się i tu, i tu, po to, aby jakoś te szczeniaki (nawet legalne!) sprzedać.[/quote][I]:shake:,,nadprodukcja ''powiadasz ..no tak bo jak przy jednej cieczce miot jest zgłoszony przy nastepnej idzie na lewo i tak rok w rok 2 razy w roku ...interes kwitnie, raz legalnie raz na lewo ...poza tym widzę na wystawach często sunie róznych ras któr bez problemu mają hodowlanke bo wystarcza 3 bdb .....ocenę bdb bardzo łatwo wyjeździć ...dla mnie jest to co najmniej dziwne bo zarówno pies jak i suczka powinni być naprawdę naj....aby móc rozmnazać ...no ale to tylko moje zdanie , może sie mylę [/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']
Ponadto jest w tym momencie (od jakiegoś czasu już) problem wielkiej nadprodukcji szczeniąt. Nabywców jest liczba ograniczona, a szczeniaków coraz więcej. Myślę, że niektórzy nawet ogłaszają się i tu, i tu, po to, aby jakoś te szczeniaki (nawet legalne!) sprzedać.[/quote]
Nie ma obowiązku posiadania psa i nie ma obowiązku rozmnażania psa.
Chciwość nie może być wytłumaczeniem dla nieuczciwości.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem nabywcy powinni się zastanowić od kogo kupić szczeniaczka i dokąd będą chętni na takie bezpapierowe po papierowych ,dotąd ten proceder będzie kwitł.Związek w Polsce ma dość wysokie wymagania co do dopuszczenia psów do hodowli ,bo w innych krajach jest to zdecydowanie bardziej liberalne ,a przecież psy mają na bardzo wysokim poziomie .Wynika z tego ,że mentalnośc nabywców szczeniaka ma wpływ na poziom hodowli ,bo jeśli nikt nie będzie chciał kupić psa bez papierów ,to nikt takich psów nie będzie rozpładniał.Trzeba wszędzie nagłaśniać ,aby ludzie kupowali rasowe psy z rodowodem ,a jeśli nie mają pieniędzy to niech biorą te biedactwa ze schroniska i dadzą im ciepły i kochany dom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Nie ma obowiązku posiadania psa i nie ma obowiązku rozmnażania psa.
Chciwość nie może być wytłumaczeniem dla nieuczciwości.[/quote]:angryy:[B][I]właśnie [U]chciwość[/U], tego słowa cały czas mi tu brakowało ......pieniądz rzadzi:shake:niestety:cool3:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicjarydzewska'][I]:shake:,,nadprodukcja ''powiadasz ..no tak bo jak przy jednej cieczce miot jest zgłoszony przy nastepnej idzie na lewo i tak rok w rok 2 razy w roku ...interes kwitnie, raz legalnie raz na lewo ...poza tym widzę na wystawach często sunie róznych ras któr bez problemu mają hodowlanke bo wystarcza 3 bdb .....ocenę bdb bardzo łatwo wyjeździć ...dla mnie jest to co najmniej dziwne bo zarówno pies jak i suczka powinni być naprawdę naj....aby móc rozmnazać ...no ale to tylko moje zdanie , może sie mylę [/I][/quote]

Alicja, ja widzę co się dzieje w różnych rasach. To nawet nie chodzi o suki z 3 bdb. Jest cała suk doskonałych, z tytułami nawet, które legalnie mają szczeniaki. I hodowcy nie mają co z nimi zrobić. Brak chętnych po prostu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...