Jump to content
Dogomania

Czy to legalne????


resuruss

Recommended Posts

Wlasnie przegladalam Allegro i znalazlam taka oto "perelke":

[URL="http://www.allegro.pl/item88779007_orginalna_metryka_suka_amstaff_rok_2000.html"]http://www.allegro.pl/item88779007_orginalna_metryka_suka_amstaff_rok_2000.html[/URL]

Mysle,ze moze gdzies trzeba by zglosic takie cos....tylko gdzie???To swietna okazja dla handlarzy.....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Już był podobny wątek, też miałam wątpliwości, czy to jest legalne. Ktoś mi wówczas odpowiedział, że matryka i rodowód nie są dokumentami chronionymi przez Panstwo Polskie, lecz sa wewnetrznymi dokumentami stowarzyszen (w tym przypadku ZK).
Jedyne co mozna zorbic, to:
- zglosic na allegro, że jest to aukcja nieuczciwa (badź, co bądź zmierza do oszustwa) - ale nie wiem, czy sie tym zajma
- zagadać do sprzedawcy, zapytać o szczególy - po jakim psie metryka, od jakiego hodowcy, kto kupil itp - i probować zgłosić do ZK

Link to comment
Share on other sites

Mi sie tez nie wydaje zeby bylo to legalne....w koncu badz co badz metryka jest dokumentem pochodzenia psa.....
Ktos moze kupic metryke........"podstawic ' pod nia suke.........nawet mlodsza.....zrobic "lewy" tatuaz wystawic na wystawach ,a te trzy oceny do hodowlanki niewatpliwie zrobi.....pokryje i szczenieta beda mialy metryki...........:angryy:

Link to comment
Share on other sites

zgłosić do Oddziału z którego jest metryka (warto uprzednio się dowiedzieć czy to sam hodowca wystawił ją na sprzedaż czy osoba trzecia - wtedy hodowcę też pociąga się do odpowiedzialności) oraz do ZG; taka metryka natychmiast jest zastrzegana i nie zarejestruje jej nikt w całej Polsce..

Link to comment
Share on other sites

Coraz wiecej takich ogloszen,ludzie kombinuja jak moga.
3 lata temu padla mi suczka Yorka,przywieziona z Holandi,miala 13 tygodni/wstrzas po sczepieniu/ Gdy zglosilamfakt w ZwK mialam kilka propozycji sprzedania metryki suczki:angryy:.

A ile takich podstawionych psiakow jest na wystawach,a nikt niewie!!!:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxi3']Coraz wiecej takich ogloszen,ludzie kombinuja jak moga.
3 lata temu padla mi suczka Yorka,przywieziona z Holandi,miala 13 tygodni/wstrzas po sczepieniu/ Gdy zglosilamfakt w ZwK mialam kilka propozycji sprzedania metryki suczki:angryy:.
[/QUOTE]

ZwK? Czyli Związku Kynologicznym?! Jeśli ktokolwiek w związku zaproponowałby mi coś takiego, to zapewniam, że ta osoba poniosłaby tego konsekwencje...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

troche tak off topic, ale w sumie to jeden cel a nie chce smiecic nowym tematem

Siedze sobie na pewnym forum (yorkowym) gdzie siedzi tez pewna pani "hodofca". Długo ze spokojem czytałam jej wypowiedzi ale juz nie wytrzymałam.
Pisze wprost ze oprocz odowli produkuje psy na lewo, do tego zali sie jakie jej sie rodza chore psy (np przykurcze łap, rozszczepy wargi).
Oczywiscie wg niej york jest od lezenia na kanapie a od skakania łapy im sie łamią
Wczoraj jej napisałam wprost ze wg mnie jest "hodofcom", ze powinni ja wywalic ze zwiazku, ze krzywdzi psy itp. Oczywiscie Pani twierdzi ze jestem nienormalna i jdyne co mi poradzono to sio z forum.
Teraz pytanie brzmi - co mozna zrobic. Nie moge patrzec na te chore szczeniaki ktore rodza sie pod jej okiem :( I jeszcze na metody wychowawczy np noszenie na rekach zeby pies sie nie zameczył. Tragedia :(
Domyslam sie ze do ZK moge to zgłosic?
Tylko jedyne co wiem to z jakiej miejscowosci jest baba no i sa zdjecia psow.

Link to comment
Share on other sites

Julitta, może sprawdź czy okoliczne oddziały ZK, do których ta szacowna pani może należeć, mają swe strony w necie. Tam często podawane są wykazy hodowli i listy reproduktorów z namiarami teleadresowymi, często też są zdjęcia. Sprawdź czy jest tam wymieniona ta nazwa miejscowości, w której ten babiszon zamieszkuje. A jak nie, to podaj tę nazwę. Poprzeglądać można katalogi wystawowe i gdzieś się uda tę produkcję namierzyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KAŚKA']Julitta, może sprawdź czy okoliczne oddziały ZK, do których ta szacowna pani może należeć, mają swe strony w necie. Tam często podawane są wykazy hodowli i listy reproduktorów z namiarami teleadresowymi, często też są zdjęcia. Sprawdź czy jest tam wymieniona ta nazwa miejscowości, w której ten babiszon zamieszkuje. A jak nie, to podaj tę nazwę. Poprzeglądać można katalogi wystawowe i gdzieś się uda tę produkcję namierzyć.[/quote]

o dobry pomysł z tą strona, zdjęc nawstawiała sporo, to bedzie co porownywac.
wczoraj pokazywala zdjecia szczeniaka z rozszczepem wargi. Tak wiec nawet sa jawne dowody.

Dlaczego ludzie nie kumaja ze na rozmazaniu trzeba sie znac zeby unikac takich nieszczesc

Takie nieszczescie a baba sobie teatrzyk urzadza :(

Link to comment
Share on other sites

julita 104. Mam nadzieję ,że zdajesz sobie sprawę z tego ,iż publikacja zdjęć nie twojej własności jest karalna?
Jeśli nie ,to szybciutko wycofaj to zdjęcie bo możesz się wpakować w kłopoty. Możesz dać link do danej strony ,gdzie to zdjęcie jest opublikowane ,ale sama nie masz prawa go umieszczać nigdzie.
Piszę to w dobrej wierze ,bo wiem że masz rację i jestem całym sercem z wami walczącymi z oszustami i szkoda ,abyś wpakowała się w kłopoty.
Jest na dogo temat poświęcony tym właśnie zagadnieniom i nawet sama go zapoczątkowałam .Piszą tam prawnicy i ludzie co sporo na ten temat wiedzą.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

a linka mam zamiescic do zdjecia czy do strony na ktorej ono jest?
bo to nie jedyne zdjecie + opowiesc pani "hodofcy".
nastepne to o 5 dkg piesku ktory urodzil sie z przykurczem łap. pani mowi ze nazwali go sobie kangurek bo tak skakał :angryy:
no noz sie w kieszeni otwiera.
tyle ze zdjecie jest na imgshack a ona je opublikowala na forum (a na dgm nie wolno dawac linkow do forow)
wiem z jakiej jest miejscowosci bo ona dosc jawnie pisze o sobie nie zdajac sobie chyba sprawy z tego co robi. jak jej pisze ze krzywdzi zwierzety, łamie regulamin itp to ona do mnie ze głupoty pisze. wrrrr :angryy:
tam oddziału zk nie ma, bo to mała miescina. na allegro jej nie widzialam, ale na innych stronach z ogłoszeniami owszem - yoreczki po 900 zeta, rodowodowi rodzice plepleple

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...