Jump to content
Dogomania

Pies z rodowodem czy bez??


Sylwia&westie

Z rodowodem czy bez??  

325 members have voted

  1. 1. Z rodowodem czy bez??

    • Tak
      234
    • Nie
      98


Recommended Posts

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Gazuś']Jak brać psa to ALBO z obrej rodowodowej hodowli ALBO ze schroniska - i to są jedyne dobre miejsca (no oczywiście dobrym jest też naprzykład przygarnięcie pieska z ulicy :lol: ) (...). [/quote]

Całkowicie przychylam się do Twojego zdania:thumbs:
Ja mam pieska z rodowodem, jakbym miała kupować, to tylko z papierami, jeśli nie, wzięłabym jakiegos pieseczka ze schorniska.
Zanim zdecydowałam się na psa, zastanawiałm sie też nad takim "rasowym" ale bez rodowodu, ale poczytałam trochę dogomanii, grup dyskusyjnych, przeszukałam internet i myslę, ze podjęłam właściwą decyzję.
Wydaje mi się, że często kupowanie psów bez papierów od "hodowcow" wynika z niewiedzy nt. papierów, hodowli, kynologii etc.

Link to comment
Share on other sites

Ja swojego psa nie zamierzam oddawać do schroniska bo jest bez papierów a ma jak u "Pana Boga za piecem" nie każdemu są potrzebne papiery dla psa.I nie myślcie sobie że psy z rodowodem nie lądują w schroniskach bo to bzdura może rzadko ale to się zdaża.Dla mnie nie ma znaczenia czy pies ma papiery czy nie. A psełdo hodowli i tak się nie zamknię.

Link to comment
Share on other sites

Moje 2 psy maja rodowody, nawet dosc cenne. Bef oczywiscie nie ma, bo jest mieszancem :)
Ale zeby nie bylo, ze jestem taka swieta - mam kota bez rodowodu, kupionego od starszej pani, ktora miala cala fabryczke ``persow``. Nawet nie wiem, czy ona jeszcze zyje, bo juz wtedy byla raczej, jak to moj ulubiony pisarz kiedys okreslil, w ``cienistej dolinie swych lat``.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aosciak']Ja swojego psa nie zamierzam oddawać do schroniska bo jest bez papierów[/QUOTE]

A czy ktoś powiedział, że masz go oddać :razz: ?

Przejdź się do schroniska i zobacz ile jest tam t ych rasowych ale bez rodowodu, a ile tych z rodowodem. Owszem te rodowodowe się zdarzają, ale można szybko zareagować w tej sytyucji czyli odnajdując hodowce, a później właściciela. A z pozostałymi nie.

Link to comment
Share on other sites

W zupełności się zgadzam!! Że ma się psa z rodowodem wcale nie znaczy, że trzeba go wystawiać i robić z niego championa. Nie dośc, że znamy jego prodków to do tego możemy spokojnie powiedzieć, że nie przyczyniamy się do rozwoju schronisk!! Ja też mam kota bez rodowodu, uratowałam też wziełam od starszej pani, która sobie już nie mogła z tymi kotami poradzić, bo zbierała je z ulicy

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem... Schroniskowce i znajdki górą! Ale oczywiście jeśli kocha się konkretną rasę to na pewno wspaniale jest mieć rasowego psa :) Ja wybrałam "półśrodek", czyli schroniskowca w typie ukochanej rasy. No, wprawdzie po zdjęciach ze schronu myślałam, że będzie to cosiek w typie raczej dwóch ras, konkretnie miks cocker spaniela i pudla - ale po ostrzyżeniu i odrośnięciu szaty powstał [B]WSNOK[/B] czyli W-Sumie-Na-Oko-Cocker :D : vide mój awatar :) Taki ciut miniaturowy. Mój TZ zachwycony jest ONkami które widuje w pracy, więc kto wie, gdy wylądujemy w przyszłym (większym) lokum i wybierać będziemy drugiego psa, adoptujemy właśnie czworonoga mającego coś z ONka? :razz: Będzie sprawiedliwie :D

Link to comment
Share on other sites

Jesli ktos chce miec pieska(tak jak ja) do towarzystwa itp. to sadze ze moze miec bez rodowodu. Chyba, ze chce sie pochwalic znajomym czy cos wtym stylu.
Jeśli (jak moj brat) chce psa wystawiac i zalezy mu z jakis tam powodów
to z rodowodem.

Wydaje mi się, że to ważna decyzja i każdy powinien podjąć ją sam a nie poprzez naowy rodziny. Bo jeśli ktoś nie chce wystawiac a po zakupie psa bez rodowodu zmieni zdanie to juz musztarda po obiedzie. A takie przypadki znam.

Takie jest moje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Kamcia_14

[quote]Jesli ktos chce miec pieska(tak jak ja) do towarzystwa itp. to sadze ze moze miec bez rodowodu. Chyba, ze chce sie pochwalic znajomym czy cos wtym stylu.
Jeśli (jak moj brat) chce psa wystawiac i zalezy mu z jakis tam powodów
to z rodowodem. [/quote]


[B][I]Jeśli chcesz mieć psa do towarzyswa weź kundelka ze schroniska. [/I][/B]
[B][I]Psa rod. nie bierze się po to aby się nim chwalić. Nigdy nie masz pewności [/I][/B]
[B][I]czy pies bez rodowodu rodzicach jest zdrowy. Zastanawia mnie to że dlaczego szczeniaki po rodowodowych rodzicach nie mają rodowodu. [/I][/B]
[B][I]Dlatego że właścicielą nie chcciało się wystawić psów ? Dlatego że za drogo ? A chce im się opiekować psem ? Lub stać ich na szczepiena karmy dla psa ? Lub [/I][/B]
[QUOTE] rodzice BYLI wystawiani, a otrzymali złe noty, z powodu złego charakteru, budowy, wad? "Hodowca" niekoniecznie nam to powie[/QUOTE]
[B][I]Spanielku chcesz napychać kieszenie pseudo Hodoffcom ? Polecam lekturkę r=r [/I][/B]
[B][I][URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=26675"]TU [/URL][/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Tyle się mówi o pseudohodowlach. I o tym, żeby nie kupować u takich psów. A nikt nie pomyśli o tym, że jeśli od takiego pseudohodowcy nikt nie będzie kupował psów to on je może pozabijać, wyrzucić... Oczywiście ja nie popieram pseudohowli, tylko czemu o tym nikt nie myśli? Przecież psy z psudohodowli nikomu nie zawiniły i też zasługują na kochający dom. Mówicie o znajdach z ulicy, że takie to owszem, brać. A jeśli taki biedak z pseudohodowli "nie znalazł domu" i pare miesięcy się błąka po ulicach a potem trafi do schronu i żyje w nim następnych kilka lat, może nawet w nim umrze... To też jest smutne. Ale ja uważam, że psy z pseudohodowli są tak samo biedne jak te porzucone i schroniskowe. I też zasługują na dom. Nie przekreślajmy ich dlatego, że będą trochę odbiegać od wzorca. Są gorsze od innych?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kernikada']Wiekszość zgodnie mówi,że lepiej mieć psa z rodowodem.To w takim razie czemu jest tylu "mnożycieli kundli" przecież gdyby nikt tych psow nie kupował nie było by problemu.A tak tylko się słucha jak to z małego szczeniaczka wyrosł potwor[/quote]

z małego szczeniaczka wyrośnie Ci potwór jak nie umiesz go wychować!

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o to,że kupując psa bez rodowowodu oprócz tego co już powiedzieli nie masz nigdy pewności co z niego wyrośnie. Moja Saga niestety też jest z psedohodowli, została sprzedana jako szczeniak foksteriera krótkowłosego, teraz jak już dosrosła jest już nim chyba tylko z nazwy:shake: Wyrosła na zwyczajnego kundla, choć jako szczeniak wydawała się być typowym foksem! Bardzo żaluję, że tak się stało, teraz kiedy zostałam już uświadomiana dzięki dogomanii, następny psiak to będzie schroniskowiec lub terier pszeniczny z rodowodem.
A ludzie kupują bez rodowodu bo w większości nie są po prostu uświadomieni.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie! Ja jestem albo za psem z papierami albo za totalnym kundlem (schronisko, przybłęda, czy w najgorszym razie szczeniak od nieodpowiedzialnej sąsiadki, co suki nie upilnowała... itd).
Wiem, że psy z pseudohodowli niczym nie zawiniły i nie zasługuja na swój los, ale lepiej niechby one miały zapłacić swoim losem, a więcej szczeniąt pseudohodowca by nie mnożył, niz nakręcać koło kupując maluchy z litości, bo takie biedne... Na ich miejsce pojawia sie kolejne tez biedne... i tak w nieskończoność, bo interes się kręci.
To, że z takich szczeniąt zapewne nie wyrosna psy danej rasy, to moim zdaniem problem drugoplanowy.

Link to comment
Share on other sites

Kupujący psa bez rodowodu przyczania się do zasilania schronisk, nabijania kasy pseudahodowcom, rozmnażania psów chorych i ze spaczoną psychiką (ich nikt nie wystawia, nie robi testów), odchowanie szczeniąt też do prawidłowych nie należy. Ja juz nie mogę jak słyszę , że rodowód to tylko papierek. Jest 21 wiek a świadomośc jak w sredniowieczu. Nie wiem czy ludzie nie rozumieją ,czy nie chcą zrozumieć tego tematu. Ostatnio weszłam na forum miłosników ras bull i co zobaczyłam , prawie same psy w typie i jeszcze afera jak chcieli je podzielić na rodowodowe i nie. Musi 100 lat minąć aby u nas było narmalnie, to kwestia mentalności. Z jednej strony miliony psów w schronach z drugiej renesans pseudohodowli. Moja koleżanka wzieła psa ze schroniska, spaczona psychika totalnie. Dla mnie pies ewidentnie do uśpienia. Nie wszystkie psy ze schroniska nadają sie do normalnego życia, niestety tak jest. Powiniem być obowiązek sterylizacji i kstracji psów nie hodowlanych, ludzie sami porządku nie zrobia ,muszą musieć. Takie mamy społeczeństwo wyedukowane niestety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PALATINA']
Wiem, że psy z pseudohodowli niczym nie zawiniły i nie zasługuja na swój los, ale lepiej niechby one miały zapłacić swoim losem, a więcej szczeniąt pseudohodowca by nie mnożył, niz nakręcać koło kupując maluchy z litości, bo takie biedne..[/quote]

Wiesz co jestem oburzona. :angryy: :angryy: :angryy: Każde stworzenie ma prawo żyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julieczka_poz']pies kupiony na targu nie spelnil by moich oczekiwan (nie znaczy to ze nie bylby kochany), poprostu co tu duzo gadac takie psy raczej dlugo nie zyja... i w razultacie koszt jest taki jakby sie mialo pieknego rasowca... quote]

ja mam psa z targu i jakos nie uwazam ze bedzie jakos krocej zyc jest typowym kundlem i nie mal jakis super chorob jest tylko alergikiem na drob.

[quote name='aosciak']Ja swojego psa nie zamierzam oddawać do schroniska bo jest bez papierów a ma jak u "Pana Boga za piecem" nie każdemu są potrzebne papiery dla psa.I nie myślcie sobie że psy z rodowodem nie lądują w schroniskach bo to bzdura może rzadko ale to się zdaża.Dla mnie nie ma znaczenia czy pies ma papiery czy nie. A psełdo hodowli i tak się nie zamknię.[/quote]

jak sie ma takie podejscie to sie na pewno nie zamkna...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa'][quote name='julieczka_poz']pies kupiony na targu nie spelnil by moich oczekiwan (nie znaczy to ze nie bylby kochany), poprostu co tu duzo gadac takie psy raczej dlugo nie zyja... i w razultacie koszt jest taki jakby sie mialo pieknego rasowca... quote]

ja mam psa z targu i jakos nie uwazam ze bedzie jakos krocej zyc jest typowym kundlem i nie mal jakis super chorob jest tylko alergikiem na drob.



jak sie ma takie podejscie to sie na pewno nie zamkna...[/quote]
Dokładnie. takie masz podejście Aosciak, jak to, że; morderców się nigdy nie powstrzyma, więc po co mamy to tępić:angryy: Widzę, że należysz do osób, które sądzą, iż trzymanie psa z rodowodem to snobizm... Papierek wcale nie jest przepustką do nieba, wcale to nie znaczy, że tylko te psy mogą żyć w szczęsciu. :shake: Tam jest napisana historia psa i wykluczenie do minimum możliwych chorób genetycznych. Umożliwia także wystawiania psa, ale nie o to w tej rozmowie chodzi. Kupując psa bez rodowodu nie masz ŻADNYCH gwarancji zdrowia psa i jego psychiki. Popierasz rozprzestrzenianie się rozmnażlni bez zwględu na dobro psa. Ale piesek bez rodowodu wcale nie powinien byż mniej kochany, czy jest gorszy. NIE. Poprostu im mniej ludzi, którzy będą mieli takie przekonania iż piesek w typie rasy a tańszy to świetna okazja tym mniej niemąrych chodofcuw.:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Wiesz co jestem oburzona. :angryy: :angryy: :angryy: Każde stworzenie ma prawo żyć.[/quote]
Darujcie sobie takie mydlane kawałki. Pseudohodowle żeruja albo na niedouczonych albo na naiwnych albo litościwych. Wszystkich psów za schronisk nikt nie zaadoptuje, wiele spędzi tam całe życie i powiedz im że każdy ma prawo żyć, tylko co to za jakość życia ? Czas powiedzieć jasno NIE DLA PSEUDOHODOWLI. Tyle już było akcji rasowy=rodowodowy i nic jak grochem o ścianę. Szkoda.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo w schroniskach nie ma psów "rasowych" tylko mieszańce. A jak taki już tam trafi to jest dla wtajemniczonych. Pseudohodowle są bardzo złe ale spójrzcie też co się dzieje w hodowlach należacych do ZK. Robią hodowlanki najszybciej jak się da i rozpoczynają rozmnażanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Z tego co mi wiadomo w schroniskach nie ma psów "rasowych" tylko mieszańce. A jak taki już tam trafi to jest dla wtajemniczonych. Pseudohodowle są bardzo złe ale spójrzcie też co się dzieje w hodowlach należacych do ZK. Robią hodowlanki najszybciej jak się da i rozpoczynają rozmnażanie.[/quote]
To racja. Pies z numerkiem w uchu, czy w pachwinie trafia do hodowcy, skąd odnaleziony jest jego właściciel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...