Jump to content
Dogomania

Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.


Jasza

Recommended Posts

Podobny, podobny :):)

 

Jak dobrze, że nadszedł długi weekend.

Mój stopień niedospania osiągnął wczoraj apogeum.

Wracając tuż przed piątą rano z pierwszego spaceru przechodziliśmy pod Lidlem i stacją benzynową.

Nie chciało mi się wystawiać nadgarstka z zegarkiem na zimne, ciemne powietrze.

Spojrzałam na wielkie, podświetlone benzynowe ceny i ...

- Czwarta osiemdziesiąt sześć! Idziemy do domu - przyspieszyłam tobolki,

a one z pełnym zaangażowaniem potruchtały za mną.

 

Tymczasem zakończyłam akcję zazieleniania mieszkania.

Jest pięknie :)

 

5a5aa8b39af3928dgen.jpg

 

Mamy teraz mnóstwo gruboszów, palmy, tujkę, setkrezje fioletowe, których nie trzeba nawet ukorzeniać,

tylko obciąć i wsadzić w ziemię, no i nasz stary, ale piekny, rozmnożony scindapsus.

Są kaktusiki i zajęcze uszy - jedno odleciało przy dosypywaniu ziemi, wsadziłam do samotnego gruboszka i chyba zaczyna się ozywiać.

Mamy nawet resztki pelargonii i przynajmniej dwie wykazują chęć do kiełkowania i wypuszczają maleńkie, zielone listeczki.

 

b5bf67a0fb0d5587gen.jpg

 

4025516573019f2agen.jpg

 

Aloes trochę marny, ale mam nadzieje, że będzie żył..

 

 

 

 

 

2b8623d1512c509cgen.jpg

 

2550f36d56f5e72egen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Piękna roślinność!!!

 

 

 

Nawóz z dżdżownic??

 

 

Nie z samych dżdżownic :D

Chociaż... Amerykanie i je spożywają, robiąc z nich koktajle... bleeee

Ania miała na myśli nawóz wytworzony przez dżdżownice - biohumus - czyli właśnie to, co produkują moje żyjątka kalifornijskie ;)

Link to comment
Share on other sites

Amerykanie wszystko spożywają, co po nich widać. Mam koleżanka, średniego wzrostu i tuszy. Nie można jej określić, ze jest szczupła i zgrabna. Była w USA. Wróciła i mówi:"Jak tam jest pięknie"!!! Myślałam ze krajobrazy mi opisze.... A ona:"Odchudzać się nie trzeba"!!! Należała do szczuplejszych...
Jasza, na listkach ma takie niteczki- to moze być jakiś przendzorek. Albo podobne. Mój też miał...Spryskalam, teraz nie ma. I ten Biohumus. Chyba 2 razy nim podlalam. A przyjechał, żeby go tu wyrzucić...

Link to comment
Share on other sites

Na razie stwierdzam jedno - fikus polubił balkon i polubił zraszanie.

Przestał żółknąć.

A zazielenianie trwa nadal - dostałam papryczkę, kolejnego kaktusika królicze ucho i - z czego się najbardziej cieszę -

geranium, które obłędnie pachnie.

Niech tylko się ładnie przyjmie.

 

Chyba nadchodzi ochłodzenie.

Złotooki dekują się na naszym balkonie.

Link to comment
Share on other sites

Las listopadowy odpoczywa. Pachnie słodko wilgotnym mchem, śliskimi kamieniami, stawem i błotem.. Przygasły kolory, leśny rysunek znowu zaczyna przypominać szkic brązową, startą kredką.W zapadającym szybko zmierzchu królują białe, trzepoczące ćmy.

Jeszcze ostatnie ptaki uwijają cię miękko wśród mokrych liści albo umykają przed nami z głośnymi okrzykami oburzenia i przestrachu. Tobołki węszą czujniej niż zwykle, dźwigają główki i celują nosem w niebo poszatkowane gałązkami.

W miejscu, w którym dawno nas nie było, spotkaliśmy przycięte, witkowe wierzby z okrągłymi, rosochatymi głowami. Sięgają mi niewiele ponad ramię i wyglądają jak Hobbici wśród drzew. Jeszcze jakaś mgła przypominająca dym, jeszcze czerwony odblask słońca,jeszcze nieco chłodniejszy wiatr dotyka kolan – i już zmrok.

Link to comment
Share on other sites

Ano. Trudno leżeć w trawie i słuchać koników polnych i wrotycz zbierać i ślimaki karmić olszówkami i brzózki podpierać kamieniami. I trudno spędzać całe dni w lesie albo na łące. I nawet ptaki bardziej umilknięte. I w ogóle.

Link to comment
Share on other sites

Bejdule, nie narzekajcie...  :-P  :-P

Mogłoby być już dużo gorzej w połowie listopada. To po pierwsze.

A po drugie...

Słyszałam wczoraj trzy niezależne, amerykańskie prognozy na zimę w Europie.

Oni tam już nieźle dostali w kość. 

A u nas zima będzie ciepła, łagodna. Dwie prognozy mówią nawet, że rekordowo.  :multi:

Zimę poczuje tylko Skandynawia i Rosja.

Ja się bardzo cieszę.  :loveu:  :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...