Jump to content
Dogomania

Pilne!Straszna KrAksa, watek wsparcia dla Ulv - POMOCY - dług u weta prawie 4 tysiące


Maddii

Recommended Posts

Ej, Magda...nie takie rzeczy juz przeszłaś...nie ma innej rady,tylko
alleluja i do przodu...
A niezniszczalna zabawka Kra jeszcze jest?
Jak Ci smutno to popatrz w oczy Krze...Owszem,było bardzo nieprzyjemnie ...ale nie mysl o tym...
jest niezniszczalna Kra,Pixel to durne zdjęcie pt czego?:diabloti: itd itd...
Kra staje się coraz bardziej subtelna-paróweczki z folii obiera :lol:

Link to comment
Share on other sites

Wygląda na to, ze jednak się odpsiam i odkacam skutecznie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do domków jadą niedługo Deksik i Itek, dziś oddałam kocie maluszki. Domu szukają: Dzikuska- młodziutka kicia niedotykalska, Wytrzeszcz- czarno biała kocinka-przytulanka nie umiejąca żyć bez towarzystwa- najlepiej dużych psów, oraz 6 mysiąt i gołąb.

I na razie naprawdę zamierzam sobie dać spokój, szczególnie po tym, jak się okazało, że Lacrima nie tylko nałgała na potęgę w klinice weterynaryjnej osobiście, ale także były do wetów telefony o tym, co ja niby ... m.in. że mam nakaz eksmisji z mieszkania :diabloti: itp. O telefonach do prywatnych osób, związanych z dogo, w których zostałam ostro oszkalowana nie wspominając.

Link to comment
Share on other sites

Jestem na dogomani dosłownie od kilku dni, więc czy może mi ktoś w skrócie napisać, o co chodzi z takim długiem? Bo domyślam się, że czyjeś zwierzę zostało wyleczone na koszt kogoś, kto kocha zwierzaki i ma teraz kłopoty? Próbowałam cokolwiek wywnioskowac czytając posty z tego wątku, ale jest tu o wszystkim i bardzo dużo, a czas mi tak szybko ucieka, że nie ma kiedy się zaczytywać na dogo, zwłaszcza na 12 dni przez egzaminem na który nic nie umiem :). Chętnie pomogę, tylko chcę wiedzieć, jak się sprawy mają,

Link to comment
Share on other sites

MagdaNS witaj na dogo...:lol:
O co chodzi?
Ulv ratuje zwierzęta (wszelkiej maści - psy,koty ,gołebie swinki morskie i nie wiem co tam jeszcze),zwykle te najbardziej potrzebujące m.in ze schroniska
np miot małych kotków,czy piesków,zwierzaki problematyczne z kłopotami zdrowotnymi..Przygarnia je na tzw dom tymczasowy(DT)-opiekuje się nimi,leczy a potem szuka nowych domów...
Weci za darmo nie leczą- a ponieważ przetrzymanie zwierzaka w czasie choroby jest najbardziej kosztowne,totez pieniadze same się wydają.Weci znaja Ulv,wiec leczą Jej zwierzaki na kredyt..I stad to wszystko.
Zwierzat potrzebujacych jest mnóstwo, regulacje prawne są niewydolne,wiekszość ludzi nie widzi problemu a część np tu na dogo miota sie ,zeby coś z tym zrobić..
Ulv ma Kraksę,niepełnosprawna psicę (sparalizowane tylne nóżki),która od czasu do czasu tez coś wykombinuje ze zdrowiem,Pixelka po operacji..
Ulfik-co tam jeszcze masz? Koteczki? Świniaczki morskie? Gołabki?:evil_lol:


Ale u Ulv pieniadze się nie zmarnują,z pewnoscia pójdą na zwierzaki..
Ulv,odzywaj się!!!

Link to comment
Share on other sites

Każda z nas ma swoich wetów . Liczą nas taniej . Czasem dostaniemy cos za darmo . USG kosztuje 60 zł . RTG z opisem i płytką 80 . Jak miałam cziłkę z monetami w brzuszku , to miała 3 razy robione RTG i zabieg usunięcia endoskopem 270 zł . Niby nic , ale + wizyty i leki :shake: A to tylko jeden pies . Maciupki .
Chodzimy więc , prosimy , żebramy , żeby taniej :roll:
Czasem sie uda , a czasem nie :cool3: Nie lubią nas weci :evil_lol:
I te telefony w środku nocy ...................
Ja długów nie mam , ale co sie nasłucham od TZ :-(:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Podeslę Ci nr konta Ulv na PW,ale wieczorem..
Bianka,wcale sie nie dziwie,że Was weci nie lubią...podejrzewam,ze trochę sie Was obawiają...:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Cięzko przeciętnemu wetowi dyskutować z Toba np o opiece nad małymi kociakami z pp, lub z Ulv o opiece nad psem niepełnosprawnym..
Tak to czasem bywa,gdy pacjent wie więcej od lekarza...:evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Noo... cały ten dług to z leczenia tymczasów w liczbie chyba koło dwustu..... :cool1: Za swoje prywatne zwierzaki płacę osobno i bez zadłużeń (chociaż np. leczenie Pałka przez ostatnie trzy miesiące jego życia kosztowało mnie ponad 3 tysiące).


Przykładowo ostatnio wydałam:
Ostatnie [B]szczepienia trójki kociąt[/B] [B]90 zł. [/B]

[B]Leczenie (pozostałe) i karma dla kociąt [/B]przez ostatnie 3 miesiące- [B]ok 400 zł,[/B] nie wiem dokładnie ile, bo już nawet nie liczę. Żwirek-? ale dużo idzie.

Mięsko regularnie kupuję- wczoraj (wołowina i wątróbka)- 23 zł.

Kraksa, moja ;) już stała, więc wydatek z moich- solcoseryl- 92 zł i skakałam z radości ze tak tanio.

.....

I tak jest ciągle.

W tej chwili, ha ha, zarzekałam się że żadnych tymczasów, tak? Mam, uwaga, [B]13 kotów[/B]. W tym dwa (no prawie trzy) stałe..... :evil_lol:
1 szt. ma niecałe 3 tygodnie, 3 szt. mają 5 tygodni, 4 szt. maja 4 tygodnie. Plus jedna 3- i jedna4-miesięczne.

[B]Myszki- sztuk 10. [/B]

[B]Gołąb.[/B]
[B]
Kraksa, Piksel i Itek. [/B]

Link to comment
Share on other sites

Ulv, a co z bernardynką? Nie śledziłam watku i nie wiem jak tam z nia się potoczyło. :shake:

Co do żwirku - nie kupuj tych sklepowych, toż to zdzierstwo, rozbój w biały dzień :cool1:
Do mnie dzisiaj przyszedł ten żwirek (przelew w poniedziałek): [url=http://www.allegro.pl/item743316837_60_l_zwirek_producent_60_l_kurier_gratis.html]60 L ŻWIREK, PRODUCENT, 60 L!!!, KURIER GRATIS (743316837) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

60l za 55zł, a dostawa gratis (wszedzie), a i nie trzeba tachać, bo do domu wnoszą [IMG]http://imgx.wizaz.pl/forum/images/smilies/biggrin.gif[/IMG]

Tutaj taka sama okazja: [url=http://www.allegro.pl/item739829795_okazja_jasny_zwirek_drewniany_sosnowy_kotek_60l.html]OKAZJA!! JASNY Żwirek Drewniany SOSNOWY KOTEK 60L (739829795) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Żwirek 60l za 35 zł, ale dostawa 20zł - wychodzi na to samo.

ALE - radze zajrzeć tutaj: [url=http://www.pelet.com.pl/punkty-sprzedazy.html]Pelet - Dystrybucja; Punkty sprzedaży - pelety, pellet, pellets[/url]

Pelet drzewny - dokładnie to samo co żwirek drewniany, ale malo osób zdaje sobie z tego sprawę, bo to służy docelowo do palenia w piecu. Znajoma z króliczego zaplacila ostatnio 17,37zł za 25kg czyli 50l. Tylko trzeba mieć punkt sprzedaży blisko siebie, bo odbiór osobisty. Tak więc polecam :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelin']Ulv,cos mało psów Ci się zrobiło..z kotami to ja za Tobą nigdy nie nadążałam...
Takie co ładniejsze pewnie z Bianką ze schronu wybieracie :evil_lol:
I nowy podpis masz...ale czadowy...:diabloti:[/quote]
Tak , same najładniejsze .:cool3: Osrane , orzygane i zagrzybione w przecudne wzorki :evil_lol: ULV to hojna jest niezwykle . Chce się ze mna podzielić kotami :razz:
Znaczy się jednym zasrańcem :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ulv, niewiele bo niewiele, ale kawałek grosza Ci wysłałam na te długi u weta, Evelin przesłała mi wczoraj na pw Twój numer konta. Szkoda że Wrocław jest tak daleko od Nowego Sącza, bo miłego kociaka to bym sobie wzięła - swoją drogą tu gdzie mieszkam na wsi to kotów jest jak na lekarstwo, naprawdę rzadko można tu spotkać kota. A myszy za to ganiają mi po piwnicy i garażu po prostu stadami - idzie jesień i ściągają z pól do chałupy. Kilka dni temu jedna to po prostu bezczelnie zasuwała do góry po ścianie! Może ja mam małe doświadczenie z myszami, ale bym się nie spodziewała, że biegają po pionowych ścianach :crazyeye:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...