Jump to content
Dogomania

FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!


magdyska25

Recommended Posts

A ja napiszę tyko, że jestem na wątku Frania! ;)

Pomimo, że jestem marnym darczyńcą (10 zł) i nie piszę na bieżąco, cały śledzę jego losy!

Moniko!
Jestem pełna uznania za to co robisz dla tego psa, za to w jaki sposób prowadzisz wątek i w jaki sposób zbierasz fundusze na jego potrzeby i leczenie!

Franiowa karteczka, którą otrzymałam od Ciebie rozłożyła mnie na łopatki! Jest cudna po prostu!!!:loveu:

Naprawdę wielkie brawa i ogromny szacun z mojej strony!!!!:p

Wiem, że potrzeby Frania są [B]wielkie[/B] i chociaż nie do końca rozumiem dlaczego to wszytko tak drogo kosztuje :shake: deklaruję kolejną wpłatę jednorazową na potrzeby Franka w kwocie 30 zł we wrześniu! Oczywiście oprócz deklaracji stałej!;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam na wątku Franiowym trochę późną porą. Wprawdzie mało sie odzywam, ale cały czas czytam wszystko co dotyczy Frania. Śpij spokojnie psiaku. Tyle cioteczek (wujki chyba też) kibicuje i czuwa nad tobą, że po prostu musi być dobrze. Nie ma innej opcji dla ciebie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monika z Katowic'][COLOR=navy][B]Chciałbym, żeby nasz Franuś był pogodnym i szczęśliwym psem-staruszkiem, który żyje dostatnio, godnie, spokojnie, w swoim własnym rytmie[/B].[/COLOR]:loveu::loveu::loveu:[/QUOTE]Wszyscy byśmy tego chcieli. Amen.

Czy nie po to tu jesteśmy????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wadercia']ah ten Franek nasz kochany :) A taki uroczy i pocieszny :) ja bym mu dala z 8 lat gora :)[/QUOTE] [B]wadercia[/B] to podobnie jak z ludźmi ... "nie ważne ile sie ma tylko na ile sie czuje":lol:
Franio ma taki radosny pychol , że faktycznie wygląda na młodzieniaszka (tylko lekko schorowanego).
Dobrze , że psiakom nie nadają nr pesel ... ten od razu stawia na baczność :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

O!:multi: O!:multi: Jak wczoraj wieczorem było u Franusia wesoło i gwarno!:multi:
DIF! Waderciu! Marysiu55! Krystyno! Hebanowo! Bardzo Wam dziękuję!:loveu:
Dzięki temu, ze wzruszeniem przypomniałam sobie dawne czasy na Dogo (jakieś dwa lata wstecz)...:loveu:

Nasz Franuś ma już ponad 15 lat. To bardzo staruszkowaty Pan Franciszek!
Co do kosztów - nareszcie nie spodziewam się większych wydatków.
Franuś ma zapłacony na bieżąco czynsz hotelikowy, całą karmę Nutra Nuggets (15 kg), posiada trzy suplementy (zakupione dzięki pomocy z FB).
Encorton prześle Mu kochana Haliza.
Jedna miła Pani z Fb też chce przesłać leki (tylko musiałabym wiedzieć jakie leki dokładnie potrzebuje nasz Franuś).

Link to comment
Share on other sites

Mnie to się wydaje ,że powinno być więcej fotek od hoteliku,tym bardziej ,że nikt z darczyńców nie może podjechać na chwilę obecną.
To jest bardzo istotne ,żeby mieć kontakt "wizualny "z psiakiem".
[SIZE=4]Z góry[/SIZE] dziękuję hotelikowi za nowy pakiet foteczek:loveu::lol::cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hebanowa']Mnie to się wydaje ,że powinno być więcej fotek od hoteliku,tym bardziej ,że nikt z darczyńców nie może podjechać na chwilę obecną.
To jest bardzo istotne ,żeby mieć kontakt "wizualny "z psiakiem".
[SIZE=4]Z góry[/SIZE] dziękuję hotelikowi za nowy pakiet foteczek:loveu::lol::cool3:[/QUOTE]

[B]Ja także z góry dziękuję hotelikowi za spory, nowy pakiet fotek Pana Franciszka![/B]:loveu::lol::cool3:
Zwłaszcza, że wygląda na oko jakby trochę stracił na wadze (ale to może być tylko takie mylne wrażenie)...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monika z Katowic']O!:multi: O!:multi: Jak wczoraj wieczorem było u Franusia wesoło i gwarno!:multi:(...)
Dzięki temu, ze wzruszeniem przypomniałam sobie dawne czasy na Dogo (jakieś dwa lata wstecz)...:loveu:(...)[/QUOTE]
Taaak, dawne czasy na Dogo- ............

Zdradzę Ci Moniko, że spotkałyśmy się z marysia55 kiedyś na pewnym wątku. Ponieważ obie byłyśmy wtedy te wieczorno-nocne (mnie to zostało do dziś, Marysia nie wiem) to byłyśmy tzw. 'nocną zmianą'. Rozmowy najlepiej się rozkręcały ok. godz. 24:00, a ile to miałyśmy tematów do omówienia. :evil_lol:

No ale to było tzw. dawne Dogo- ................. i chyba 'to se ne wrati' [IMG]http://www.cosgan.de/images/midi/traurig/g045.gif[/IMG]

Marysia nie palniesz mnie [IMG]http://www.ajlawgifs.13tka.com/gify26/052.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Kochani:loveu:
I ja dostałem drugą karteczkę od Franusia;);)

Moniko:loveu: przesłałem dziś łacznie 15 zł
dekl + karteczka z bazarku:)

Z wizyty u Weta i usg wynika więc, że:
- nie musimy kastrować Franusia:)
- należy utrzymać Encorton (Wet proponuje inny schemat jego podawania), i myślę też że w minimalnej dawce ale skutecznej w działaniu dla Naszego Frania:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrystynaS']Taaak, dawne czasy na Dogo- ............

Zdradzę Ci Moniko, że spotkałyśmy się z marysia55 kiedyś na pewnym wątku. Ponieważ obie byłyśmy wtedy te wieczorno-nocne (mnie to zostało do dziś, Marysia nie wiem) to byłyśmy tzw. 'nocną zmianą'. Rozmowy najlepiej się rozkręcały ok. godz. 24:00, a ile to miałyśmy tematów do omówienia. :evil_lol:

No ale to było tzw. dawne Dogo- ................. i chyba 'to se ne wrati' [IMG]http://www.cosgan.de/images/midi/traurig/g045.gif[/IMG]

[B]Marysia nie palniesz mnie [/B] [IMG]http://www.ajlawgifs.13tka.com/gify26/052.gif[/IMG][/QUOTE] [B]nie palnę[/B] :diabloti:
Ja tu zaglądam, a Ty pewnie juz smacznie śpisz :lol: Franuś pewnie też :p:p
więc nie przeszkadzam i życzę kolorowych snów :calus:

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://img9.glitery.pl/dev9/0/097/770/0097770137.jpg"][IMG]http://img9.glitery.pl/dev9/0/097/770/0097770137.jpg[/IMG][/URL]

Mam nadzieję, że u Franusia wszystko w porządku, bo ostatnio nikt z hoteliku nie odezwał się... Może nie mają transferu?

Czekamy niecierpliwie nie tylko na nowe fotki Franusia, ale także na dokładny opis z nowym schematem podawania "Encortonu" od
dr Marcina Sikorskiego.
Ponawiam też prośbę o podanie ceny "Espumisanu", bo chciałbym mieć rozliczenia na bieżąco. :)
Wysłałam na konto hoteliku 23 zł za szam[FONT=Tahoma]pon [/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2][SIZE=2][COLOR=black]"Hexoderm"[/COLOR][/SIZE][/SIZE][/FONT]. Proszę o potwierdzenie otrzymania pieniędzy na wątku.
Uprzejmie proszę też o szybka informację dla Halizy na temat nowej dawki "Encortonu".

A jak przeszła franusiowa kąpiel? :)

Link to comment
Share on other sites

Przyszedł mail od dr Sikorskiego, z opisem usg Frania.
[URL]https://picasaweb.google.com/106740573589182334352/FranioSkany?authkey=Gv1sRgCIi4kOeXvZuzaQ#5640832024966423634[/URL]
[quote name='wojtuś']Z wizyty u Weta i usg wynika więc, że:
- nie musimy kastrować Franusia:)
- należy utrzymać Encorton (Wet proponuje inny schemat jego podawania), i myślę też że w minimalnej dawce ale skutecznej w działaniu dla Naszego Frania:)[/QUOTE]

Tak, dr Sikorski uważa że obecna zmiana w jądrach nie jest na tyle poważną sprawą by ryzykować operację. Franio jest starszym psem, z problemami z układnem oddechowym - narkoza może być dla niego bardzo niebezpieczna i ze względu na zakrzywioną tchawicę, jak i możliwość niewydolności nerek na skutek środków używanych do znieczulenia.
Rozmawialismy z weterynarzem także o możliwości kastracji chemicznej - ale zdaniem dr Sikorskiego to nie jest dobre wyjście dla Frania. Przede wszystkim z uwagi na cystę w jądrze, jak i brak innych wskazań (prostata jest prawidłowa).

[quote name='haliza']Skoro ustalono że Encorton podajemy nadal, mogę go wysłać jak najszybciej ale proszę o dawkę [/QUOTE]

Dawka pozostaje bez zmian (15 mg). Dr Sikorski na próbę zmienił odstępy miedzy podawaniem leku obecnie Franio ma dostawać encorton co 3 i 5 dni naprzemiennie.




W kwestii zmian bakteryjnych - kąpiele Franka będą trwały długo - ok. 4 tygodni, po 2-3 razy w tygodniu. Efekty nie pojawią się od razu. Franuś niestety denerwuje się kąpielą mimo w miarę ładnej pogody szybko marznie.
Dr Sikorski zwrócił też uwagę, że zmiany bakteryjne na skórze Frania mogłby być od dawna - lecz jedynym "objawem" i to niespecyficznym były kłaczki inaczej rosnącej sierści (widać na zdjęcia i filmie - jakby wychodził podsierstek). Rozsiały się na skutek spadku odporoności po dłgotrwałym leczeniu.




[quote name='Monika z Katowic']
Mam[/URL] nadzieję, że u Franusia wszystko w porządku, bo ostatnio nikt z hoteliku nie odezwał się... Może nie mają transferu?[/QUOTE]

W weekend, prócz ograniczeń transferu, to jedyny czas w hoteliku dla zwierząt, gdy nie ma planowanych wizyt u weterynarza, zabiegów czy badań. W zwiazku z tym to czas dla naszych podopiecznych - na dłuższe spacery, wycieczki, treningi. Proszę więc o uszanowanie zarówno naszego prawa do wypoczynku, jak prawa psiaków do rekreacji i miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.
Jednym słowem - w weekendy jesteśmy wyłącznie dla psiaków.

[quote name='Monika z Katowic']Ponawiam też prośbę o podanie ceny "Espumisanu", bo chciałbym mieć rozliczenia na bieżąco. :)
Wysłałam na konto hoteliku 23 zł za szam[FONT=Tahoma]pon [/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2][SIZE=2][COLOR=black]"Hexoderm"[/COLOR][/SIZE][/SIZE][/FONT]. [/QUOTE]
Espumisan kosztował dosłownie grosze, można go nie rozliczać.
Do rozliczenia pozostaje tobrexan - skan paragonu został umieszczony w albumie ze skanami kilka dni temu.
[URL="https://picasaweb.google.com/lh/photo/-2YmsXKeqz-01Pl43BCMgJpo_fGRmliR0yL3lt900gI?feat=directlinkProszę"]https://picasaweb.google.com/lh/photo/-2YmsXKeqz-01Pl43BCMgJpo_fGRmliR0yL3lt900gI?feat=directlink[/URL]

Proszę go rozliczyć razem ze skarpetą na Franusiowe wydatki.




Proszę tez o zaprzestanie nacisków na zdjecia Franka, bo to nic nie da ;)
Nowe fotki zostały umieszczone w albumie w środę. Jeśli czas i obowiązki przy psiakach pozwolą, kolejne pojawią się możliwie że w tym tygodniu.
Zdjęcia wszystkich naszych podopiecznych są dostępne tutaj: [URL]https://picasaweb.google.com/106740573589182334352[/URL]

Link to comment
Share on other sites

No i doczekałam się na wieści z hoteliku.

Bardzo dobrze, że nie musi być kastracji i że to tylko cysta na jądrze :multi:. Bo ten zabieg a właściwie narkoza przyprawiała o strach.
I Encorton znacznie zmniejszona dawka :multi:

Jubi nie denerwuj się tym, że pytamy o Frania i oczekujemy zdjęć.
Bardzo dobrze, że tak macie zaplanowane weekendy, że psy są na pierwszym planie.
[QUOTE]Proszę więc o uszanowanie zarówno naszego prawa do wypoczynku, jak prawa psiaków do rekreacji i miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. [/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrystynaS']
Jubi nie denerwuj się tym, że pytamy o Frania i oczekujemy zdjęć.
Bardzo dobrze, że tak macie zaplanowane weekendy, że psy są na pierwszym planie.[/QUOTE]


Pytania mile widziane - na wszystkie staramy się z ajlii odpowiedzieć zgodnie ze stanem naszej wiedzy na temat Frania.
Zdjęcia też chetnie zamieszczamy - lubimy pochwalić się naszymi podopiecznymi :) Ale w granicach rozsądku i czasu, którego nie chcemy odbierać psiakom, których potrzeby są najważniejsze. W końcu nie jesteśmy "przechowalnią", ale miejscem gdzie mają czuć się jak we własnym domu.

W tygodniu też psiaki są najważniejsze - ale przede wszystkim ich zdrowie i inne ważne kwestie formalne. W weekendy możemy sobie miło i spokojnie pójść na długi spacer czy wspólnie pograć we freesby.

Link to comment
Share on other sites

:) Dziękuję za obszerną wypowiedź naszego usługodawcy w formie w multiplikacji postów. :) Jak to się robi? Proszę o instrukcję! :):)
:) Nie obyło się jednak bez elementów humorystycznych. :)
Pamiętajcie: [I]"Proszę tez o zaprzestanie nacisków na zdjęcia Franka, bo to nic nie da"[/I] :roflt::roflt:
[COLOR=black]
[COLOR=navy]A tak na serio - ze swojej strony uprzejmie proszę o uszanowanie Darczyńców, dzięki którym Franuś ma pieniądze na swoje OGROMNE wydatki - i zamieszczenie nowych zdjęć Franusia, bo ofiarodawcy z Dogo i FB są zaniepokojeni Jego mizernym wyglądem. :(
[COLOR=black]
Opis z wizyty u dr Sikorskiego:
I od razu mam pytanie - dlaczego znowu w danych właściciela na rachunku pojawia się Fundacja Viva??? Proszę zerknąć do postu z dnia 12.07.2011 r. numer 2705 - [U]tam jest jest wyraźnie napisane na wątku, że Franio nie jest psem fundacyjnym![/U]
Tyle razy prosiłam, aby Państwo brali rachunki. opisy, kary pacjenta na hotel.
Wszystkie rachunki i zapłaty Faneczka są regulowane z pieniędzy sponsorów prywatnych (zbieranych na Dogo oraz na FB).
Do znudzenia będę powtarzać - Viva tylko z grzeczności użyczyła konta na zbiórkę suplementów!

[/COLOR] [/COLOR][/COLOR][URL="https://lh5.googleusercontent.com/-GeouScUyqyI/TkhC1x3FZFI/AAAAAAAAA64/P3QTpS0WKHI/s512/vet%252520%2525C5%2525BCabka%252520usg%25252014%25252C08%25252C2011%252520opis%252520usg.jpg"][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-GeouScUyqyI/TkhC1x3FZFI/AAAAAAAAA64/P3QTpS0WKHI/s512/vet%252520%2525C5%2525BCabka%252520usg%25252014%25252C08%25252C2011%252520opis%252520usg.jpg[/IMG][/URL][COLOR=black][COLOR=navy]

[/COLOR][/COLOR]
Mam nadzieję, że Franuś nie nabawi się zapalenia płuc przez kąpiele w szamponie antybakteryjnym (pogoda jest tak zmienna).
Proszę uważać na tego biednego psa, który w ciągu ostatnich dwóch miesięcy BARDZO podupadł na zdrowiu.

Wolałabym zapłacić za "Espumisan", bo lubię rozliczenia skrupulatne i na bieżąco.
Proszę o potwierdzanie wpłat, które dotarły bezpośrednio na wątku.
Zaistniała bowiem taka sytuacja, że zaczęły rozliczać się ze mną dwie osoby, które na szczęście są małżeństwem (ale może się zdarzyć, że za chwilę przyjedzie żona Jubu i powie, że Franuś jednak powinien za "Espumisan" zapłacić).:):):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...