Jump to content
Dogomania

Radomskie schronisko mordownia zwierzat?


ARKA

Recommended Posts

  • Replies 337
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Z radomskiego forum:[/B]

[I] Re: Radomskie schronisko-co się tam dzieje!!!!!!! IP: *.ghnet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl
Gość: Krzysiek 19.05.06, 23:30 + odpowiedz


Jestem z Radomia. Od pewnego czasu zamierzam kupic psa. Pomyslałem o tym, ze
całkiem dobrym rozwiazaniem byloby przygarniecie psa ze schroniska. Poniewaz
nigdy w tym "nowym" schronisku nie byłem (tamto na Południu mainem schroniska
raczej nazywane nigdy byc nie powinno), postanowiłem sie tam wybrac. Wczesniej
czytałem rozne opinie o tej placówce: na forum radomskim i informacje na stronie
i forum schroniska ([url]www.schroniskoradom.xt.pl[/url]) i wydawało mi sie ze trfie do
miejsca, w którym zwierzeta niszczesliwe są tylko z powodu braku swojego człowieka.
Nie musiałem długo w schronisku przebywac zeby zrozumiec co sie tam naprawde
dzieje. Nie chce sie wypowiadac o jedzeniu pasów, czy o scisku jaki tam panuje,
bo niestety mozna to zrzucic na kanwę funduszy, wine ludzi ktorzy porzucają
swoje zwierzeta. NIE DO PRZYJECIA jest natomiast sytuacja w ktorej chore i ranne
psy dosłownie lizą swoje rany w boksach razem z innymi. Na moich i jednego z
pracowników oczach psy sie po prostu zagryzały. Krew lejąca sie z ucha i łapy
psa nie zrobiła na nim najmniejszego wrazenia. Przeszedł obok tego jak gdyby
była to normalnośc tam. Inny pies miał po prostu zdarta skóre z połowy przedniej
łapy. Złamania czy wrastające w ciało łap pazury widoczne sa niemal w kazdym
boksie. Nie mam pojecia na czym polega opieka nad tymi zwierzetami.

Poniewaz kazdy chcialby aby cos sie zmieniło proponuje poczynienie konkretnych
krokow. Na tylko tym jednym forum wypowiada sie ponad 20 osob. Szkoda zwierzat i
odkladania działań na pozniej, liczenia na innych. Zróbmy pierwszy krok.
Zbierzmy sie w nastepną niedziele w schronisku o godzinie 15:00. Niech kazdy kto
moze wezmie ze soba aparat lub kamere. Zrobimy zdjecia zwierzat i wszystkiego
innego co ma znaczenie. Bez ukrywania sie, zeby wiedzieli ze my to widzimy.
Jesli wiadomosc o spotkani rozpszestrzeni sie, w schronisku powinno pojawic sie
nieco ludzi. Mozna chociazby poinformowac lokalna telewizje Dami, ze cos bedzie
sie tam działo. Nawet jesli miało by nas tam byc 20 osob to zawsze to jakis
start. Ja bede na pewno.

Rozeslijcie wiadomosc o spotkaniu w nastepna niedziele (28.06.2006) o 15:00 w
radomskim schronisku (koncowy linii 12 - ul. Witosa 96 - Radom/Wincentów) do jak
najwiekszej liczby ludzi ktorym dobro zwierząt nie jest obojetne.[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akucha']Przed chwila na radomskim forym "Gazety Wyborczej" pojawił sie taki apel:

[COLOR=red][B][I]jestem zwiazany ze schroniskiem i bije o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/I][/B]
[I][B]Kierownik z "pania doktor" od kilku tygodni przeprowadzaja "oczyszczanie".W ramach tego sprzatania usypiaja zwierzeta i niszcza [/B][/I]
[I][B]ich karty!!!!!!!!!!!!!!!W ten sposob zniknelo juz kilkanascie zwierzat po ktorych sluch zaginal.Prawdopodobnie boja sie kontroli i[/B][/I]
[I][B]nieprawidlowosci bo ostatnio za duzo szumu jest wokol schroniska i kierownika.Trzeba ratowac te psy!!!!!!!!!! Codziennie usypiaja[/B][/I]
[I][B]po kilka i niszcza ich karty!!!!!!!!!!!!!!!!![/B][/I][/COLOR]

[B][SIZE=3]Jak możemy pomóc? Proszę o rady doświadczonych forumowiczów [/SIZE][/B][/quote]

Masakra!!! Kim ty jestes ze piszesz takie bzdury??? Na jakiej podstawie??? Wiesz ze za to moze byc sprawa cywilna! Zastanow sie i nie klam a wy, nazywajacy sie przyjacielami psow najpierw sprawdzie a potem przyklaskujcie!!!

Link to comment
Share on other sites

A psa po ktorego przyszedles zabrales? Pewnie nie! Czepiasz sie tloku, zagryzien, jedzenia itp. A wiesz ze o wszystkim decyduje zarzad a nie kierownik! Panie z zarzadu wpadaja raz na jakis czas i robia dym ale jak jest jakis problem to wtedy ich nie ma, klada uszy po sobie i w nogi! Czemu nikt ich sie nie czepia tylko kierownika i pracownikow? Racja, moze i zmiana kierownika by sie przydala bo mlody, sprytny facet mialby wiecej energi ale ten co jest tez wiele zrobil! A ze teraz ma zwiazane rece to nie jego wina skoro na nic nie dostaje pieniedzy! Czy wiesz, ze wczesniej ze szpitala bylo brane jedzenie dla zwierzakow! A wiesz czemu teraz tego nie ma? Bo "szanowny" zarzad wlasnie tak zdecydowal! Wiec zanim zrobisz dym pomysl czy to napewno wina kierownika i pracowniko!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga_Mazury']Ania....i co z tym p..........nym Radiomiem...czekamy jeszcze?...bo szlag trafia i njachętniej to trzeba by tam pojechać i ich za włosy wywlec zza ich tych biurek.....i wrzucic do boksów z jakimiś agresorami (tam gdzie Hektora wrzucili)...poprostu ja już nie wyrabiam jak czytam takie rzeczy....[/quote]

po pierwsze jestem z Radomia i bardzo nie podoba mi sie jego dosadne okreslenie! po drugie - masz jakies dowody zeby w to telewizje wciagac? pomysl troche! nie mozna bezpodstawnie oskarzac ludzi!!! jest duzo osob, ktorym nie pasuje nasze schronisko. sa to nawet ludzie z zarzadu! gdybym wiedziala, ze nie zostanie to usuniete polecialabym po nazwiskach! bardzo dobrze wiem co sie tam dzieje choc ani tam nie pracuje ani nie mam zadnych znajomosci! ale ja na potwierdzenie swoich slow mialabym dowody a ci ktorzy zamiescili ten artykul w gazecie raczej ich nie maja! wiecej- napewno nie maja i to co napisali to klamstwa i oszczerstwa! nic tylko pociagnac ich teraz do odpowiedzialnosci i zaskarzyc za znieslawienie! Panujmy troche nad soba!!!:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IXIona']po pierwsze jestem z Radomia i bardzo nie podoba mi sie jego dosadne okreslenie! [/quote]

Milo,ze jakas radomiana jeszcze jedna tu jest.
A rzeczy trzeba nazywac po imieniu. Ja je nazywam, mordownia zwierzat, schronisko w Radomiu. A wiesz dlaczego tak nazywam, nie bedac radomianka, zgadnij?

[URL="http://www.psianiol.org.pl/boz/sch/mz.htm"]http://www.psianiol.org.pl/boz/sch/mz.htm[/URL]

[quote][URL="http://www.psianiol.org.pl/boz/sch/mz.htm"][/URL]
po drugie - masz jakies dowody zeby w to telewizje wciagac?
[/quote]
Po pierwsze, po drugie i po dziesiate, to chociazby co powyzej, raport i na tej podstawie schrnisko w radomiu nazywam [B][U]MORDOWNIĄ ZWIERZĄT[/U][/B]

[quote]
pomysl troche! nie mozna bezpodstawnie oskarzac ludzi!!!
[/quote]

Sama pomysl, myslenie podobno nie boli!

[quote]
jest duzo osob, ktorym nie pasuje nasze schronisko. sa to nawet ludzie z zarzadu! [/quote]

Jasne,ze duzo, mnie tez nie pasuje. A te osoby z zarzadu WSZYSTKIE sa za to odpowiedzialne. PODAJ WSZYSTKIE nazwiska!


[quote]
gdybym wiedziala, ze nie zostanie to usuniete polecialabym po nazwiskach! [/quote]

Ja sie dziwie,ze one sa w tym zarzadzie, skoro im nie pasuje. I tak wszyscy sa za to MORDOWANIE zwierzat odpowiedzialni i Ty tez, skoro uwazasz,ze jest cacy, ze MODROWANIA zwierzat to normalka.
To jest niezgodne i karalne z ustawy o ochronie zwierzat. Czego bronisz czy KOGO, po co??

[quote]
bardzo dobrze wiem co sie tam dzieje choc ani tam nie pracuje ani nie mam zadnych znajomosci![/quote]

buhahahaa!!Skad to wiesz? Od kuzyna, tatusia, mamusi czy przyjaciela ze schroniska?

[quote]
ale ja na potwierdzenie swoich slow mialabym dowody a ci ktorzy zamiescili ten artykul w gazecie raczej ich nie maja![/quote]

Dowodem to jest wskazny raport a dane do raportu pochodza ze ZRÓDŁA czyli SCHRONISKA, przeslane do UM, a UM ma obowiazek takie dane publiczne udostepnic. Wiec Twoje dowody to sa takie jakby bąka komar puscil a te opublikowane to sa PRAWDZIWE dowody.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IXIona']po pierwsze jestem z Radomia i bardzo nie podoba mi sie jego dosadne okreslenie! po drugie - masz jakies dowody zeby w to telewizje wciagac? pomysl troche! nie mozna bezpodstawnie oskarzac ludzi!!! jest duzo osob, ktorym nie pasuje nasze schronisko. sa to nawet ludzie z zarzadu! gdybym wiedziala, ze nie zostanie to usuniete polecialabym po nazwiskach! bardzo dobrze wiem co sie tam dzieje choc ani tam nie pracuje ani nie mam zadnych znajomosci! ale ja na potwierdzenie swoich slow mialabym dowody a ci ktorzy zamiescili ten artykul w gazecie raczej ich nie maja! wiecej- napewno nie maja i to co napisali to klamstwa i oszczerstwa! nic tylko pociagnac ich teraz do odpowiedzialnosci i zaskarzyc za znieslawienie! Panujmy troche nad soba!!!:shake:[/QUOTE]

[COLOR="Red"][B][I]"Zdecydowanie zajmij sie zwierzakami! One maja male rozumki wiec i potrzeby niewielkie! Relacje z ludzmi sprawiaja ci chyba trudnosc! Nie do zobaczenia!"[/I][/B][/COLOR]
__________________
Wypowiedź IXIony z innego watku [I]"Cała prawda o..."[/I], to raczej cała prawda o intencjach tego/tej [B]specjalisty/tki[/B] od schroniska w Radomiu. Szkoda czasu na dydkusje z taką personą. Wejdzie, pomąci, poobraża i... pewnie premię dostanie od kierownika....

[SIZE="1"]A tą pałeczką to mógłby sie we własną główkę póknąć... może rozumek na miejsce powrócie, jeaaaaaaa [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

IXiona..."kim" Ty jesteś?...adwokatem kierownika?...czy panią wet ze schroniska czy jeszcze innym katem z Radomia? :mad: Dogomania jest dla ludzi którzy pomagają zwierzętom więc chyba pomyliłaś adres internetowy, że tu trafiłaś....

...skoro tak kolorowo jest w schronisku w radomiu to skąd tyle tragedii...siedzi ktoś na dogomanii i wymyśla dla zabawy?...

Link to comment
Share on other sites

A żeby to w jednym schronisku tak zwierzęta katowali...!-prawie w każdym COŚ sie dzieje: albo są masowo zwierzeta mordowane,albo katowane,albo glodzone,albo niekontrolowanie rozmnarzane.Statystyki mowia ,ze tylko 20% schronisk sterylizuje/kasteuje zwierzeta!:shake: -to TRAGICZNE co sie dzieje w polskich schroniskach!!,i wiecie co tam psy JEDZA??????-jak kiedys zobaczylam ta pape co im do misek dawali to o malo sie nie pozygalam,a potem doszlam do wniosku,ze tam zadnych wartosci odzywczych nie ma!-panstw powinno sie tym zajac-zrobic jakis nabor na wolontariuszy ,i kase,czy co...?Wiekrzosc doroslych psow mieszkajacych w schroniskach sa predzej czy pozniej usypiane!:-( A Radomie to juz podpadlo na cala prosta-zeby usypiac zwierzeta???-to niech je do cholery wysterylizuja, zrobia jakas akcje ,czy co?!!! I wogole psy powinny trafiac do odpowiedzialnych wlascicieli ,a nie do takich,ze potem na ulice ida ,albo do uspienia jak jakies swinie na rzez!!!-PSY TO NASI PRZYJACIELE!,OBRONCY!,a przede wszystkim czlonkowie rodziny!!!
[B]A WSZYSTKIEMU WINNI SĄ [U]LUDZIE!!!!!!:shake: :-( A gdybym mieszkala blizej radomia to bym dam pojechala i....ach juz nawet nie chce mowic:mad: :mad: :mad: :cool1: !!!!![/U][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akucha'][COLOR=red][B][I]"Zdecydowanie zajmij sie zwierzakami! One maja male rozumki wiec i potrzeby niewielkie! Relacje z ludzmi sprawiaja ci chyba trudnosc! Nie do zobaczenia!"[/I][/B][/COLOR]
__________________
Wypowiedź IXIony z innego watku [I]"Cała prawda o..."[/I], to raczej cała prawda o intencjach tego/tej [B]specjalisty/tki[/B] od schroniska w Radomiu. Szkoda czasu na dydkusje z taką personą. Wejdzie, pomąci, poobraża i... pewnie premię dostanie od kierownika....

[SIZE=1]A tą pałeczką to mógłby sie we własną główkę póknąć... może rozumek na miejsce powrócie, jeaaaaaaa [/SIZE][/quote]

Dla Twojej wiadomosci: kocham psy i od zawsze mialam jakiegos zwierzaka w domu! i zawsze mial u mnie dobrze! obrazacie mnie i poddajecie w watpliwosc to co mowie bo sadzicie ze tylko Wy wiecie najlepiej co jest dobre a co nie! Osobiscie nie przepadam za kierownikiem schroniska ale nie moge powiedziec ze on zezwala na mordowanie zwierzat bo byloby to nieprawda! Nie jest doskonaly ale sie stara! Glupota jest wierzyc ze on i pani doktor morduja zwierzaki i niszcza ich karty! Co miesiac jest remament i sprawdzanie stanu zwierzat ze stanem kart. i jesli sa jakies niejasnosci to dopiero wtedy jest dym bo tam musi sie wszystko zgadzac! ale nigdy nie bylo tak ze byl zwierzak a nie mial karty to go usypiano czy niszczono karte w razie braku psa! czasami, by zwierzak sie nie meczyl jest go uspic! ma byc faszerowany lekami, ktore zwraca, ma sie meczyc i wyc, wykanczac sie przez wymioty i biegunke, ma do konca zycia byc kaleka? czasem naprawde uspienie go to jedyny ratunek dla niego! uwazacie ze opis mordu i bestwialstwa zamieszczony w gazecie to prawda? wiec dlaczego nikt sie pod nim nie podpisal? wiecie co zdolny jest zrobic czlowiek by na miejsce innego wpakowac swego znajomka badz innego przydupasa?! macie zal ze psy sie zagryzaja? a kto z was wszedlby do boksu z piecioma gryzacymi sie psami i by je rozdzielal? rzygac wam sie chce jak patrzycie na to co zwierzaki jedza? racja, dostaja resztki ze szpitala ale to jest jedzenie, ktore spozywali tez ludzie tyle ze zmieszane! codziennie swieze. w niektorych rodzinach dzieci nawet na oczy nie widza takiego zarcia a wam sie zygac chce! nie pasuje wam ze pracownicy nie chca rozmawiac, sa burkliwi? bo na jedna osobe przypada kilkadziesiat psow o ktore trzeba zadbac w ciagu osmiu godzin a jak nie to po godzinach i olac swoje dzieci, rodziny, domy! czasem trzeba przyjsc na noc i zostac na ranna zmiane. chyba nie kazdy by to wytrzymal? Zarzucacie mi ze bronie schroniska i pracownikow a tak nie jest. ja patrze na to tylko obiektywnie! i ze strony odwiedzajacego i ze strony osoby ktora jest z tym na codzien! dlatego tez nie wiem czemu mnie obrazacie? luzik jak ktos chce niech sprawdza moje IP! spoko! jedyna prawda jaka jest w tym temacie to ta, ze to ludzie sa winni za taka sytuacje, to my za to odpowiadamy! i przyznajmy sie do tego, bo to jest fakt! i nie napadajmy na ludzi ktorzy zajmuja sie tymi zwierzakami, nie rozpisujmy sie bez sensu o brudzie i smrodzie w schronach tylko podwinmy rekawy i do roboty! 15 minut sprzata sie boks! i pewnie bym tu uslyszala: to idz i rob! dla wiadomosci: ROBIE TO! i to bez kasy, ot tak bo lubie! Gdyby kazde schronisko mialo na tyle funduszy by sprostac wymaganiom waszym tego forum wogole by nie bylo! Bo zawsze chodzi o kase! Myslcie i robcie a nie odwrotnie! I troche wiecej obiektywizmu!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...