Jump to content
Dogomania

Lisek bezdomny od 20 lat - Odszedl za Tęczowy Most <">


azzie5

Recommended Posts

[quote name='asiuniap']K&K możesz powiedzieć, co jest z tym psem którego chciałeś go odwieźć na paluch? Dowiedziałeś się już?[/quote]
Niestety ta weterynarz jest na urlopie i nie ma z nią kontaktu, za jakiś czas będe próbował ją złapać i się dowiedzieć więcej, ale skoro ten człowiek był z jej polecenia to mam nadzieję że psiak jest w dobrych rękach :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 892
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

[img]http://foto.onet.pl/upload/21/13/_553057_n.jpg[/img]
[img]http://foto.onet.pl/upload/12/54/_553063_n.jpg[/img]
Lisek wciąż w schronisku, zima będzie dla niego zapewne ciężka...
Wychodziłam z nim i Kłą na spacer, zachowywał się całkowicie normalnie, cieszył się jak każdy pies i nie sprawiał problemów, utykał tylko trochę na łapkę, może to być reumatyzm, a może tylko za długie pazury, które muszę mu obciąć. Mimo swoich niezwykłych 19 lat to całkowicie normalny pies, gdy ostatnio odwiedziłam go w boksie, poza okazywaną do tej pory radością na mój widok okazywał jeszcze coś nowego- prowadził mnie sam do drzwi boksu, chcąc wyjść na spacer, na zewnątrz. To jest całkowicie normalny pies, który nie chce być w schronisku, nie chce tak żyć. Pies przywiązuje się do człowieka, a nie do miejsca, tylko czy człowiek mogący adoptować Liska może wogóle gdzieś istnieć... :(

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam cały topik :(

I sama nie wiem co by było gdyby ............
Ale mam pytanie >> czy liska oglądał vet?? jak mu się tak przypatruję to ze zdziwieniem stwierdzam że on nie wygląda na swoje 19 lat :o
Mordka wprawdzie przyprószona siwizną .. ale nie aż tak bardzo ....
A co z oczkami ? ani śladu ...zaćmy w tym wieku ??
proszę jak ktoś ma rozeznanie niech napisze więcej .

dziewczyny a w jakim boksie Lisek siedzi tzn chodzi o warunki np pogodowe :-?
Może spróbować chociaż trochę poprawić mu los --- np nową ocieplaną budą ???

Czy w tym Milanówku mają adopcje wirtualne ???? Gdyby ze 3 osoby sie znalazły mozna by wziąść go pod wirtualną opiekę :roll:

Link to comment
Share on other sites

avii Lisek był oglądany przez wetkę przy okazji szczepień. Takich psów-staruszków w podobnym co Lisek wieku jest trochę w naszym schronisku, więc nie zwraca on na siebie jakiejś szczególnej uwagi.
Ważne że trzyma się dobrze, oczy ma trochę mętne, widzi, ale zapewne słabo.
Lisek teraz znowu został przełożony do jeszcze innego boksu i znowu niestety siedzi sam, podobno tymczasowo.... Boks jest średniej, przeciętnej wielkości, z budą z zewnątrz obitą blachą, nie wiem czy ocieplaną, sprawdzę, do budy już niedługo powinien mieć wkładaną słomę. Nad budą, o ile pamiętam jest daszek chroniący przed deszczem, jako podłoże w boksie jest piasek. Niby wszystko dobrze ale zapowiadają wielkie mrozy na styczeń.... :roll:
Na stronie internetowej schroniska w Milanówku, gdzie jest Lisek [url]http://milanowek.schronisko.net/adopcja201.html[/url] są już adopcje wirtualne, natomiast nie są one jeszcze jakoś szczególnie rozwinięte- wpłacając na konkretnego psa wpłaca się na konto dla całego schroniska.
Szkoda mi bardzo tego staruszka...

Link to comment
Share on other sites

[quote]Lisek teraz znowu został przełożony do jeszcze innego boksu i znowu niestety siedzi sam, podobno tymczasowo.... [/quote]

A może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego w schroniskach tak ...przemieszczają często te zwierzęta jak nie przymierzając ..towar w markecie :evil:

Link to comment
Share on other sites

moja wina, nie napisałam dokładnie... :roll: Boks Kły, w którym wcześniej był Lisek, ma dość wysokie ściany, Lisek został przełożony, aby na jego miejsce mógł tam wejść pies, który normalne ściany przeskakuje, a w schronisku ma być, jak już mówiłam, podobno tylko tymczasowo. Normalnie psy w Milanówku nie są przekładane z boksu do boksu zbyt często.

Link to comment
Share on other sites

on wygląda cudownie jak na 20-letniego psa!!!! i to takiego, który spędził całe życie w schronisku!!! niesamowite i myślę że to jest ewenement na skalę światową!!!

azzie czy jego wiek (albo chociaż czas jaki spędził w schronisku) jest udokumentowany??? bo do mnie kiedyś dzwonił facet z gazety (chyba jakiś Super Expres albo coś podobnego :oops: ) i chciał zrobić reportaż o najstarszym psie - może by się udało Liska upublicznić - może wynikłyby z tego jakieś pozytywy dla niego???

Link to comment
Share on other sites

jeśli pomogłoby to Liskowi - byłoby cudnie. :)
Oczywiście jakby doszło co do czego to muszę spytać dyrekcję o zgodę, ale myślę, że nie powinno być problemów.
Wszystko jest na karcie schroniskowej Liska, która jest bardzo stara, oprócz informacji o dacie przyjęcia (1986), ocenie jego wieku w momencie trafienia do schroniska (ok. 2 lata) i szczepieniach właściwie nic więcej na niej nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Dopiero zobaczyłam temat.. 19 lat w schronisku :o przylacza sie do opini- on nie wyglada na 20-21 lat w zycu! on wyglada na 7-9...
Tragedia straszna, tylko co mozna zrobic, kto sie nim moze zaopiekowac? :( po 19 latach nie wiem, czy dom to bylby szczyt jeg marzen, czy rzeczywiscie nie lepsza bylaby nowa buda, koc i kilka osob, ktore beda do niego jezdily, chodzily na spacery, dawaly smakolyki, drapały za uszkiem. Zmiana boksu, a zmiana calego swiata, to jest roznica.. kazdy wie jaki to stres zmiana otoczenia psa ze schroniskaka, ktory oprzchodzi do domu? A 20-21 letni pies, jesli z nerwow dostanie bieguni, zacznie wymiotowac.. to nie ten organizm. I nie wiem, czy zamiast kopiowania ogloszen na inne fora z prosba o dom i plkatów, nie lepsza bylaby informacja: potrzebne osoby do glaskania i spacerów... w nowym domu zmieniloby sie wzystko- zapach, otoczeiem towarzystwo, halas, jedzenie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...