Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

[quote name='Agnes']toyota dla podhlana smycz do 50 kg czy nawet 60 kg to duze ryzyko - ile Twoj pies wazy?
flexi giant jest wielka i na pewno ciezka to fakt, ale majac w domu takie psa raczej sie ma swiadomosc ze wszystko bedzie duze ;)[/QUOTE]

Niedawno zadałam to pytanie na wątku o obrożach , bo tamten wątek jest bardzo "żywy " i ktoś doradził , że nie musi być giant , bo flexi są bardzo wytrzymałe. Mój pies waży 50 kg , jest bardzo grzeczny , chociaż zdarzają mu się wyskoki do dużych atakujących psów. Jeśli już się wyrywa , to raczej staram się trzymać jednak za obrożę i powstrzymywać siłą perswazji ;) . Jeśli dopuszczę do tego , że wyrywa się na smyczy , to ramię mnie boli 3 dni. Zdarza się to więc bardzo rzadko , jednak siłę ma ogromną. Jeśli normalnie spacerujemy to mogę go trzymać małym paluszkiem ;).

Link to comment
Share on other sites

2 psy i 2 flexi? dla mnie porażka .. :D widzie taką panią i czekam aż w końcu jej psy zostaną rozjechane, będąc na smyczy ... :o

dwa wściekłe westie dziecko na rowerku i kobieta z głową w chmurach chyba, nie dość że nie wygodnie trzyma się dwie flexi, i to w jednej ręce, wiec nie ma nad nimi w ogóle kontroli... :o jak dla mnie przy dwóch psach to normalne smyczy, albo dwójnik i jedna flexi ..

Link to comment
Share on other sites

na chodnikach i przy drodze trzymam psy na krótko, a w parku w dzien jak nie moge spuscic to 2 flexi są ok. Ale dużych 50 kg i 55 kg sobie nie wyobrażam na automacie...

i spokojnie sobie radze w kazdej rece flexi plus w jednej zwykła, ale jak wychodze z psami, to jestem z psami, kontroluje całą okolice, długosci i napiecie smyczy oraz psy oczywiscie :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']2 psy i 2 flexi? dla mnie porażka .. :-D widzie taką panią i czekam aż w końcu jej psy zostaną rozjechane, będąc na smyczy ... :-o

dwa wściekłe westie dziecko na rowerku i kobieta z głową w chmurach chyba, nie dość że nie wygodnie trzyma się dwie flexi, i to w jednej ręce, wiec nie ma nad nimi w ogóle kontroli... :-o jak dla mnie przy dwóch psach to normalne smyczy, albo dwójnik i jedna flexi .. [/QUOTE]
Zależy od psów ;). Znam panią chodzącą z dwoma psiakami na flexi (wielkolud ok. 60 kg i sunia ok. 20 kg) i super sobie radzą. Tylko psiaki posłuszne, nie ciągnące i do tego nie chodzą na całej długości smyczy. Duży nie szarpie, więc nie ma problemu z nagłymi pociągnięciami ;). Przez jakiś czas chodząc z dwoma psami brałam Hexę na flexi a młodą na zwykłą smycz i było ok. Na dwóch flexi wyszłam raz i nigdy więcej :roll:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']Niedawno zadałam to pytanie na wątku o obrożach , bo tamten wątek jest bardzo "żywy " i ktoś doradził , że nie musi być giant , bo flexi są bardzo wytrzymałe[/QUOTE]

ciekawe czy ta osoba da to na pismie jak smycz sie zerwie przy ulicy;) smycz wybiera sie na swoja odpowiedzialnosc i nie raz pisano, zeby brac pod uwage temperament psa. Jesli 60 kg ma zrywy jakie one by nie byly to smycz do 60 kg nie bedzie dobrym pomyslem. Jesli uwazasz, ze smycz wytrzyma - oczywiscie kupuje, ja chyba jednak bym sie nie decydowala

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']ciekawe czy ta osoba da to na pismie jak smycz sie zerwie przy ulicy;) smycz wybiera sie na swoja odpowiedzialnosc i nie raz pisano, zeby brac pod uwage temperament psa. Jesli 60 kg ma zrywy jakie one by nie byly to smycz do 60 kg nie bedzie dobrym pomyslem. Jesli uwazasz, ze smycz wytrzyma - oczywiscie kupuje, ja chyba jednak bym sie nie decydowala[/QUOTE]

No właśnie tego się najbardziej boję , żeby mi na ulicę nie wyskoczył jak się smycz urwie. Ale on ma 50 kg , a ta L- ka jest chyba do 60 , to może jednak wystarczy ?

Właściwie to nie wiem czy te L-ki są do 50 kg czy do 60 , bo różnie sprzedawcy piszą w aukcjach :roll:.

Poczekam jeszcze , może ktoś zamieści dla porównania zdjęcia gianta z jakąś mniejszą flexi ?

Link to comment
Share on other sites

Mi kiedyś sprzedawca tłumaczył, że ta waga max. we flexi to nie do końca jest tak że to waga psa, a jakieś rozłożenie masy pies-właściciel i żeby nigdy nie kupować na styk. Pies ciągnie z jakąś tam siłą, właściciel też ma jakąś siłę i mi przy psie 24 kg odradził tą do 25 kg. Nie wiem na ile chciał wcisnąć mi większą a ile w tym prawdy... Ale chyba miał trochę racji, bo Hexolina potrafi nieźle pociągnąć (lot supermena zaliczyłam z bolesnym upadkiem), za młodą też mi się zdarza polecieć jak się zagapię, więc pewnie tej mniejszej flexi niż do 50 kg bym się bała używać :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='psiulka']Pomożecie mi znaleźć gdzieś smycz Flexi Comfort Compact 1 o kolorze szarym, taśmę?

Wszędzie, gdzie znajdę jest albo zapas wyczerpany albo długi termin oczekiwania..[/QUOTE]

[URL]http://www.allegro.pl/item1108611135_k_smycz_flexi_comfort_1_tasma_5_m_15_kg.html[/URL]

Prosze ;) chyba to to :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Marta&Gabi']Hej
Chce kupic smycz flexi dla goldenki.I tu moje pytanie czy wersja Comfort jest rzeczywiscie wygodniejsza od tej bez gumowej raczki?
Zastanawiam sie nad flexi maxi tasma 8 m i ta z gumowa raczka 5 m tez tasma i nie wiem co wybrac.[/QUOTE]
Ja mam obydwie wersje. Wg mnie ta comfort jest jednak sporo wygodniejsza do trzymania w ręku. Mam 5 m linkę, której plusem są też odblaski. No i comfort 3 jest jednak sporo lżejsza od flexi maxi.

Link to comment
Share on other sites

Na lince prowadziłam mojego poprzedniego psa, sznaucera miniaturę. Potrafił solidnie pociągnąć i nieraz linka stwarzała zagrożenie i dla niego i dla mnie :shake: Teraz mam 4,5 kg psa w typie maltańczyka, od razu postawiliśmy na taśmę. Faktycznie, jest nieco cięższa, ale nie ma strachu, że się zerwie (linka, którą dostał w spadku po poprzednim psie, poszła w dwa tygodnie, dobrze, że na trawniku obok bloku) albo, że zrobi sobie krzywdę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Middledream']Na lince prowadziłam mojego poprzedniego psa, sznaucera miniaturę. Potrafił solidnie pociągnąć i nieraz linka stwarzała zagrożenie i dla niego i dla mnie :shake: Teraz mam 4,5 kg psa w typie maltańczyka, od razu postawiliśmy na taśmę. Faktycznie, jest nieco cięższa, ale nie ma strachu, że się zerwie (linka, którą dostał w spadku po poprzednim psie, poszła w dwa tygodnie, dobrze, że na trawniku obok bloku) albo, że zrobi sobie krzywdę.[/QUOTE]
a moglabys pokazac, jaka smycz teraz masz?;)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam hawańczyka ok. 4kg i mam flexi linkę, "testowałam" taśmę koleżanki na mojej suczy i zdecydowanie było jej cięzko wyciągnąć tasmę. W smyczach linkowych denerwuje mnie tylko ten dyndający kawał taśmy na początku bo moim zdaniem karabinek powinien być od razu na poczatku;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Litterka']A ja się wetnę z innym pytaniem: kupuję flexi dla suczy do pływania. Czy mechanizm można zanurzać, czy trzeba bardzo uważać, żeby się nie zmoczył?[/QUOTE]



podobno jak już sie zamoczy to potem strasznie smierdzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Litterka']A ja się wetnę z innym pytaniem: kupuję flexi dla suczy do pływania. Czy mechanizm można zanurzać, czy trzeba bardzo uważać, żeby się nie zmoczył?[/QUOTE]

Ja spędziłam z Flexi tydzień nad jeziorem, nie codziennie, ale była używana pod wodą kilka-kilkanaście razy, bo sucza miała zamiar 'ratować' wskakujących do wody no i czasem na spacer przez jezioro brałam ( ja płynęłam a sucza biegała sobie w okolicach brzegu) bardzo przydatna i u mnie wciąż idealnie działa ;)

chi - owszem śmierdzi, ale chyba Litterka nie będzie wąchać smyczy na spacerach :) Ten smród nie przeszkadza w użytkowaniu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...