Jump to content
Dogomania

za tydzien Ekspres Reporterow


angiewoop

Recommended Posts

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej!!

Dokladnie gdyby nie pani Iza :roll: Wogole mialam wrazenie ze bedzie to program o bestialstwie ludzi i o tragedii psow a wyszlo na to ze znowu winne sa tylko psy cala puenta programu to-"bron boze nie zabijac ale wysterylizowac wszystkie,Twoj sasiad ma pitt bulla dzwon na policje" :roll:

Link to comment
Share on other sites

W życiu nie słyszałam większych głupot niz te które mówiła "Pani" Mrzewiska... tak pewnie najlepiej zlikwidować wszystkie amstaffy... :evil: :evil: aż się nóz w kieszeni otwiera jak takie coś słyszę... Całe szczeście że był tam jeszcze Pan z TOZu i Pani kierownik schroniska... bo oni jakoś ratowali całą sytuację... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Takie programiki tylko dolewają oliwy do ognia, juz chyba wystarczająco zdziałała faktomania- masowe oddawnia do schronisk psów uchodzace za agresywne... Dlaczego nie pokazali że ASTy to moga być wspaniałe psy, wierne, oddane czlowiekowi a przedstawlili je jak kriwożercze bestie ktorych nalezy sie bać, schodzic z drogi i omijac szerokim łukiem..."bo to tykająca bomba zegarowa..." Media manilulują ludźmi niesty na niekorzyść psów. Wrrr...wkurzyłam sie... :evil: Czy doczekam sie czasów kiedy uslysze cos pozytywnego w TV na temat bullowatych? :(

Link to comment
Share on other sites

A ja mam wrażenie, że Wy chyba nieuważnie słuchaliście p. Zofii. Ona [b]nie [/b]mówiła, że wszystkie psy rasy amstaff, pitbull itp są agresywne i że obowiązkowo muszą zabijać. Ale że we względu na swoją specyfikę są bardziej predysponowane do zachowań agresywnych.

Pan z TOZu stwierdził, że wszystko zależy od wychowani psa. Bzdura. Pewnych rzeczy, a więc przede wszystkim genetyki, po prostu się nie przeskoczy.

A swoją drogą... Jakie Wy widzicie wyjście z sytuacji? Co zrobić, by nie dochodziło do takich sytuacji? Chętnie posłucham.

Link to comment
Share on other sites

Aga. P. Zofia wyraźnie powiedziała, że NIE wszystki psy to chodzące bomby zegarowe. Ale niestety wiele tak. I taka jest smutna prawda.

Na moim osiedlu są trzy amstaffy. Żaden z nich nie jest w odpowiedzialnych rękach. Zwykle latają albo luzem, albo chodzą na smyczy bez kagańca. Rzucają się na inne psy - bez względu czy to samiec, suka czy też szczeniak. Gdy idę ze swoim stadkiem i widzę któregoś z nich zawsze zmieniam kierunek. I to nie ze wzgledu na mnie. Ale właśnie dla bezpieczeństwa własnych psów. Nie mam najmniejszej ochoty, żeby moje czworonogi (w najlepszym razie) zostały pogryzione.

I póki tak będzie, póty CAŁA rasa będzie cierpiała. Nawet jeśli będzie w niej pełno super psów. Oddanych, kochanych i łagodnych.
Trzeba by się więc było zastanowić co z tym zrobić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiunia']Hej!!

Dokladnie gdyby nie pani Iza :roll: Wogole mialam wrazenie ze bedzie to program o bestialstwie ludzi i o tragedii psow a wyszlo na to ze znowu winne sa tylko psy cala puenta programu to-"bron boze nie zabijac ale wysterylizowac wszystkie,Twoj sasiad ma pitt bulla dzwon na policje" :roll:[/quote]

dokladnie asiunia
tez myslalam ze program ten bedzie wywiadem z milosnikami zwierzat
a tu wyszlo wrecz przeciwnie :(

Link to comment
Share on other sites

Godealine to chyba Ty dobrze nie słuchałaś/eś Pani powiedziała że poprzez sterylizacje należy całkowicie wyeliminować rasy agresywne z Polski... :evilbat: ja najchętniej ją bym całkowicie wyeliminowała..

Pies mojego chłopaka bawi się często z Pitbullką która była wzięta z hodowli psów tresowanych do walk... i co może mi powiecie że w genach ma morderców i powinna byś jak najszybciej zlikwodpwana?? A dodam że bawiłam się z nią i psina jest wzorem cnót... aż cała chodzi z radości jak ktoś do niej podejdzie...

A jakie wyjście z sytuacji?? Nie rozmnazać psów które nie mają uprawnien hodowlanych. Sprawdzać dokładnie przyszłych właścicieli szczeniąt, obowiązkowe szkolenia dla psów ras uważanych za agresywne, wysokie kary za sprzedaż szczeniąt nierodowodowych... wymieniać można dużo...szkoda tylko że w naszym kraju pewnie do takich nakazów nie dojdzie...

Link to comment
Share on other sites

Paulinka ależ one mają być przemiłe do ludzi ! One mają być super łagodne i przytulaste ! To też była cecha którą utrwalano, chodzi o stosunek do zwierząt ! Do innych psów. Owszem tu Ciebie zaliże na amen a tak na amen z kolei zagryzie psa. Godelaine ma rację, genów się nie przeskoczy ! Jakby się za to wziąść i przeprowadzić ostrą selekcję, zostawić osobniki tylko bardzo dobre psychicznie to... będzie i tak za mało, rasie potrzebna jest pula genetyczna która by się gwałtownie zmniejszyła na skutek ostrej selekcji. Psów doskonałych do innych psów jest naprawde szalenie mało. Nikt nie chce eliminować rasy bez powodu ! Bo ma takie widzimisię,względnie wypaczony gust. Są ku temu bardzo poważne powody. Albo rasa zostanie naprawiona albo ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga&Bafi']Czy doczekam sie czasów kiedy uslysze cos pozytywnego w TV na temat bullowatych? :([/quote]

Całe pokolenia ludzi (o ile ich można ludźmi nazwać) "pracowały" na ten wizerunek. I albo należy wprowadzić rzeczywiste (a nie tylko na papierze) restrykcje dla właścicieli tych psów, albo wyeliminować te rasy i ich mieszanki. U mnie w parku jest taki amstaff (podobno rasowy) szkolony do walk. Niejednego psa na osiedlu już pogryzł, oczywiście zawsze bez świadków albo przy takich świadkach, którzy żadnych obciążających zeznań nie złożą bo się po prostu boją. Ja też się boję o moje psy, na szczęście są szybsze od niego i mam nadzieję, że w razie czego mu zwieją. Ale generalnie omijamy uroczego pieseczka szerokim łukiem. Nota bene właściciel już kiedyś próbował mojego psa tym psem poszczuć (Emila mam na myśli, szczeniaka jeszcze wtedy nie miałam), świadków nie mam, więc nic mu nie zrobię. I jeśli tacy ludzie będą mogli posiadać i rozmnażać takie psy, to ja jestem jak najbardziej za eliminacją tych ras i ich mieszanek. Przez te psy i ich właścicieli cierpią nie tylko osoby i psy przez te psy pogryzione, ale również łagodne psy i ich normalni właściciele. Bo każdy duży pies zaczyna być uważany za potencjalnego mordercę.

Link to comment
Share on other sites

Zacytuję to co napisałam na bulowatych:
"Witajcie
Jestem zła jak osa i scyzoryk otwiera mi się w kieszeni.
Program tyczył psów amstafopodobnych, ostatnich wydarzeń otwockich i generalnie groźnych psów. Pokazano materiał z nielegalnych walk, rotka który zagryzł niemowlę...

O pomstę do nieba woła postawa kynologa - pani Zofia Mierzwińska, opowiadała niezłe herezje, a konkluzja jest taka, że bulowate, rotki, ect. winno się pozabijać bo to psy z natury złe, o dużym potencjale agresji, bo genetyki się nie pokona. Sugerując się wskazaniami pani kynolog proponuję jeszcze wyeliminować z tego świata owczarki niemieckie, dobermany, dogi, jamniki, a najlepiej wszystkie psy prócz dupelków, maltańczyków i reszty ozdobnych.
Pani kynolog wszystko sprowadza do prostej zależności, wg. niej psy dzielą się na te z dużym potencjałem agresji i te z małym potencjałem agresji. Psy z dużym potencjałem agresji dzieli na niebezpieczne dla człowieka ( tu jako przykład podaje pitbulteriera) oraz na te bardziej bezpieczne i tu jako przykład podaje jamnika.
Po co taki człowiek zostaje kynologiem... Zaproszenie takiej osoby do programu- to kolejna kompromitacja mediów w tym temacie..."

Idąc dalej za tokiem myślenia pani kynolog można stwierdzić, że potomstwo prymitywnego bandziora pozbawionego uczuć wyższych, który to dopuścił się morderstwa - również z racji genów będzie bandytami i mordercami... :evilbat:

Bez względu na wielkość, czy rasę każdy pies powinien być prowadzany na smyczy i w kagańcu w skupiskach ludzkich. Wyjątkiem są psy noszone na rękach typu york i inne mikrusy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Leni']
O pomstę do nieba woła postawa kynologa - pani Zofia Mierzwińska, opowiadała niezłe herezje, a konkluzja jest taka, że bulowate, rotki, ect. winno się pozabijać bo to psy z natury złe, o dużym potencjale agresji, bo genetyki się nie pokona. Sugerując się wskazaniami pani kynolog proponuję jeszcze wyeliminować z tego świata owczarki niemieckie, dobermany, dogi, jamniki, a najlepiej wszystkie psy prócz dupelków, maltańczyków i reszty ozdobnych.
[/quote]

hmmm widac, ze nie dokladnie ogladalas program. Pani Zofia, owszem byla za uspieniem psow (konkretnie TYCH PSOW ZE ZLIKWIDOWANEJ HODOWLI I PSOW, KTORE ZAGRYZLY CZLOWIEKA), ale nie za uspieniem calej populacji. Padlo nawet takie pytanie do niej " Czyli uspila by Pani wszystkie psy z ras niebezpiecznych" "NIE!!!- odpowiedziala Zofia, uspilabym psy, ktore zabily czlowieka" - to chyba wystarczy jako odpowiedz na Twoje zarzuty.


[quote]Sugerując się wskazaniami pani kynolog proponuję jeszcze wyeliminować z tego świata owczarki niemieckie, dobermany, dogi, jamniki, a najlepiej wszystkie psy prócz dupelków[/quote]

Paranoja, nie wiem gdzie Ty to uslyszalas... Pani Zofia sama ma owczarka i sama walczy o to, by nie byly uznane i umieszczone na liscie psow agresywnych. A jesli chodzi o te sytuacje- wybacz, ale wzielabys psa, ktory zagryzl czlowieka na resocjalizacje??? WZIELABYS??? ODPOWIEDZ!!! Ja bym nie wziela, przykro mi, ale nie wzielabym, bo bym sie bala, mimo, ze juz troche wiem o psach, a byc moze wlasnie dlatego, ze wiem...

Psy powinni miec ludzie odpowiedzialni, bo tacy potrafia je wychowac i tacy wlasnie cierpia gdy inni, nieodpowiedzialni przyczynia sie do tego, ze pies zagryzl. Potrzebna jest swiadomosc ludzi, swiadomosc np taka, ze sa psy, ktore sa bardziej podatne na awantury z innymi, sa takie, bo takie je stworzyl czlowiek, to nie ich wina oczywiscie, ale fakt jest faktem. Dlatego tak wazna jest informacja, nie ma co sie wypierac ze bulle sa wlasnie takimi psami, bo to tylko na niekorzysc odpowiedzialnych wlascicieli tych psow. Zrobcie cos, by rasa, ktora kochacie nie trafiala w rece ludzi nieodpowiedzialnych, bo taka akurat jest moda, a nie wyzywajcie kynologa, ktory narazajac sie wlasnie na takie bezsensowne oskarzenia powiedzial bolace, ale prawdziwe informacje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...