Jump to content
Dogomania

za tydzien Ekspres Reporterow


angiewoop

Recommended Posts

[quote name='Kiara'] Zrobcie cos, by rasa, ktora kochacie nie trafiala w rece ludzi nieodpowiedzialnych, bo taka akurat jest moda, a nie wyzywajcie kynologa, ktory narazajac sie wlasnie na takie bezsensowne oskarzenia powiedzial bolace, ale prawdziwe informacje...[/quote]

:klacz: :klacz: :klacz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='A(leksand)ra&Ar(i)a'][quote name='Kiara'] Zrobcie cos, by rasa, ktora kochacie nie trafiala w rece ludzi nieodpowiedzialnych, bo taka akurat jest moda, a nie wyzywajcie kynologa, [b]ktory narazajac sie wlasnie na takie bezsensowne oskarzenia powiedzial bolace, ale prawdziwe informacje[/b]...[/quote]

:klacz: :klacz: :klacz:[/quote]
:modla: Bo podobno prawda w oczy kole :lol:
I dodam od siebie. Jakoś nikt z atakujących pogram, nie zwrócil uwagi, ze nie było mowy o wszystkich bulowatych, ale o niektórych, bo każdy zrozumial i uslyszał to co chcial :roll:

Ja nie usłyszalam, ze trzeba wszystkie psy pozabijac, w tym kontekście mowa była tylko o psach które zagryzly człowieka :roll:

Mowa tez była o przymusowej sterylizacji psów niehodowlanych z ras tzw groźnych, właśnie po to aby zmniejszyć ich popluacje
Była wprawdzie mowa o wygaszeniu rasy pitbull, ale tylko i wyłącznie o nich a nie o wszystkich bułowatych :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PIKA']
:klacz: :klacz: :klacz:[/quote]
:modla: Bo podobno prawda w oczy kole :lol:
I dodam od siebie. Jakoś nikt z atakujących pogram, nie zwrócil uwagi, ze nie było mowy o wszystkich bulowatych, ale o niektórych, bo każdy zrozumial i uslyszał to co chcial :roll:

Ja nie usłyszalam, ze trzeba wszystkie psy pozabijac, w tym kontekście mowa była tylko o psach które zagryzly człowieka :roll:
[/quote]

Dokladnei tak. skad wziely sie wypowiedzi niektorych forumowiczow? Wydaje mi sie, ze niektorzy ogladali ten program przy wylaczonej fonii. Same obrazki i tyle.
Moze ktos sobei to nagral? No to wystarczy jeszcze raz obejrzec i POSLUCHAC i po sprawie. bedzie wszystko jasne kto i co powiedzial.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiara'][quote name='Leni']
O pomstę do nieba woła postawa kynologa - pani Zofia Mierzwińska, opowiadała niezłe herezje, a konkluzja jest taka, że bulowate, rotki, ect. winno się pozabijać bo to psy z natury złe, o dużym potencjale agresji, bo genetyki się nie pokona. Sugerując się wskazaniami pani kynolog proponuję jeszcze wyeliminować z tego świata owczarki niemieckie, dobermany, dogi, jamniki, a najlepiej wszystkie psy prócz dupelków, maltańczyków i reszty ozdobnych.
[/quote]

hmmm widac, ze nie dokladnie ogladalas program. Pani Zofia, owszem byla za uspieniem psow (konkretnie TYCH PSOW ZE ZLIKWIDOWANEJ HODOWLI I PSOW, KTORE ZAGRYZLY CZLOWIEKA), ale nie za uspieniem calej populacji. Padlo nawet takie pytanie do niej " Czyli uspila by Pani wszystkie psy z ras niebezpiecznych" "NIE!!!- odpowiedziala Zofia, uspilabym psy, ktore zabily czlowieka" - to chyba wystarczy jako odpowiedz na Twoje zarzuty.


[/quote]

Zauważ, proszę, że ta pani mówiła o tym, że wszystkie z listy należy bezwzględnie sterylizować, co doprowadzi do tego, że dana rasa zacznie wymierać.
Jako przykład podała Niemcy, gdzie tam psy są obowiązkowo sterylizowane. I trochę myliła się z prawdą, mówiąc, że rottweilerów i dobermanów jest dzięki temu w tym kraju coraz mniej. Zapomniała chyba o tym, że te rasy nie zaliczają się według niemieckiego prawa do ras agresywnych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PIKA']Mowa tez była o przymusowej sterylizacji psów niehodowlanych z ras tzw groźnych, właśnie po to aby zmniejszyć ich popluacje
Była wprawdzie mowa o wygaszeniu rasy pitbull, ale tylko i wyłącznie o nich a nie o wszystkich bułowatych :roll:[/quote]

No tak... ale czytałaś już pewnie wypowiedzi niektórych forumowczów... bullowate są fenomenem który cech psychicznych (takich jak agresja) nie przekazuje :roll: chyba że piszą o wspaniałym stosunku do dzieci i ludzi, bo to już ich zdaniem dziedziczne jest :wink: zaczynam odnosić nieprzyjemne wrażenie że pewne osoby taki potencjał po prostu kręci :roll: więc dla nich zachowanie pitowatych (jako nie podlegającej żadnej kontroli) ma znaczenie szczególne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Leni']
Pani kynolog wszystko sprowadza do prostej zależności, wg. niej psy dzielą się na te z dużym potencjałem agresji i te z małym potencjałem agresji. Psy z dużym potencjałem agresji dzieli na niebezpieczne dla człowieka ( tu jako przykład podaje pitbulteriera) oraz na te bardziej bezpieczne i tu jako przykład podaje jamnika.
[/quote]

Krytykujac te zaleznosc, negujesz genetyke?. Uwazasz, ze ta nauka nie istenieje? Nie dziala? Krzyzujac goldena z labradorem otrzymamy kaukaza?
Doprawdny jest to dla mnei nowosc.....
Dla przecietnego Kowalskiego latwiejszy do wychowania jest pies o nizszym progu pobudzenia jakim jest np golden (chociaz niektorym i te rase udaje sie doskonale zepsuc niestety) niz pobudliwy pitt.
A moze Ty masz inna koncepcje- prosze przedstaw ja, bez krytykowania innych. Chetnei poslucham czegos konstruktywnego zamiast negowania i krytykowania tylko.
:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nice_girl']

Zauważ, proszę, że ta pani mówiła o tym, że wszystkie z listy należy bezwzględnie sterylizować, co doprowadzi do tego, że dana rasa zacznie wymierać. Jako przykład podała Niemcy, gdzie tam psy są obowiązkowo sterylizowane. I trochę myliła się z prawdą, mówiąc, że rottweilerów i dobermanów jest dzięki temu w tym kraju coraz mniej. Zapomniała chyba o tym, że te rasy nie zaliczają się według niemieckiego prawa do ras agresywnych.[/quote]
.[/quote]

Sterylizacja miałaby dotyczyc wszystkiech NIEHODOWLANYCH
A mowa była głownie o wygaszeniu rasy pitbull A NIE WSZYSTKICH Z LISTY i rotwailer na liście w Niemczech jest jak sobie dobrze przypominam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PIKA'][quote name='nice_girl']

Zauważ, proszę, że ta pani mówiła o tym, że wszystkie z listy należy bezwzględnie sterylizować, co doprowadzi do tego, że dana rasa zacznie wymierać. Jako przykład podała Niemcy, gdzie tam psy są obowiązkowo sterylizowane. I trochę myliła się z prawdą, mówiąc, że rottweilerów i dobermanów jest dzięki temu w tym kraju coraz mniej. Zapomniała chyba o tym, że te rasy nie zaliczają się według niemieckiego prawa do ras agresywnych.[/quote]
.[/quote]

[b]Sterylizacja miałaby dotyczyc wszystkiech NIEHODOWLANYCH [/b]
[/quote]

Czyli psów najczęściej będących odpadem hodowlanym... często ze względu na psychikę... czy to naprawdę jest takie bulwersujące :o

Link to comment
Share on other sites

Niestety, ale to właśnie przykrą prawdę powiedziała Zofia. Pokazała standardy jakimi się posługują cywilizowne kraje. Pani Iza mysli sercem tak samo jak Wy. Tego się wymaga od osoby prowadzącej schronisko. Racjonalengo podejścia do sprawy, obiektywnego spojrzenia i wiedzy z zakresu behawioru i genetyki- tego sie wymaga od kynologa.
Moim zdaniem żeby prowadzić taką dyskujse i zarzucać Mrzewińskiej że nie działała dla dobra psów i ludzi, trzeba mieć jej doświadczenie, jej wiedzę, jej umiejętności. A nie tylko legitymować się posiadaniem pieska. Sorry- to też przykra prawda.
A że powiedziała niewygodną rzecz dla wielu, to takie głosy się pojawiają. Nie wiem mimo tylu lat spędzonych w temacie psów, nadal mimo wszystko człowiek jest dla mnie najważniejszy. To jego życie jest priorytetem. Jeśli ktoś mysli inaczej to jego sprawa.

Siedzicie na tysiącach for- ale czytacie to co dla Was jest wygodne. Reszta się dzieje poza mną- "ja mam dobre serduszko i nigdy bym nie uśpiła psa ".
Poczytajcie trochę, porozglądajcie sie dookoła. Teoria że człowiek może wszystko i wszystko zalezy do człowieka w kwestii psów - odchodzi do lamusa. Duzo zalezy od człowieka ale nie wszystko.
Nie uważam ze ten program jest niepotrzebny- mieszańce amstaffów królują na naszych ulicach w miastach. Te psy zaczną sie rozmnażać, trafiać do równie odpowiedzialnych rąk co teraz( wczoraj na moim osiedlu pogryziony przez amstaffa doberman - na smyczy i w kagańcu, amstaff nie bo taki grzeczny i miły misio)
Ja wiem że dla osób odpowiedzialnych posiadających amstafy to są herezje- ale spójrzcie, to właśnie jest lekarstwo na tysiace ludzi którzy są bezstroscy, i głupi do bólu. Może ktos po tym programie zdecyduje się dla żony jednak kupić yorka ;)Lecz nie wydaje mi się zeby półswiatek mimo tych przepisów nie zabawiał sie nadal w walki psów. A cierpienia tych psów są niewyobrażalne. :( Tutaj po prostu musiałby działac prawo karne- konsekwentnie egzekwowane.

Zróbcie coś - jakies akcje polegajace na edukacji w postępowianiu z tymi psami, tłumacząc jednocześnie do czego te psy były przeznaczone.
I jaka odpowiedzialnośc spada na własciciela.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PIKA'][quote name='nice_girl']

Zauważ, proszę, że ta pani mówiła o tym, że wszystkie z listy należy bezwzględnie sterylizować, co doprowadzi do tego, że dana rasa zacznie wymierać. Jako przykład podała Niemcy, gdzie tam psy są obowiązkowo sterylizowane. I trochę myliła się z prawdą, mówiąc, że rottweilerów i dobermanów jest dzięki temu w tym kraju coraz mniej. Zapomniała chyba o tym, że te rasy nie zaliczają się według niemieckiego prawa do ras agresywnych.[/quote]
.

Sterylizacja miałaby dotyczyc wszystkiech NIEHODOWLANYCH
A mowa była głownie o wygaszeniu rasy pitbull A NIE WSZYSTKICH Z LISTY [/quote]
O jakich rasach odbywała się ta dyskusja? O psach ras agresywnych, nieprawdaż? Nie przypominam sobie, żeby było zaznaczone, że eliminować należy tylko pitty. Dlaczego pani wypowiadająca się posłużyła się przykładem dobermanów i rottweilerów w Niemczech?
[quote] i rotwailer na liście w Niemczech jest jak sobie dobrze przypominam[/quote]
Pamięć szwankuje?

Link to comment
Share on other sites

Program był jak widać bardzo potrzebny.
dziwią mnie jednak osoby które sa świecie oburzone na Pania Zofie. Ale tak to jest kiedy nie chce sie przyjąć do wiadomości czegoś co jest bolesne , wtedy słuchamy poprzez ta mgiełkę niechęci i słyszymy to co chcemy.
Jeszcze raz dla osób, które nie słuchały:

-Usypiane maja być TYLKO TE PSY KTÓRE JUŻ KOGOS ZAGRYZŁY. Taki pies w podobnych warunkach powtórzy swoje zachowanie Miejcie litośc nad nimi, ich psychika jest juz tak nastawiona na agresje że w nikim nie zobaczą juz przyjaciela....:( (nie ma zmiłuj sie genów nie przeskoczysz. Większość wyżłów tropi, większość owczarków zagania a większość psów hodowanych do walk bedzie walczyć.)

-Ja całkowicie zgadzam sie z postulatem o sterylizacje mieszanek - bo to one stanowią największy problem. Tak samo z odpadami hodowlanymi pod względem psychicznym. (Co prawda ja także popieram to aby całkowicie zakazać Hodowli tego rodzaju psów w Polsce)

- Psy tych ras, zazwyczaj są przemiłe do ludzi (takie niańki do dzieci prawie) Ale ich zachowanie diametralnie zmienia się przy innych psach. Czy widzieliście kiedykolwiek jak jakiś pies (z tych ras) dostaje szczękościsku na innym psie?? Czy wiecie ze wtedy człowiek już nie wiele może zrobić??
Na jednym z forów miłośników tych psów Wyczytałam jak ludzie próbują sobie z tym radzić (po odpowiedziach wyglądało na to, iż jest to poważny problem) – Bicie po głowie, trzymanie psów za tylnie nogi i podwieszanie do góry, są nawet specjalne przyrządy do rozwierania szczęk, ale osobiście najbardziej dla mnie przykrym sposobem było duszenie psa…..

Dlaczego zajmuje takie stanowisko?, bo ja także zostałam ugryziona przez Amstafa, (który nota bene atakował mojego psa - wtedy 3,5 miesięcznego malca - I powiedzcie mi jak bardzo taki pies musiał być wyprany z zachowań socjalnych i naładowany agresja żeby wyrwać sie właścicielowi i zaatakować szczenie ??
Ale najlepszym podsumowaniem chyba będzie to co krzyczał do mnie właściciel tego psa :
- Niech Pani ucieka, bo ja go nie utrzymam.........!!

Link to comment
Share on other sites

Prawda w oczy kole !! Więc najlepiej wykazać się samemu całkowitym ignoranctwem i zaatakować taki AUTORYTET jak Pani Zofia Mrzewińska. Dobrze, że tacy ludzie mogą powiedzieć prawdę, genetyki się nie oszuka. To człowiek wyhodował psy, które nie były by w stanie przeżyć w stanie dzikim - czemu ??? – bo nie umieją współpracować, tylko walczyć ze sobą i to nie akceptując sygnałów uspokojenia. Powinno się zakazać hodowli takich psów. A wam radzę nie negować genetyki, bo gdyby nie ona to nie powstały by rasy z tak różnymi predyspozycjami, do różnej pracy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nice_girl']O jakich rasach odbywała się ta dyskusja? O psach ras agresywnych, nieprawdaż? Nie przypominam sobie, żeby było zaznaczone, że eliminować należy tylko pitty. Dlaczego pani wypowiadająca się posłużyła się przykładem dobermanów i rottweilerów w Niemczech? ?[/quote]

No to niech rotki, asty, pity i inne rozmnażają się bez opamietania najlepiej mieszając się miedzy sobą. w hodowli lub poza nią jak tak bardzo przeszkadza sterylizacja psów niehodowlanych
A jak tak bardzo przeszkadza prawo w Niemczech to zapraszam do Francji, gdzie nie dość, że pitbull i psy o cechach jego eskterieru, muszą być na smyczy i w kagańcu to jeszcze masz zakaz wejścia z takim psem miedzy ludzi i do środków komunkacji miejskiej
Sterylizacja/ kastracja obowiazkowa

[quote name='nice_girl']

[quote] i rotwailer na liście w Niemczech jest jak sobie dobrze przypominam[/quote]
Pamięć szwankuje? [/quote]

A nie może? Mam ważniejsze sprawy do zapamiętania niż pełna lista psów w Niemczech

Nie ucze się list ras agresywnych w krajach europejskich na pamięć i nie stwierdziłam autorytatywnie czy rot jest, czy go nie ma.. Wydaje mi się jednak, ze jest, więc nie widzę powodu Twojej złośliwości

Link to comment
Share on other sites

Czytałam wypowiedzi p. Zofii na innych forach przed nadaniem programu i zdawała sobie sprawę z tego, że przez wielu może zostać odsadzona od czci i wiary, ale w sumie cieszę się, że wielu z nas zgadza się z nią, bo nie po raz pierwszy w tym programie ta kobieta mówi naprawdę ważne i istotne rzeczy, niekiedy niewygodne, bolesne, ale prawdziwe.

Link to comment
Share on other sites

a ja nie rozumiem o co chodzi z tymi genami.
to, ze pies jest predysponowany do agresji nie znaczy, ze w przyszlosci musi taki byc.
tu wychowanie jest podstawa!
nie mozna powiedziec "moj pies ma predyspozycje i trudno" nawet jesli nie da sie calkowicie "usunac" agresywnych zachowan to my jako odpowiedzialni wlasciciele powinnismy zrobic wszystko, zeby przystosowac zwierze do zycia w spoleczenstwie
sama mam psa dosc dominujacego, z silnym instynktem terytorialnym i trudno! ja jestem za niego odpowiedzialna. nie ma zadnego zwalania na geny!
jak z nim wylaze na spacer to ja musze sie troszczyc, zeby wszytsko bylo ok. nigdy nie spuszczam go w niepewnych miejscach ze smyczy i kontroluje sytuacje.



jesli ktos ma agresywnego psa, to jego obowiazkiem jest zabezpieczenie i psa i otoczenia, bez wzgledu na to czy pies jest agresywny od urodzenia, czy jest po przejsciach, czy zre suki, samce czy szczeniaki czy tez ludzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PIKA'][quote name='nice_girl']O jakich rasach odbywała się ta dyskusja? O psach ras agresywnych, nieprawdaż? Nie przypominam sobie, żeby było zaznaczone, że eliminować należy tylko pitty. Dlaczego pani wypowiadająca się posłużyła się przykładem dobermanów i rottweilerów w Niemczech? ?[/quote]

No to niech rotki, asty, pity i inne rozmnażają się bez opamietania najlepiej mieszając się miedzy sobą. w hodowli lub poza nią jak tak bardzo przeszkadza sterylizacja psów niehodowlanych [/quote]
A gdzie napisałam , że przeszkadza mi sterylizacja zwierząt niehodowlanych? :o Przepraszam, ale zrozumiałam, że należy sterylizować wszystkie psy, bez względu na ich hodowlaność. To miałoby prowadzić do wymarcia danej rasy, co zostało bardzo wyraźnie podkreślone.
[quote]A jak tak bardzo przeszkadza prawo w Niemczech to zapraszam do Francji, gdzie nie dość, że pitbull i psy o cechach jego eskterieru, muszą być na smyczy i w kagańcu to jeszcze masz zakaz wejścia z takim psem miedzy ludzi i do środków komunkacji miejskiej
Sterylizacja/ kastracja obowiazkowa [/quote]
Mieszkam w Polsce, więc interesuje mnie prawo, które tutaj obowiązuje.


Poza tym, w jednym z reportaży powrócono do sprawy rottweilera, który zagryzł dziecko z Poznania. I dlaczego o skomentowanie całej ten sytuacji poproszono osoby, które w zakresie kynologii są ignorantami? Czy o komentowanie gospodarczych spraw poważny reporter poprosiłby pierwszą lepszą osobę z ulicy? Śmiem sądzić, że jednak nie. Rzeczowo wypowiadała się tylko jedna młoda kobieta, zajmująca się szkoleniem psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='calessandra'][color=red]Prawda w oczy kole !! Więc najlepiej wykazać się samemu całkowitym ignoranctwem i zaatakować taki AUTORYTET jak Pani Zofia Mrzewińska. Dobrze, że tacy ludzie mogą powiedzieć prawdę, genetyki się nie oszuka.[/color] To człowiek wyhodował psy, które nie były by w stanie przeżyć w stanie dzikim - czemu ??? – bo nie umieją współpracować, tylko walczyć ze sobą i to nie akceptując sygnałów uspokojenia. [color=red]Powinno się zakazać hodowli takich psów. A wam radzę nie negować genetyki, bo gdyby nie ona to nie powstały by rasy z tak różnymi predyspozycjami, do różnej pracy[/color].[/quote][size=6][color=red]WIELKIE DZIEKI ZA TE SŁOWA[/color][/size], POD KTÓRYMI PODPISUJĘ WSZYSTKIMI KOŃCZYNAMI!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Leni']
O pomstę do nieba woła postawa kynologa - pani Zofia Mierzwińska (...)
Pani kynolog wszystko sprowadza do prostej zależności, wg. niej psy dzielą się na te z dużym potencjałem agresji i te z małym potencjałem agresji. Psy z dużym potencjałem agresji dzieli na niebezpieczne dla człowieka ( tu jako przykład podaje pitbulteriera) oraz na te bardziej bezpieczne i tu jako przykład podaje jamnika.
Po co taki człowiek zostaje kynologiem... Zaproszenie takiej osoby do programu- to kolejna kompromitacja mediów w tym temacie..."

Idąc dalej za tokiem myślenia pani kynolog można stwierdzić, że potomstwo prymitywnego bandziora pozbawionego uczuć wyższych, który to dopuścił się morderstwa - również z racji genów będzie bandytami i mordercami...
[/quote]

Skoro Twoim zdaniem NIC nie zależy od genetyki, a wszystko od wychowania, to dlaczego nikt nie wychowa charta do zaganiania owiec (w końcu szybki jest), dalmatyńczyka do psich walk, psa od urodzenia bojacego się huku wystrzałów nie wychowa do udziału w polowaniach z myśliwym z bronia palną?
Jeśli wszystko zależy tylko od wychowania, to dlaczego (jak sądzę) masz bulla? Tylko ze względu na wygląd? Czy może ze względu na konkretne cechy charakteru, z którymi powinien się urodzić (hmm, czyli jednak geny?)

Dzieci bandyty niekoniecznie musiałyby być złe - w końcu nikt nie stworzył rasy psów w jednym pokoleniu.

[quote name='Leni'] Po co taki człowiek zostaje kynologiem... Zaproszenie takiej osoby do programu- to kolejna kompromitacja mediów w tym temacie... [/quote]
Na Twoim miejscu spaliłabym sie ze wstydu obrażając Zofię Mrzewińską. Nic nie wiesz o tej osobie, nie masz pojęcia ile dobrego zrobiła (i robi nadal) dla psów, a także ich właścicieli.
Można się nie zgadzać z czyjąś opinią, ale, po pierwsze - trzeba mieć argumenty, a po drugie - troche szacunku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nice_girl'] I dlaczego o skomentowanie całej ten sytuacji poproszono osoby, które w zakresie kynologii są ignorantami? Czy o komentowanie gospodarczych spraw poważny reporter poprosiłby pierwszą lepszą osobę z ulicy? .[/quote]

A Mierzwińska jest psim ignorantem? :o

[quote name='nice_girl'] Śmiem sądzić, że jednak nie. [b]Rzeczowo wypowiadała się tylko jedna młoda kobieta, zajmująca się szkoleniem psów[/b].[/quote]
[b]Rzeczowo, czy po mysli niektórych?[/b] Bo to duża róznica

Jeżeli osoba która ma bardzo duże dośwaicdczenie zarówno zyciowe jak i hodowlane, która jest jednym z autorytetów poskiego behawioru i kynologi, wyraża swoja opinię w pewnym temacie to moze cos w tym jest ???
Moze warto byłoby się nad tym zastanowić. a nie wieszac na niej przysłowiowe psy :roll:

Co Mierzwińska nagle demencji starczej dostała i nie wie co mówi?
Ma zakaz wyrażania własnych opinii, bo się ktoś obrazi?
Czy jest tylko jedna racja i to obrońców psów potencjalnie agresywnych? A reszta morde w kubeł?

Link to comment
Share on other sites

wiec chyba slusznie by tu dodac by wprowadzic ZEZWOLENIE na posiadanie psy ras uwazanych za agresywne ..Zeby owe pieki nie wpadaly w nieodpowiednie raczki zeby byl utrudniony dostep do tycg psow a nie jak teraz na kazdym bazarze,gieldzie jest pelno szczeniat bulopodobnych,rotko podobnych......inne rasy jakos na wyginieciu ???
Bo np w warszawie co drugi pies to Asto podobny , u moich rodzicow na osiedlu kazdy "dres " ma takiego psa "PITBULLA MORDERCE" bo modne , bo jest o nich tysiace mitow ,bo budza repekt .....
Z tego co sie orientuje i chyba jednak mam racje to PITBULL byl wyhodowany do walk z PSMAI a nie z LUDZMI wiec agresja w stosunku do ludzi powinna byc mu obca a madry wlasciciel tez nigdy nie dopusci zeby jego Pit czy Ast atakaowal co sie rusza a jesli sien wlozy troche pracy w takiego pieska to naprawde i z innymi pieskami tez ma swietny kontakt i owe geny mozna uspac tylko to trzeba CHCIEC

WIEC STERYLIZACJA , KASTRACJA WSZYSTKICH PSOW NIE HODOWLANYCH I ZEZWOLENIA NA RASY AGRESYWNE

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...