Jump to content
Dogomania

Kazanie księdza na wsi...zabijanie psów


marta23t

Recommended Posts

nie wiem czy to dobre miejsce na taki wątek- jeśli nie proszę o przeniesienie go w miejsce stosowne. otóż moi rodzice byli wczoraj na Mszy w kościele- w wiejskim kościele niedaleko Trzcianki. na kazaniu ksiądz głosił wiernym wszem i wobec , że nie powinno się budować schronisk ( ktoś prosił o zebranie datków na ten cel), że pies i cała reszta jest po to żeby służyć człowiekowi bo człowiek jest najważniejszy i że jak pies jest już niepotrzebny to należy go zabić:angryy::crazyeye: a nie budować schron:mad: ponadto opowiedział historię jak znalazł psa na grzybach w lesie. pies był głodny więc doczepił się do księdza. ksiądz go nie zostawił zabrał do leśniczego i zapytał czy leśniczy potrzebuje psa. jak ten powiedział, że nie to ksiądz kazał psa zabić i leśniczy zastrzelił:angryy::angryy: czy leśniczy ma takie prawo???

jestem zbulwersowana bo głoszenie takich herezji w społeczności wiejskiej gdzie psy są i tak traktowane jak są wzmoży tylko ilość psów zabijanych , niehumanitarnie, siekierą w szopie....:angryy: ten ksiądz nie powinien być księdzem...

i co Wy na to???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

straszne bo na wsi ksiądz to guru:shake: zastanawiam się tylko gdzie tu mowa o miłości do braci mniejszych i poszanowaniu życia??? gdzie jest to poszanowanie? czy człowiek może jednak zabijać?? to jest przecież przeciw przykazaniom kościelnym:diabloti::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta23t']straszne bo na wsi ksiądz to guru:shake: zastanawiam się tylko gdzie tu mowa o miłości do braci mniejszych i poszanowaniu życia??? gdzie jest to poszanowanie? czy człowiek może jednak zabijać?? to jest przecież przeciw przykazaniom kościelnym:diabloti::angryy:[/QUOTE]

Ja osobiście jestem ateistka, nie wierze w boga, kosciół, a przede wszytskim nie wierzę w księży... Żal mi tych wszytkich staruszek, które na kościół oddają pół renty, albo 3/4... Żałosne... Wychowałam się w rodzinie wierzącej, ale to co dzieje się w kwestii koscioła, utwierdza mnie w moich przekonanich. Przede wszystkim jest to jedna wielka polityka... ale do sedna... To co przeczytałam w tym poście po prostu nie mieści mi sie w głowie....!!!:crazyeye: Jak mozna??? Ja bym takiego zlinczowała chyba....!!!! Ksiądz-z założenia ktoś kto powienien być przykładem, wzorem wszelkich cnót,a jak jest w praktyce?? Można zobaczyc na przykładzie tego topicu... Ale najgorsze jest to, że w oczach takich zaściankowych i często nie douczonych ludzi jest on kims w rodzaju guru... I wszyscy slepo się zgadzają!!!:angryy:
He, a dlaczego nie budować schronisk? Pomyslcie dlaczego wsponial o tym akurat wtedy jak ktoś zbieral datki na ten cel??? Bo mu pieniądze uciekały sprzed nosa!!! A konkurencje trzeba likwidować!!!:angryy::mad: Nie mam słów po prostu... Chore to i żałosne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta23t']jak ten powiedział, że nie to ksiądz kazał psa zabić i leśniczy zastrzelił:angryy::angryy: czy leśniczy ma takie prawo???[/quote]

Tak dokładnie przepisów nie znam... Ale zgodnie z ustawą o broni - broń może zostać użyta tylko w celu, jaki został określony w pozwoleniu na broń. Leśniczy pewnie ma pozwolenie na broń myśliwską, więc jego broń może zostać użyta tylko do polowania. Pies nie jest na liście zwierząt łownych, więc nie można na niego polować. Jeśli więc leśniczy psa zastrzelił - użył broni niezgodnie z przeznaczeniem, czyli niezgodnie z ustawą.

Mogli by powiedzieć, że pies był zdziczały .... ale jak rozumiem, pies został doprowadzony po dom leśniczego i tam zastrzelony. Więc też niezgodnie z ustawą, bo w odległości mniejszej niż 200 m od zabudowań. No i skoro pozwolił się doprowadzić - to zdziczały nie jest.

Więc niech się ksiądz zastanowi co robi i co mówi, bo dobre dusze mogą poinformować kogo trzeba o tych praktykach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta23t']ksiądz go nie zostawił zabrał do leśniczego i zapytał czy leśniczy potrzebuje psa. jak ten powiedział, że nie to ksiądz kazał psa zabić i leśniczy zastrzelił:angryy::angryy: czy leśniczy ma takie prawo???
[/quote]
Niestety wydaje mi się, że leśniczy wykorzystał prawo do odstrzelenia psa błąkającego się po lesie i zapewne stwarzającego wielkie zagrożenie dla zwierzyny łownej. A że tę bestię przyprowadził ksiądz dobrodziej, to tym lepiej dla leśniczego - można strzelać i mieć rozgrzeszenie na miejscu. Kto by z dobrodziejem dyskutował. :angryy: Nawet gdyby znalazł się taki, który przyczepiłby się w tej sprawie kwestii formalnych, to ksiądz powie, że na własne oczy widział, jak ten pies się zasadza na zająca.
Biedny św. Franciszek przewraca się w grobie.
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Widać zbieranie datków na schronisko to dla księdza konkurencja, która odbija się na niedzielnej tacy.

Link to comment
Share on other sites

Ciemnogród w naszym kraju jest jeszcze mocno zakorzeniony, a zwłaszcza objawia się na wsi w traktowaniu zwierząt (krótkie łańcuchy, namiastka budy, byle co do żarcia jeśli wogóle, a jak nie potrzebny to siekierka lub toporek w ruch) Pan ksiądz jeszcze to wszystko wzmocnił, ale dlaczego nikt mu nic nie powie, że minął się z powołaniem, że nie wie co to miłosierdzie i współczucie. Niech sobie poczyta Biblię, której pewnie nigdy nie miał w ręku, tam pisze jak Bóg kazał traktować zwierzęta. Bez zwierząt i przyrody bylibyśmy nieszczęśliwi, szkoda, że nie wszyscy o tym wiedzą. A jesli chodzi o psy w wielu przypadkach ratują nam życie i zdrowie. Dużo by o tym pisać, ale do podłych zwyrodnialców takich jak ten ksiądz i tak to nie dotrze.

Link to comment
Share on other sites

Dziwi mnie to bardzo, bo jak przychodzi co do czego to wszyscy "wierzacy" wskazuja na Jana Pawła II obnosza sie ze swoim uwielbieniem do jego osoby i nauk. Z ambony czesto tez sie słyszy ( w moim przypadku słyszało bo juz nie chodze do koscioła) o modlitwy w intencji Ojca Sw. ludzie leza plackiem przed ołtarzem odmawiaja setki litani i rozanców. No i co z tego kiedy wracaja do swoich domow a tam pies na łancuchu tak krótkim ze ledwo wychodzi z budy. A nauki Papieza zostaja za drzwiami koscioła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']Dziwi mnie to bardzo, bo jak przychodzi co do czego to wszyscy "wierzacy" wskazuja na Jana Pawła II obnosza sie ze swoim uwielbieniem do jego osoby i nauk. Z ambony czesto tez sie słyszy ( w moim przypadku słyszało bo juz nie chodze do koscioła) o modlitwy w intencji Ojca Sw. ludzie leza plackiem przed ołtarzem odmawiaja setki litani i rozanców. No i co z tego kiedy wracaja do swoich domow a tam pies na łancuchu tak krótkim ze ledwo wychodzi z budy. A nauki Papieza zostaja za drzwiami koscioła.[/QUOTE]

To się nazywa obłuda religijna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']Księża niestety czesto maja takie poglady...Smutne to i straszne :-([/QUOTE]

Jakiś czas temu moja ciocia opowiadała mi, że u niej w miejscowości ksiądz już nie raz wspominał, że [I]'psy to w dzisiejszych czasach mają lepiej niż ludzie' [/I]:cool1:
[SIZE="1"]Tak... szczególnie w jego parafii, gdzie większość psów albo jest na łańcuchach, albo biega samopas :roll:[/SIZE]

[COLOR="PaleTurquoise"]Za to ksiądz z mojej miejscowości jak przyszedł do nas kiedyś po kolędzie to chwalił Lucky'ego, pobawił się z nim chwile, porozmawiał z nami o psach, i mówił, że przygarnął dwa bezpańskie kundelki :razz:[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Mam bardzo wyrobione zdanie o księżach jeśli chodzi o kasiorkę. Nie mniej jednak nie przeszkadza mi to być katolikiem, omijam ich szerokim łukiem. W SPOŁECZEŃSTWIE TEŻ SĄ PORZĄDNI LUDZIE I PRZESTĘPCY WŁAŚNIE JAK TEN KSIĄDZ. Wg polskiego prawa powinien ponieść konsekwencje prawne i on i tym bardziej leśniczy. Ale problem jest większy bo co to za ksiądz nieuk co innych chce nauczać, a sam wiedzę ma żadną bo brakuje mu wiedzy teologicznej, nie zna Biblii ani nauk Jezusa. A fe taka wieś, przecież ludzie to znają lepiej od księdza:diabloti::diabloti: ale nikt mu nie powie aby się douczył i był przyzwoitym księdzem. Boją się o odmowę sakramentów czy wytknięcie z ambony??? Wogoóe nie dałabym się ć, chodziłabym do sąsiedniej wsi.

pozdrawiam:crazyeye::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Jest przekładka zwierzęta - księża :

[URL]http://www.vetpol.org.pl/index.html[/URL]

[LEFT][SIZE=2][COLOR=Black]Krajowy Duszpasterz Lekarzy Weterynarii w Polsce:[/COLOR][/SIZE][COLOR=Black]
[/COLOR] [COLOR=Black] Jerzy Brusiło OFMConv[/COLOR][COLOR=Black]
[EMAIL="[email protected]"]e-mail: [email protected][/EMAIL][/COLOR] [/LEFT]
[COLOR=Black]
Może jakiś protest napisać ?
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm.
Po pierwsze to relację z tej sytuacji znamy z jednej strony. Czy ta relacja jest rzetelna? Tego nie możemy ocenić. W końcu każdy może napisać na jakimkolwiek forum, że ma w domu "słonia w karafce".
Ja mam żyrafę pod wanną ( I teściową w słoiku) - wierzycie mi?

Wracając do meritum sprawy. Załóżmy, że to prawda, a osoba relacjonująca nie spała w trakcie kazania (co nawet mi sie zdarza :) ).
To, że ktoś jest księdzem wcale nie czyni z niego jakiejś nadzwyczajnej osoby. Prawda jest, że w środowisku wiejskim z księdza robi sie półboga. Chociaz prawde mówiąc nie tylko ludzie ze wsi, bardzo często także miastowi zachowuja sie jak idioci w stosunku do księży.
Czy to wina Kościoła? W pewnym stopniu tak, bo dbając o statystyki wyświęca się każdego kto ukończy seminarium duchowne. Tak jak robi się z magistra "intelektualistę" po ukończeniu byle jakich studiów.
Musimy sobie zdać sprawe z jednej rzeczy! Ukończenie wyższych studiów nie czyni z człowieka inteligenta!!!! Do tego by być inteligentnym nie tyle potrzeba wykształcenia, co przede wszystkim predyspozycji. To samo tyczy księży. Wyświęcenie przez biskupa, nie czyni z nikogo osoby nadzwyczajnej i godnej szacunku. Na szacunek należy sobie zarobić czynami.
Po kolejnej dygresji czas ponownie wrócić do meritum :)
Wspomniany ksiądz myli się całkowicie. Schroniska dla zwierząt to nasz ludzki obowiązek. Biblia nakzazuje nam "czyńcie sobie ziemie poddaną". Zarządzanie poddanym nie oznacza bezwzględnego wyzyskiwania, czego wielu ludzi, nawet ludzi Kościoła nie potrafi zrozumieć. Ewangelia nakazuje nam miłość i opiekę nad słabszymi. Słabsi to inni ludzie, ale też zwierzęta. Owszem, mamy prawo zjadać zwierzęta, ale mamy też obowiązek opiekować się nimi. Było nie było, ale tak nas jak i zwierzęta stworzył Bóg. Wszystko co żyje posiada Jego tchnienie. I będąc osobą wierzącą mamy obowiązek do tego by do każdego stworzenia odnosić się z szacunkiem. Nawet do świni, która za chwile zostanie przerobiona na kotlety.

Piszę to z pozycji osoby wierzącej i praktykującej, co nie oznacza bezkrytycznej. Osoby niewierzące moga miec inne zdanie, które uszanuję. Proszę jednak zdać sobie sprawę z jednej podstawowej rzeczy! Kazania jakiegoś, zapewne niedouczonego i na dodatek wiejskiego proboszcza, nie sa i nigdy nie będa wykładnią nauki Kościoła katolickiego. A jaka ta nauka jest, to w dzisiejszej dobie "globalnej wiochy" każdy może przy minimum inteligencji i zaangażowania sam sobie znaleźć. Gdyby jednak tego nie potrafił to zapraszam na PW - zaczniemy od podstaw :)

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałam napisać że pewno przez nieuctwo i nieuczciwość siedzi na wsi ,choć w dzisiejszych czasach to i tam już nie pasuje, i nawet nie wie że w mieście by się nie nadał do niczego, bo np. w Krakowie , w Kościele Bernardynów , pod samym Wawelem odbywają się cyklicznie msze dla wiernych i ich czworonogów. Cieszą sie przeogromnym powodzeniem. Móglby tam takie kazanie wygłosić o swoim stosunku do zwierząt i religii katolickiej jako takiej . Ale by go pogonili!! Takie poglądy księdza:diabloti::diabloti: powinnny być zgłoszone do zwierzchników i jego służba poddana weryfikacji jako wybitnie szkodliwa dla Kościoła katolickiego i społeczności lokalnej.

pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Przecież "nad księdzem na wsi" jest biskup (między nimi też ktoś jeszcze jest , ale nie znam sie na tych "stopniach księzy" Dlaczego zbulwersowana (i słusznie ) parafianka , nie napisze listu ze skargą - ja bym tak pewnie zrobiła na jej miejscu.
a tak "ku pokrzepieniu serc" - w Krakowie franciszkanie organizują raz w roku mszę "dla właściceli i zwierzaków" - mozna na nią przyjść ze swoim pupilem - ciekawe co ten wiejski ksiądzby na to powiedział ??? (wiernych na tej mszy jest zawsze tłum)

Link to comment
Share on other sites

święta racja, oczywiście nie w odstrzeleniu, (szkoda naboju) ale o poinformowaniu zwierzchników. Parafianka nic nie zrobi, bo przecież odmówią rodzinie pochówku, nawet za kasę, ale dogomaniacy mogą to zrobić. Czy to wieś w okolicy Trzcianki w Wielkopolsce ? szkoda ze mnie tam nie było:shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

religia w polsce to jedna wielka sciema. a księza to ludzie lansowani na pośredników boga.
ja ich nie potrzebuje.

a podobno to ksiądz ma słuzyc wspolnocie i ludziom do niej nalezącym.

ehh. temat rzeka. a co do poglądów ksiedza to nie zdziwiłbym sie jakby całe mocherowe zaplecze za nim staneło murem. wieś to wieś tam psy to zagrozenie dla dzieci. wyjce nocne i zjadacze kur.

ksiądz mowi pod publiczke.

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem wierząca ale jako osobie rozwiedzionej kościół odmawia mi rozgrzeszenia,przyjęcia komuni,moje dziecko miało mieć w innym terminie niż wszystkie dzieci I komunię św.o chrzest dla młodszego dziecka miałam udać się po zgodę do proboszcza:angryy:nie chodzę już do kościoła i pewnie z własnej woli nie pójdę,.Koścól to dla mnie przedsiębiorstwo,banda czarnych wron i te ich gadki o miłości,miłosierdziu,przebaczeniu......ble,ble ble. banda nierobów i wichrzycieli!W Boga wierzę ale w kościół NIE.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']Jest przekładka zwierzęta - księża :

[URL]http://www.vetpol.org.pl/index.html[/URL]

[LEFT][SIZE=2][COLOR=Black]Krajowy Duszpasterz Lekarzy Weterynarii w Polsce:[/COLOR][/SIZE][COLOR=Black]
[/COLOR] [COLOR=Black] Jerzy Brusiło OFMConv[/COLOR][COLOR=Black]
[EMAIL="[email protected]"]e-mail: [email protected][/EMAIL][/COLOR] [/LEFT]
[COLOR=Black]
Może jakiś protest napisać ?
[/COLOR][/QUOTE]
Przekładek jest sporo tu:
[url]http://www.episkopat.pl/?a=komisje[/url]
[I][B]Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Pracowników Leśnictwa, Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska[/B]
Bp Edward JANIAK [/I]
ale w cuda to ja już nie wierzę. Na górze nie jest jaśniej.;)
Przykład:Ks. prof. Paweł Bortkiewicz:
Dziś mamy do czynienia z nowomową poprawności politycznej. A przecież powinniśmy przywracać słowom ich prawdziwe znaczenie. To jest misja. (...) [U]Łatwo w takiej sytuacji ulec chęci polemiki[/U]. [U]Choćby z tak zwanymi obrońcami praw zwierząt, całkowicie pomijającymi prawa ludzi do życia [/U],
[U]czy z domagającymi się legalności związków polimorficznych, co przecież całkowicie obraca się przeciw prawom człowieka [/U](...).
[url]http://wyborcza.pl/1,75480,7144760,Doktor_Rydzyk_w_dwoch_aktach.html[/url]
ks. prof. dr hab. Paweł BORTKIEWICZ naukowiec,etyk, wykładowca, profesor teologii specjalizujący się w zakresie teologii moralnej, członek PAN.
Czego więc można wymagac od ,,zwykłego",,,wiejskiego" proboszcza? :shake:
Może przestrzegania prawa? :razz:

Link to comment
Share on other sites

Ja w Boga wierzę, w kościół nie.
Chociaż w mojej parafii był jeden taki fajny ksiądz - od 3 miesięcy już go tu niestety nie ma. Bardzo lubił zwierzęta, byl dwa lata temu u nas na kolędzie (Mike był jeszcze szczeniakiem). To był jedyny ksiądz, na jakiego Mike nie szczekał :diabloti: Przypadł mu do gustu chyba :razz:

Niestety niektórzy księża mówią, że psy to nic w porównaniu
do człowieka, do tego dołączają się moherowe babcie... Babcia mojej koleżanki, która jest typową wyznawczynią ojca Rydzyka, gdy się jej kłaniałam na spacerze z psem, pokręciła głową i popatrzyła na mnie krzywo... No tak, psy to zuo! :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...