Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='kbk']Obroża, czy szelki?
Kiedy zakładacie obrożę, a kiedy szelki?[/QUOTE]
obroza i szelki :)
obroza gdy chcemy bardziej panowac nad psem , jego glowa
w obrozy psa latwiej utrzymac
szelki sa wygodniejsze dla psa moim zdaniem,widze po mojej suce ze ma duuuzo wiecej sily w szelkach ,szelki zakladam do roweru i na dluzsze spacery, latwiej psa zlapac

Link to comment
Share on other sites

Obroża, czy szelki?
Kiedy zakładacie obrożę, a kiedy szelki?

 

To chyba kwestia tego, na czym wygodniej prowadzi Ci się psa i czy nie ma jakichś zdrowotnych przeciwwskazań do noszenia jednego lub drugiego ;)

Odnoszę wrażenie, że na szelkach mam większą kontrolę nad ciałem psa i szelki preferuję na dłuższe spacery. Na co dzień Blackie chodzi raczej w obrożach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Endher']odnoszę wrażenie,że na szelkach mam większą kontrolę nad ciałem psa.[/QUOTE]

no właśnie też mi się tak wydaje. Kiedyś mały Bono nie umiał chodzić w szelkach (szorkach), bo go pod pachami uwierały, odpuściłam na rok, teraz mam do samochodu i biegania w lesie z linką, wzięłam parę razy na spacer i spodobało mi się.

Link to comment
Share on other sites

Ja zakładam szelki , kiedy wiem , że będę spacerować blisko ulicy , bo zdarzyło mi się , że pies uciekł mi z obroży. Oczywiście niedaleko , po prostu zwiał do innego psa , ale jest to niebezpieczne. Mam tego pieska stosunkowo krótko i dlatego miały miejsce te numery. Zapięcie obroży ciaśniej nic nie daje, chyba ma małą głowę i jak chce zwiać to daje na wsteczny , opuszcza łepek i zaczyna szarpać. Oczywiście , że jest niewychowany.
Obroże nosi jak spacerujemy po polach , lasach i na działce.

To nie dotyczy tego psa z avatarku , podhalan nosił tylko obroże , a szelki do ciągnięcia sanek. Nie utrzymałabym go chyba w szelkach , gdyby zobaczył wroga na horyzoncie :razz:.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Blue]Jak dla mnie większą kontrolę nad psem mam gdy jest ubrany w szelki;) ale w sumie szelki tylko zakładamy jak idziemy
gdzieś dalej w osiedle czy jakieś wyjazdy żeby ewentualnie pies nie wylazł jak z obroży czasem;)

a tak to kupiłam obrożę Rogza Royal Sunrise;)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Ja szelek używam na spacery w pola kiedy wiem że kundle będą ciągać mnie po krzakach i węszyć, bo w szelkach im się smycz w łapy tak nie plącze. Na spacery po ulicach na szelkach jest mi trudniej nad kundlami zapanować, a do tego nie mam pewności czy Hexolina się z nich nie wyplącze jak dostanie ataku paniki (z zapinanych u góry bez problemu wychodzi, z guardów raz prawie jej się udało ale obroża je przyblokowała) i dlatego ona chodzi tylko w półzaciskach wyregulowanych tak że po zaciśnięciu głowy wyjąć nie da rady. Shina nawet z luźnej obroży nie wylezie bo nie wie że można :lol:.

Link to comment
Share on other sites

moja szelek nie lubi także wyboru nie mam :) ale osobiście też wydaje mi się, że szelki są wygodniejsze.. ;) mój poprzedni psiak chodził tylko w szelkach.. ;)

Madi ta pierwsza super :)

a nam dziś doszła obróżka (dzięki Kasiu :) jak będziecie mieć jakieś ciekawe promocje w sklepie to daj znać :P ) zmniejszona na maksa jak się da.. :)

[img]http://img839.imageshack.us/img839/9376/obrha.jpg[/img]

[img]http://img651.imageshack.us/img651/1759/obr1uh.jpg[/img]

tylko mam teraz problem bo mam trzy smycze.. dwie przepinane taśmowe, jedna czerwona i druga pomarańczowa :D a trzecia to czerwona flexi.. chyba muszę kupić do kompletu niebieską z rogza.. albo czarna jakąś... :o

Link to comment
Share on other sites

[url]http://i399.photobucket.com/albums/pp80/smileofredwitch/DSC_0007-1-2.jpg[/url]

Coś mała ta kolekcja :eviltong:

Nel w obroży od Taks :)
[img]http://fc08.deviantart.net/fs70/i/2010/249/e/0/new_coral_by_okamiaamaterasu-d2y4y4j.jpg[/img]

I Kelly w szelach od Endher :loveu:
[img]http://fc09.deviantart.net/fs71/i/2010/249/f/1/kellson_bodyguard_by_okamiaamaterasu-d2y4ybe.jpg[/img]

Jakość nie za fajna i otoczenie też ale obiecałam End że wrzucę sukę w szelach :)

Link to comment
Share on other sites

zaba proponuje czarna smycz:eviltong: Mam i najbardziej lubie:eviltong: Uniwersalna:lol:A
A ja wreszcie zdobylam sie na smycz rogza z nitka, ale L i bardzo dobrze! Dluzsza od XL, cienka, wygodna idealna, bardzo ja lubie;) Kupilabym jeszcze czarna taka, ale XL za krotkie, przepinane drooogie i nie wiem czy ryzykowac z druga Lka;) W koncu karabinek jest dosc maly:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']zaba proponuje czarna smycz:eviltong: Mam i najbardziej lubie:eviltong: Uniwersalna:lol:A
A ja wreszcie zdobylam sie na smycz rogza z nitka, ale L i bardzo dobrze! Dluzsza od XL, cienka, wygodna idealna, bardzo ja lubie;) Kupilabym jeszcze czarna taka, ale XL za krotkie, przepinane drooogie i nie wiem czy ryzykowac z druga Lka;) W koncu karabinek jest dosc maly:roll:[/QUOTE]

Był przypadek, że Lka się zerwała, ale prowadzony był na niej Dog niemiecki... Poza tym, ja zawsze kupowałam i zawsze będę kupowac smycze L z rogza. Są wytrzymałe, przynajmniej wytrzymały Atosa, potem spaniela Ady (Lucky) a teraz z tego co wiem służą dzielnie DONce od Ana04. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...