Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

A ja mam może trochę głupie pytanie :P Jak pierzecie psie rzeczy w pralce, to jak zabezpieczacie te metalowe części, żeby nie tłukły o bęben? W jakimś specjalnym worku czy jak?

 

Ja wsadzam do worka na pranie, ale piorę z ciuchami, więc jeszcze mi się nic nie poobijało.

Link to comment
Share on other sites

Obmierzyłam psiaka i coraz bardziej skłanaim się ku zakupieniu szelek SHORT firmy ZeroDC w intensywnym seledynkowym kolorze, czyj piesek jest z nich zadowolony jako użytkownik ?

Jedynie zastanawiam sie jak upchać w takich szelkach ten goldenowy przód na maxa zarośnięty na gęsto kudłem :P

Link to comment
Share on other sites

Obmierzyłam psiaka i coraz bardziej skłanaim się ku zakupieniu szelek SHORT firmy ZeroDC w intensywnym seledynkowym kolorze, czyj piesek jest z nich zadowolony jako użytkownik ?
Jedynie zastanawiam sie jak upchać w takich szelkach ten goldenowy przód na maxa zarośnięty na gęsto kudłem :P

Można obciąć kłaki :P my regularnie odwiedzamy fryzjera i polecam, pies zadowolony bo mu lżej i ja tez bo mniej brudu łapie ;) a wracając do tematu wątku, te szelki tez mi sie bardzo podobają, ale mój jak zwykle nie pasuje do rozmiarówki...
Link to comment
Share on other sites

Ewa&Duffel ale my przecież mamy goldeny i mój się wpasowuje w rozmiar L z pierwszych pomiarów, waga 36 kg, jutro to skonsultuję z panem od sprzedaży, zresztą powiedział, że może mi przysłać dwa różne rozmiary i jeden odeślę więc nie jest tak źle. Chciałam psa podciąć nievo na lato, szczególnie przód ma obficie usierściony ale rodzinka zabroniła, podoba im się pies w lwim przebraniu, na szczęście brud szybko schodzi, wykrusza się i znów jest błysk.

Szelki wyglądają cudnie, a czy są wygodne być może niedługo się o tym przekona psisko jako tester szelkowy ;)

Link to comment
Share on other sites

Ewa&Duffel ale my przecież mamy goldeny i mój się wpasowuje w rozmiar L z pierwszych pomiarów, waga 36 kg, jutro to skonsultuję z panem od sprzedaży, zresztą powiedział, że może mi przysłać dwa różne rozmiary i jeden odeślę więc nie jest tak źle. Chciałam psa podciąć nievo na lato, szczególnie przód ma obficie usierściony ale rodzinka zabroniła, podoba im się pies w lwim przebraniu, na szczęście brud szybko schodzi, wykrusza się i znów jest błysk.
Szelki wyglądają cudnie, a czy są wygodne być może niedługo się o tym przekona psisko jako tester szelkowy ;)

Ja się obawiam, że L będzie za ciasne w szyi, bo szelki mają leżeć trochę dalej niż obroża jednak, a mój ma w szyi 52 cm i nosi obroże wyregulowane na jakies 56-67 cm... Więc z przodu szelki powinny miec jakies 60, więc pasowałby rozmiar XXL, ktory znowu bedzie za duzy w klacie... Wiec nie bardzo nam ta rozmiarówka odpowiada :(
Link to comment
Share on other sites

Ja się obawiam, że L będzie za ciasne w szyi, bo szelki mają leżeć trochę dalej niż obroża jednak, a mój ma w szyi 52 cm i nosi obroże wyregulowane na jakies 56-67 cm... Więc z przodu szelki powinny miec jakies 60, więc pasowałby rozmiar XXL, ktory znowu bedzie za duzy w klacie... Wiec nie bardzo nam ta rozmiarówka odpowiada :(

Mam rozmiar SL, który jest na psy o szyi 30-34. Obręcz przednia ma ok. 40cm. Tam jest podany właśnie obwód szyi jaki ma mieć pies, ta obręcz jest od tego wymiaru większa. Myślę, że L/XLka by Wam pasowała. 

 

dcz szelki są bardzo fajne: leciutkie i dość cienkie. Mają wysoko zatrzaski i zabudowany przód. Myślę, że to nasze najwygodniejsze szelki na tę chwilę.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję :) własnie chodzi o miękkie aby nie wpijały się w psa i nie obcierały, dość duzo chodzimy i powinny leżeć na psie jak druga skóra. Jak to jest z pomiarami, czeskeigo nie znam i tak naprawdę mierzę psa intuicyjnie, może źle :(

Szyja tak po środku jak do obroży, brzuch w jego najszerszej części, dlugość psa od łopatek do nasady ogona i zmierzę jeszcze dla pewności szyję tyż przy przednich łapach i brzuchol tuż za przednimi łapami.

 

Szelki mam nadzieję mają jakąś regulację ??? jak prawie każde inne

Link to comment
Share on other sites

Też mam ochotę na taką smycz :D

Gdzie kupowałaś?

Ja patrzyłam w sklepie p1es, ale niestety nie mają 2,5cm, 2m :( w innych szerokościach są dostępne 2m, a szer. 2,5cm jest tylko 1,2m albo długa przepinana (nie lubię przepinanych)

Link to comment
Share on other sites

Też ich lubię, kupowałam u nich szelki :) Zapytam w takim razie o możliwość zamówienia :) Dzięki

Kusi mnie jeszcze u nich smycz kauczukowa, ale szer. 19mm to chyba za mało...

Mam jeszcze pytanie dot. tej smyczy- te nitki są wykonane w technologii "all time light"?

Link to comment
Share on other sites

Hill., dzięki za info, w takim razie myślę, że rozmiar L powinien pasować :) chyba w najbliższym czasie zamówię te szelki bo też mi się bardzo podobają :)

Zamówione, rozmiar L jak nie będzie pasowało mogę wymienić na XL. Mają być w poniedziałek, będzie sesja i zaprezentujemy się mam taką nadzieje.

Kolor jednak spokojniejszy niż pierwszy pomysł, wybrałam niebieski, w tym seledynowym neonie to chyba lepiej będzie mniejszemu pieskowi ;)

Link to comment
Share on other sites

One ponoć świecą po naświetleniu, a nie są odblaskowe. Jednak przyznam że nie sprawdzałam jaki jest efekt.

Na stronie http://juliusk9-sport.pl/pisze, że nitka jest wykonana w technologii "All Time Light", czyli zarówno odblaskowa, jak i luminescencyjna, w sklepie p1es nie ma takiej informacji i dlatego zastanawiam się, czy oba sklepy mają dokładnie te same smycze... zadzwonię i zapytam. Chyba, że dałabyś radę sprawdzić?

Link to comment
Share on other sites

Zamówione, rozmiar L jak nie będzie pasowało mogę wymienić na XL. Mają być w poniedziałek, będzie sesja i zaprezentujemy się mam taką nadzieje.

Kolor jednak spokojniejszy niż pierwszy pomysł, wybrałam niebieski, w tym seledynowym neonie to chyba lepiej będzie mniejszemu pieskowi ;)

Mi się najbardziej podobają te neonowe żółte i lubię mojego w takich kolorach, mieliśmy szelki z Hurtty, teraz mamy mamy obrożę i smycz i bardzo fajnie to wg mnie wygląda, więc ja wybiorę pewnie te neonowe właśnie ;) chociaż całkiem fajne są też zielone, niebieski za ciemny dla mnie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...