Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Ja się obawiam, że L będzie za ciasne w szyi, bo szelki mają leżeć trochę dalej niż obroża jednak, a mój ma w szyi 52 cm i nosi obroże wyregulowane na jakies 56-67 cm... Więc z przodu szelki powinny miec jakies 60, więc pasowałby rozmiar XXL, ktory znowu bedzie za duzy w klacie... Wiec nie bardzo nam ta rozmiarówka odpowiada :(

 

Hill ma rację, zobacz jak powinno się zmierzyć psa do tych szelek, ja w ten sposób dopasowałam jeden rozmiar (wahałam się między dwoma) i nie zamawiałam już dwóch do przymiarki, tylko ten jeden konkretny. Mam nadzieję, że będzie idealnie :)

 

http://www.zerodc.cz/images/jak-zmerit-psa.jpg

Link to comment
Share on other sites

Przerobiłam naszego plastika z Decathlonu :D

 

Obcięłam prawie połowę obroży, dorobiłam kilka dziurek, ale obrożę ustawiłam tak, że niektóre nie były jednak potrzebne. Przerobiłam zapięcie na plastikowy zatrzask. Wykorzystałam D-ring z oryginalnej obroży, za to srebrne napy są moje. Obroża ma większy obwód niż psia szyja, leży niżej niż nasze zwykłe obroże, ale o dziwo nieźle to wygląda i fajnie się dopasowało - chyba dlatego, że obroża jest dość sztywna. Wytrzymałość sprawdzona dziś na maksa (m.in. przy konikach...) no i nareszcie mam coś, co się nie syfi!

 

[attachment=13203:obr dec 1.jpg]

[attachment=13204:obr dec 2.jpg]

[attachment=13205:obr dec 3.jpg]

Link to comment
Share on other sites

Ja w ten sposób dopasowałam jeden rozmiar (wahałam się między dwoma) i nie zamawiałam już dwóch do przymiarki, tylko ten jeden konkretny. Mam nadzieję, że będzie idealnie :)

 

http://www.zerodc.cz/images/jak-zmerit-psa.jpg

Sukces? Wysłali? 

 

Do mnie dopiero przed godziną z kawałkiem doszły Ruffweary (jak zwykle, na PP można liczyć). Kolor cudny, same w sobie bardzo fajne. Na psie troszkę gorzej, trzeba się do nich przyzwyczaić. Na razie wydają mi się strasznie wielkie, grube, chociaż rozmiarowo są ok. Przód jest bardzo masywny; one chyba najlepiej leżą na psach z dłuższym włosem albo takich, co mają troszkę więcej skóry, jak Labki czy Beagle, bo wtedy tak nie "odstają".

No i jak dla nas leżą trochę za blisko kłębu - How już pokazał jak ładnie można z nich wyjść.

Link to comment
Share on other sites

Sukces? Wysłali? 

 

Do mnie dopiero przed godziną z kawałkiem doszły Ruffweary (jak zwykle, na PP można liczyć). Kolor cudny, same w sobie bardzo fajne. Na psie troszkę gorzej, trzeba się do nich przyzwyczaić. Na razie wydają mi się strasznie wielkie, grube, chociaż rozmiarowo są ok. Przód jest bardzo masywny; one chyba najlepiej leżą na psach z dłuższym włosem albo takich, co mają troszkę więcej skóry, jak Labki czy Beagle, bo wtedy tak nie "odstają".

No i jak dla nas leżą trochę za blisko kłębu - How już pokazał jak ładnie można z nich wyjść.

można prosić zdjęcia? 

Zamówiłam Skę dla Aresa, ciekawa jestem jak u nas będą się układały.

 

gumowe z decathlonu:

DSC02937_zps7wrbpuok.jpg

 

DSC02981_zps3srvm4wf.jpg?t=1432238603

Link to comment
Share on other sites

Doszły nasze ZeroDC, ale mam mieszane odczucia. Przód leży genialnie, ale tył wydaje mi się, że jest za krótki. W obwodzie zmniejszyłam praktycznie na maksa. Na razie były domowe przymiarki, w terenie przetestuję w tygodniu.

EDIT Zdjęcia się nie dodają, moja cierpliwość wystawiona jest na ogromną próbę :P

Link to comment
Share on other sites

Fajnie wyglądają, najważniejsze czy będą wygodne w noszeniu. Pomarańczowy kolor ładny.  Kurczę zamówiłam dla goldena L i zastanawiam się gdzie upcham te kłębowiska sierści z przodu, bedzie ciężko.

Link to comment
Share on other sites

Na boku wygląda ok. Z przodu jak Janka siedzi wydają się trochę krótkie (ale może to złudzenie spowodowane podpalaniem na łapach). Do czego chcesz ich używać?

 

Czy ktoś ma tutaj jagodowe/fioletowe coś z Trixie? Chodzi mi o te serie bezwzorkowe i bez polaru. Chciałabym wiedzieć jaki to odcień.

Link to comment
Share on other sites

Może mogłyby być kilka cm większe, ale ogólnie chyba leżą dobrze. Super jej w tym kolorze. Ale teraz Ruffweary to chyba w innym trzeba kupić :D

Na razie zdjęcia takie, bo ciągle lało. Jutro ma być ładna pogoda, postaram się zrobić coś lepszego. Muszę jeszcze chyba popróbować inne warianty regulacji; nie wiem czy tak jest dobrze.

 

Ruffweary będą różowe, już postanowione ;)

Ale te ZeroDC to mnie jednak irytują. Według mnie są za krótkie, leżą za blisko pach, Janka dotyka łokciami o ten tylny pasek, więc jak będzie miała większy wykrok, to pewnie nie będzie jej zbyt wygodnie :(

 

 

Na boku wygląda ok. Z przodu jak Janka siedzi wydają się trochę krótkie (ale może to złudzenie spowodowane podpalaniem na łapach). Do czego chcesz ich używać?

 

Szelki kupiłam z myślą o tropieniu, dogtrekkingach i bieganiu przed rowerem lub z człowiekiem. Ogólnie chciałam je wykorzystywać przy okazjonalnych "uciągach" ;) Sęk w tym, że Janka jest teraz w najlepszej kondycji, ma mięśnie, ale jest bardzo zgrabna i dość łysa, boję się, że zimą te szelki będą już za małe.

 

Wysłałam do ZeroDC zdjęcia, może też mi coś poradzą?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...