Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Ruffweary, leżą i wyglądają super :) twarzowe, raczej pyszczkowe :P

 

Czy ktoś zamawiał dla goldena samca szelki Julius K9 IDC i jaki rozmiar, L czy XL ?

 

Dla koleżanki dużej goldeniej suki idealne są 2 dużo zmniejszone, a moja suka owczarkowatecoś całkiem poważnej postury ma w nich jeszcze dużo miejsca do regulacji ;)

Link to comment
Share on other sites

Twój piesek takie nosił ?. Rozjaśnij temat, dlaczego nie polecasz, chodzi o zbyt zabudowane boki. Mój psiak jest na etapie gdzie wszędzie wsadzi nochala i czasem na widok innych psów jest potrzeba przytrzymać go za uchwyt od szelek, zeroDC takiego uchwytu nie posiadają i chce mieć jeszcze inne jeżeli okaże się że te nowe nie spełniają swoich funkcji, do czasu ustabilizowania psa w emocjach na widok innych zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

Hill- wspaniale wygląda !

Przepięknie mu w tych niebieskich ruffwearach. Mi się pomarańczowe marzą.

Super się w nich prezentuje! :D

No nieee! Wygląda cudnie! Też chcemy :P

Ruffweary, leżą i wyglądają super :) twarzowe, raczej pyszczkowe :P

Hill extra wygląda! Jaki ro rozmiar? Kolejny zakup to będą takie szeleczki :D

 

Dziękujemy :)

Agnes, Ska. Po wszystkich niejasnościach z wymiarami tego rozmiaru okazuje się, że można je jeszcze sporo poluzować. Ciekawe skąd takie rozbieżności w opiniach różnych użytkowników; może była wypuszczona jakaś wadliwa seria o przekłamanych wymiarach? 

Link to comment
Share on other sites

W końcu! Mogę pochwalić się , że zamówiłam w Furkidz obróżkę :) już z 3 lata nic nie kupowałam to wyobraźcie sobie jaka to radość :P haha pewnie gdyby nie stan garderoby moich psów to nadal nic bym nie kupiła ale już praktycznie wszystko jest w stanie opłakanym :/ zamówiłam obróżkę z serii Standard w kolorze limonki :) na rude suczce będzie bosko wyglądać

Link to comment
Share on other sites

Twój piesek takie nosił ?. Rozjaśnij temat, dlaczego nie polecasz, chodzi o zbyt zabudowane boki. Mój psiak jest na etapie gdzie wszędzie wsadzi nochala i czasem na widok innych psów jest potrzeba przytrzymać go za uchwyt od szelek, zeroDC takiego uchwytu nie posiadają i chce mieć jeszcze inne jeżeli okaże się że te nowe nie spełniają swoich funkcji, do czasu ustabilizowania psa w emocjach na widok innych zwierząt.

Pisałam już wcześniej, jak pytałaś się o te szelki ;) mieliśmy zarówno juliusy siodełkowe IDC jak i pasowe. Siodełkowych mój pies nienawidził, wg mnie są zbyt zabudowane, ciągle się przekręcały, po pływaniu schły wieki i robiły się strasznie ciężkie. Pasowe jeszcze w miarę były, ale też nie do końca się sprawdzały. Jeśli zależy Ci na rączce to polecam na przykład szelki norweskie Hurtty lub robione na zamówienie w którejś z firm hand-made. Z rączką jest tez nowy model Hurtty, wydaje się bardzo fajny, podobny do Ruffweara:
http://www.pelna-miska.pl/mobile/pl/p/Hurtta-szelki-ACTIVE-rozmiar-60-80--80-100--100-120---raven-czarne/6876
Link to comment
Share on other sites

Hill, dzięki za foto. Używałaś tych fioletowych (mówię o Trixie) na swoim psie? Myślałam żeby je zanabyć dla czarnej suki, ale miałam nadzieję, że ten kolor bardziej jest nasycony i teraz nie wiem. Nie przekonuje mnie, ale chętnie bym je jeszcze zobaczyła na czarnym psie.

A swoją droga mówiłam od początku, że te Ruffweary są fajne i że warto na nie spojrzeć ;) .

 

Agnes, skoro na Twoją Fantę pasowały M-M po mojej Vedze to Ruffweary powinny być dobre M-ki.

Link to comment
Share on other sites

Gato, szelki były kupione do schroniska więc niestety nawet nie mam jak zrobić innego zdjęcia. Z tego co pamiętam, to niezbyt mi się ten kolor podobał.

To co mnie jeszcze wkurza w Ruffwearach to to, że muszą dość mocno przylegać do skóry żeby się nie przekręcały i, co istotniejsze, nie były takie łatwe do ściągnięcia przez psa, a niestety to podszycie bardzo wyciąga sierść - mam nadzieję, że mi nie zrobią łysolka, bo on się łatwo wyciera.

Link to comment
Share on other sites

[b]Hill[/b], dzięki i tak. Ten kolor wydaje mi się taki liliowy bardziej, ale liczyłam, że skoro podpisują go jagodowy... Chyba nie będę ryzykować :( .

U mnie nic się nie przekręca, a nie są jakoś mocno 'przyklejone' do psów, ale też moje mają zupełnie inne futro. No i nie wyłażą. Może to też kwestia tego.

 

[b]Agnes[/b], mam tylko na małym, było już kilka stron wcześniej. Na Vedze z boku nie mam, ale mogę zrobić jutro. masz jakieś konkretne życzenie?

Link to comment
Share on other sites

A nie masz w pobliżu jakiegoś sklepu z asortymentem Trixie? Zawsze lepiej zobaczyć samemu. 

Mój ma tak wąską klatkę, że lekkie przekręcenie góry oznacza pasek mostkowy włażący w pachy, więc muszą na nim solidnie siedzieć. Howard ma na moje nieszczęście taką budowę, że schyla głowę między łapy, zapiera się i już psa w szelkach nie ma. Dlatego lubię nasze ZeroDC - mają bardzo długą górę i dzięki temu są dość pewne. Za to w Juliusach była masakra - jeszcze w guardach i im podobnych to chwilę zajmuje, ale norwegi nie dla nas.

Nie to, że on często tak wyłazi, ale nie tylko ja z nim wychodzę, więc wolę "niebezpiecznych" modeli unikać, zwłaszcza teraz, jak jest ogólny szał na suki i jestemsupersamcemgłupek momentami przestaje kontaktować.

Link to comment
Share on other sites

[b]Hill[/b], mam, nawet nie jeden, ale tego fioletu nigdy nie widziałam. 

Co do RW to moja suka też ma wąską klatę, ale ten dolny pasek aż tak nie jeździ - w każdym razie pod tym względem miałam dużo gorsze szelki. Chociaż ogólnie to też jestem zdania, że szelki powinny raczej przylegać niż wisieć na psie.

 

[b]trabeska[/b], dzięki! Rzeczywiście kolor niezbyt ładny, nie mam pojęcia skąd im się ten "jagodowy" wziął... Ostatecznie odwiodłyście mnie od tego koloru :D .

Link to comment
Share on other sites

Twój piesek takie nosił ?. Rozjaśnij temat, dlaczego nie polecasz, chodzi o zbyt zabudowane boki. Mój psiak jest na etapie gdzie wszędzie wsadzi nochala i czasem na widok innych psów jest potrzeba przytrzymać go za uchwyt od szelek, zeroDC takiego uchwytu nie posiadają i chce mieć jeszcze inne jeżeli okaże się że te nowe nie spełniają swoich funkcji, do czasu ustabilizowania psa w emocjach na widok innych zwierząt.

 

A ja akurat juliusy siodełkowe bardzo polecam :) Jak są dobrze wyregulowane to się nie przekręcają (jak miały za dużo luzu, to rzeczywiście latały w te i we wte) Suce jest w nich wygodnie (chociaż nie lubi niczego na sobie i zarówno guardy, jak i obroże ją denerwują). Przytrzymać można za uchwyt spokojnie. Ale na lato i częste kąpiele rzeczywiście nie polecam :) Nasze obecnie leżą w kufrze i czekają na jesień :P
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...