Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

 

obroża 3 czy 4 cm, taśmę brać trzywarstwowe, czy podwójne wystarczy?

4cm! Martisa nie miałam, nie znam grubości ich taśmy, ale ponieważ polecam 4cm, to wzięłabym trzy warstwy- będzie się lepiej układać przy tej szerokości.

Link to comment
Share on other sites

MSemka, ja bym Ci poleciła takie szelki http://zerodc.pl/product-pol-14332-Szelki-SHORT-rozm-SL.html

Mają materiał pod kółkiem do smyczy, więc ani ono ani większa część karabińczyka (zależy od jego wielkości) nie dotyka psa. Jak się je dobrze wyreguluje, to praktycznie wcale się nie przekręcają.

fajne, tylko cena już mniej ;)

 

Dzięki za pomoc i propozycję, pewnie się skuszę na jakieś Y, jeszcze muszę przejrzeć dokładnie co i jak ;)

Link to comment
Share on other sites

Nasza smycz wygląda jak szmata, ale jak się ją delikatnie umyje w ciepłej wodzie z mydłem i przypali zapalniczką ten meszek to na jakiś czas wraca do życia ;)

 

A ile ją masz? Ja mam nasze jakieś pół roku i na razie wyglądają super, totalnie bez zastrzeżeń jestem! :) 

Link to comment
Share on other sites

Około roku codziennego używania ;) ale jakbym ją miała odkładać w oddzielne miejsce, chować do woreczka czy inne cuda wyprawiać to też by trzymała się lepiej.

 

Ja mam system tygodniowy :) To znaczy mam smycze na zmianę - jedne idą do prania, drugie są używane. No i po pół roku rogz bez zastrzeżeń ( u mnie aktualnie używane obroże/szelki/smycze wiszą na wieszaku, a w koszyku poniżej jest reszta : IMG_7891.JPG)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam system tygodniowy :) To znaczy mam smycze na zmianę - jedne idą do prania, drugie są używane. No i po pół roku rogz bez zastrzeżeń ( u mnie aktualnie używane obroże/szelki/smycze wiszą na wieszaku, a w koszyku poniżej jest reszta : IMG_7891.JPG)


Mogę spytać, skąd taka ładna tabliczka? :P
Link to comment
Share on other sites

te ciemniejsze pewnie dłużej będą cieszyć oko, niejednokrotnie słyszałam, że szybko się ta seria mechaci - tzn szybciej od serii z odblaskową nitką, fotką jako całością już się zachwycałam :)

 

dzisiaj pierwszy raz poszłam na decathlonowej, jest super miękka i wygodna jak rogzowa ale dostałam migreny od patrzenia na kolor w słońcu :P

DSC_0191-013.png

i Muffin znowu w superhero, suka nie chciała zaprezentować swojej ;)

DSC_0181-027.png

Link to comment
Share on other sites

Mogę spytać, skąd taka ładna tabliczka? :P

 

Allegro :)

 

 

 

te ciemniejsze pewnie dłużej będą cieszyć oko, niejednokrotnie słyszałam, że szybko się ta seria mechaci - tzn szybciej od serii z odblaskową nitką, fotką jako całością już się zachwycałam :)

 

dzisiaj pierwszy raz poszłam na decathlonowej, jest super miękka i wygodna jak rogzowa ale dostałam migreny od patrzenia na kolor w słońcu :P

DSC_0191-013.png

i Muffin znowu w superhero, suka nie chciała zaprezentować swojej ;)

DSC_0181-027.png

 

Kurde świetna ta pomarańczowa, no! 

Link to comment
Share on other sites

A do mnie jadą Ruffweary :)

 

Super, czekam jaki rozmiar dobierzesz, bo naszych ZeroDC to chyba w tym wieku nie dostanę :P

 

 

Ja mam system tygodniowy :) To znaczy mam smycze na zmianę - jedne idą do prania, drugie są używane. No i po pół roku rogz bez zastrzeżeń ( u mnie aktualnie używane obroże/szelki/smycze wiszą na wieszaku, a w koszyku poniżej jest reszta : )

 

Też tak mam! :D Co tydzień lub dwa wymieniam kompleciki, w sumie to w danym okresie Janka chodzi chyba maks w trzech na zmianę, z czego jeden ma na pole lub do ciochrania po krzakach ;)

Link to comment
Share on other sites

Super, czekam jaki rozmiar dobierzesz, bo naszych ZeroDC to chyba w tym wieku nie dostanę :P

Jeszcze nie?! Co oni tam robią, że jeszcze ich nie domówili... Ty je chyba jakoś na tydzień temu potrzebowałaś? :P

_____________

Ska. Według tego, co mi podała osoba sprzedająca (dorwałam od osoby prywatnej, praktycznie nowe, a w sumie 30zł taniej) powinno być ok. Jedyna wątpliwość dotyczy szerokości na mostku. Jutro się okaże ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nie?! Co oni tam robią, że jeszcze ich nie domówili... Ty je chyba jakoś na tydzień temu potrzebowałaś? :P

_____________

Ska. Według tego, co mi podała osoba sprzedająca (dorwałam od osoby prywatnej, praktycznie nowe, a w sumie 30zł taniej) powinno być ok. Jedyna wątpliwość dotyczy szerokości na mostku. Jutro się okaże ;)

 

Tak właśnie, dokładniej to na miniony weekend ;) Podobno dzisiaj dotarła nowa partia, ale nie mam jeszcze potwierdzenia, czy mają mój rozmiar i mój kolor...

 

Też się zastanawiałam nad Ską - czekam więc na zdjęcia na cudnym podpalańcu :)

Link to comment
Share on other sites

Nieźli są :P Ale to przynajmniej jakiś krok do przodu, może w tym tygodniu Ci łaskawie powiedzą, czy możesz od nich kupić.

Będą turkusowe, więc niekoniecznie w Wasz typ ;) Okazja za mnie zdecydowała, ale chyba i tak bym wzięła ten kolor. Słabość do niebieskości mimo wszystko wygrywa.

Link to comment
Share on other sites

Do użytkowników szelek

http://www.pelna-miska.pl/environment/cache/images/300_300_productGfx_4e9ec5958a3624ac1fedb67b002733de.jpg

Czy one się przekręcają? Co jest pod spodem, wchodzi w to kłak?


Nie przekręcają się, sierść trochę się wbija w ten materiał, ale łatwo ją usunąć nawet zbierając ręką.

A ja mam pytanie :) szukam obroży z tasiemką lub tkaniną w owce. Może ktoś widział ? :)
Link to comment
Share on other sites

Są w owce, tylko chyba na mniejszego psiaka, miły dla oka wzór

 

http://mysmo.pl/owieczki.html

 

Czy ktoś stosuje szelki dla psa typu juliusk-9, potrzebne mi są dwufunkcyjne do podpięcia na czas jazdy samochodem i na spacery. Co polecacie na lato, psiak teraz chodzi w dość zabudowamych szelkach i mam wrazenie, że na wysokie temperatury to nie jest dobry pomysł przy siersci goldena i tak parówka i ciepło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...