Jump to content
Dogomania

Mary&Shena

Members
 • Content Count

  301
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21 Excellent

About Mary&Shena

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Biography
  Jestem wielką miłośniczką psów i koni. Na codzień staram się łączyć dwie pasje - psy oraz konie i jeździectwo, a w międzyczasie zmieścić jeszcze hobby - fotografię, czytanie książek i szukanie domów bezdomnym psom. Do tego jeszcze szkoła, ale o niej nie wspominajmy :D
  Moje ukochane psiaki to dwie suczki collie rough, Shena i Miłka,a także dwa miniaturowe mieszańce, Jackie i Hipek, zwany Małym. Z niepsowatych zwierząt mogę wymienić jeszcze Cytrusa, papużkę falistą.
  A, i jeszcze jedno ! Wspomniałam już, że szukam domu psom ze schronisk poprzez Dogomanię. Są to głównie psy w typie rasy, więc jeśli chcesz, mogę przesłać Ci linki do psów konkretnych ras. Służę także pomocą, jeśli chodzi o rozpowszechnianie linków do psów w potrzebie, jeśli chcesz, to pisz :)
 • Location
  Śląskie
 • Interests
  psy (mogłabym wymieniać w nieskończoność, ale nie chcę zanudzać), konie, książki fantasy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dla tego pekina też bym wzięła turkus! :D
 2. Oj niestety z literaturą ubogo w tym temacie ;) Samej udało mi się drować tylko jedną książkę p. Evy Marii Kramer i nie polecam, raczej lakoniczne infoirmacje, których można dowiedzieć się z Internetu czy książek poświęconych rasom psów ogólnie, a do tego przestarzałe metody wychowania. Przy kolaku polecałabym jakąś dobrą książkę o wychowaniu psa i szkoleniu pozytywnym (opartym na pozytywnym wzmocnieniu i poztywnych metodach, to bardzo inteligentne i chętne do współpracy psy, szkolą się łatwo z odpowiednim podejściem i to lubią).
 3. O tak, zakochać się łatwo ;D Warto zerknąć jeszcze na owczarki szetlandzkie, z wyglądu to takie mniejsze kopie collie :) Dokładnie tak! Ja ze swoimi psami chodzę w ciągu tygodnia na spacery znacznie krótsze niż te 3 godziny, bo zwyczajnie nie mam na to czasu, raczej chodzi o zajęcie się psem w ciągu dnia, bo gdzieś pisałeś (Kamil), że nie macie na to za wiele czasu ;) To nie jest tak, że kolak wymaga aktywnego zajęcia i uwagi przez cały dzień, po prostu przebywania z opiekunem, a że wobec "swoich" to bardzo wylewne psiaki, to potrafią być trochę nachalne czasem. Jeśli jednak zdecydujec
 4. Na tych pierwszych zdjęciach z twojej nowej lustzanki Sara wyglada jak pluszak ;)
 5. Ostatnio miałam dużą przerwę od dogo, ale (chyba) już wróciłam - o ile czas mi na to pozwoli. A przynajmniej w weekendy będę wpadać, pisać i chociaż tyle ;) Z mocną obsuwą, ale hej :)
 6. O, to ja z chęcią! Mam dwa owczarki szkockie, jeden jest już z nami dziesięć lat, wychowywałam się z nim i wychowywała się moja siostra, więc myślę, ze o jego stosunku do dzieci mogę się wypowiedzieć. Co do tego, co napisała Beatrx, faktycznie, nie są to najmniejsze psy, zwłaszcza samce, chociaż bardziej niż o wzrosyt chodzi tu o budowę - jednak bez większych problemów da się znaleźć kolaka, który jest drobniejszej (klasycznej) budowy, co w połączeniu z przeciętnym wzrostem (w porównaniu z takim np. owczarkiem niemieckim) daje psa na pewno nie pokaźnych rozmiarów - chociaż fakt, małe nie są. P
 7. Hej hej ;) Dawno nas tu nie było, ale czas ogłosić - wczoraj Miłka skończyła 10 lat... To niesamowite, jak ten czas szybko leci!
 8. Zapraszam do galerii moich psiaków:)

 9. Ktoś chętny do zrobienia mi bannerka ? Szczegóły na priv :)

×
×
 • Create New...