Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='klimejszyn']
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/14/txtg.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/scaled/medium/14/txtg.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE]o proszę, co za przystojniacha :D cieszę się, że udało się kupić i pasuje :) my dalej nie mamy kurtałki na zimę, moja bestia jest niewymiarowa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamihash']wersję sport? Ja się też nad nimi zastanawiałam, kminię, czy z dodatkowym wypełnieniem, czy bez... S czy M bierzesz?[/QUOTE]
Ja biore z dodatkowym wypełnieniem sport , mój to zmarzluch , i z kołnierzem. M w S się nie mieści bo jest do 40cm a mój ma trochę ponad (to jest pod wymiar tylko przy rozmiarach są ceny od do).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasi i Lena']Faktycznie niewiele. Moje miały 2,5 cm takie ze zwykłą tasiemką coś ala rogz. Piesek fridaso jest mały, nie ma łapki. Dla utrzymania lepszej równowagi przy chodzeniu luzem cieniutkie lekkie szelki mogą być zaletą.[/QUOTE]

Muszę prędko coś kupić, gdyż szelki xdog (tańsza odrobinę wersja juliusów) niestety okazały się nieprzydatne, gdyż nie mają się na czym zatrzymać i spadają z psa przez brak tej łapki, 1cm też uważam,że to bardzo mało... zwłaszcza,gdy psiak ma długą sierść...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fridaso']Muszę prędko coś kupić, gdyż szelki xdog (tańsza odrobinę wersja juliusów) niestety okazały się nieprzydatne, gdyż nie mają się na czym zatrzymać i spadają z psa przez brak tej łapki, 1cm też uważam,że to bardzo mało... zwłaszcza,gdy psiak ma długą sierść...[/QUOTE]
A zamówiłaś już te szelki? Moim zdaniem są całkiem ok ale zawsze możesz poszukać czegoś innego. Może coś szytego na miarę?
Frida całkiem nie ma łapki? czy ma choć kikut?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Ja biore z dodatkowym wypełnieniem sport , mój to zmarzluch , i z kołnierzem. M w S się nie mieści bo jest do 40cm a mój ma trochę ponad (to jest pod wymiar tylko przy rozmiarach są ceny od do).[/QUOTE]Nie wiem czy wymiar E-F mierzy się do łokcia, czy do "pachy", jak Ty to mierzyłaś? i od kręgosłupa między łopatkami, czy od szczytu łopatki?Nie chcę znów niewypału ubrankowego, więc mam schiza z mierzeniem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamihash']Nie wiem czy wymiar E-F mierzy się do łokcia, czy do "pachy", jak Ty to mierzyłaś? i od kręgosłupa między łopatkami, czy od szczytu łopatki?Nie chcę znów niewypału ubrankowego, więc mam schiza z mierzeniem ;)[/QUOTE]
Od kłębu (czyli tam gdzie rowek między łopatkami) do pachy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasi i Lena']A zamówiłaś już te szelki? Moim zdaniem są całkiem ok ale zawsze możesz poszukać czegoś innego. Może coś szytego na miarę?
Frida całkiem nie ma łapki? czy ma choć kikut?[/QUOTE]


nie zamówiłam... ;) robię zakupy w zooplusie z kurtką i karmami, a szelki są przy okazji. Ma "kikut", gdyż ona nie ma jedynie kości promieniowej... albo może aż. mogę wydać na szelki maks. 40zł, na innych stronach płacę jeszcze za przesyłkę... szyte na miarę niestety - czas oczekiwania mnie zniechęca, ale może wreszcie trzeba coś porządnego kupić...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamihash']no, to dla mnie logiczna odpowiedź, dzięki :) a jakie kolory bierzesz? :) ja już na 99% jestem zdecydowana na ten właśnie kubrak,
jeden z najfajniejszych, które znalazłam :)[/QUOTE]
Chciałabym brąz ale już nie mają więc szary z jasnym polarem chyba kremowym lu błekitnym żeby białych kudłów nie było widać na nim .
Ja zamawiam jutro , dziś już pies kima więc nie będę go znowu mierzyć , poczekam do rana.


A żeby nie było ot , naszym batmanom z kudłatego zaczeły wyłazić nitki , co utne to wyłazi nowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fridaso']nie zamówiłam... ;) robię zakupy w zooplusie z kurtką i karmami, a szelki są przy okazji. Ma "kikut", gdyż ona nie ma jedynie kości promieniowej... albo może aż. mogę wydać na szelki maks. 40zł, na innych stronach płacę jeszcze za przesyłkę... szyte na miarę niestety - czas oczekiwania mnie zniechęca, ale może wreszcie trzeba coś porządnego kupić...[/QUOTE]
To choć tyle dobrze, bo jakby całkiem nie miała łapki to każde szelki by jej się przekręcały, spadały. Musisz to dokładanie przemyśleć. Wysyłka samych szelek nie jest droga nie zapłacisz więcej niż około 8zł. Zostaje 32 na szelki czyli spokojnie starczy na jakieś fajne. A wzór czy szerokość wybierasz wtedy jakie Ci się zamarzą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasi i Lena']To choć tyle dobrze, bo jakby całkiem nie miała łapki to każde szelki by jej się przekręcały, spadały. Musisz to dokładanie przemyśleć. Wysyłka samych szelek nie jest droga nie zapłacisz więcej niż około 8zł. Zostaje 32 na szelki czyli spokojnie starczy na jakieś fajne. A wzór czy szerokość wybierasz wtedy jakie Ci się zamarzą.[/QUOTE]

w takim razie zaraz poszukam. :D Zakochałam się w obrożach z adresami na klamrze... ale obroże odpadają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorka1403']a czemu ma być taniej? trzeba wykonać tę samą pracę co i przy dużych..a i szyje się gorzej takie tyci tyci...[/QUOTE]

Ale zawsze mniej tasiemki... ;) Ech, na obrożę z przesyłką wychodzi w furkidzie 37zł... a ja kupuję psu w zooplusie za 34kurtkę... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...