Jump to content
Dogomania

Pies i rower


sprytka

Recommended Posts

  • Replies 714
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie wróciliśmy z rowerku :D Heh, ok było.. to znaczy Rocky co jakiś czas chciał wąchać trawkę, czy coś, ale jak już biegł, to baaardzoo ładnie! Równo, przy rowerku :] Dzisiaj akurat idę około 19.00, żeby chłodniej było i wtedy będziemy dalej próbować :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']Moje psisko jak ma do wyboru beton i trawe to zawsze wybiera beton. Gdy jedziemy przez park po asfaltowej alejce, muszę psa dosłownie spychać na pas wykoszonej trawy i przytrzymywać tam smyczą jednocześnie blokując rowerem zejście z powrotem na asfalt.[/quote]
hehe to tak jak u nas. ehhh dama przeciez nie bedzie biegła po trawce jak ma ścieżke do wyboru...:evil_lol: szkoda tylko ze z betonu ale nic to. staram sie ograniczac te przebiezki po twardym ale czasami sie po prostu nie da, ale i tragedii nie ma :razz:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa3']Ja z moje pieski przyczepiam do springera i smigamy po miescie
dla Tasji oczywiscie ja zawolno jade wiec tak ciagnie ze nie musze pedałowac:eviltong: dzis jak zobaczyła kota to dopiero było tempo:evil_lol:[/quote]

[quote name='socurek']to ja chyba znowu coś spartoliłam... :shake: Mój biega na pełnych żaglach, ile bozia dała pary w rowerku i łapkach... :placz: a to źle?[/quote]

[quote name='Agnisia =)']Moje psisko jak ma do wyboru beton i trawe to zawsze wybiera beton. Gdy jedziemy przez park po asfaltowej alejce, muszę psa dosłownie spychać na pas wykoszonej trawy i przytrzymywać tam smyczą jednocześnie blokując rowerem zejście z powrotem na asfalt.[/quote]

Mój też pomyka na pełnych obrotach. Mimo swoich 8 kg tak ciagnie, że równiez nie muszę pedałować.
Niestety również woli ścieżkę rowerową czy chodnik niz trawkę.
Acha, biegamy na springerze. Przetestowałam. Dużo lepsze rozwiązanie niż smych przy kierownicy.

Link to comment
Share on other sites

Ano jest i to spora... wyobraź sobie co bedzie jesli przy duzej predkosci pies przeleci z jednej strony drzewa, latarni lub człowieka, a ty na rowerze z drugiej? Małemu psu jesli bedzie na obrozy szarpniecie do tylu zmiazdży krtań lub skreci kark, przy duzym psie rower sie zatrzyma a ty polecisz na pysk... :diabloti: springer w takiej sytuacji wypina psa i konczy sie tylko na szarpnieciu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']Witajcie,mam pytanie:jakiej długosci powinna byc linka z amortyzatorem? Pies jest wyzłem.
co wg was lepiej sie sprawdza? karbinczyk z dwoch stron linki,czy po jednej i czy to w ogole ma wieksze znaczenie?[/quote]
Zastanawiasz sie nad wyborem modelu z Manmata? ;)

Ja wybralam jednostronny karabinczyk, bo przywiazuje linke do roweru - podstawy kierownicy poprzez przewleczenie linki przez petelke.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']czyli polecasz jeden karabinczyk?

a jak obliczyc prawidlowa długosc?
I jeszcze jedno pytanie-szelki dla mc wyzla z chartem?Do ciagniecia roweru? gdzie mozna dostac?[/quote]

Obejrzyj sobie te strone, dzial oferta [url]http://www.manmat.prv.pl/[/url]
tam jest pokazane, jak mierzyc psa do konkretnego rodzaju szelek.
Dwustronny karabinczyk ma chyba sens wtedy, gdy jest wpinany w pas.
jaka dlugosc powinna miec linka - nie wiem, to chyba trzeba indywidualnie dopasowac do wlasnej i psa wygody.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']dzieki Zeliika.
Pomecze Cie jeszcze troche;dlaczego linka z amortyzatorem(czyli rozciagliwa),skoro pies ma rower ciagnac,czyli w zamysle,linka i tak ma byc napieta? jakie to ma uzasadnienie?[/quote]

Nie wiem :oops: nie jezdze z psem sportowo. dla siebie wybralam z amortyzatorem, bo moj pies potrafi nagle znienacka szarpnac i raz juz mnie dosc bolesnie "zsadzil" z roweru.

Link to comment
Share on other sites

Regulamin zawodów bikejoringowych mówi, ze linka musi być z amortyzatorem (aby uniknąć gwałtownych szarpnięć i obrażeń psa - przecież czasami możesz jechać szybciej niż biegnie pies), a po rozciągnięciu nie może być dłuższa niż 3 m.
[URL]http://www.manmat.cz/web/data/gallery/68.jpg[/URL]
To są szelki produkcji ManMata przeznaczone dla psów o bardziej wysklepionej klatce piersiowej (m.in. wyżłów), a Maciek jest przedstawicielem tej firmy na Polskę, ale do niego lepiej dzwonić niż pisać (jest trochę hmmm... zabiegany).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='socurek']ihihhihihihi... blow, asfalt to pikuś w porównaniu z targaniem rowera na trzecie piętro :angryy: ja chcę wiiiindęęęęęęę!!!!!!!!!![/QUOTE]
Jestem z Tobą! Ja na czwarte piętro targam i jeszcze żyje. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blow']hehe:loveu:a czy macie jakieś rozeznanie a propos cen szelek i liny z amortyzatorem??mam mieszańca labradora,jest nieco delikatniejszej budowy od rasowego:)nie ma aż tak beczkowatej klatki piersiowej....[/quote]
Kupilam w karusku manmata - szelki XXL w cenie 65 pln i linke z amortyzatorem i karabinczykiem mosieznym za 55 pln. linka ze zwyklym karabinczykiem kosztuje znacznie taniej. mysle, ze ceny u bezposredniego przedstawiciela manmata (zabieganego :lol: ) beda nizsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zeliika']Kupilam w karusku manmata - szelki XXL w cenie 65 pln i linke z amortyzatorem i karabinczykiem mosieznym za 55 pln. linka ze zwyklym karabinczykiem kosztuje znacznie taniej. mysle, ze ceny u bezposredniego przedstawiciela manmata (zabieganego :lol: ) beda nizsze.[/quote]
Ewa, super!!!
:multi:



To kiedy zrobimy sobie jaki wyscig?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...