Jump to content
Dogomania

Wyniki z ringu Siberian Husky (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Nitor-Nivalis

Recommended Posts

[quote name='dachenoceras'] bo ...... czytamy różne tłumaczenia tego wzorca, a każdy oczywiście twierdzi, że czyta go w oryginale [/quote]


w oryginale czy tłumaczeniu, nie ma to wielkiego znaczenia, bo jest po prostu mało precyzyjny Co tam, mało, poza wagą i wzrostem - nie jest w ogóle precyzyjny :wink:

Najczęsciej wystepujace w nim słowa to "sredni" - wszystko ma być srednie, ani nie takie, ani nie takie, nie zbyt.... i nie zbyt.....
Nie zliczę ile raz to wystepuje, ale z kilkadziesiąt będzie :lol:
Np. wadą jest "ogon bardzo puszysty" - ale konie z rzedem, niech mi kto powie jak bardzo ma się do bardziej, mniej czy pusztego, czy niepuszystego :o CO jest jeszcze ok, a gdzie jest granica nie ok?

Więc to co mieści się pomiedzy tymi okresleniami jest dopuszczalne. A zakres każdego z "parametrów" wg. takiego wzorca może mieścić miliony kombinacji. Ot, co....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='HUSKYTEAM']
Jako niedoszły student ASP czuję się w obowiązku zauważyć, że linie załamane (oglądane z poziomu) "prostują" się wraz ze zmieną punktu widzenia na wyższy. Flashka ja Ci mówię, stres nie jest na urodę wskazany ;-)

Pzdr[/quote]

hehe :)

czesc jacuś

z tą linią to tak, ale weź pod uwagę że pies (bynajmniej nasze tak mają) oglądany z góry jest przecież na klacie i dupie szeroki, a na środku węziutki, więc niby jak podnosząc punkt widzenia (na początku stojąc pod kątem 90 stopni do boku psa na jego środku, na wysokości grzbietu) linia ci się wyprostuje? ba! ona się właśnie zakrzywi :)

więc jak widzisz może "niedoszłeś" bo opuściłeś lekcję z trójwymiaru ;p


a co do złości asi to sądzać po jej urodzie jest bezstresowa :p (to pisał maciej)

pozdrawiamy :)

Link to comment
Share on other sites

8) Ja nie mam na myśli obrysu psa, ale oś podłużną psa, co zresztą i tak nie ma najmniejszego znaczenia, bo uważam że bez sensu jest wklejanie zdjęć z wystaw i komentowanie ich na forum - jak słusznie zauważyła bezstresowa Flashka, podczas ustawiania pies przyjmuje dziwne pozycje i jest to normalne.

A z tą linią to weź na przykład jakiś długi przedmiot, może trzonek od grabii (albo grabiów? grabek? Dobra nieważne, trzonek łopaty niech będzie):
jeżeli trzonek jest złamany, to z boku wygląda tak:

--------\
\
\

ale z góry tak:

-------------

Jaki z tego morał? Zrobić imprezę pojednawczą dla skłóconych wystawców z różnych zakątków Polski.

[quote]więc jak widzisz może "niedoszłeś" bo opuściłeś lekcję z trójwymiaru [/quote]
Ale za to zaliczyłem lekcje rysunku z anatomii :-) tylko potem zmienili modelki na modeli i się trzeba ewakuować na inny wydział...

[quote]Czy to będzie motto przewodnie na przyszłorocznych wystawach?[/quote]
No coś Ty, w bajki wierzysz? Trzeba otwarcie rozróżnić dwie rzeczy: jakość rzeczywistą psa i jakość psa w oczach konkretnego sędziego na konkretnej wystawie. Dodaj do tego przygotowanie psa, zachowanie psa i właściela, kolor ringówki, 100 innych rzeczy i wyobraź sobie, że tą 101 która zadecyduje o lokatach będzie ta, że sędzia preferuje blondynki... I chłopie, wypadamy z gry!

[quote]Więc to co mieści się pomiedzy tymi okresleniami jest dopuszczalne. A zakres każdego z "parametrów" wg. takiego wzorca może mieścić miliony kombinacji. Ot, co....[/quote]
No Ewaka święte słowa, a najlepszy dowcip, że ostatnio przypadł mi zaszczyt tłumaczenie wzorca PONa na francuski. Jak sobie wyobrażę zadymy wśród hodowców francuskojęzycznych odnośnie interpretacji mojego wytworu za kilka lat (czas mnie gonił), to lepiej będzie się zaszyć w bezpiecznym miejscu :-)
"Odległość od nosa do stopu równa odległości od stopu do śródczaszki" - tylko ile osób wie, gdzie przypada miejsce pomiaru stopu ;-) ?

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']8) Ja nie mam na myśli obrysu psa, ale oś podłużną psa, co zresztą i tak nie ma najmniejszego znaczenia, bo uważam że bez sensu jest wklejanie zdjęć z wystaw i komentowanie ich na forum - jak słusznie zauważyła bezstresowa Flashka, podczas ustawiania pies przyjmuje dziwne pozycje i jest to normalne.

A z tą linią to weź na przykład jakiś długi przedmiot, może trzonek od grabii (albo grabiów? grabek? Dobra nieważne, trzonek łopaty niech będzie):
jeżeli trzonek jest złamany, to z boku wygląda tak:

--------\
\
\

ale z góry tak:

-------------

[/quote]

Jacku jeżeli chodzi o temat ogrodniczy to ok, ale rozmawiamy o perspektywie psa, a pies ma całkiem inny zarys niż grabie, czy łopatka, czy prosta, bo daleko mu do tego.
Wyobraz sobie rzut psa z góry....

....brawo :wink:

Jak widzisz nie jest to prosta i nigdy nie będzie.....
Cieszę się niezmiernie,że się rozumiemy :)

Ty w swojej wypowiedz odniosłeś się do poprzedniczki, która ewidentnie pisała o psie, nie łopacie :)

Ale mniejsza z tym :)


[quote name='HUSKYTEAM']
Jaki z tego morał? Zrobić imprezę pojednawczą dla skłóconych wystawców z różnych zakątków Polski[/quote]

To kiedy mamy się stawić u Ciebie?? :D

[quote name='HUSKYTEAM']
Ale za to zaliczyłem lekcje rysunku z anatomii :-) tylko potem zmienili modelki na modeli i się trzeba ewakuować na inny wydział...[/quote]

U nas bys od razu się ewakułował :)
Prowadzący wychodzą z założenia,że im starszy model/modelka tym lepiej :D

Link to comment
Share on other sites

Ja się jednak upieram przy swoim, żeby nie było że mnie tu łatwo zjecie dziś ;-)... czy kręgosłup tego psa/suki (fotka wygrzebana gdzieś w necie - dyskutujemy cały czas teoretycznie ok?) wygladałby na mniej załamany, gdyby zdjęcie zrobić nieco z góry?

Jeżeli "tak", to zgadłaś i wygrywasz browara przy najbliższej okazji ;-), jeżeli nie to idę zrobić test na własnych plecach (mam niezbędny sprzęt: samowyzwalacz w aparacie i łopatę, którą się zdzielę po gnatach, nie wiem tylko czy się doczołgam z powrotem do kompa...)

[img]http://img178.imageshack.us/img178/2466/back9ts.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM'] No Ewaka święte słowa, a najlepszy dowcip, że ostatnio przypadł mi zaszczyt tłumaczenie wzorca PONa na francuski. Jak sobie wyobrażę zadymy wśród hodowców francuskojęzycznych odnośnie interpretacji mojego wytworu za kilka lat (czas mnie gonił), to lepiej będzie się zaszyć w bezpiecznym miejscu :-)
"Odległość od nosa do stopu równa odległości od stopu do śródczaszki" - tylko ile osób wie, gdzie przypada miejsce pomiaru stopu ;-) ?

Pzdr[/quote]


Z tymi PONami to ponoć w ogóle są lepsze jaja niż z hasiorami. Ponoć juz jakies zakusy były coby je z pasterskich do ozobnych przerzucac czy jakoś tak :-? .

Ale ten wzorzec SH tak mnie trochę dziwi. Przecież chyba pewna proporcjonalność jest najważniesza - ma to wpływ nie tylko na wygląd ale i na zdrowie i poprawna pracę. Poza tym łatwiej jest własnie okreslić pewne cechy "wizualne" poprzez odniesienie do innych. A na pewno łatwiej niz napisac "srednie" czy "ani za małe, ani za duże"
Ja tam znawcą wzorców nie jestem, ale jak sobie patrzę na wzorzec hokkaido, to jest on jakiś taki klarowniejszy, chcoiaż rasa odtwarzana i dosyć niewyrównana. Ale wzorzec jakoś "sankcjonuje" wzorcowego psa, i pewne odchyły łatwiej wyróznić niż wśród SH.
[i]np. WAŻNE PROPORCJE:
Stosunek wysokości w kłębie do długości tułowia wynosi 10 : 11. Stosunek długości czaszki do długości grzbietu nosa wynosi 3:2. Długość czaszki równa szerokości w policzkach wynosi ok. jednej czwartej wysokości w kłębie.[/i]

i np. psy mogą różnić się o parę centymetrów bo tak dopuszcza wzorzec, ale jeżeli pies nie zachowuje przy róznicy wzrostu pewnych proporcji, to od razu jest to zauważalne.

CHociaż też nigdzie nie mogę znaleźć jak bardzo "odpowiednio" ma być ścięty zad ;)))

Link to comment
Share on other sites

A co do tych nieszczęsnych zadów i grzbietów.

Zajrzalam sobie do fotek championów u Mirki na stronie, i znalazłam conajmniej kilka sztuk tak stojących psów. U baaardzo utytułowanych psów - również. Jak co tak stanie, to nie ma siły.

Link to comment
Share on other sites

[quote]U baaardzo utytułowanych psów - również. Jak co tak stanie, to nie ma siły[/quote]
No dokładnie, ale ja muszę dziś Agniechę przekonać :evilbat: bo nie zasnę!

Z tymi proporcjami, o których piszesz: właśnie dziwi mnie, że sędziowie tylko w bardzo odosobnionych przypadkach pomagają sobie poprzez pomiar palcami np. proporcji głowy lub właśnie kończyn... Podobno super był sędzia na klubówce (tej przez Europejską na Węgrzech), bo rOOn7 opowiadał, że koleś po prostu mierzył większość psów swoim banalnie prostym patentem. I przecież to nie jest brak profesjonalizmu, a wręcz przeciwnie... Przynajmniej mniejsza szansa na to, że ktoś walnie ściemę z zaczesanymi lub ciętymi włosami na klacie.


[quote]Ja tam znawcą wzorców nie jestem, ale jak sobie patrzę na wzorzec hokkaido[/quote]
Słuchaj Wy te biedne Hokkaido też podpinacie? ;-)

Link to comment
Share on other sites

A wiecie co, przyszedł mi do głowy pomysł: na każdym ringu sędzia powinien mieć do dyspozycji tekturowy (albo drewniany - trwalszy) wzorzec rasy. Jak coś "nie halo" to by sobie przystawiał do wybranego delikwenta... i wszystko jasne! Przynajmniej nie byłoby sytuacji takich jak w Lublinie, że JE Sędzinie pomyliły się wzorce haszczaka i mamuta...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']Ja się jednak upieram przy swoim, żeby nie było że mnie tu łatwo zjecie dziś ;-)... czy kręgosłup tego psa/suki (fotka wygrzebana gdzieś w necie - dyskutujemy cały czas teoretycznie ok?) wygladałby na mniej załamany, gdyby zdjęcie zrobić nieco z góry?

Jeżeli "tak", to zgadłaś i wygrywasz browara przy najbliższej okazji ;-), jeżeli nie to idę zrobić test na własnych plecach (mam niezbędny sprzęt: samowyzwalacz w aparacie i łopatę, którą się zdzielę po gnatach, nie wiem tylko czy się doczołgam z powrotem do kompa...)

[img]http://img178.imageshack.us/img178/2466/back9ts.jpg[/img][/quote]

"Nie"
Czyli czeka ciebie pracowita noc, pełna nowych odkryć, wniosków i analiz :wink:

Ale tak całkiem powarznie ( a moze i nie :) )
to możemy zrobic testing razem jak sie spotkamy na jakiejś wystawie.

Mi juz nawet nie chodzi o psiaka ale o zasady perspektywy ;)
O psiaka jako psa, a nie jakiegos konkretnego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote]
Słuchaj Wy te biedne Hokkaido też podpinacie? ;-)[/quote]


no a jak ;) tylko nie razem z hasiorami, bo za krókie linki sa ;)

Ale hokki mają profesjonalne szory, szyte na zamówienie - chłopaki z Rowerlandu osobiście brali miarę. :lol:

Lancelot to tak miodnie na rowerze zasuwał, że szok. Kai się dopiero uczy, ale jak zaraz zacznę go z Ushą zapinać, to dopiero dostanie motywacji ;)

A tak na serio, to nie bylismy pierwsi, przecież hokki to w Japonii był psy zaprzęgowe (zanim je zjedli).
Jak czesi sprwadzili do Europy pierwsze hokki, to tez biegały w ichniejszych zaprzegach ;-) w połowie lat 90 tych, a do niedawna biegały jeszcze czasem w canicrossie. ;))

Jak moze biegać 12 kg AH, to mięsniaki hokki, co je energia roznosi nie moga ? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote]Ale tak całkiem poważnie ( a moze i nie )
to możemy zrobic testing razem jak sie spotkamy na jakiejś wystawie[/quote]
Spoko, przecież mi tylko chodzi o przekonanie Cię :-) (chyba, że masz na myśli moje gnaty i łopatę - to może niekoniecznie) A jednak zauważ, że góry widziane z lotu ptaka wydają się płaskie...

A tymczasem Ewaka:
[quote]A tak na serio, to nie bylismy pierwsi, przecież hokki to w Japonii był psy zaprzęgowe (zanim je zjedli). [/quote]
A nie dało Ci do myślenia, czemu je zjedli? Może pracować nie chciały :evilbat:

Pzdr!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']
A nie dało Ci do myślenia, czemu je zjedli? Może pracować nie chciały :evilbat:

[/quote]

A ja zawsze się zastanawiałem co z ta ogromna sforą o której kiedyś słyszałem, że niby biega u was po podwórku...teraz zrozumiałem....selekcja prawie naturalna...nie chciały pracować, no i zostały tylko 2 samce i 3 suki chetne do pracy.... reszta na przemiał i jako pasta dla mushera juniora na sniadanko :wink: :wink: :wink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pmmazz'][quote name='HUSKYTEAM']
A nie dało Ci do myślenia, czemu je zjedli? Może pracować nie chciały :evilbat:

[/quote]

A ja zawsze się zastanawiałem co z ta ogromna sforą o której kiedyś słyszałem, że niby biega u was po podwórku...teraz zrozumiałem....selekcja prawie naturalna...nie chciały pracować, no i zostały tylko 2 samce i 3 suki chetne do pracy.... reszta na przemiał i jako pasta dla mushera juniora na sniadanko :wink: :wink: :wink: :lol:[/quote]

No wiesz, co Jacek, wstydziłbyś się :oops:

Jak chcesz to u mnie na wsi mozna pół świniaka za 250 zł kupić. :wink:
(już "obrany"). A z hasiora to tylko skórka cenna (jak nie zdążyła wylinieć), bo z mięchem to tam tak sobie. No i cena jaka!!

Link to comment
Share on other sites

[quote]A czy to nie było tam, gdzie rasę wygrała moja Jagna?[/quote]
Spokojnie, po pierwszych kilku psach chyba się sędzinie przypomniało, ale miałem niefart wbiegania na ring jako jeden z pierwszych... no a jak interpretować "zbyt mało zakręcony ogon" w opisie ;-) ?

Link to comment
Share on other sites

Po 2 godzinach spędzonych na szorowaniu psów potwierdzają się moje obawy co do znakowania psów na zawodach: sędziowie na mecie w Lublińcu chyba po prostu mazali psy samochodowymi spayami...

Teraz mają fajne "jebitnoróżowe" paski na łopatkach, co w przypadku białego Jokera wygląda po prostu jak ostatni krzyk mody punkowej. Super, zapowiada się znów akcja kryptonim "puder" ;-) przed samym ringiem.

Ech...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']Po 2 godzinach spędzonych na szorowaniu psów potwierdzają się moje obawy co do znakowania psów na zawodach: sędziowie na mecie w Lublińcu chyba po prostu mazali psy samochodowymi spayami...

Teraz mają fajne "jebitnoróżowe" paski na łopatkach, co w przypadku białego Jokera wygląda po prostu jak ostatni krzyk mody punkowej. Super, zapowiada się znów akcja kryptonim "puder" ;-) przed samym ringiem.

Ech...[/quote]

A ja myślałam że jednak wybierzesz zawody.:santagri:
No coś może następnym razem.
Życzę powodzenia na wystawie. :D

Link to comment
Share on other sites

[b]
PSY [/b]

[b]Klasa szczeniąt [/b]
Książę Przypływów Dwie Korony
Swift Wolf Fortunatus
[b]
Klasa młodzieży 2 [/b]
..................................
..................................

[b]
Klasa pośrednia 4 [/b]
First Express Dwie Korony
Husqvarna Joker
TALIZMAN FOR FORTUNATUS Eskimoski Domek
...........................

[b]Klasa otwarta [/b]
Arktogea Trajan
Dj Red Dawid Coperfield
Gaspar z Banciarni

[b]Klasa championów [/b]
Easy Rider Hydrargium
Arktogea Sweety

[b]Klasa honorowa [/b]
Bursztyn z Coyoacan

[b]SUKI [/b]

[b]Klasa szczeniąt 1 [/b]
..................................

[b]Klasa młodzieży 6 [/b]
PURE POISON Fortunatus
Buffy Lux Torpeda
..................................
..................................
..................................
..................................

[b]Klasa pośrednia [/b]Śnieguroczka Śnieżna Rakieta
Arktogea Tsunami
Rilla Dotyk Północnego Wiatru


[b]Klasa otwarta 3 [/b]
ALABAMA Fortunatus
..................................
..................................

[b]Klasa championów 2 [/b]
Jagienka z Coyoacan
POCAHONTAS Fortunatus

Link to comment
Share on other sites

[b]
PSY [/b]

[b]Klasa szczeniąt [/b]
Książę Przypływów Dwie Korony
Swift Wolf Fortunatus
[b]
Klasa młodzieży 2 [/b]
..................................
..................................

[b]
Klasa pośrednia 4 [/b]
First Express Dwie Korony
Husqvarna Joker
TALIZMAN FOR FORTUNATUS Eskimoski Domek
...........................

[b]Klasa otwarta [/b]
Arktogea Trajan
Dj Red Dawid Coperfield Potęga Naturalności
Gaspar z Banciarni

[b]Klasa championów [/b]
Easy Rider Hydrargium
Arktogea Sweety

[b]Klasa honorowa [/b]
Bursztyn z Coyoacan

[b]SUKI [/b]

[b]Klasa szczeniąt 1 [/b]
..................................

[b]Klasa młodzieży 6 [/b]
PURE POISON Fortunatus
Buffy Lux Torpeda
Everything Gonna Be Alright Potęga Naturalności
..................................
..................................
..................................

[b]Klasa pośrednia [/b]Śnieguroczka Śnieżna Rakieta
Arktogea Tsunami
Rilla Dotyk Północnego Wiatru


[b]Klasa otwarta 3 [/b]
ALABAMA Fortunatus
..................................
..................................

[b]Klasa championów 2 [/b]
Jagienka z Coyoacan
POCAHONTAS Fortunatus

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']Przynajmniej nie byłoby sytuacji takich jak w Lublinie, że JE Sędzinie pomyliły się wzorce haszczaka i mamuta...[/quote]

Jak mi pies zbyt wyrośnie - to się na malamuty przeniesiemy.


[quote name='HUSKYTEAM']

Teraz mają fajne "jebitnoróżowe" paski na łopatkach, co w przypadku białego Jokera wygląda po prostu jak ostatni krzyk mody punkowej. Super, zapowiada się znów akcja kryptonim "puder" ;-) przed samym ringiem.

Ech...[/quote]

Jakby psikali żółtym a nie jebitnoróżowym to by się fajnie maskowało na Jokerze :D :D :wink: a tak to masz nowy odcień śnieżnej bieli. :wink:
Zawsze to jakiś dodatkowy atut.
Powalenia ... tzn Powodzenia!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze wyniki z Nowego Dworu:

PSY
kl. pośrednia - CWC, NPwR TALIZMAN FOR FORTUNATUS Eskimoski Domek
kl. otwarta - CWC Arktogea TRAJAN
kl. championów - CWC Arktogea SWEETY

SUKI
kl. młodzieży - Zw.Mł PURE POISON Fortunatus
kl. pośrednia - CWC Arktogea TSUNAMI
kl. otwarta - CWC ALABAMA Fortunatus
kl. championów - CWC, NSwR, BOB JAGIENKA z Coyoacan

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...