Jump to content
Dogomania

Wyniki z ringu Siberian Husky (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Nitor-Nivalis

Recommended Posts

[quote name='galadria']Zgadzam sie z tobą Beatko.
Mamy w Polsce sporo dobrych psów.
i jACKU CHYBA BARDZIEJ POWINIENEŚ DOCENIAĆ TO CO NASZE "POLSKIE"
Zresztą sam w hodowli masz psy wyhodowane w Polsce i jak myśle jesteś nich zadowolony.:lol:
Oczywiście fajnie że do naszych hodowli sprowadzane są psy z zagranicy bo urozmaicamy i powiększamy różnorodność genów i linii hodowlanych,sama zresztą zdecydowałam sie na to posunięcie.
[COLOR=red]...ale nie twierdze od razu ze nasze polskie jest ble.. i skostniałe ,bo to nieładnie.:shake:[/COLOR][/quote]
Mi chodzi o to, że większośc osób sprowadzała dotychczas z zagranicy psy, a PiotrJan sprówadził fajną sukę. Zatem jeżeli do tej suki znajdzie reproduktora z zupełnie innym niż popularne obecnie rodowodem (czytaj: bez Beara lub Ciukci) to wprowadzi zupełnie nową krew. Chyba to dobrze, prawda?

Interpretowanie moich słów w formie "mamy w Polsce lipę i polscy hodowcy sa ble" jest szukaniem zwady, wszak doskonale wiesz, że uważam Polską stawkę za dobrą i wiem, że od "Zachodu" dzieli nas przede wszystkim różnica w ilości posiadanych $$$.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='HUSKYTEAM']Mi chodzi o to, że większośc osób sprowadzała dotychczas z zagranicy psy, a PiotrJan sprówadził fajną sukę. Zatem jeżeli do tej suki znajdzie reproduktora z zupełnie innym niż popularne obecnie rodowodem (czytaj: bez Beara lub Ciukci) to wprowadzi zupełnie nową krew. Chyba to dobrze, prawda?

Interpretowanie moich słów w formie "mamy w Polsce lipę i polscy hodowcy sa ble" jest szukaniem zwady, wszak doskonale wiesz, że uważam Polską stawkę za dobrą i wiem, że od "Zachodu" dzieli nas przede wszystkim różnica w ilości posiadanych $$$.[/quote]

Oj Jacku Jacku... to Ty szukasz zwady :P Sa psy z Ciukci (i nie tylko, bo z Wolf Pointa tez juz mamy sporo psow), ktore nie sa spokrewnione z innymi polskimi SH, wiec i tu znajdzesz swieza krew. A jak ktos sprowadzi psa np. z Kristari, to uznasz, ze to swieza krew, czy nie? Nie szufladkuj... zajrzyj poza przydomki, co dany "egzemplarz" ma w rodowodzie, a byc moze sie zdziwisz.

Poza tym czy widzisz cos zlego w sprawdzonych liniach? Mozemy z duzym prawdopodobienstwem przewidziec wyglad psow i ocenic zdrowie przyszlych szczeniat. Zupelnie swieza krew niesie za soba pewne ryzyko - czy nie wyjda choroby, wady budowy itd., ktorych po psie przeciez wcale moze nie byc widac.

Ja uwazam, ze dobrze robi ten, kto dziala wedlug jakiejsc koncepcji, a nie na slepo idzie za moda. Nie wazne, czy szuka nowej krwi, czy chce udoskanalac te, ktora od lat "funkcjonuje" z sukcesem. Niemniej jednak zawsze mam duzo uznania dla osob, ktore ryzykuja wprowadzajac nowa krew, bo sa to zazwyczaj ogromne koszty z duzym prawdopodobienstwem niepowodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytajcie dokladnie co Jacek mial na mysli.

Uwazam Asia ze nie masz racji. Mamy w Polsce sporo importow ale jak sie tak przyjzysz to na dobra sprawe duza wiekszosc jest z podobnych lini, nie wiele z nich takze wniosly cos do hodowli. Dlatego im wiecej przemyslanych importow tym lepiej dla nas, oczywiscie nie twierdze ze nasz polskie sa bee, ale dzieki dobrej nowej i swierzej krwi mamy szanse polepszac to co juz mamy, w koncu to przyszlosc hodowli w Polsce.

[QUOTE]Poza tym czy widzisz cos zlego w sprawdzonych liniach? Mozemy z duzym prawdopodobienstwem przewidziec wyglad psow i ocenic zdrowie przyszlych szczeniat. Zupelnie swieza krew niesie za soba pewne ryzyko - czy nie wyjda choroby, wady budowy itd., ktorych po psie przeciez wcale moze nie byc widac[/QUOTE]

A co zlego widzisz w nowych sporowadzonych liniach, wyobraz sobie ze tez ktos nad nimi ciezko pracowal, by moc przewidziec z duzym prawdopodbienstwem ich wyglad, zdrowie, temperament.

Link to comment
Share on other sites

Rany, dziewczyny. :angryy: Przecież piszecie dokładnie o tym samym! a wygłąda jak byście się spierały ;)

Asia:
[QUOTE]Poza tym czy widzisz cos zlego w sprawdzonych liniach? Mozemy z duzym prawdopodobienstwem przewidziec wyglad psow i ocenic zdrowie przyszlych szczeniat. Zupelnie swieza krew niesie za soba pewne ryzyko - czy nie wyjda choroby, wady budowy itd., ktorych po psie przeciez wcale moze nie byc widac.[/QUOTE]

Ewa
[QUOTE]
A co zlego widzisz w nowych sporowadzonych liniach, wyobraz sobie ze tez ktos nad nimi ciezko pracowal, by moc przewidziec z duzym prawdopodbienstwem ich wyglad, zdrowie, temperament.
[/QUOTE]

:)

Link to comment
Share on other sites

.... nasze polskie psy i sunie są najcudowniejsze i najlepsze . Coś o tym wiem bo dwa takie skarby latają mi po domu
-------------
[B]ale na to aby nasze polskie psy były najlepsze , pracuje między innymi [/B]
[B]Monika i Żanetta już 10 lat . Ogromne gratulacje za osiągnięcia [/B].
-------------
dzięki dla Jacka za życzliwość i dla Beatki za piękne zdjęcie z BISów .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']Mi chodzi o to, że większośc osób sprowadzała dotychczas z zagranicy psy, a PiotrJan sprówadził fajną sukę. Zatem jeżeli do tej suki znajdzie reproduktora z zupełnie innym niż popularne obecnie rodowodem (czytaj: bez Beara lub Ciukci) to wprowadzi zupełnie nową krew. Chyba to dobrze, prawda?

Interpretowanie moich słów w formie "mamy w Polsce lipę i polscy hodowcy sa ble" jest szukaniem zwady, wszak doskonale wiesz, że uważam Polską stawkę za dobrą i wiem, że od "Zachodu" dzieli nas przede wszystkim różnica w ilości posiadanych $$$.[/quote]


Jacku, "świeża krew" to tylko nazwa.Owszem zmieniają się przydomki, ale większość tzw "świeżej krwi" bazuje na sprawdzonych liniach hodowlanych, możesz to zobaczyć spoglądając w rodowody tych psów nie tylko trzy lub cztery pokolenia wstecz.....;)
Chodzi o zachowanie określonego typu psa zgodnego z wzorcem, a to dadzą nam sprawdzone linie. Niestety w Polsce nadal pokutuje, że nie ważny jest rodowód ,tylko ilość posiadanych przez psa medali.Oczywiście nie twierdzę że to źle, wygrane [U]powinny [/U]świadczyć o zgodności danego osobnika z ustalonym wzorcem- żeby nikt sie nie oburzył;),a niewiele osób fatyguje się żeby spojrzeć w papierek który daje nam gwarancję pochodzenia naszego pupila, sprawdzić czy dany pies pasuje do suki itd...Ale to już inna historia:p Jak to powiedziała jedna znana amerykańska hodowczyni, z ponad 40 letnim stażem hodowlanym: zawsze jest coś do poprawienia, bo w momencie gdy poprawisz jedno -zepsujesz co innego.....bo przecież nie ma psów idealnych:evil_lol:

Pzdr

[SIZE=3][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=red]Spóźnione ŻYCZENIA dla Żanetki i Moni !!!![/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=red]100 lat dalszej pracy hodowlanej, wielu sukcesów!!!!!!!![/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis']Przeczytajcie dokladnie co Jacek mial na mysli.

Uwazam Asia ze nie masz racji. Mamy w Polsce sporo importow ale jak sie tak przyjzysz to na dobra sprawe duza wiekszosc jest z podobnych lini, nie wiele z nich takze wniosly cos do hodowli. Dlatego im wiecej przemyslanych importow tym lepiej dla nas, oczywiscie nie twierdze ze nasz polskie sa bee, ale dzieki dobrej nowej i swierzej krwi mamy szanse polepszac to co juz mamy, w koncu to przyszlosc hodowli w Polsce.



A co zlego widzisz w nowych sporowadzonych liniach, wyobraz sobie ze tez ktos nad nimi ciezko pracowal, by moc przewidziec z duzym prawdopodbienstwem ich wyglad, zdrowie, temperament.[/QUOTE]


Ewa, mamy dokladnie takie samo zdanie na ten temat, tylko ja wyrazilam je nieco inaczej. Sama mam w domu takiego importa, ktorego jak sprowadzalam, to szukalam byleby nie byl zbyt spokrewniony z psami, ktore sa juz w PL. Uwazalam, ze potrzeba nowej krwi. Kiedy decydowalam sie na sprowadzenie Laredo, polska hodowla borykala sie ze slabo katowanymi, dosc mocnymi, krotkimi psami, wiec szukalam takiego miotu, gdzie moglam liczyc na dobre katowanie i lekka budowe - troche bardziej w kierunku typu zaprzegowego niz wystawowego. Zalezalo mi przy tym, aby pies pochodzil ze starej, sprawdzonej linii, z hodowli, gdzie od lat badania sa podstawa. Uwierz mi, nie mialam latwego zadania i znalezienie odpowiedniego skojarzenia zajelo mi wiele miesiecy. A przy tym najmniejsza uwage zwracalam na to, jaki przydomek bedzie mial szczeniak. Dlatego teraz troche mnie boli, jak mi ktos zarzuca pojscie na latwizne i za moda, bo Laredo ma taki przydomek a nie inny.

Jak wiec widzisz - nie mam nic przeciwko importom a jednoczesnie uwazam, ze nalezy doceniac sprawdzone rodzime linie, bo zazwyczaj dobrze wiemy co w nich idzie. Moje "ale" dotyczylo jedynie tych, ktorzy idac za moda traca rozsadek i nie patrza na nic poza przydomkiem czy tytulami - jak zwrocila na to uwage Magda.

Link to comment
Share on other sites

Ale Asia nikt nie pisze ze poszlas za moda, sama uzylas tego okreslenia.
Wiekszosc z nas sprowadzajac psa, przeszla dluga droge poszukiwan. Wyszukujac psa pod wzgledem sobie obranych kryteriow.
Przydomek to jedno rodowod drugie, nikt nie zarzuca ci pojscie na latwizne czy za moda, wybralas takiego psa jaki ci sie podobal, z takiego skojarzenia jakie uznalas za najlepsze. Wielu z nas tak wlasnie zrobilo.
Uwazam ze importy sa nam bardzo potrzebne, sa rownie wazne jak nasz rodzime psy.

[QUOTE]
Moje "ale" dotyczylo jedynie tych, ktorzy idac za moda traca rozsadek i nie patrza na nic poza przydomkiem czy tytulami - jak zwrocila na to uwage Magda.
[/QUOTE]

Ale powiedz kto idzie za moda, jesli sugerujesz Piotra, czekal na tego szczeniaka bardzo bardzo dlugo, i jego droga byla rowniez dluga jak wiekszosci z nas.

Sugerowanie sie tytulami i przydomkiem, no coz mysle, ze jednak w brew tego co sie tutaj pisze, i to kryterium mialo dosc wazne znaczenie w wiekszosci wyborow w przeciwnym razie nie znalezlibysmy CH. tak skrupulatnie pisanych w rodowodach na www.

Wiele tytulow ma nie wielkie dla mnie znaczenie, ale sa takie ktore sie licza. W poszukiwaniach sugrowalabym sie raczej tym pod jakim sedzia i w jakiej konkurencji te tytuly zostaly zdobyte, bo jak wiemy Champion championowi nie rowny.

Kazdy z nas wybierajac skojarzenie czy psa sugeruje sie przyjetymi przez siebie kryteriami, dla innych wazniejsze bedzie jedno dla innych drugie, jedni lubia psy w takim a inni w innym typie, jedni lubia taka a inni inna linie. Mam nadzieje ze nowych importow bedzie nam przybywac mimo wszystko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis']Ale Asia nikt nie pisze ze poszlas za moda, [/quote]
nie tyle za moda, co:
[quote name='HUSKYTEAM']jeżeli do tej suki znajdzie reproduktora z zupełnie innym niż popularne obecnie rodowodem (czytaj: bez Beara lub Ciukci) to wprowadzi zupełnie nową krew?[/QUOTE]

A to o modzie to juz ode mnie - taka moja konkluzja na caly ten temat.

[quote name='Nitor-Nivalis']Ale powiedz kto idzie za moda, jesli sugerujesz Piotra, [/QUOTE]
Nie chce nikogo sugerowac i na nikogo wskazywac, bo nie o to tu chodzi. Moja wypowiedz miala na celu wskazanie tym, ktorzy planuja pojsc za moda, ze nie tedy droga. Sama dobrze wiesz, ile psow chocby wlasnie z Ciukci przyjechalo do Polski nie dlatego, ze sa super i maja wyjatkowe pochodzenie, badz wlasciciel planowal wprowadzenie nowej krwi, tylko dlatego, ze taka moda. Zreszta, pewnie Winterfrost dzieki sukcesowi Pegaso tez maja wiele zapytan o szczenieta, niekoniecznie od ludzi swiadomych jakosci psa, ktorego chca kupic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ReiMar']nie tyle za moda, co:.[/quote]

no dla mnie ta wypowiedz Jacka jest zupelnie czyms innym. Przeczytaj jego wypowiedz jeszcze raz. Ja uwazam ze Jacek ma sporo racji, odbierasz to zbyt osobiscie, a przeciez on wymienil tylko przydomek, dlaczego ? dlatego ze wiele psow z tym wlasnie przydomkiem jest w duzym uzyciu, o ilosci dzieci Beara wspominac chyba nie musimy (zeby sie tylko nikt nie obrazil zaraz)

Pare razy stalam przed wyborem reproduktora - i mozesz mi wierzyc ze po glebszym zastanowieniu przy takiej licznosci psow ciezko jest cos wybrac. I wiekszosc wlascicieli suk o tym wie.

[quote name='ReiMar']Nie chce nikogo sugerowac i na nikogo wskazywac, bo nie o to tu chodzi. Moja wypowiedz miala na celu wskazanie tym, ktorzy planuja pojsc za moda, ze nie tedy droga. Sama dobrze wiesz, ile psow chocby wlasnie z Ciukci przyjechalo do Polski nie dlatego, ze sa super i maja wyjatkowe pochodzenie, badz wlasciciel planowal wprowadzenie nowej krwi, tylko dlatego, ze taka moda. Zreszta, pewnie Winterfrost dzieki sukcesowi Pegaso tez maja wiele zapytan o szczenieta, niekoniecznie od ludzi swiadomych jakosci psa, ktorego chca kupic.[/quote]

No mysle ze zasugerowlas, ale sprzeczac sie nie bede bo nie ma to sensu.
Wiesz sukces Pegaso napewno zwiekszyl zapytania o szczenieta, tyle ze od czasu Pegaso w hodowli Wintefrosts byl jeden miot z ktorego jest i Zroka, to nie jest hodowla w ktorej szczeniaki rodza sie czesto - to hodowla ktora ma jedno dobrze przemyslane skojarzenie na jakis czas. I tam na szczeniaka sie czeka, wiec nawet jesli ktos sugeruje sie moda w tym przypadku nie czekalby tak dlugo, dlatego o modzie raczej mowy nie ma ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis']dlatego ze wiele psow z tym wlasnie przydomkiem jest w duzym uzyciu, [/quote]
Ale przyznasz, ze nie wszystkie... wiec sugerowanie, zeby szukac takiego reproduktora, ktory z Ciukci nie ma nic wspolnego, jest moim zdaniem nie fair. Uwazam wiec, ze mialam prawo wziac do siebie to, co Jacek napisal.

[quote name='Nitor-Nivalis']
No mysle ze zasugerowlas, ale sprzeczac sie nie bede bo nie ma to sensu. [/quote]
Domyslam sie, ze w imporcie suczki Piotra Jana maczalas Ty palce, wiec byloby naiwnym z mojej strony twierdzic, ze miala tu do czynienia moda.

[quote name='Nitor-Nivalis']Wiesz sukces Pegaso napewno zwiekszyl zapytania o szczenieta, tyle ze od czasu Pegaso w hodowli Wintefrosts byl jeden miot z ktorego jest i Zroka, to nie jest hodowla w ktorej szczeniaki rodza sie czesto - to hodowla ktora ma jedno dobrze przemyslane skojarzenie na jakis czas. I tam na szczeniaka sie czeka, wiec nawet jesli ktos sugeruje sie moda w tym przypadku nie czekalby tak dlugo, dlatego o modzie raczej mowy nie ma ;)[/QUOTE]
I tylko dzieki temu na wystawach w Polsce za pol roku/rok nie bedziemy mieli stawek w calosci z Winterfrosta ;) bo sama przyznasz, ze gdyby mieli wiecej miotow, to ze wzgledu na sukcesy Pegaso wiele osob kupiloby tam psa - takich osob, ktore ida za moda.

Ewa, ja naprawde nie mam nic do Winterfrost i psow z ich hodowli - chce tylko pokazac jak krzywdzace moze byc takie szufladkowanie po pozorach. Gdyby z jakichs przyczyn u nich zaczelo pojawiac sie wiecej miotow, z czego spora ilosc trafialaby do Polski, to czy nie poczulabys sie zawiedziona, gdyby ktos napisal, zeby omijac ten przydomek z daleka bo oklepany? Chocby nawet te psy nie byly ze soba spokrewnione?

Link to comment
Share on other sites

Będę wdzięczna za podanie (uzupełnienie) pełnych wyników z wystaw:
Przemyśl, Chorzów, Zakopane, Racibórz, Wałbrzych i Zielona góra...

Myślcie powoli czy robimy w tym roku ranking i czy w zeszłorocznej formie czy ktoś może opracował jakiś nowy, genialny sposób punktacji...
Wszelkie sugestie mile widziane...

Z tego co wiem pojawił się pomysł ufundowania pucharów dla zwycięzców, przyszłoroczna klubówka jest w lutym więc teoretycznie niezła okazja do uhonorowania zwycięzców...


[B][FONT=Arial][COLOR=black]Krajowa Wystawa Psów Rasowych
WAŁBRZYCH CWC 2007[/COLOR][/FONT][/B]

[B][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black]psy kl. młodzieży
BALI SONA Chandu[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][FONT=arial][SIZE=1]
[COLOR=black](PUSHMATAHA Fortunatus - APRIL SILVER Poranek Kojota)[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[B][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black]psy kl. pośrednia
GRAF Nektar Północy[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][FONT=arial][SIZE=1]
[COLOR=black](Sasquehanna TRON - ELIZA Nektar Północy)[/COLOR][/SIZE][/FONT][B][FONT=Arial][SIZE=2]
[COLOR=black]SAURON Mithrandir Szary Wędrowiec[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][FONT=arial][SIZE=1]
[COLOR=black](DON JOHNSON z Pierwszej Ręki - MONA Cień Wilka)[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[B][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black]suki kl. młodzieży
BELA CHITI Chandu[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][FONT=arial][SIZE=1]
[COLOR=black](PUSHMATAHA Fortunatus - APRIL SILVER Poranek Kojota)[/COLOR][/SIZE][/FONT][B][FONT=Arial][SIZE=2]
[COLOR=black]SILVER CLOUD Marakaja[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][FONT=arial][SIZE=1]
[COLOR=black](SOCHI de Ciukci - Explorer's ART OF NOISE)[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[B][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black]suki kl. pośrednia
SAZU Cheyenne[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][FONT=arial][SIZE=1]
[COLOR=black](FIRE WOLF Błękitny Skarabeusz - POLAR SUN Russ Kennel)[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[B][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black]suki kl. otwarta
Husqvarna MERCI[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][FONT=arial][SIZE=1]
[COLOR=black](Artic Blue ICE LEGEND - Arktogea RED NOOKIE)[/COLOR][/SIZE][/FONT][B][FONT=Arial][SIZE=2]
[COLOR=black]ILUZJA z Pierwszej Ręki[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][FONT=arial][SIZE=1]
[COLOR=black](DON JOHNSON z Pierwszej Ręki - NIAGARA Fortunatus)[/COLOR][/SIZE][/FONT][B][FONT=Arial][SIZE=2]
[COLOR=black]NIRWANA Lodowy Dotyk[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][FONT=arial][SIZE=1]
[COLOR=black](CHAGARAN Legenda Północy - BASZA Akademicka Rodzinka)[/COLOR][/SIZE][/FONT][B][FONT=Arial][SIZE=2]
[COLOR=black]ORIGAMI Eskimoski Domek[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][FONT=arial][SIZE=1]
[COLOR=black](EXPLORER BEAR Hydrargium - MY LOVE Eskimoski Domek)[/COLOR][/SIZE][/FONT][B][FONT=Arial][SIZE=2]
[COLOR=black]TIWAYE ASANPI FOR POTĘGA NATURALNOŚCI Eskimoski Domek[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][FONT=arial][SIZE=1]
[COLOR=black](EXPLORER BEAR Hydrargium - EVORA de Ciukci)[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=1]========[/SIZE][/FONT]
Krajowa Wystawa Psów Rasowych
RACIBÓRZ CWC 2007

psy kl. pośrednia
D'SALVADORE DALI of Frankonia Power

suki kl. młodzieży
FATHER KAHAMI Sound of Spring
NARIS ART OF BEUTY Srebro Północy
SILVER CLOUD Marakaja

suki kl. otwarta
GABI SINGEL Moanke
Trinity Kennels DOUSCHKA

========
Krajowa Wystawa Psów Rasowych
ZAKOPANE CWC 2007
s: K.Boryczko

psy kl. pośrednia
I - Arktogea QUICK DEMON - CWC, NDPwR, BOB
CANIS C'Est La Vie
NORBI Srebro Północy

psy kl. otwarta
INUVIK Cień Wilka
JUBEL z Banciarni
SASIL Mat-Elf

suki kl. szczeniąt
ANDROMEDA Gidelskie Sanie
BAJECZKA Gidelskie Sanie
BLACK LADY Gidelskie Sanie

suki kl. młodzieży
ADOLFINA z Kokoszowa

suki kl. pośrednia
NANA Srebro Północy
COLUMBIA Połanieckie Wzgórze
SILVER STAR Marakaja


suki kl. otwarta
BETA Błękitny Skarabeusz
JURA z Grodzkiego Zakątka
MIRA CETI Srebro Północy
KILAK Mat-Elf
=============
Krajowa Wystawa Psów Rasowych
ZIELONA GÓRA CWC 2007

psy kl. szczeniąt
AMOR Lubuska Dolina

psy kl. młodzieży
BALI SONA FROM Chandu

psy kl. otwarta
DEXTER z Dębickiej Kępy

psy kl. championów (1)
I - GREENLAND Hydrargium - CWC, NDPwR

psy kl. weteranów
BEST z Babimostu

suki kl. młodzieży
ELEKTRA Mountain Stream

suki kl. pośrednia
I - Arktogea QUEEN OF NIGHT - CWC, NDSwR, BOB
AKSA ARNIA Savea Uśmiech Klaudii

suki kl. otwarta
DAFFY z Dębickiej Kępy
DONA Nektar Północy
DUTCHESS Arktyczna Piękność
WATRA Przyjaciel Koni
WHISKY Przyjaciel Koni

===========================

Krajowa Wystawa Psów Rasowych
CHORZÓW CWC 2007
s: M.Semik

psy kl. szczeniąt
BLACK&WHITE Lubuska Dolina

psy kl. pośrednia
LUCK Hoo-Doo

psy kl. otwarta
Arktogea OTHELLO

psy kl. championów
I - Ebonyshadow N SHAPALI'S DRAGON - CWC, NDPwR, BOB

suki kl. szczeniąt
BAJECZKA Gidelskie Sanie
BLACK LADY Gidelskie Sanie

suki kl. młodzieży
I - Husqvarna WINTER LOVE - Zw.Młodzieży, NJwR
ANDROMEDA Gidelskie Sanie
SHERRY SASHKA RAY OF LIGHT Eskimoski Domek

suki kl. pośrednia
I - Husqvarna TIARA - CWC, NDSwR

suki kl. otwarta
INGA Nunatak
INNISFREE SILVER Paracortus

suki kl. championów
Arktogea VIRTUAL VIRGO FOR HUSQVARNA

suki kl. weteranów
VANILLA Syberyjska Rapsodia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka']
Krajowa Wystawa Psów Rasowych
ZAKOPANE CWC 2007
s: K.Boryczko

suki kl. otwarta
BETA Błękitny Skarabeusz [B]lokata III bdb[/B]
JURA z Grodzkiego Zakątka [B]lokata II dosk[/B]
MIRA CETI Srebro Północy [B]lokata I dosk[/B]
KILAK Mat-Elf [B]niewystawiana[/B]
[/quote]

Uzupełniam tyle co wiem :roll:

Link to comment
Share on other sites

Wałbrzych
psy kl pośrednia
GRAF Nektar Północy nb
suki kl pośrednia
SAZU Cheyenne 1 dosk
suki kl otwarta Husqvarna MERCI 1 dosk CWC NDSwR
Zakopane
psy kl młodzieży
CANIS C'est LA vie bdb lok3

suki kl szczenia
ANDROMEDA Gidelskie sanie lok1 wo
BAJECZKA Gidelskie sanie lok2 ob
BLACK LADY Gidelskie sanie lok3 ob
kl otwarta BETA Błękitny skarabeusz bdb lok3
Chorzów
psy kl otwarta
Arktogea OTHELLO LOK1 dosk
suki kl szczeniąt
BAJECZKA G idelskie sanie lok1 wo
BLACK LADY Gidelskie sanie lok2 wo
kl młodzieży
ANDROMEDA Gidelskie sanie lok3 dosk
suki kl otwarta
INNISFREE SILVER Paracortus lok 1 bdb
INGA Nunatak bez oceny
[B]dopisałam co wiem[/B]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]I tam na szczeniaka sie czeka, wiec nawet jesli ktos sugeruje sie moda w tym przypadku nie czekalby tak dlugo, dlatego o modzie raczej mowy nie ma ;-)[/QUOTE]
No własnie, i to jest fakt. Dowcip polega na tym, że Ty ReiMar od zawsze (razem z Metros) awanturujesz się na hurtowników. Jak to się ma do kupna psa od najwiekszego handlarza w Europie, który naskupywał materiał genetyczny w stanach (kategorii 2 i 3, umówmy się bo żaden hodowca nie sprzeda wartościowego reproduktora lub suki) i który nawet przy swoich psach nie żyje?
A teraz dla kontrwagi: spójrz na dwa psy Winterfrosta, które są w Polsce i porównaj je z tymi, które zostały osiągnięte na bazie losowych krzyżówek w Ciukci. W skali mniejszej: porównaj przemyślane skojarzenia Coyoacana czy Arktogei z psami, które przyszły na świat na przykład u mnie - mydło i powidło, bo człowiek uczy się niestety na błędach własnych, a nie cudzych.

To są oczywiście moje subiektywne opinie i nie musisz się z nimi zgadzać. Natomiast o drażliwych tematach też można spokojnie i bez wzajemnych antypatii porozmawiać, do czego zachęcam.

Link to comment
Share on other sites

[quote] Jak to się ma do kupna psa od najwiekszego handlarza w Europie[/quote]
To ja mam psa z Ciukci? No rany, czemu mi nikt nie powiedział :)

Gdy nie ma się 'rozległych kontaktów' wśród hodowców to raczej ciężko sprowadzić sobie szczeniaka z dowolnej, wymarzonej hodowli. Nie mówiąc o tym, że koszty sprowadzenia psa z USA są wysokie a do tego małe, ambitne hodowle hodują właściwie TYLKO na swoje potrzeby i w większości nie chcą sprzedawać po za teren USA (niektóre nawet po za stan w którym mieszkają). A nawet jeśli małe hodowle chcą sprzedać szczeniaka to nie jest on wart pieniędzy jakich za niego chcą.. ( najlepsze z miotu zostają lub idą do innych, znanych hodowców..)
Głupio rozliczać kogoś z tego, że nie dokonał cudu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']No własnie, i to jest fakt. Dowcip polega na tym, że Ty ReiMar od zawsze (razem z Metros) awanturujesz się na hurtowników. Jak to się ma do kupna psa od najwiekszego handlarza w Europie, który naskupywał materiał genetyczny w stanach (kategorii 2 i 3, umówmy się bo żaden hodowca nie sprzeda wartościowego reproduktora lub suki) i który nawet przy swoich psach nie żyje?
A teraz dla kontrwagi: spójrz na dwa psy Winterfrosta, które są w Polsce i porównaj je z tymi, które zostały osiągnięte na bazie losowych krzyżówek w Ciukci. W skali mniejszej: porównaj przemyślane skojarzenia Coyoacana czy Arktogei z psami, które przyszły na świat na przykład u mnie - mydło i powidło, bo człowiek uczy się niestety na błędach własnych, a nie cudzych.

To są oczywiście moje subiektywne opinie i nie musisz się z nimi zgadzać. Natomiast o drażliwych tematach też można spokojnie i bez wzajemnych antypatii porozmawiać, do czego zachęcam.[/quote]


a ja napisze tak.. ze widzialam Zorke... i dalej wole byc "jezzy" i "na topie" i kierowac sie ta cala moda Ciukci i ciesze sie ze wlasnie z tej hodowli moge miec psa a nie z innej.
Losowe krzyżówki.. hmm, zyczylabym takiej wiedzy jaka ma Joaquin i Ola o siberianach kazdemu z was.
Z reszta znowu sie zaczyna bezsensowna dyskusja o gustach...

Nie mam pojecia tylko dlaczego porownuje sie te dwie hodowle ze soba? Moze to jakis stereotyp konkurencji...
Obydwie sa tak rozne ze nie da sie ich porownac.

A przeciez sam zastanawiales sie nad kryciem Kaziem? To znaczy ze chciales wspomoc ten "handel"?

Link to comment
Share on other sites

Jak to się ma do kupna psa od najwiekszego handlarza w Europie, który naskupywał materiał genetyczny w stanach (kategorii 2 i 3, umówmy się bo żaden hodowca nie sprzeda wartościowego reproduktora lub suki)

[COLOR=green]Jacku , wszystko zależy od zasobności portfela , a Ciukci stać na to żeby kupić psa takiego na jakim im zależy;)[/COLOR]
[COLOR=green]Cena jaką można otrzymać za dorosłego utytułowanego psa jest bardzo wysoka, i często hodowcom bardziej opłaca się takowego odchować , zrobic tytuły i sprzedać ,niż szczenięta[/COLOR]
[COLOR=green]Sama miałam możliwosć swojego czasu kupić dorosłego psa z amerykańskim championatem po doskonałych rodzicach tylko dlatego ,że hodowca miał u siebie w hodowli jego rodziców i część rodzeństwa, więc ten pies nie wniósłby nic do jej hodowli.Ale niestety dla mnie nie ten pułap finansowy:shake:[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Jako początkujący wystawca i hodowca
( z mizernymi osiągnięciami wystawowymi i żadnymi hodowlanymi )
postanowiłem nie zabierać głosu w toczącej się o moim psie dyskusji
( tym razem na tapetę poszła Zorka )
życzliwym stawiam piwo , mniej życzliwym życzę szczęścia .

..... a tak pod nosem -na pocieszenie - nucę sobie piosenkę Wojtka Młynarskiego
" róbmy swoje ... "

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piotrjan']Jako początkujący wystawca i hodowca
( z mizernymi osiągnięciami wystawowymi i żadnymi hodowlanymi )
postanowiłem nie zabierać głosu w toczącej się o moim psie dyskusji
( tym razem na tapetę poszła Zorka )
życzliwym stawiam piwo , mniej życzliwym życzę szczęścia .

..... a tak pod nosem -na pocieszenie - nucę sobie piosenkę Wojtka Młynarskiego
" róbmy swoje ... "[/quote]

Piotrze, ale spójrz na to inaczej... Zorka ma dopiero 5 miesięcy, a już sie na jej temat toczą batalie. Aż strach pomyśleć co bedzie później i jak zacznie wygrywać.
I tak jesteś wygranym w całym tym zamieszaniu :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']Piotrze, ale spójrz na to inaczej... Zorka ma dopiero 5 miesięcy, a już sie na jej temat toczą batalie. Aż strach pomyśleć co bedzie później i jak zacznie wygrywać.
I tak jesteś wygranym w całym tym zamieszaniu :evil_lol:.[/quote]

:evil_lol: no wlasnie dopiero 5 miesiecy a juz 4 x Best Baby, 3 BIS baby :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie, zeby nie bylo, to powtorze ponownie - ja nie odniosilam sie do zadnego konkretnego psa. Nie widzialam na zywo Zorki, a staram sie nie wyrazac opinii na temat psow, ktorych nie obejrzalam wlasnorecznie - juz nie raz sie pomylilam.

Odnioslam sie natomiast do postu Jacka - jego zarzutu wzgledem WSZYSTKICH psow z Ciukci, bo uwazam, ze takie wrzucanie do jednego worka jest nieuczciwe.

Nie bede z Toba Jacku w taki sposob dyskutowac, bo to nie ma sensu. Zapewne wkrotce znowu spotkamy sie na zywo, to wtedy mozemy na ten temat porozmawiac - jak sie patrzy komus w oczy to zazwyczaj zmienia sie zdanie ;)

Natomiast co do sukcesow wystawowych - jak juz nie raz walkowano na tym forum, rowniez sedziowie maja swoje typy. Jedne psy sa czesciej wystawiane, inne zadziej, do tego dochodza rozne etapy mody na dany eksterier. Nie porownujmy wiec swoich psow i ich sukcesow, bo po co? Bawimy sie dobrze na wystawach i to jest chyba cale sedno naszego hobby, nie psujmy wiec tego glupimi wasniami.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...