Jump to content
Dogomania

piotrjan

Members
 • Content Count

  1,044
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

About piotrjan

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  Białystok
 1. piotrjan

  16.10.2011 - Częstochowa

  Zrobiła się bardzo ciekawa dyskusja na temat oceny psów w Częstochowie . Dyskusja w której wbrew pozorom prawie wszyscy mają rację . Dlaczego ? Stwierdeczenie , że wygrały psy krótsze może być prawdziwe . Jednak ja odwróciłbym to i powiedział ,że przegrały psy dłuższe . Ale my tutaj gadu , gadu a co o tym mówi wzorzec FCI nr 270 : "ISTOTNE PROPORCJE : [FONT=TimesNewRomanPSMT][SIZE=3][SIZE=3][FONT=TimesNewRomanPSMT]- Z profilu , długość tułowia od najbardziej wysuniętego do przodu punktu łopatki do tylnego krańca zadu przekracza nieznacznie wysokość psa w kłebie" . [/FONT][/SIZE][/SIZE][/FONT] [FONT=TimesNewRomanPSMT][SIZE=3][SIZE=3][FONT=TimesNewRomanPSMT]Przyjmuje się za prawidłowe proporcje 9:10 .[/FONT][/SIZE][/SIZE][/FONT] [FONT=TimesNewRomanPSMT][SIZE=3][SIZE=3][FONT=TimesNewRomanPSMT]... napisałem na początku , że większość miała rację . Pozwolę się jednak nie zgodzić z wypowiedzią A&A która napisała , że sędzia wybierał te psy które były krótsze nie lepsze . Moim zdaniem sędzia wybierał właśnie psy , które były jak najbardziej zgodne z wzorcem . Najpierw wybierał psy prawidłowo zbudowane , a póżniej oceniał je w ruchu . Widać , że bułgarski sędzia Kamen Litov dobrze odrobił lekcje pod tytułem "siberian husky" . [/FONT][/SIZE][/SIZE][/FONT]
 2. piotrjan

  XX Klubowa Wystawa Szpiców i Psów Pierwotnych

  Dyskusja na DGM nie wzrusza władz Klubu . Dlatego temat proponuję przenieść na FB . Adresat "Klub Szpiców i Ras Pierwotnych ZKwP" . Ponieważ post jest usuwany z profilu Klubu szpica zamieszczam go u siebie . Usuwanie postu wskazuje na to , że Klub Szpica boi się dyskusji na ten temat . Zachęcam do dyskusji .
 3. piotrjan

  XX Klubowa Wystawa Szpiców i Psów Pierwotnych

  [quote name='Malamute Sanctuary'] Tak mi to przyszło do głowy...[/QUOTE] Pewień bardzo cwany człowiek złapał Złotą Rybkę . Fart chyba większy niż trafienie w Lotto sześciu liczb w kumulacji . Żeby dobrze wybrać , myśli i myśli . Wreszcie mówi : Chciałbym piękną żonę , drogi samochód i olbrzymią willę . .... to , po pierwsze . ------------------------ Regulamin !!! Marku , hmmmm .... Ktoś go w tym brzmieniu , o którym mówisz , tak na wszelki wypadek zeskanował , potwierdził notarialnie i złożył w sejfie . Może się przyda ;)
 4. piotrjan

  XX Klubowa Wystawa Szpiców i Psów Pierwotnych

  [quote name='husky_strzegom'] Może, żal ci że do Ciebie nie mówią "Piotrusiu"? Bo chyba zazdrościsz innym że się znają z kimś tam a ty nie. [/QUOTE] Łukaszu , ale o tym właśnie dyskutujemy . O układach :) ----------------------------------------------------------------- Łukaszu pytasz kto jest pretorianem ? Jesteś zbyt inteligentny żeby nie wiedzieć . Ale jeśli sam nie potrafisz sobie odpowiedzieć na to pytanie , więc odpowiem : Ty nim jesteś .
 5. piotrjan

  XX Klubowa Wystawa Szpiców i Psów Pierwotnych

  [quote name='husky_strzegom'] [B]Przypomnij sobie jak mi mówiłeś, że z Ewą się nie da wygrać i że wspaniałych przyjaciół jakich mam nie ma na dogo (tylko nie pisz że nie pamiętasz że coś takiego mówiłeś). A teraz zadam Tobie pytanie. A z Tobą się da wygrać?[/B] [B][COLOR=darkred]A sprawę wystawy pozostawmy do rozstrzygnięcie Władzą Związku Kynologicznego w Polsce, Władzą Klubu Szpica, Oddziałowi Łódzkiemu i innych organom, które już się włączyły do działania w tej sprawie.[/COLOR][/B][/QUOTE] Fakt mówiłem , z Ewą nie da się wygrać , ale raczej sformułuje to tak : z Ewą i jej psami i może że nie da się wygrać ale że trudno jest wygrać . Wiesz wiele czasu mineło zanim to zaakceptowałem . Zbyt wiele . Zbyt wiele w tym czasie się złego zdarzyło . Ale zaakceptowałem to stwierdzenie . Innym zajmie to jeszcze wiele czasu . Wiesz czemu je zaakceptowałem . To proste , Ewa ma wspaniałe psy i dlatego tak ciężko z nią wygrać . Ma genialenego nosa do tego co robi . To od Mumina ( WINTERFROST'S PEGASO ) zaczeły się prawdziwe sukcesy naszych husky . To on dał podwaliny tego , czym jesteśmy teraz . To on pokazał , że nasz kraj staje się powoli europejską potęgą w siberian husky . To jego dzieci wygrywają na ringach na najpoważniejszych wystawach europejskich . To jego dziecko Stormi ( również Dragon jako dziadek ma w tym udział ) odnióśł niesamowity sukces zdobywając wszystkie najważniejsze tytuły do zdobycia . To jego dziecko wygrało ostatnio juniory na wystawie europejskiej . Tak Łukaszu , chylę czoło przed Ewą i tym co robi . ... i nadal twierdzę , że z Ewą i jej psami jest ciężko wygrać . ---------------------------------------------------------------------- Po tym jak na wystawie władze związku wypowiadały się "Dareczku" myślę , że go za bardzo nie skrzywdzą . Ale uważam również , że będzie to dobrym testem na to , czy miejsce haszczaków jest jeszcze w Klubie Szpica , czy też już pora przejść wzorem malamutów na swoje .
 6. piotrjan

  XX Klubowa Wystawa Szpiców i Psów Pierwotnych

  Łukasz masz rację !!! Regulamin wystaw psów rasowych ZKwP jest ważniejszy od regulaminu Wystawy Klubowej Szpiców i Psów Ras Pierwotnych . Jeśli regulamin Wystawy jest nie zgodny z regulaminem ZKwP można go zaskarżyć do odpowiednich organów związku , ale niestety na Wystawie klubowej obowiązywał jej regulamin . Taki jest stan prawny . Tytuły mogły być przyznane na podstawie regulaminu wystawy i jeśli nie zostały tak przyznane , to klub musi stuknąć się w piersi , przyznać je według swego regulaminu a póżniej ewentualnie go zmienić .
 7. Gratulacje wszystkim naszym !!! To miło patrzeć na sukcesu Polaków :) My czyli TAKUNA AMBICJA CAJC , BOB , II BOG mając 9 miesięcy i 23 dni chyba może być :)
 8. Erfurt CAC - 12.06.2010 Sędzia : Angelika Kammercheid-Lammers (D) . Za Pana Petru Muntean (ROM) . To już czwarta zmiana sędziego u nas w tym roku . Brrrrr :( Dla ułatwienia Anw. Dt. Ch. VDH - Cac , CAC ( NPwR ) kl. młodzieży : WINTERFROST'S LANDER - JCAC [I]( nowy młodzieżowy Champion Niemiec VDH ) [/I] kl. pośrednia : JWW'09 DARWING DES GARIGUES DU LOUP DU CANEBAS - Cac HYANOUK OF COLD NOMAD - II INDIAN SPIRIT OF WHITE ETERNITY - nb kl. championów : SHEYTAN'S BEAUTY CHARME AMBASSADOR - Cac , CAC KRISTARIS CHINOOK AT JEDNICKA - II kl. uzytkowa : SHEYTAN'S BEAUTY V.I.P - Cac kl. otwarta : RED SNOWDEVIL'S BREAK MY HEART - II ZAUSEL'S BALLYHOO - III OUMIAKS WINTER TALE - Cac , res CAC [I]SUKI [/I] kl. szczeniąt : ONLYSIBERIANS FRENCH BLESSINGS - I kl. młodzieży : KARNOVANDA'S LILLY BEAR - JCAC ILUAK OF COLD NOMAD'S - II kl. pośrednia : INNISFREE SAVANNAH - II IT'S MAGIC BLUE OF WHITE ETERNITY - III TAYA'S REFLECTONS OF MAGIC - Cac kl. championów : INNISFREE SIENNA ROSE - Cac NATY JEDNICKA - II kl. otwarta : ZAUSEL'S ICY IMP - nb HANGELLE OF COLD NOMAD - IV RED SNOWDEVILS A SILVER SHADOW - III WINTERFROST'S EXLUSIVE - II - res CAC OUMIAK'S DEEPY SHADRINA - Cac , CAC , BOB -------------------------------------------------------- Erfurt CACIB - 13.06.2010 Sędzia : Sophia Kaluzniacki (USA) kl. weteranów : MOHAWK RANSHEEN OF FANTASTIC SNOWDEVILS - dyskwalifikacja kl. pośrednia : JWW'09 DARWING DES GARIGUES DU LOUP DU CANEBAS - II HYANOUK OF COLD NOMAD - III WINTERFROST'S LANDER - [B]Cac , CAC , CACIB , BOB[/B] [I]( nowy młodzieżowy Champion Niemiec DCNH ) [/I] kl. championów : SHEYTAN'S BEAUTY CHARME AMBASSADOR - Cac , res CACIB KRISTARIS CHINOOK AT JEDNICKA - II kl. uzytkowa : SHEYTAN'S BEAUTY V.I.P - Cac kl. otwarta : RED SNOWDEVIL'S BREAK MY HEART - II ZAUSEL'S BALLYHOO - III TEDDY BEAR NITOR NIVALIS - Cac OUMIAKS WINTER TALE - nb [I]SUKI [/I] kl. szczeniąt : ONLYSIBERIANS FRENCH BLESSINGS - I kl. młodzieży : KARNOVANDA'S LILLY BEAR - JCAC ILUAK OF COLD NOMAD'S - II kl. pośrednia : INNISFREE SAVANNAH - II IT'S MAGIC BLUE OF WHITE ETERNITY - III TAYA'S REFLECTONS OF MAGIC - Cac kl. championów : INNISFREE SIENNA ROSE - II , res CACIB , res CAC GALAXY SPIRIT OF WHITE ETERNITY - Cac , CAC , CACIB NATY JEDNICKA - III kl. otwarta : ZAUSEL'S ICY IMP - ? HANGELLE OF COLD NOMAD - ? RED SNOWDEVILS A SILVER SHADOW - ? OUMIAK'S DEEPY SHADRINA - nb
 9. piotrjan

  Warszawa CACIB 10.07.2010

  My też będziemy : Winterfrost's LANDER - kl. młodzieży Winterfrost's EXCLUSIVE - kl. championów
 10. piotrjan

  CACIB-Nitra/SK, 5-6.6.2010 r.

  [quote name='Irviers']My tym razem skromniutko Figa-1, CAJC, Grand Prix Slovakia Junior Winner 2010- i skonczony Mł.Ch. Sk :) Gratulacje dla wszystkich polskich psów!!! Piotrze- skok na pudło- REWELACJA!!!! Widać, że Amir wie gdzie jego miejsce :) Obstawialiśmy go na BIS! Gratulacje![/QUOTE] Gratuluję !!! Oh , wielu ludzi marzy o takim skromniutko ! ... Amir znowu Ciebie chwalą :oops: ! Dzięki !!!
 11. piotrjan

  CACIB-Nitra/SK, 5-6.6.2010 r.

  [quote name='Elitesse']a ten skok na pudlo na grupie ..... :loveu::loveu: gratuluje !!![/QUOTE] Dzięki Elitesse !!! Trochę zabawy na BISach zawsze się przyda ....
 12. piotrjan

  CACIB-Nitra/SK, 5-6.6.2010 r.

  [quote name='Asiaczek'] No i ogromne podziękowania dla[COLOR=red][B] Agasi i Zuzy i Noddy[/B][/COLOR] za profesjonalną prezentację Asiaczków na ringu i w konkurencjach finałowych. To był piekny pokaz Waszych umiejętności. Brawo!!! [/QUOTE] Dziewczyny byłyście świetne . Przyjemnie się patrzyło . Dodając do tego wspaniałe psy wynik był oczywisty , ale o tym pisała już Asia . Asiu !! Wielkie gratki !! Za wyniki , uśmiech na twarzy i hart ducha !! Bardzo dziękuję wszystkim za miłe słowa o "Amirze" . Pewno , że mogło być lepiej , ale gówniarz ma jeszcze czas na poważne sukcesy . Na razie ring to dla niego wspaniałe miejsce do zabawy , co chyba było trochę widać . ... aha , tytuł BOD z Nitry posiada również Asia . To był wspaniały występ Asiaczków . Do tej pory pamiętam .
 13. piotrjan

  CACIB-Nitra/SK, 5-6.6.2010 r.

  ... też się pochwalimy : [SIZE=3][SIZE=4]Winterfrost's LANDER[/SIZE] [/SIZE] [SIZE=3]CAC , CACIB , [COLOR=red]BOB , BOG , [B]BOD [/B][/COLOR][/SIZE] [SIZE=4]Winterfrost's EXCLUSIVE [/SIZE] [SIZE=3]CAC , CACIB , BOS [/SIZE]
 14. piotrjan

  CAC Senec 04.06.2010

  Czasami bycie drugim wywołuje ogromną radość , czasami nie ... Ogromne gratulacje dla Mary & Grzegorza . Ogromne gratulacje dla Beaty & Darka .
 15. piotrjan

  2xCACIB Bratysława - 15-16.05.2010

  [quote name='maciek_axa'][B]KW.[/B] - Wielkie dzięki..! Myślałem ze już się nie doczekam ;) A może ktoś jakimś cudem miałby jakieś wyniki niufów..? :)[/QUOTE] Wyniki i stawki są na stronie wystawy : [URL]http://www.springduodanube.sk/[/URL]
×