Jump to content
Dogomania

piotrjan

Members
 • Posts

  1044
 • Joined

 • Last visited

Converted

 • Location
  Białystok

piotrjan's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Pamięci tych wszystkich wspaniałych psów które w roku 1925 zrobiły dla nas ludzi tak wiele !!! :painting: Szczególnie dla Balto , Togo i Fritz'a oraz tych których imion nie znamy a które biegły razem z nimi !!! :Rose: Pamięci tych wszystkich kudłatych , brzydkich miśków , które obecnie nie miałyby szans w zaprzęgu ;) ! ( z inspiracji Alma ) [FONT=Verdana][URL]http://jatworze.blogspot.com/2011/01/balto-wielki-pies.html[/URL][/FONT]
 2. W dniu dzisiejszym do władz związku zostało wystosowane pismo w sprawie nieprawidłowości na XX Wystawie Klubowej . Sygnatariuszami pisma jest kilku polskich hodowców . Niecierpliwie oczekujemy na odpowiedź .
 3. [quote name='Cyraneczka']To jednoznacznie pokazuje, że ilu sędziów tyle punktów widzenia. Każdy z nich inaczej interpretuje wzorzec rasy, chociaż jest tylko jeden i wydawać by sie mogło, ze jest dość czytelny. [/QUOTE] Dlatego powinniśmy toczyć jak najwięcej dyskusji na temat ocena sędziego a wzorzec . Wtedy dyskusje będą merytoryczne . Każdy sędzia ma prawo do oceny psa według własnych kryteriów jednak muszą one mieścić się w ramach wzorca . Jeśli sami będziemy znali wzorzec i umieli go zinterpretować wtedy możemy ocenić jakość decyzji sędziowskich . Niestety aby poznać wzorzec , trzeba przeczytać go wiele razy , przyglądać się wielu psom i ich ocenie przez różnych sędziów , poznać anatomię psa , zasady jego prawidłowego ruchu , poznać cechy poszczególnych linii hodowlanych , czytać interpretacje wzorca dawane przez autorytety naszej rasy . Dopiero wtedy poczujemy , że rozumiemy to co się dzieje na ringu . Czego i Wam życzy ciąglę uczący się Wasz forumowy kolega .
 4. Zrobiła się bardzo ciekawa dyskusja na temat oceny psów w Częstochowie . Dyskusja w której wbrew pozorom prawie wszyscy mają rację . Dlaczego ? Stwierdeczenie , że wygrały psy krótsze może być prawdziwe . Jednak ja odwróciłbym to i powiedział ,że przegrały psy dłuższe . Ale my tutaj gadu , gadu a co o tym mówi wzorzec FCI nr 270 : "ISTOTNE PROPORCJE : [FONT=TimesNewRomanPSMT][SIZE=3][SIZE=3][FONT=TimesNewRomanPSMT]- Z profilu , długość tułowia od najbardziej wysuniętego do przodu punktu łopatki do tylnego krańca zadu przekracza nieznacznie wysokość psa w kłebie" . [/FONT][/SIZE][/SIZE][/FONT] [FONT=TimesNewRomanPSMT][SIZE=3][SIZE=3][FONT=TimesNewRomanPSMT]Przyjmuje się za prawidłowe proporcje 9:10 .[/FONT][/SIZE][/SIZE][/FONT] [FONT=TimesNewRomanPSMT][SIZE=3][SIZE=3][FONT=TimesNewRomanPSMT]... napisałem na początku , że większość miała rację . Pozwolę się jednak nie zgodzić z wypowiedzią A&A która napisała , że sędzia wybierał te psy które były krótsze nie lepsze . Moim zdaniem sędzia wybierał właśnie psy , które były jak najbardziej zgodne z wzorcem . Najpierw wybierał psy prawidłowo zbudowane , a póżniej oceniał je w ruchu . Widać , że bułgarski sędzia Kamen Litov dobrze odrobił lekcje pod tytułem "siberian husky" . [/FONT][/SIZE][/SIZE][/FONT]
 5. Dyskusja na DGM nie wzrusza władz Klubu . Dlatego temat proponuję przenieść na FB . Adresat "Klub Szpiców i Ras Pierwotnych ZKwP" . Ponieważ post jest usuwany z profilu Klubu szpica zamieszczam go u siebie . Usuwanie postu wskazuje na to , że Klub Szpica boi się dyskusji na ten temat . Zachęcam do dyskusji .
 6. 1. .... cóż siedzieć na ringu jako sponsor w czasie oceny swego psa , też bym tak chciał . Pies co prawda w katalogu figuruje na innego właściciela , ale na pewnych stronach internetowych na innego . Ale to kwestia etyki . Stanie lub nawet siedzenie na ringu w celu promocji psa ze swojej hodowli robi się ostatnio bardzo modne . 2. Ponieważ ktoś się tu powoływał na pisma ze ZKwP i Klubu ale do tej pory ich nie przedstawił , więc jedno oszustwo na wystawie , póżniej oszustwo na forum w sprawie pism , cóż mamy Was gdzieś , za nami murem stoi Klub . 3. Hmmmm , może to nie ma nic wspólnego z wystawą , ale zastanawiałem się dlaczego niektórzy przyjechali na wystawę z tak daleka . Jedną odpowiedż znalazłem dzisiaj . Dowiedziałem się u kogo jest teraz Seeker , pies Kim Leblanc . Nie zdziwię się jeśli znajdą się ludzie którzy pomyslą coś za coś. Może to skrzywdzić najbardziej psiaka , który rzeczywiście jest piękny . 4. KLUBIE SZPICA . KIEDY WRESZCIE ZAJMIESZ SIĘ SPRAWĄ EWIDENTNEGO OSZUSTWA NA WYSTAWIE PODCZAS WYBORÓW NAJLEPSZEGO REPRODUKTORA . Czy naprawdę trzeba zrobić aferę aby sprawa znalazła rozwiązanie . Zastanawia mnie dlaczego Klub nie zajął się sprawą do tej pory . Dlaczego , przecież w Klubie są również ludzie uczciwi . Czegoś się boją , kogoś ? Bardzo mnie to wszystko zastanawia !!!
 7. Czas na Węgrzech Cockermanko nie jest przesunięty , po prostu zegar na wieży chodził swoim własnym rytmem . BISy przesunięte z powodu licznych wystaw klubowych , sędziowie chyba chcieli być przy stole o jednej godzinie . BISy ciągnęły się strasznie długo . Wybory BIS baby , szczeniąt , weteranów , juniorów w grupach . Trwało to wszystko baaaardzo długo . Za parking pierwszego dnia płaciłem tylko 5 Euro . Czy ktoś płacił inaczej ? Wystawa cudna z tym , że angielski chyba nie jest ulubionym językiem obsługi wystawy . No i ten piach i pył . Moje psy momentalnie stawały się z białych szare . Nic nie pomagało . Ale pogoda była cudowna . Nazwaliśmy to pożegnaniem lata . Wyniki : WINTERFROST'S LANDER - CAC , CACIB , BOB & CAC , CACIB ( na BISach finałowa piątka ) TAKUNA AMBICJA ( 1 roczek ) - 2 X BEST JUNIOR ( na BISach w finałowej grupie jedyna z piątki ) ... no i oczywiście oba psiaki wróciły z tytułami Championa Węgier i Młodzieżowego Championa Węgier . Z czego bardzo się cieszymy . Dzięki Irviers przypomniałem sobie , że dodatkowa mają tytuł GRAND PRIX . Dzięki koleżanko :) Polacy zaprezentowali się bardzo ładnie , chociaż trochę jakby zostali na BISach nie zauważeni . Wszystim Polakom gratulujemy sukcesów wystawowych !!!
 8. OUTLET DELUXE ZAPRASZA

  Monnari, Zara, MaXMara, Solar, Biotherm, Clinique i wiele wiele innych…

  Znajdziesz tu szafę pełną markowych ubrań, luksusowe próbki kosmetyków, czytadła, pachnidła, świecidła i wiele wiele innych – a to wszystko dla staruszków Chojraka, Krecika, Tytusa, Megi i Tofika, a także Tulia i jego kumpli ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szczurów.

  klik -> vol.1

  klik -> vol.2

  ŻYCZĘ SATYSFAKCJONUJĄCYCH ZAKUPÓW

 9. 1. Regulamin Wystaw Psów Rasowych FCI dotyczy wystaw na których przyznawany jest tytuł CACIB 2. Regulamin Wystaw Psów Rasowych ZKwP mówi : Najlepszy Reproduktor , Najlepsza Suka Hodowlana i Najlepsza Hodowla są to tytuły przyznawane na wystawach klubowych. 3. Zasady przyznawania tych tytułów zostały umieszczone w Katalogu Wystawy i na stronach www Klubu Szpica . Do tej pory w zakładce Regulaminy istnieje pozycja Regulamin Wystawy Klubowej ( co prawda już się nie otwiera ) 4. Ponieważ jestem ciekawy kto w klubie Szpica uprawia tak radosną twórczość literacką jeszcze raz poproszę Beatę i Darka o zaprezentowanie odpowiedzi Klubu którą otrzymali ( jeśli rzeczywiście ją otrzymali ) . 5. W świetle powyższego nie zmieniam swego zdania na temat tego , co dokonało się podczas wyboru Najlepszego Reproduktora na XX Jubileuszowej Klubowej Wystawie Szpiców i Psów Ras Pierwotnych. Piotr Jan Olszewski
 10. [quote name='D.B.ARCTIC']Z związku z nieprzyjemną sytuacją ,która miała miejsce na wystawie w Łodzi,w następstwie tego na forum-wystosowalismy odpowiednie pisma do władz ZKWP i Klubu Szpica.Po monitach dostalismy odpowiedż.... [/QUOTE] Pomimo ,że jest to Wasza prywatna korespondencja , jednak użyta na forum została upubliczniona , dlatego poprosimy o zaprezentowanie jej pełnego brzmienia a nie tylko lużnych fragmentów . Oczywiście możecie tego nie zrobić , ale wtedy nasuną się podejrzenia co do istnienia takowej korespondencji .
 11. Agnieszko , tak jak napisała Norinka przy okazji walki o jasne zasady na wystawach , czasami pozwalam sobie urozmaić ten wątek chwilą relaksu . Tak potrzebnego w takiej sytuacji . Słowo przepraszam nie jest mi obce , ale zostanie wypowiedziane wtedy kiedy ktoś udowodni , że się mylę . A ja uważam , że racja jest po mojej stronie . Dziekuję , że choć jedna osoba staneła po mojej stronie . Czasami to ważne .
 12. [quote name='husky_strzegom'] Wiesz Piotrze .....[/QUOTE] Łukasz obrażasz mnie , no cóż !!! Ale przeczytaj dokładnie ostatnie trzy posty , tak ze zrozumieniem a nie zacietrzewieniem :)
 13. [quote name='_Agnieszka_'][CENTER][B]:Cool!::ghost_2:[/B][B][IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/Cool%21%21.gif[/IMG][/B][FONT=Arial Black][SIZE=2][B]Nie będę ukrywać że nie cieszy nas taka odpowiedz władz ZKWP i Klubu Szpica.[/B][/SIZE][/FONT][B][IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/Cool%21%21.gif[/IMG][/B][B]:ghost_2:[/B][B][IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/Cool%21%21.gif[/IMG][/B][/CENTER] ][/QUOTE] Suuper !!! Witamy po jasnej stronie mocy !!!
 14. 1. Cóż , nadal twierdzę , że zgodnie z moją znajomością prawa polskiego , w dniu wystawy obowiązywały zapisy regulaminu ujęte w Katalogu Wystawy , potwierdzone zapisami na stonie www Klubu Szpica . Obowiązywały pomimo tego , że były niezgodne z prawem nadrzędnym . Takie są zawiłości prawnicze . Tytuły więc mogły być przyznane tylko na podstawie zapisów ujętych w katalogu . Interpretacja prawa przyjęta przez Klub powoduje , że wszystkie tytuły dotyczące wyboru Najlepszego Reproduktora/Suki Hodowlanej przyznane na tej i wszystkich ostatnich wystawach klubowych muszą być zweryfikowane . Po przejrzeniu katolów z ubiegłych lat włosy staneły mi dęba . Cała masa przyznanych tytułów na wystawach klubowych podlegałaby weryfikacji . W tej sytuacji moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli całej sprawie przyjrzy się Komisja Rewizyjna Zarządu Głównego . ---------- 2. Wystawa i ocena w ringu wywołała masę dyskusji . Ludzie skoczyli sobie do oczu . Powstało wiele animozji , które zostaną w nas na długo . A wystarczyło tylko aby sędzina w kilku zdaniach wyjasniła swój wybór w każdej klasie . Proszę nie mówić tylko , że wystarczyło być na seminarium , gdyż ludzie na nim będący także nie rozumieli niektórych werdyktów . To już moja druga wystawa z Panią Kim Leblanc , która wsród wystawców wzbudziła wiele kontrowersji ( pierwsza 2009 - wystawa klubowa na Litwie ) . Nie mi oceniać Panią Kim gdyż każdy sędzia ma prawo do swojej oceny jeżeli tylko porusza się w [U]ramach wzorca[/U] . Oczywiście wzorca FCI nr 270 . ---------- 3. Z przyjemnością informuję , że także na wystawie specjalistycznej w Macedonii 25.09 gdzie oceniała Pani Kim Leblanc , rasę wygrał piesek z hodowli of Cool Water . Gratulacje ! :p
 15. [quote name='Malamute Sanctuary'] Tak mi to przyszło do głowy...[/QUOTE] Pewień bardzo cwany człowiek złapał Złotą Rybkę . Fart chyba większy niż trafienie w Lotto sześciu liczb w kumulacji . Żeby dobrze wybrać , myśli i myśli . Wreszcie mówi : Chciałbym piękną żonę , drogi samochód i olbrzymią willę . .... to , po pierwsze . ------------------------ Regulamin !!! Marku , hmmmm .... Ktoś go w tym brzmieniu , o którym mówisz , tak na wszelki wypadek zeskanował , potwierdził notarialnie i złożył w sejfie . Może się przyda ;)
×
×
 • Create New...