Jump to content
Dogomania

KUBUŚ - Pobity, głodzony, spętany z poderżniętym gardłem


Murka

Recommended Posts

Witam wszytkich. Czytając o Kubie wczoraj w pracy, płakałam jak dziecko. Powiedzcie mi jakim potworem trzeba być, żeby potraktować w ten sposób żywe stworzenie !!!!. Może ktoś uzna, że jestem mściwa, ale życzę temu, kto w ten sposób potraktował Kubusia, aby zaznał na własnej skórze takich cierpień jak to biedne zwierzę. Mam nadzieję, że
,,właściciela'' spotka bardzo smutny los :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Osoba, ktora prowadzi tutaj na forum te sprawe musi zlozyc pisemne doniesienie o popelnieniu przestepstawa - dot paragrafu o znecaniu sie nad zwierzetami. DO tego koniecznie zalaczyc zdjecia ukazujace stan psa w momencie znalezienia go i aktualny. Prokuratura podejmie decyzje o wszczeciu dochodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Kolejne wpłaty:

50 zl - od Onny :buzi:
50 zl - od AlmaMater :buzi:
100 zl - od Ali i Jacka :buzi:
50 zl - od Jolanty :buzi:

[b]Mamy więc już 1600 zl !!!!!!!!![/b] :D :D :D

[b]avii[/b], [b]EwaO[/b], sprawą sie poniekąd zajmuje LSOZ, tzn teoretycznie :roll: Przy najbliższej okazji dowiem się jak to w praktyce jest...

Link to comment
Share on other sites

Kolejne wpłaty :D

50 zl od Roberta z Warszawy :buzi:
100 zl - od Wesi :buzi:

[b]czyli razem 1750 zl[/b] :D :D :D

Dziś się dowiedziałam, że prezes LSOZu żadnego pisma do komendy policji nie wysłała :x

Chodzi o komendę policji w Trawnikach, powiat Świdnik.
Nie wiem jak jest z prawnie, ale czy można np. wyznaczyć nagrodę za wskazanie sprawcy? :roll:

Z dobrych wieści: mam już zgłoszenia od chętnych zaadoptować Kubusia :D
Ale na razie ciii, nie chcę nic zapeszać :wink:

Link to comment
Share on other sites

Murka >>> no jasne że ciiiiiiiiiii :)
Ale że zawiadomienie nie wyszło to jestem zbulwersowana!!!!!!!!!!!
Wydawało mi sie że takie Towarzystwo :roll: w pierwszej kolejności powinno zawiadomić policję :evil:
TO CZYM ONI NA BOGA SIĘ ZAJMUJĄ :evil: :evil: jeśli taki czyn ich nie poruszył !

Czy między nami jest prawnik który mógłby cos nam poradzić ????

Link to comment
Share on other sites

To ja bardzo po cichutku trzymam kciuki :kciuki: :kciuki: :kciuki: za domek.


A co do nagrody za wskazanie sprawcy, mnie się ten pomysł podoba, zwłaszcza, że jest tochę kaski uzbierane, a pewnie nie trzeba byłoby jakiejś dużej kwoty. Tylko czy tak można :roll: ? Wystarczyłoby chyba powiesić ogłoszenie pod sklepami - punktami spotkań panów "od winka". Oni sporo wiedzą, a i zarobić pewnie by chcieli...

Link to comment
Share on other sites

Murka , Anielica >>>>> uważam że to zły pomysł wyznaczanie w tym przypadku nagrody z pieniędzy wpłacanych przez ludzi na leczenie Kubusia. Od szukania jest naprawdę POLICJA !!!!!!!!!!!!

Wszędzie pisało się że pieniądze zostaną z pożytkiem użyte przez dziewczyny z dogomanii , które najlepiej znaja potrzeby tych biednych stworzeń. Nie zmarnujcie tego, bo wtedy żadna już akcja nie przyniesie takiego odzewu!!!
Ale to moje zdanie i myślę że dyskusja nie pójdzie w tym kierunku.
Ludzie zaglądają tutaj bo chcą wiedzieć jak najwięcej o Kubusiu i jego zdrowiu , na kafeterii podali mi dzisiaj że nawet na poczcie przy wpłatach kasjerki wiedziały o jakiego pieska chodzi :)

Link to comment
Share on other sites

Nagrodę za podanie informacji każdy może ufundować i ogłosić to gdzie chce. Na Policję zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa może zgłosić każdy nie tylko TONZ. Komisariat najlepiej miejsca znalezienia Kubusia. Każdy co wie na ten temat wystarczajaco dużo, dołączy opinie lekarskie, zdjęcia itd. Zgłoszenie takie nie jest anonimowe, co oznacza ze żądajaca ścigania staje sie świadkiem w sprawie i do protokołu policyjnego zeznaje wszystko co wie w sprawie czyli: kto znalazł psa, w jakim miejscu, jak pies wyglądał, gdzie został przewieziony itd. podaje się nazwiska osób i miejsca. Jeśli ma się cień podejrzenia kto jest sprawcą to tez się to podaje. POdanie jak najwięszej ilości informacji o czasie i miejscu znalezienia psa zwięsza szanse na wykrycie sprawcy. Jeżeli w tzw. między czasie ktoś "doniesie" na sadystę w związku z anonsem o nagrodzie. To te dane też należy zgłosić policji. W praktyce wygląda to troche tak, że podaje się policji "wytypowanego sparwcę" a oni gromadzą dowody świadczące o jego winie. Nie liczcie na to że policja sama będzie rozpytywać ludzi po okolicznych wsiach. Uważam że pomysł z ogłoszeniem i nagrodą jest bardzo OK. Gotowa jestem partycypowac w kosztach i nagrodzie.

Link to comment
Share on other sites

Byc może Tanitko ! tylko nie zapominaj o jednym >>. pomoc najbardziej jest potrzebna w schroniskach ! O ile wiem borykaja sie nawet z zapewnieniem jedzenia :cry: natomiast jeśli ktos prywatnie chce ufundować nagrodę to przeciez wolno mu.
A od zawiadomienia może jest i każdy ale w takim razie po co powstaja Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt ???? jak ich to nie wzrusza??
Niech zatem sie rozwiążą :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Pomysł z nagrodą wydaje się być niezły. Uważam, ze kazdy sposób aby wykryć sprawcę tego bestialstwa jest dobry. a Policja, jaka jest, każdy wie. A tak zwyrodnialcy beda wiedziec, ze gdyby co to kara noze byc nieunijkniona. Gotow jestem partycypowac w kosztach.
PS Jak Kuba?

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem pomysł z nagrodą nie jest dobry:
1. jaka jest pewność, że ktoś, kto weźmie pieniądze wskaże prawdziwego sprawcę;
2. nawet jeżeli sprawca się znajdzie, skąd weźmiemy dowody, prokuratura nie wniesie oskarżenia bez dowodów - zeznania jakiegoś pijaczka, który oskarżył kogoś dla pieniędzy, przecież nie będą wiarygodne;
3. absolutnie nie wolno wydawać na nagrodę pieniędzy, które ludzie dali na leczenie psa - pieniądze od ofiarodawcy muszą być wydane na ten cel, na który zostały ofiarowane, chyba że ofiarodawca się zgodzi przeznaczyć je na inny cel;
4. zgłosić na policję można, tylko po co - skoro nie wiemy, kto jest sprawcą, policja umorzy dochodzenie z powodu niewykrycia sprawcy, jeżeli myślicie, że policja będzie szukała tego bandziora, to się grubo mylicie - rok temu napadnięto i obrabowano mojego syna, policja ograniczyła się do przysłania nam pisma o umorzeniu dochodzenia;
5. stowarzyszenie zapewne z ww. powodów nie złożyło zawiadomienia o przestępstwie - prokuratura umarza dobrze udokumentowane sprawy z powodu niskiej szkodliwości czynu - czyli nawet jeżeli udałoby się Wam znaleźć tego drania, znaleźć dowody i tak nie ma gwarancji, że sprawa trafi do sądu.
Reasumując, jeżeli macie czas i kasę, pomóżcie raczej Starachowicom - nie traćcie czasu, sił i środków na sprawy beznadziejne, działajcie tam, gdzie są szanse powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

aaa, zapomniałam.
Murka, mail jest świetny. Od razu rozesłaąlm. juz dziś ludzie, którzy do mnie dzwoili mówili o tym, ze są nim wstrząsnięci... Mail juz pewnie kilka razy okrążył nasz kraj :)
Ludzie z innych stron PL mówili mi, ze jak dostali ode mnie maila o Junku, to rozesłali dalej, a po pewnym czasie dostawali go od innych osób z innych częsci PL :)
Z Kubą też już tam na 100% jest.

Link to comment
Share on other sites

Kubusiu-trzymam kciuki za ciebie i twój przyszły nowy domek! Słuchajcie kochani-błagam, nie mówcie, że takiego bestialstwa nie warto zgłaszać na policję!!! Kiedyś musi cos drgnąć w tym temacie! Coś trzeba zrobić! Tak nie może dalej być, od czegoś trzeba zacząć! Inne kraje (czyżby bardziej cywilizowane od nas) jakoś sobie z takimi sprawami chociaż w pewnym stopniu radzą - a u nas co!???- hulaj-dusza, ,,bo to tylko pies", to można robić co tylko się komu podoba. Słuchajcie może jest wśród nas jakiś prawnik, jeśli może niech się wypowie, może coś doradzi - niech wreszcie sprawiedliwość sięgnie tych zwyrodnialców!!! Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[b]Viktorija[/b], dzięki :D

Za godzinkę jadę razem z TV i kamerą do Kubusia, będzie o nim nakręcony materiał do lubelskiej tv, mam udzielić wywiadu :errrr: czego sie nie robi dla sprawy :wink:
TV bardzo chce pomóc w ujawnieniu sprawcy.

Trzymajcie kciuki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Murka'][b]Viktorija[/b], dzięki :D

Za godzinkę jadę razem z TV i kamerą do Kubusia, będzie o nim nakręcony materiał do lubelskiej tv, mam udzielić wywiadu :errrr: czego sie nie robi dla sprawy :wink:
TV bardzo chce pomóc w ujawnieniu sprawcy.

Trzymajcie kciuki.[/quote]
Mam nadzieję, że uprzedzisz na forum kiedy będzie emisja nakręconego matriału.

Link to comment
Share on other sites

Zgłosić na policję, zebrac pare osob i pojechac popytac sie ludzi czy ktos wie do kogo nalezy pies. A wlasciciela postawic przed sad. Nawet jesli sprawa bedzie umorzona, albo dostanie grzywne to zawsze dokumenty ma splamione!!!!

Link to comment
Share on other sites

A mam jeszcze lepszy pomysł. Jesli macie czas to objechac okoliczne parafie pogadac z proboszczami zeby w niedziele powiedzili o tym okrutnym czynie i nawolali wiernych zeby zglaszac kogo to pies i kto go tak skatowal. To lezy w koncu ich chrzescijanskim obowiazku. A kto zatai prawde grzeszyc bedzie. Wiec ze to takie troche glupie, ale do ludzi z wiosek trzeba tak mowic. Moze beda efekty.

Link to comment
Share on other sites

Ufff, jesteśmy z Kubą już po zdjęciach :fadein:
Materiał będzie przedstawiony [b]dzisiaj o 18.00 w Panoramie w lubelskiej TVP3[/b]

Kubuś będzie miał dzisiaj popołudniu zabieg plastyki szyi.
Czuje sie świetnie, chce sie bawić, jest wesoły i żywy :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...