Jump to content
Dogomania

Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]


dog_master

Recommended Posts

A mnie zastanawia dlaczego po prostu nie moga zaczac egzekwowac tego prawa ktore juz jest? Nie lubie chwalic zagranicy, bo kazdy kraj jest inny, ale tutaj nawet w samym centrum miasta jest parczek gdzie przy ladnej pogodzie czlowiek na czlowieku siedzi i NIKT nie ma zadnych ale, jesli pies jest pod kontrola. Ale pilnuje sie kup, poza tym ludziom jest wstyd wyjsc z zupelnie niesocjalnym psem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nykea'] Nie lubie chwalic zagranicy, bo kazdy kraj jest inny, ale tutaj nawet w samym centrum miasta jest parczek[/quote]
Mozna wiedziec co to za kraj?
Ja czasami w centrum miasta przy ruchliwej ulicy widze psy chodzace bez smyczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dOgLoV']Mnie dzisiaj rozwaliła pewna kobieta :shake: ide z psem na smyczy , Neron idzie spokojnie koło mojej nogi nawet nie zareagował na idącego obok Owczarka Niemieckiego , nagle wyprzedza mnie pewna kobieta truchtem , i mówi do mnie przez ramię " ten pies powinien mieć kaganiec " na co ja mówie że przepisy wyraźnie mówią żę pies powinien byc na smyczy [COLOR=Red]lub [/COLOR]w kagańcu , a ona dalej swoje że tyle się słyszy teraz o pogryzieniach na co ja jej powiedziałam że mój pies nie ma kagańca bo ma mnie chronić przed agresywnymi ludzmi , tak ją to zatkało że zająkneła się i nie mogąc znaleźć już rzadnego sensownego argumentu potruchtała dalej bez słowa :angryy:[/quote]
Jeśli masz psa agresywnego, o którym piszesz w innym temacie, to kaganiec mieć powinien. Zresztą pytałam się Ciebie, czy nosi, odpowiedziałaś, że tak...
Nie masz nad psem kontroli - uwierz w zawodność rzeczy martwych pt. smycz, kolczatka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksereczkaa']Kolczatki bym raczej nie polecała. Śmiem wątpić w jej skuteczność...[/quote]
Nie polecam, po prostu stwierdzam fakt. Chyba nie jest tajemnicą w czym chodzi Neron.

Co do skuteczności - jest do tego odpowiedni temat na forum.

Link to comment
Share on other sites

Wiem powinien nosić i nosi w miejscach publicznych , to był las i ta kobieta wybiegła mi z za pleców , i nie chodziło mi o fakt że on powinien nosić kaganiec tylko o fakt że to ona pierwsza nas zaatakowała , więc w tym momencie to ona była agresywna nie Neron więc w tym przypadku jej przydał by się kaganiec bardziej niż Neronowi :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksereczkaa']Ciężko mi to nazwać faktem (chyba nie ma nigdzie takiego przepisu) i czemu się oburzasz? :cool3:[/quote]
Zrozumiałaś to co napisałam? O jakich przepisach mówisz, jeśli napisałam, że wiem w czym chodzi ten pies na spacery?
Czytaj ze zrozumieniem i daruj sobie osobiste wycieczki.

Link to comment
Share on other sites

Brzydki facet do swojej, rownie mało urodziwej kobity:diabloti:

ZOBACZ JAKI BRZYDKI KUNDEL :stormy-sad:( o moim sibasku!) no to mi sie wyrwało:

A PAN TO NIBY PIEKNY JEST!!!

I facio typ urody swinski bladyn, zrobił sie rozowiutki jak prosiaczek:roflt::megagrin:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Zrozumiałaś to co napisałam? O jakich przepisach mówisz, jeśli napisałam, że wiem w czym chodzi ten pies na spacery?
Czytaj ze zrozumieniem i daruj sobie osobiste wycieczki.[/quote]
Pisz dokładnie o co Ci chodzi, a wtedy nikt nie będzie miał problemu ze zrozumieniem Ciebie. Chyba nie sądzisz, że każdy tutaj wie w czym i który pies chodzi. :roll: I jakie niby osobiste wcieczki? Nie pochlebiasz sobie? Ja nie wiem kim Ty jesteś, więc niby z jakiej racji mam mieć coś do Ciebie? Wyluzuj się trochę to tylko forum, na którym różni ludzie mają różne zdania...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksereczkaa']Pisz dokładnie o co Ci chodzi, a wtedy nikt nie będzie miał problemu ze zrozumieniem Ciebie. Chyba nie sądzisz, że każdy tutaj wie w czym i który pies chodzi. :roll: I jakie niby osobiste wcieczki? Nie pochlebiasz sobie? Ja nie wiem kim Ty jesteś, więc niby z jakiej racji mam mieć coś do Ciebie? Wyluzuj się trochę to tylko forum, na którym różni ludzie mają różne zdania...[/quote]


:laola::laola:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']Brzydki facet do swojej, rownie mało urodziwej kobity:diabloti:

ZOBACZ JAKI BRZYDKI KUNDEL :stormy-sad:( o moim sibasku!) no to mi sie wyrwało:

A PAN TO NIBY PIEKNY JEST!!!

I facio typ urody swinski bladyn, zrobił sie rozowiutki jak prosiaczek:roflt::megagrin:[/quote]


mocne to było :roflt::megagrin:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksereczkaa']Pisz dokładnie o co Ci chodzi, a wtedy nikt nie będzie miał problemu ze zrozumieniem Ciebie. Chyba nie sądzisz, że każdy tutaj wie w czym i który pies chodzi. :roll:[/quote]
:mdleje:
Przecież zacytowałam post i napisałam do dOgLoV :evil_lol:
I powiedz o jakich przepisach pisałaś? :diabloti: Bo nawet po tym poście nie jestem do końca pewna, czy już rozumiesz sens mojej wypowiedzi.
[quote name='boksereczkaa']
I jakie niby osobiste wcieczki? Nie pochlebiasz sobie? Ja nie wiem kim Ty jesteś, więc niby z jakiej racji mam mieć coś do Ciebie? Wyluzuj się trochę to tylko forum, na którym różni ludzie mają różne zdania...[/quote]
Znasz znaczenie słowa "pochlebiać"? :cool3: Ani się nie oburzam, ani nie mam po co się spinać, żeby musieć wyluzować.

Ze zrozumieniem mają najczęściej problem te osoby, które wpadają w temat i piszą od rzeczy bez czytania jakiejkolwiek wypowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie jesteś pewna to trudno. Nie zrozumiałam Twojej wypowiedzi i miałam do tego prawo, ale po co dalej to ciągnąć i szukać powodu do awantury? Ja znam doskonale definicje słowa, którego użyłam. Mam taką zasadę, że słów, których nie rozumiem nie wypowiadam dopóki nie poznam ich znaczenia... I myślę, że to już chyba koniec, ja nie mam zamiaru dłużej ciągnąć tej dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksereczkaa']Jeżeli nie jesteś pewna to trudno. Nie zrozumiałam Twojej wypowiedzi i miałam do tego prawo, [B]ale po co dalej to ciągnąć i szukać powodu do awantury[/B]? Ja znam doskonale definicje słowa, którego użyłam. Mam taką zasadę, że słów, których nie rozumiem nie wypowiadam dopóki nie poznam ich znaczenia... I myślę, że to już chyba koniec, ja nie mam zamiaru dłużej ciągnąć tej dyskusji.[/quote]

chyba pod zly adres to wyslane :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dOgLoV']Jejku aż mi głupio bo kłócicie się przez mojego psa :shake: jutro ide kupić Neronowi kaganiec skórkowy i będzie w nim chodził wszędzie poza domem ;)[/quote]

daj prosze znac ile cie to kosztowalo, tez mysle o takim ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksereczkaa']Jeżeli nie jesteś pewna to trudno. Nie zrozumiałam Twojej wypowiedzi i miałam do tego prawo, ale po co dalej to ciągnąć i szukać powodu do awantury? Ja znam doskonale definicje słowa, którego użyłam. Mam taką zasadę, że słów, których nie rozumiem nie wypowiadam dopóki nie poznam ich znaczenia... [B]I myślę, że to już chyba koniec, ja nie mam zamiaru dłużej ciągnąć tej dyskusji.[/B][/quote]

:lol::lol::lol: I kto to pisze? Uwielbiam ten nastoletni ton... Najpierw nie przyznasz się do tego, że nie zrozumiałaś, potem strzelasz focha, że masz do tego prawo. Ano masz, ale po co tyle zamieszania? Wystarczy napisać "o sorry, nie zrozumiałam" i po sprawie. No dobra, koniec :cool1:

Do tematu - dezodorant działa na strachliwe szczekacze :lol: Ostatnio Frotka zaatakowała mała suka z dzikim super-piskliwym dziamaniem, od którego pękała głowa... Wystarczyło prysnąć, by odskoczyła i uciekła - jak miło. Wystraszyła się samego psiknięcia, bo za daleko była, żeby choćby poczuć średnio piękny zapach dezodorantu :diabloti: A Frocisław nawet na siad tyłka nie ruszył, normalnie jestem z niego dumna. Chyba uznał, że nie warto :cool1:

Edit: ja za zwykły skórzany kaganiec (o takim mowa?) nr 5 zapłaciłam 25 złotych ;) Ale on dość mały jest, więc większe numery z 3 dychy pewnie kosztują...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GameBoy']daj prosze znac ile cie to kosztowalo, tez mysle o takim ;)[/quote]

Więc tak , kaganiec na średniego owczarka niemieckiego kosztuje 35 zł a na dorosłego 47 zł ale kurcze mój pies ma tak duży pysk że nawet ten na dorosłego owczarka niemieckiego jest mu za mały :shake: muszę poszukać w innych zoologicznych sklepach mam nadzieję że coś na niego dopasuję ;) w metalowym nie chcę go męczyć no i też dla własnego bezpieczeństwa bo mam całe nogi w siniakach , boję się też że jak uderzy jakiegoś psiaka tym kagańcem to na pewno zaboli :cool3: a materiałowych nie chcę bo w nich to pies nawet dobrze oddychać nie może , jak nic nie dopasuje to najwyżej znajdę gdzieś w internecie firmę która robi takie kagańce na zamówienie ;)

Link to comment
Share on other sites

Hm, a to nie jest tak, ze w takim skórzanym kagańcu też może pożreć co nieco ? Duffel nosi kaganiec dlatego, że wszystko je na spacerze i kupiłam metalowy z taką dodatkową plastikową kratką, wydawał mi się najbardziej odpowiedni. Rozmiar ma właśnie na owczarka niemieckiego.

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie miałam skórkowego kagańca więc trudno mi powiedzieć , on w zasadzie nie zjada wszystkiego co napotka ale jak znajdzie jakąś kostkę to i owszem a myślę że przez taki kaganiec kości nie da rady zjeść , fajne są te skórzane zabudowane typowe dla amstaffów no ale niestety na owczarki niemieckie nie pasują ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dOgLoV']Więc tak , kaganiec na średniego owczarka niemieckiego kosztuje 35 zł a na dorosłego 47 zł ale kurcze mój pies ma tak duży pysk że nawet ten na dorosłego owczarka niemieckiego jest mu za mały :shake: muszę poszukać w innych zoologicznych sklepach mam nadzieję że coś na niego dopasuję ;) w metalowym nie chcę go męczyć no i też dla własnego bezpieczeństwa bo mam całe nogi w siniakach , boję się też że jak uderzy jakiegoś psiaka tym kagańcem to na pewno zaboli :cool3: a materiałowych nie chcę bo w nich to pies nawet dobrze oddychać nie może , jak nic nie dopasuje to najwyżej znajdę gdzieś w internecie firmę która robi takie kagańce na zamówienie ;)[/quote]

dzieki!

[quote name='asiunia']A może zamiast skóry fizjologiczny?Lekki,łatwo go utrzymać w czystości,cennikowo zbliżony do skórzanego a i dla psa idealnie wygodny[/quote]

mam fizjologa po poprzedniej suce a na ta jest jeszcze za duzy :cool1: a chcialabym zeby sie uczyla, ze cos ogranicza jej pysk

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...