Jump to content
Dogomania

Cudowna *MOLLY* specjalnej troski - Pojechała do wspaniałegp DOMKU!!


fizia

Recommended Posts

Dzięki za wiadomość, napiszę do Nataszy, bo pytała czy już doszły

Oj mamy szczęście, że 400 dodatkowych zł wpłynęło - najpierw 200 i teraz 200

To nam bardzo, bardzo pomoże.


Wielkie dzięki!!!!

[URL="http://www.picturesanimations.com/flowers/0/1.gif"][IMG]http://www.picturesanimations.com/f/flowers/1.gif[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

No to mam dla Was niespodziankę!!!

Pamiętacie Panią Joannę, która napisała do mnie jakiś czas temu, a potem posłała do Kasi 200 zł dla Molly?

Zobaczcie jakiego maila dostałam przed chwlą:

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Pani Aniu,[/SIZE][/FONT]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Bardzo ujęła nas historia Molly. Od dłuższego czasu śledzimy jej losy na dogomanii.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wspólnie z mężem podjęliśmy decyzję o jej adopcji.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]W załączeniu ankieta, którą wysyłaliśmy do fundacji Prima.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Odwiedziła nas pani Małgosia z tej fundacji, ale oczywiście zgodzimy się na kolejną wizytę przedadopcyjną.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Mieszkamy pod Warszawą, ale transport Molly spod Bielska nie stanowiłby dla nas problemu.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jesteśmy świadomi wydatków związanych z lekami/środkami uśmierzającymi ból[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]itp.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Podobno pewną formą rehabilitacji może być pływanie - moglibyśmy w miarę[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]możliwości jeździć z psami nad wodę.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Największa nasza obawa - czy rozpoznamy granicę cierpienia Molly, która[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]będzie dla niej trudna do zniesienia.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Możliwe opcje w czasie naszych wyjazdów:[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]- pobyt u rodziców w domu z ogródkiem razem z naszą Jagodą (ktoś cały czas[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]jest w domu)[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]- opieka jednej z sąsiadek (obydwie mają swoje psy i deklarują, że chętnie[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]pomogą)[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]- wyjazd z psami, który poza sezonem okazuje się mniej uciążliwy, bo nawet[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]restauracje wpuszczają wtedy psy :)[/FONT][/SIZE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Bardzo proszę o przeanalizowanie warunków, jakie moglibyśmy stworzyć dla Molly.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]W razie jakichkolwiek pytań - prosimy o kontakt.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Joanna i Michał[/SIZE][/FONT]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]P.S. Po przeczytaniu pani ostatniego maila nie wiem, czy pani Kasia zechce się rozstać z Molly [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman] Proszę o informację, jak wygląda sytuacja.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]a do tego wypełniona ankieta przedadopcyjna [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][SIZE=2][LEFT]


[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Czy fakt adopcji psa akceptują i godzą się na nowego domownika wszyscy członkowie rodziny?[/FONT][/COLOR][/LEFT]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][LEFT]
Tak. Jesteśmy małżeństwem, jesteśmy ze sobą od ok. 13 lat, mamy po 33 lata, decyzję taką podejmujemy świadomie.


[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Czemu akurat teraz zdecydowali się Państwo na adopcję psa? Dlaczego zdecydowali się Państwo akurat na psa rasy labrador?
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Od trzech lat żyjemy z naszą labradorzycą, Jagodą i jesteśmy bardzo silnie z nią związani. Decyzję o zaproszeniu jej do naszego domu podjęliśmy, widząc jakimi wspaniałymi przyjaciółmi są labradory na przykładzie naszej rodziny, z którą wcześniej zamieszkała również czarna labradorzyca, Figa. Z kolei za naszym przykładem poszli nasi przyjaciele i od jakiegoś czasu cieszą się czarnym labradorem, Kropą. Wydaje się nam, że poradzimy sobie z dwoma psami, o ile tylko Jagoda będzie w stanie zaakceptować nowego domownika. Sądzimy, że będzie szczęśliwa z powodu uzyskania nowego przyjaciela, ale bardzo liczymy na Państwa opinię i pomoc przy podjęciu decyzji w tym względzie. Samą decyzję, aby był to pies Fundacji podjęliśmy dlatego, że trudno nam się pogodzić, że tak przyjacielskie psy cierpią z powodu ludzkiej głupoty lub okrucieństwa. Internetową stronę Fundacji śledzimy od czasu dowiedzenia się o niej z artykułu w GW.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][/FONT][/COLOR] [/LEFT]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][FONT=Arial]Czy w Państwa rodzinie są dzieci (jeśli tak to w jakim są wieku)?[/FONT]
[FONT=Arial]Nie, nie mamy jeszcze dzieci, ale bardzo chcemy je mieć – im szybciej tym lepiej. W tym zakresie również bardzo liczymy na Państwa obiektywny i chłodny osąd, czy faktycznie mamy szansę zapewnić dom dla dwu psów jednocześnie oraz pogodzić to z opieką nad nowonarodzonym dzieckiem, co będzie dla nas nowym doświadczeniem.[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]Czy w Państwa domu są osoby z alergią (na sierść lub ślinę psa)?[/FONT]
[FONT=Arial]Na szczęście nie, ponieważ ta ilość sierści, którą pozostawia w domu Jagoda z pewnością zabiłaby każdego alergika :-)[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]Czy obecnie mieszkają z Państwem jakieś zwierzęta, jeśli tak to jakie?[/FONT]
[FONT=Arial]Tak, ponad trzyletnia labradorzyca Jagoda z hodowli Ingver pod Lublinem (państwo Bieregiewoj).[/FONT]
[LEFT]
[/LEFT]
[FONT=Arial]Czy w Państwa rodzinie były wcześniej zwierzęta i jakie były ich losy? (prosimy krótko opisać ich historię).[/FONT]
[FONT=Arial]Michał: u mnie w domu rodzinnym zawsze były psy. W czasach, które już pamiętam, żyły z nami dwa psy, duże mieszańce, suka Baryła i pies Bandi. Były to psy podwórkowe, miały jednak zapewnione bardzo dobre warunki, sam również o to dbałem, gdy podrosłem. Byliśmy z nimi bardzo zżyci, pamiętam, że bardzo długo walczyliśmy o przedłużenie życia suce Baryle – niestety, miała już swoje lata i nie przeżyła kolejnej operacji. Gdy te psy przeminęły, w domu pojawił się pudel Cezar. Dzięki niemu zmieniłem opinię o pudlach – okazał się być naprawdę świetnym kompanem. Niestety, w wieku dwu lat zginął pod kołami samochodu. Następny pies to już Jagoda.[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]Jakie są Państwa warunki mieszkaniowe (czy mieszkają Państwo w domu jednorodzinnym, kamienicy, bloku, na którym piętrze, czy jest winda)?[/FONT]
[FONT=Arial]Mieszkamy w mieszkaniu w niewielkim bloku, około 200 metrów od granicy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, po którym chodzimy, biegamy lub jeździmy na rowerze wraz z Jagodą. Pierwsze piętro, bez windy.[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]Gdzie będzie mieszkał pies (na zewnątrz: w kojcu, w budzie; w mieszkaniu)?[/FONT]
[FONT=Arial]Jeśli wzorowałby się na Jagodzie, to albo w swoim legowisku albo na kanapie :-)[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]Jak często i na jak długo pies będzie chodził na spacery?[/FONT]
[FONT=Arial]W ciągu tygodnia Jagoda wychodzi na trzy krótkie spacery (gdy jesteśmy w pracy, pomaga nam w tym syn sąsiadów) i jeden dłuższy, około godzinny. W weekendy są to spacery długie, latem nawet zaliczamy trasy kilkunastokilometrowe (spacer rowerowy).[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]Czy pies będzie miał możliwość wychodzenia na zewnątrz bez opieki w terenie otwartym (nie dotyczy dobrze ogrodzonego terenu przy domku jednorodzinnym)?[/FONT]
[FONT=Arial]Raczej nie.[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]Ile czasu pies będzie spędzał w domu sam?[/FONT]
[FONT=Arial]Niestety, sporo – Jagoda jest sama od ok. 8 rano, gdy wychodzimy do pracy, do mniej więcej 18, gdy wracamy. W ciągu dnia wyprowadza Jagodę syn sąsiadów.[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]Co się będzie działo z psem w czasie Państwa wyjazdów, wakacji, itp.?[/FONT]
[FONT=Arial]Rodzice mają dom z niewielkim ogrodem, zawsze bardzo chętnie przygarniają Jagodę, wydaje nam się, że tak samo będzie z dwoma psami. [/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]Czy przewidziane jest miejsce dla psa w życiu Państwa rodziny na okres kilkunastu lat?[/FONT]
[FONT=Arial]Tak.[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]Psy szukające domu są często po przejściach, mogą odczuwać lęk, w nowym miejscu być zestresowane nawet przez dłuższy czas. Czy jesteście Państwo na to przygotowani?[/FONT]
[FONT=Arial]Wydaje nam się, że tak, ale liczymy na Państwa pomoc w rzetelnej ocenie tego, zwłaszcza ze względu na nasze „dziecięce” plany.[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]Jakie jest Państwa zdanie na temat miesięcznych kosztów utrzymania labradora?[/FONT]
[FONT=Arial]Sucha karma plus świńskie uszy, skórzane kości i zabawki. Oczywiście do tego opieka weterynaryjna i preparaty na kleszcze. [/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]Psy chorują - tak jak ludzie - i leczenie czasem jest kosztowne. Posiadanie psa wiąże się także z koniecznością szczepień, odrobaczeń, profilaktyki przeciwko kleszczom, itp. Czy jesteście Państwo gotowi ponosić te wydatki?[/FONT]
[FONT=Arial]Tak.[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]Czym zamierzacie Państwo żywić psa ( sucha karma, puszki, jedzenie gotowane ( z czego będzie się składać))?[/FONT]
[FONT=Arial]Jagoda świetnie funkcjonuje na suchej karmie (zmieniamy często firmę, aby jej urozmaicić), średnio raz w tygodniu dostaje coś specjalnie przygotowanego.[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]Czy jesteście Państwo gotowi podpisać umowę adopcyjną, w której ważnym punktem będzie deklaracja, że pies NIGDY nie trafi na ulicę ani do schroniska, a w razie, gdybyście Państwo nie mogli go zatrzymać, to w pierwszej kolejności skontaktujecie się z Nami?[/FONT]
[FONT=Arial]Zdecydowanie tak. [/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]Jaki jest Państwa stosunek do kastracji/sterylizacji zwierząt?[/FONT]
[FONT=Arial]Zdecydowaliśmy się na sterylizację Jagody, jest po tym zabiegu. Z bólem serca, ale jednak rozsądek wygrał, tym bardziej że nasz zaufany weterynarz potwierdził słuszność tego wyboru.[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]Czy zgodzą się Państwo na krótką wizytę przedadopcyjną w Państwa domu?[/FONT]
[FONT=Arial]Tak, oczywiście.[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]Czy zgodzą się Państwo na wizytę w Państwa domu po adopcji?[/FONT]
[FONT=Arial]Tak, oczywiście.[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]W jakim mieście Państwo mieszkają i czy odbiorą Państwo psa osobiście?[/FONT]
[FONT=Arial]Mieszkamy w Warszawie Wesołej, jesteśmy w stanie odebrać psa osobiście z dowolnego punktu w Polsce (samochód typu kombi)[/FONT]
[LEFT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR] [/LEFT]
[/SIZE][/SIZE][/FONT][SIZE=2][LEFT] [/LEFT]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

A do tego mam bardzo dobrą rekomendację od Pani Małgosi z Fundacji Prima, która była w tym Domku na wizycie

[I]Pani Aniu
chetnie podzielę się swoimi wrażeniami.
wg mnie Pani Joanna i Pan Michał to ludzie świadmi - rasy i obowiązków.
Młodzi ludzie, pełni zapału i miłości do zwierząt. Ich Jagoda to pogodna
suczka, pozytywnie nastawiona do zwierząt i ludzi. Na spacery w ciągu dnia
chodzi z synem sąsiadów, wiem, że córka sąsiadów również deklaruje pomc w
wyprowadzaniu psa (w przypadku Molly nie widzę problemu, jest mniejsza i
drobniejsza niż "standardowy" labrador). Mieszkają w fajnej okolicy, w
dużym mieszkaniu....
w razie dalszych pytań proszę o kontakt
pozdrawiam
Małgorzata [/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fizia']No czekam na Wasze opinie :)[/QUOTE]

O jessssssssooooo..ja się popłakałam właśnie ze wzruszenia...wczoraj tu nie zajrzalam a tu takie wieści!!!!!!!
Normalnie zatkało mnie...nie mogę uwierzyć....
NAsz cudowna Molly będzie miala prawdziwy DOMEK!!!Rekomendowany i sparwdzony, świadomy...
No nie mogę...serio....nie mogę....:):):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Ankietę czytałam zecłzami w oczach. Nawet nie wiedziałam, że jest tak mocno szczegółowa.
Niech ktoś pojedzie do wesołej, pogada z nimi i niech Molly rusza do nowego domku. Wg mnie wygląda pięknie.
Oby to była prawda a nie piękny sen.
Jakby ktoś tam jechał chętnie potowarzyszę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fizia']To poczekam jeszcze chwilkę, ale nie widzę głosów przeciw :)[/QUOTE]
Nie widzisz fiziu i nie zobaczysz;)
No bo jak tu przyczepić się do czegokolwiek??
Wystarczy przeczytać ankietę, no i świadomośc rekomendacji fundacji...:)
To kiedy Moluśka nam stawia szampana???;)
Upiję się na 100%:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...