Jump to content
Dogomania

Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2


dog_master

Recommended Posts

[quote name='Delvardian']Ja długo szkicowałam jakimiś zwykłymi za 50gr/szt. z papierniczego ;p Jakieś Titanum albo inna chińszczyzna:))
Tak jak mówi Joanna - między ołówkami jakiś wielkich różnic nie ma. Jedyne co ja zauważyłam to np. to, że moje Titanumy mają jakiś takie "kamyczki" w rysikach, które potrafią szurnąć po kartce jak się szkicuje - Koh-i-noorach też mi się to zdarzało. Poza tym np. w tych "Tandetach" nie ma jak dla mnie różnicy pomiędzy 4H a 2B ;)) Renesansy mimo tego, że były w metalowym pudełku "unieruchomione" niektóre miałam z połamanymi rysikami w środku. Itp. itd. ;))

No i witam się przy okazji, Bolsbokser mnie ściągnęła, narazie mam zamiar sobie więcej poczytać, jak coś skończę to wrzucę:))[/QUOTE]

Oooo, witaj :)
Zgadza się, te najtańsze mają niestety jakieś kamyczki, dlatego podałam firmy, których ołówkami rysuję i pomiędzy nimi nie widzę znaczących różnic. No i w ołówkach, których używam nigdy nie zdarzyło mi się mieć połamany grafit, nawet jak wielokrotnie spadały na podłogę, co niestety jest częstym zjawiskiem w tych najtańszych. Zupełnie o tym zapomniałam - takich ołówków po prostu dawno nie używałam.

PS. czekamy na Twoje prace :)

Link to comment
Share on other sites

Witam was! Można powiedzieć, że jestem nowym użytkownikiem. I muszę przyznać, że wszyscy rysujecie nieziemsko pięknie! Zapewne jesteście starsi ode mnie, bo ja mam dopiero 12 lat i niezbyt ładnie rysuję. Ale właśnie przed chwilą narysowałam "dzieło". Męczyłam się nad nim 2 godziny, ale to za pewne według was mało. No, ale efekt mnie zadowala. Rysowane ołówkiem, sama nie wiem jakim, nie zwracam na to uwagi.
[img]http://oi48.tinypic.com/282ls8n.jpg[/img]
Wiem, że jakiś taki krzywy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ala1280']Witam was! Można powiedzieć, że jestem nowym użytkownikiem. I muszę przyznać, że wszyscy rysujecie nieziemsko pięknie! Zapewne jesteście starsi ode mnie, bo ja mam dopiero 12 lat i niezbyt ładnie rysuję. Ale właśnie przed chwilą narysowałam "dzieło". Męczyłam się nad nim 2 godziny, ale to za pewne według was mało. No, ale efekt mnie zadowala. Rysowane ołówkiem, sama nie wiem jakim, nie zwracam na to uwagi.
Wiem, że jakiś taki krzywy...[/QUOTE]
Witaj [B]ala1280[/B], fajnie, że do Nas dołączyłaś. Musisz mniejsze fotki wrzucać na forum, bo niestety, bardzo źle się ogląda jak są takie duże i czasem bardzo długo się ładują.
Na pewno trening się przyda, ale całkiem niezłe początki. Mała uwaga - środek pyska nie może być taki jasny i nos też bym przyciemniła :)

Link to comment
Share on other sites

Cześć [B]la[/B]
Jak na 12 lat to dobry początek:) Pocieszne :)
A ja mam do Was pytanie. Jakie polecacie ołówki od 2H do 8B? Już od dłuższego czasu posiadam zestaw Koh-i-Noor (od 2H do 8B). Jestem z nich zadowolona ,lecz już je zużyłam :diabloti: Więc chciałabym wypróbować inną firmę:) Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ariane']Cześć [B]la[/B]
Jak na 12 lat to dobry początek:) Pocieszne :)
A ja mam do Was pytanie. Jakie polecacie ołówki od 2H do 8B? Już od dłuższego czasu posiadam zestaw Koh-i-Noor (od 2H do 8B). Jestem z nich zadowolona ,lecz już je zużyłam :diabloti: Więc chciałabym wypróbować inną firmę:) Z góry dziękuje za odpowiedzi :)[/QUOTE]

Jak pisałam wcześniej, używam HOLLAND, DERWENT, STEADLER i KOH-i-NOOR, jeszcze jakieś FABER CASTEL mam i z tych ołówków jestem zadowolona.

Może ktoś jakieś prace wrzuci ?
Ja muszę tylko dobrą fotcę cyknąć, to wstawię swoją rzeźbę, jeszcze z czasów studiów. Zupełnie przypadkiem wyszła mi z tego "świeczka", a jaki kształt nietypowy ma - zobaczycie niebawem :)

Link to comment
Share on other sites

Ja ostatnio kupiłam Koh-i-noor 2b i ma jakieś kamyczki w rysiku ._.
Ja wrzucę, bo mam problem z tłem. I nie wiem jak można to ugryźć. ma kto jakieś ciekawe sposoby jak je zacieniować ? Wcześniej bawiłam się pyłem z grafitu, ale teraz chciałam ręcznie, ołóweczkiem... i wyszły takie kreski brzydkie.:((
[IMG]http://wd3.photoblog.pl/np2/201302/FA/144106562/ta-daam-d.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delvardian']Ja ostatnio kupiłam Koh-i-noor 2b i ma jakieś kamyczki w rysiku ._.
Ja wrzucę, bo mam problem z tłem. I nie wiem jak można to ugryźć. ma kto jakieś ciekawe sposoby jak je zacieniować ? Wcześniej bawiłam się pyłem z grafitu, ale teraz chciałam ręcznie, ołóweczkiem... i wyszły takie kreski brzydkie.:((
[URL]http://wd3.photoblog.pl/np2/201302/FA/144106562/ta-daam-d.jpg[/URL] [/QUOTE]
To może rozetrzyj go, np kolistymi ruchami ?!
No i zrobiłabym niejednolite tło, z jednej strony bardziej zaciemnione, z innej więcej światła.

Edited by Bolsbokser
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delvardian']Ja ostatnio kupiłam Koh-i-noor 2b i ma jakieś kamyczki w rysiku ._.
[/QUOTE]
Ja nigdy nie spotkałam się z jakimiś kamyczkami w ołówkach Koh-i-Noor ;) Ale w pastelach Koh-i-Noor znalazłam kilka kamyczków :p

[quote name='Bolsbokser']Jak pisałam wcześniej, używam HOLLAND, DERWENT, STEADLER i KOH-i-NOOR, jeszcze jakieś FABER CASTEL mam i z tych ołówków jestem zadowolona.

Może ktoś jakieś prace wrzuci ?[/QUOTE]
Ja chyba wypróbuje kilka, ale pojedynczo kupie każdy ołówek z innej firmy:)
A prace zaraz wrzucę bo dłubie owczarka z 2 godziny... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ariane']Ja nigdy nie spotkałam się z jakimiś kamyczkami w ołówkach Koh-i-Noor ;) Ale w pastelach Koh-i-Noor znalazłam kilka kamyczków :p [/QUOTE]
W ołówkach K-i-N spotkałam się. Oni mają różne serie, może od tego zależeć. Nigdy nie spotkałam w ołówkach tej formy z serii PROGRESSO. Są świetne.

[QUOTE]A prace zaraz wrzucę bo dłubie owczarka z 2 godziny... ;)[/QUOTE]

To czekamy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ala1280']Witam was! Można powiedzieć, że jestem nowym użytkownikiem. I muszę przyznać, że wszyscy rysujecie nieziemsko pięknie! Zapewne jesteście starsi ode mnie, bo ja mam dopiero 12 lat i niezbyt ładnie rysuję. Ale właśnie przed chwilą narysowałam "dzieło". Męczyłam się nad nim 2 godziny, ale to za pewne według was mało. No, ale efekt mnie zadowala. Rysowane ołówkiem, sama nie wiem jakim, nie zwracam na to uwagi.
[IMG]http://oi48.tinypic.com/282ls8n.jpg[/IMG]
Wiem, że jakiś taki krzywy...[/QUOTE]

Bardzo fajny :) Ale nos bym przyciemniła :P
PS. Też mam 12 lat
A i tak wgl. to witaj :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lider6666']Mi się wydaje że oko po naszej lewej stronie jest za wysoko (?) albo mi się wydaje.. :)[/QUOTE]
Mogę to zmienić bo oko ma czarne tło dookoła :)

[quote name='Bolsbokser']Wysokość oka może być OK. ale światło w oku, w sensie blik, jest pod innym kątem.[/QUOTE]
Możliwe, teraz sprawdziłam i oczy są na takiej samej wysokości:)
Ale ogólnie te "początki" sierści mogą być? Teraz jestem na etapie gdzie mogę zmienić niektóre błędy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Domiśka']Ariane mi się strasznie podoba :)
Witam wszystkich "nowych" a ja ostatnio mało rysuję może cos wymysle ale nie wiemkiedy znajde czas zeby cos narysowac bo niestety wlasnie mi sie ferie skonczyly :([/QUOTE]
Mi też się skończyły ,a rysuje :) Miło że Ci się podoba:)
Pooglądaj starsze strony tego wątku to wena Cię złapie od razu:)

Link to comment
Share on other sites

[B]Delvardian, [/B][B]bardzo fajny rysunek [/B][URL]https://lh3.googleusercontent.com/-BIOXK9xcTZY/UN1g3SgMnrI/AAAAAAAAA7c/Ee8s2lJ8RQo/s576/IMG_9913.jpg[/URL]. Tła nie będę omawiać, bo to kwestia artystyczna, natomiast poprawiłabym oko, żeby wyłaniało się z tłumu sierści, żeby miało inny kontrast, a przynajmniej obudowa oka. Genralnie na całości dałabym więcej kontrastu, na obroży zwłaszcza, żeby również się odznaczała. Rysunek nabrałby wyrazistości.

I tutaj też fajnie się zapowiada :) [URL]http://wd3.photoblog.pl/np2/201302/FA/144106562/ta-daam-d.jpg[/URL]

Aaaaa....no i przetestowałam dwa ołówki HB. STABILO Othello daje ciemniejszą kreskę niż DERWENT, ale obydwa podobnie miękkie.

Link to comment
Share on other sites

Co moge narysować ? Bo już sama nie weim, czy psa czy coś innego.. Szukałam jakiegoś fajnego obrazka/zdjęcia w google od 14.00 i nadal nic nie znalazłam,, a tak chce mi się porysować ale nie mam co.. :( Może ktoś ma jakieś fajne zdjęcie / obrazek ? żebym mogła narysować ? :)
Ps. Ja nie chce rysować jakiegoś jabłka .. bo mnie to nudzi ja wole rysować coś trudniejszego ale nie za bardzo :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lider6666']a ja szukałam i nie znalazłam żadnego fajnego :)[/QUOTE]

Bo trzeba umieć szukać ;)
Ja właśnie na ukończeniu kudłatego teriera. Jeszcze chwilkę.
jeszcze kilka drobiazgów mi zostało.

[img]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/71802_336081849830613_525365526_n.jpg[/img]

Edited by Bolsbokser
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']Bo trzeba umieć szukać ;)
Ja właśnie na ukończeniu kudłatego teriera. Jeszcze chwilkę.
jeszcze kilka drobiazgów mi zostało.

[IMG]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/71802_336081849830613_525365526_n.jpg[/IMG][/QUOTE]

Widocznie trzeba :P
A co do rysunku to śliczny :) Naprawdę ta sierść jest na pewno bardzo pracochłonna i trzeba mieć dużo cirerpliwości i wprawy.. Podziwiam cię:modla:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...