Jump to content
Dogomania

FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)


3 x

Recommended Posts

[quote name='3 x']aha
ok, wolalam wyjasnic zeby juz ktos tym spychaczem nie jechał pod ta górę ;)

nie znam sie ale na allegro niw=e było amortyzatorów do tego konkretnego moedu opla
do jakis innych były - nie wiem moze sie nadza? jakis chłop musiałby sie wypowiedziec czy pojemnosc silnika ma wpływ na rodzaj amortyzatorów?[/QUOTE]

Słuchajcie, a kto będzie te amortyzatory wymieniał? Przecież nie Biafra sama. Może niech zajedzie do warsztatu i niech jej wymienią, a my pieniądze wpłacimy.
Zanim znajdziemy model, zanim się wyśle, zanim ona gdzieś wymieni...... Może tak będzie szybciej i bez możliwości pomyłki kupienia złych amortyzatorów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gremlin']W zaprzyjaźnionym sklepie, po rabacie (dla mnie - dość dużym)
przód - 225 zł za sztukę
tył - 175 zł za sztukę

Napisałem maila z prośbą do ogólnokrajowej hurtowni części, zobaczę co odpowiedzą[/QUOTE]

a teraz napisz jak babie na dogo ile komplet ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karina1002']Słuchajcie, a kto będzie te amortyzatory wymieniał? Przecież nie Biafra sama. Może niech zajedzie do warsztatu i niech jej wymienią, a my pieniądze wpłacimy.
Zanim znajdziemy model, zanim się wyśle, zanim ona gdzieś wymieni...... Może tak będzie szybciej i bez możliwości pomyłki kupienia złych amortyzatorów?[/QUOTE]

Wymiana amortyzatora to... odkręcenie dwóch śrub, wymiana elementu, zakręcenie dwóch śrub.
Zrobi to kazdy mechanik i srednio rozgarnięty chłop, co nieco grzebiący przy aucie.
Żaden mechanik, prócz serwisu, nie ma na stanie "niechodliwych" części, czyli i tak trzeba czekać na dostawę z hurtowni, czyli najwcześniej poniedziałek - wtorek.
Maila wysłałem do hurtowni, która jedną z filli ma również w Krakowie.

Poczekajmy, co odpowiedzą.

Link to comment
Share on other sites

Juz powtorzylam Izie co i za ile znalezliscie, powiedzialam, ze dalej forum szuka. Chwilowo przestalo lac.
I oby ten stan sie utrzymal...
Izy dom nadal stoi, nad nim na skarpie stoja inne domy. Jak one zjada, to prosto z wizyta do niej...ale jest szansa, ze sie uda.
Poza pieniedzmi i karma, to kciuki i dobre mysli potrzebne jak nigdy.
Probowala mi wyjasnic jak wyglada droga dojazdowa do Niej, ale ledwie to ogarniam.
Dziura na 4 metry, z jednej strony jakies mega wypietrzenie na 5 metrow.
Wazne, ze chwilowo nie pada.

Acha, Iza bedzie dzis u znajomej, moze jej sie uda przez net puscic mi kilka zdjec. Oczywiscie od razu wkleje.

Link to comment
Share on other sites

dałam info na forum rajdow 4x4 maz wlasnie dzwoni do dwoch zaprzyjaznionych warsztatow terenowkowych. gdzie mieszka Biafra? przepraszam nie jestem w stanie przeczytac teraz calego watku.
[B]potrzebny jest nr vin samochodu[/B] (kumpel z warsztatu potrzebuje ja nawet nie wiem co to)

Link to comment
Share on other sites

niech ktos zadzwoni do Biafry bo z tego co mowi kumpel z warsztatu 4x4 to sa rozne wersje tych amorow i nie kazde beda pasowac wersja a wersja b czy jakos tak. jak bedzie znal ten nr vin to bedzie mogl sprawdzic dostepnosc czesci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']jesli chcesz pomóc Biafrze na ratowanie zwierzat doprowadzeniu do porzadku kojców itp to na konto fundacyjne czyli to co dla Siwej i Dakoty z dopiskiem "Powódz" lub "Powódz u Biafry"

jesli chcesz wspomóc Biafrę prywatnie bo tez pewnie bedzie miała niemałe wydatki jak jej się juz uda wrócić do domu - Anna_33 i ja służymy prywatnym numerem konta Biafry[/QUOTE]

to konto Siwej i Dakoty mam przeleje cos, ale bym tez chciala prywatne wspomoge Biafre, napiszcie mi pw

Link to comment
Share on other sites

Na razie musze sie oddalic od komp., na kilka godzin.
3x tez chyba bedzie musiala niedlugo wyjsc, ale numery konta juz tyle osob ma, ze powinno plynac dalej.

Padla propozycja zeby na amortyzatory zbierac na osobne konto, zeby Biafrze nie zrobic nadwyzki na koncie, a na fundacyjne nie wiem, czy mozemy na samochod przelewac.

Ustalimy to z Biafra pod wieczor. Konto dalaby 3x.
Tylko musimy wiedziec ile beda kosztowaly.

Nie wiem co jeszcze. Zerkam na tvn 24 i skora mi cierpnie..Zdjec od Biafry chyba dzis nie bedzie, dopiero jutro.

Link to comment
Share on other sites

akcja w toku.
allegro wysłane do znajomych z opisem sytuacji. koleżanka ma znajoma koniarę, do niej pchnęłam o potrzebach końskich, z adresem do wysyłki - i prośba o przekazanie znajomym koniarzom.

znajomy spychacz niestety tylko w wawie mam.
z tym gruzem od oddaia to trzeba bardzo pilnie zadzwonic, bo teraz bedzie chętnych az nadto.
3x, dasz mi znać w weekend, jak sytuacja - do poniedziałku kojfnę z nerwów...

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny mam 1 uwage. Jak sie wchodzi na 1 post i an 1 strone to wogole nei wiadomo czy to jest z roku 2009 czy jez aktualne na ten rok?
Niby jest banerek do pobrania i widac ze edycja jest swieża ale moze dopiszcie w 1 poscie ze chodzi o te powodz i odeslijcie do postu który jets już aktualny

Link to comment
Share on other sites

ja tez bardzo prosze o zebranie wszystkich wiadomosci w jeden post... rozne osoby ktore chca pomoc zadaja mi pytania na ktore nie znam odpowiedzi i wychodze na glupka, chociazby gdzie znajduje się dom Izy, gdzie są teraz zwierzaki, jak sobie radzi bez samochodu itp.

Link to comment
Share on other sites

jeszcze raz powoli:
Biafra mieszka na/w Podchybie (gmina Lancokorona) to tam gdzie sie obsuwa ziemia
nie ma wstepu do domu
zwierzaki:

Konie sa w stajni gdzie nie maja mozliwości wyjścia na pastwisko bo jest zalene i pływa na/w nim wszystko tzn szambo
im samym nic nie zagraża
nie wiem dokładnie gdzie się znajduja tzn iza mi mówiła ale nie pamietam
one potrzebuja musli
koni jest 20 albo 21
sa takie jak psy stare slepe kulawe

koty:
kotów jest 16 zostały w domu tym co zagraza mu zejscie razem z fala błota
mają wszystko pootwierane
fizycznie sa bezpieczne
problem - brak jedzenia - zapasy zostały zalane
w piwnicy wczoraj bodajza Anna pisała było 30 cm wody
(chyba nic nie pokręciłam)

psy:
6 starych kaukazów
1 szaleniec Lacky
1 suka Saba

2 kaukazy są w hotelu u Ksery
ich kojce zostały zniszczone przez wodę/błoto schodzące z góry
pozostałe psy zostały na miejscu
zdaniem Biafry fizycznie sa bezpiecczne
nie ma do nich dojazdu - drogo została zniszczona przez wode
Biafra chodzi je codziennie dokarmiac
problemem jest karma - zapasy zostały zalane

potzreba przede wszystki karmy - suchej bo Iza ją wnosi pod góre w wiaderkach
po rozmoknietych łakach - jedyna mozliwośc dojscia

Kozy - sztuk 2 (chyba), zostały ewakuowane razem z psami


Adrs dostawy
Pradnik Korzkiewski - z rozmowy wczorajszej z Biafrą wyszło mi ze tam nie ma problemu z dostawa (dostarczeniem) karmy ani nie ma problemu z jej składowaniem
w tym nie ma problemu ze składowaniem paczek musli dla koni jesli takowe ktos zakupi
rozmawialam na temat mozliwości wysyłania musli bezposrednio do stajni - z tym sie wstrzymujemy dopoki nie ma pewnosci ze paszarnia nic nie grozi - wczoraj takiej pewnosci Iza nie miała

jesli chodzi o samochód - o tym rozmawiała anna
ale na moje czytaniei rozumienie tekstu czytanego jest tak, samochód jest jaki jest
ale jezdzi na slowo honoru

odległosc jaka Biafra nim pokonuje zeby nakarmic psy które zostały na zagrożonym terenie to po 50 km w każdą stronę
jezeli auto nie wiem czy uda jej się dotrzec do psów, zeby je nakarmic :(
poza tym kursuje do hotelu do dwóch kaukazów co zostały ewakuowane
i zapewne do koni
Anna wyjaśni więcej o samochodzie

[B]Irenaka[/B] moze faktycznie dac linka do strony na której zaczyna się inf o powodzi u Biafry?

na moją logikę Biafra nie ma czasu na jezdzenie po jedzenie wiec lepsze moim zdaniem jest zakupienie karmy
poza tym kupując karme uniknie sie insynuacji na co zostaly wydane pieniądze
takie jest moje sugestywne zdanie

jesli kogos nie stac na cały worek karmy bedziemy się składać
"ziarko do ziarka" i się uzbiera

jesli ktos chce cos zadeklarowac na karmę prosze to zrobic na watku
jutro wszystko ogarnę i powysyłam pw ewentualnych chętnym 8 osób po 11 zl i mamy worek karmy dla seniorów - 15 kg
kto chętny?

gruz, spychacz nie jest potrzeby na juz ale trzeba to organizowac bo jak juz bedzie mozna dzialac tam na miejscu to zapewne nie tylko u biafry będa takie potrzeby


[COLOR="#c0c0c0"]ps. bede dopiero jutro[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...