Jump to content
Dogomania

FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)


3 x

Recommended Posts

Szarotka czytaj uważnie wątek, każdy pisze że Biafra codziennie dojeżdża do siebie i do hotelu Ksery dokarmiać zwierzęta.

Dziś Biafra mi mówiła, że na weekend opiekunkę i nocleg ma. Jak wyjeżdżałam z Krk, to akurat lało.. :shake:
Ale to co zobaczyłam w Sandomierzu.. dziewczyny to jest tragedia :( ludzie nie poodpinali psów z łańcuchów.. martwe koty.. :(

Link to comment
Share on other sites

scar zrobiła bazarek dla Biafry i zwierzaków - wszystkich
zapraszam
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/186074-Kartki-hand-made-na-zwierzaki-Biafry-do-28-maja"]Kartki na kazdą okazję [/URL]

numery konta za chwile

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anna_33']3 x wyslalas konta? zaraz bede dzwonic do Izy...jakos nie mialam sumienia wczesniej....chociaz watpie zeby spala.[/QUOTE]


nie wysłałam
dopiero sie ogarniam
ale niestety weszłam juz na wiadomsci na gazecie

gora Izy nie odpuszcza
coraz więcej zniszczonych domów
i jeszcze deszcze zapowiadaja na weekend
ja nie wiem juz chyba modlic sie pozostało zeby dom Izy przetrwał :(

[URL="http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,7919676,W_Lanckoronie_ziemia_nie_daje_spokoju__nowe_osuwisko.html"]Lanckorona - nowe osuwiska[/URL]

niech juz to wszystko się skończy :(

Link to comment
Share on other sites

Skonczylam wlasnie rozmowe z Iza.

Niewiele mamy do dodania. Iza wlasnie jedzie nakarmic zwierzeta.
Droga oczywiscie dalej nie nadaje sie do uzytku, czesciowo zarwana, czesciowo wypietrzona. W zaden sposob nie da sie dojechac do domu.
Co za tym idzie, poki nie bedzie naprawiona, zawiezienie tam np worka cementu jest niemozliwie.
Kiedy przy pomocy strazy wyciagano stamtad samochod Izy, to poszly amortyzatory.
Jakis plyn wyciekl.Nie umiem dokladnie powtorzyc.
W kazdym badz razie, jak samochod w koncu padnie, to koniec.
Caly czas pracuje straz pozarna i inne sily porzadkowe, pracuja geolodzy, grunt jest fatalny, jakies lupki na zmiane z glina i z czyms jeszcze.
Nadal w kazdej chwili grozi osunieciem skarpa na ktorej stoja domy.
Gdyby sie osunela, to wszystko wyladuje na domu Biafry....


[B]Hell_angel[/B], Iza prosi o kontakt w godzinach wieczornych. Sprobuje stworzyc pismo jakiego potrzebujesz. Prawdopodnie bedzie napisane recznie, ale z pieczatkami itd.
Pytanie, jak to pismo od Niej odebrac...ma tez puszke skarbonke.
Ustalicie to telefonicznie wieczorem. Masz tel do Izy?

[B]Charly[/B], tak, mozna wysylac do Biafry ( na podany przez pw adres, w zadnym wypadku na adres Biafry) karme inna niz nerkowa i dla staruszkow.
[B]U Biafry sa trzy psy, ktore moga jesc zwykla karme.Reszta musi miec specjalistyczna.[/B]

Biafra wlasnie dojedza w okolice swojego domu, idzie karmic i uspokoic zwierzeta.
Zasieg ma tam fatalny, poza tym bedzie na pewno mocno zajeta. Przejdzie zalanymi lakami z karma. Dzwonmy do Niej tylko wtedy, kiedy to naprawde konieczne.
Najlepiej wysylac smsy.
Wieczorem bedzie w domu.
Zawiozla dziecko do opiekunki.
Postara sie zrobic jakies zdjecia.

[COLOR=Red][B]Iza jest wszystkim bardzo wdzieczna za pomoc. [/B][/COLOR]Nie wie co Ja czeka, czy straci dom i dobytek calego zycia, czy bedzie miala dokad wracac.
Czytalam Jej niektore wpisy, powiedzialam, ze wszyscy sa myslami z Nia i ze na pewno Jej samej nie zostawimy.
Mysle, ze to bardzo wazne dla Izy.

Zwierzeta sa mocno zestresowane, zwlaszcza kaukazy, syreny, dzwony, brak stabilizacji, tego do czego z takim trudem sie przyzwyczaily..
Ocalal tylko jeden kojec. ((

[COLOR=Blue][B]Pieniadze mozemy wplacac na konto fundacji, ale koniecznie z dopiskiem POWODZ.[/B][/COLOR]
Wtedy mozna bedzie za nie kupic i karme i cement na budowe kojca.
[FONT=Verdana][SIZE=2][B][COLOR=black]Fundacja "Zwierzę nie jest rzeczą"[/COLOR][/B] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2][B][COLOR=black]ul. Batalionu "Skała" AK 8/36[/COLOR][/B] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2][B][COLOR=black]31-273 Kraków[/COLOR][/B] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2][B][COLOR=black]nr konta PEKAO SA:[/COLOR][/B] [/SIZE][/FONT]

[CENTER][B][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=black]58 1240 1170 1111 0000 2420 9674 [/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=black]Dla przelewów zagranicznych: [/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=black]BIC ( SWIFT) : PKOPPLPW [/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=black]IBAN : PL581240 1170 1111 0000 2420 9674


[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]
[B][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=red] z dopiskiem : POWÓDŹ - Biafra[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B] [COLOR=Blue][B]



Mozemy tez wplacac na prywatne konto Biafry ( podawane na pw).[/B][/COLOR]
To nie byl pomysl Izy, kilka osob zasugerowalo na pw, ze Iza moze potrzebowac pomocy osobistej. Konto prywatne podajemy tylko na pw.

[COLOR=Blue][B]Karme ( sucha!) wysylamy na adres rowniez podawany na pw. To adres grzecznosciowy na czas trwania powodzi.[/B][/COLOR]

[COLOR=Blue]Jesli ktos chce zamowic karme z wysylka do Biafry, to jako tel kontaktowy podajemy tel Biafry ( adres jw).[/COLOR]


[COLOR=Green]Prosimy o wplaty, karme, dobre mysli, rozsylanie watku, linkow do allegro.

Moze ktos moglby zorganizowac bazarki? allegro?

3 x zrobila trzy allegra, jak sie skoncza moze Jej pozostac duza kwota do zaplaty na allegro ( prowizja od sprzedanych cegielek). Bedziemy musieli wziac to na siebie.

Jesli ktos moze zrobic nastepna allegro prosimy o pomoc. 3 x poda wszystkie dane. [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

dobrze w takim razie poproszę o adres, na który można przesłać karmę na pw.
prześlę do AgiiThety, kierowniczki schroniska dla zwierząt w Elblągu, która oferowała pomoc.

a co z kotami? koty tez tylko specjalistyczną karmę moga jesc?

Link to comment
Share on other sites

Charly, 3 psy moga jesc zwykla, reszta specjalistyczna.
Koty do tej pory wszystkie byly na Hills dla trzustkowcow i Hills dla seniorow. Kotow jest 16.
Juz wysylam pw :-) dziekuje serdecznie.

Wysylalam pw z numerami konta osobom, ktore o to prosily. Jesli kogos pominelam, to prosze glosno krzyczec..

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mi przykro czytać co się u Biafry dzieje :( Miałyśmy okazję się poznać przy okazji naszej wspólnej onki Lusi...
Jak tylko będę mogła, to na pewno jakoś się dorzucę, czy to w postaci karmy czy wpłaty... Straszne, że tak dobrych ludzi też spotykają takie nieszczęścia.

Mam również [B]ogromną[/B] prośbę do osób będących w stałym kontakcie z Biafrą.
Głupio mi zawracać głowę, wysłałam Biafrze smsa w tej sprawie, a potem sobie uświadomiłam jak za przeproszeniem zawracam gitarę, gdy ma tyle problemów...
Czy [B]przy okazji[/B] rozmowy z Biafrą ktoś mógłby zapytać co z ONką Lusią - czy mogę sama zająć się kontrolą u weta, czy mam czekać? Zanim to wszystko się stało Biafra zajmowała się leczeniem, transportem Lusi na wizyty (i zapewne masy innych bid). W zasadzie tutaj w Krakowie od zdrowia Lusieńki była [U]tylko[/U] Biafra, ja jako DT nie byłam ze szczegółami poinformowana co i jak, podawałam tylko leki.
Bardzo chętnie sama się tym wszystkim zajmę tylko potrzebuję krótkiej informacji - [B]co trzeba zrobić u weta, jakie dokładnie badania są Lusi potrzebne[/B]

Gdyby ktoś mógł, tak jak mówię... Przy okazji o to zapytać i przesłać mi PW byłabym bardzo wdzięczna. W obecnej sytuacji na prawdę głupio mi tym zawracać Biafrze głowę, zwłaszcza że sprawa nie jest bardzo pilna

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie rozmawialam z Iza
jesli ktoś moze to prosze wysyłac karmę
Iza nie ma głowy do jezdzenia i kupowania karmy
jesli ktoś nie moze sobie pozwolic na zakup karmy [B]prosze zgłaszac deklarcje wpłat - bedziemy wspolnie zbierac na jeden duzy worek [/B]

[B]poza karmą ogólne wsparcie finansowe[/B] [B]jest jak najbardziej potrzebne [/B]

góra cały czas schodzi
dom izy stoi - i oby tak zostało !
cały czas pracują strażacy aby odciążyć osuwające sie zbocze - wycinają drzewa
sytuacja cały czas się zmienia
na razie nie pada
ale jak rozmaiwałysmy to grzmiało
na wieczór i najblizsze dni zapowiadaja deszcze

Iza funkconuje z automatu
i jak to Iza "żeby tylko te psy miały co jeść"

trzymajcie kciuki proszę

[B]moze ktos może wspomóc Biafrę bazarkami?[/B]

[B]irenaka[/B] - mogę przejąc wątek, przynajmniej na czas powodzi ?

Link to comment
Share on other sites

Też myślałam, że na konto fundacji, ale Biafra nie ma czasu jeździć na zakupy. No chyba, że zamówi w necie i przywiozą...
A może zrobić tak, jak proponuje 3 x ze zbiórką na karmę dla psów? Zbierać osobno na karmę dla koni. I jak się uzbiera jakaś konkretna kwota to kupić musli. I wtedy przesyłka wyjdzie też taniej niż jakby kilka osób np. po jednym worku miało kupić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...