Jump to content
Dogomania

Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja


malawaszka

Recommended Posts

Pepa miała robione USG ale ja wtedy nie pomyślałam o tym, żeby sprawdzić dokładnie czy jest ta macica czy nie ma, a potem jak się weta pytałam czy to się da sprawdzić to mi powiedziało kilku wetów, że zdrową macicę bardzo ciężko znaleźć na USG bo jest maleńkim flaczkiem takim myci pyci :roll:

Link to comment
Share on other sites

też jak miałam mierniki dogrzewałam sobie za pomocą sąsiadów a teraz mierników nie mam i hulaj dusza piekła nie ma grzeje się na full a cio i tak płacę i tak a Anda i tak w kocyk się wkopuje. Duzo zdrówka Pepuni ale powiem szczerze że przy ropomaciczu z mojej Tiny leciało cos takiego ciemnego ale to moze nie reguła ja sie nie znam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']...a my oddałyśmy krew do badania i jutro wyniki, póki co wyszedł za niski cukier :shake: i wet mnie nastraszył, że mocznicowo z pysia Pepie wania :placz:[/quote]
Waniajet z pysia, tzn. jak? Bo Gordonkowi nieraz podśmiarduje z pysia:razz:Co to ta mocznica? Wyleczalne to jest, czy tylko zaleczalne i jak to się wykrywa?:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']ja też lubię ciepło, ale nie lubię kaloryferowego ciepła - wtedy jest sucho i okropnie i otwieram okna :shake:[/quote]
Ja ci powiem , w domu to inny klimat jest tego ciepła ;) nie tak jak w bloku.
Ja odkąd mieszkam w domu , dostaje szału zimą u moich czy Rafała rodziców w bloku :angryy: tam jest straszliwie suche powietrze ..... ja się tam dusze teraz !!!
ale lepiej mieć ciepłe kaloryfery i otworzyć okienko , niż w zimnicy siedzieć w smrodku :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

no własnie - nie wiem :placz: cholera jasna i znowu się martwię... ma za wysokie wątrobowe a za niskie i to dużo :crazyeye: nerkowe, tylko ja nie wiem co to znaczy jak mocznik i kreatynina są za niskie - bo Bolo i Cziko mieli za wysokie jak mieli mocznicę :shake: ale na pewno nie jest to dobrze... co weci u mnie to osłabiają mnie za każdym razem jak tam jestem :roll: teraz szukam norm i dla mocznika znalazłam co najmniej dwie i to cholernie się różniące a w tych samych jednostkach :angryy::crazyeye: wysłałam wyniki do wetki z Wawy, która sie specjalizuje w nerkach...

najpierw ze [COLOR=Red]stycznia[/COLOR], potem [COLOR=SeaGreen]kwiecień[/COLOR] i [COLOR=Purple]wrześniowe

[/COLOR]FOSF. ALKAL: [COLOR=Red]125[/COLOR]; [COLOR=SeaGreen]174[/COLOR]; [COLOR=Purple]290[/COLOR] [U/L] norma do 150
ALT: 112; [COLOR=SeaGreen]108[/COLOR]; [COLOR=Purple]131[/COLOR] [U/l] norma 2-50 lub 5-60...
AST: [COLOR=Red]brak[/COLOR]; [COLOR=SeaGreen]12[/COLOR]; [COLOR=Purple]10[/COLOR] [U/L] norma 1-37
BUN: [COLOR=Red]10[/COLOR]; [COLOR=SeaGreen]10[/COLOR]; [COLOR=Purple]1[/COLOR] (słownie jeden!) [mg/dl] norma 9-21 lub 7-27 lub 20-45 [sic!]
KREATYNINA: [COLOR=Red]0,6[/COLOR]; [COLOR=SeaGreen]1,3[/COLOR]; [COLOR=Purple]0,7[/COLOR] [mg/dl] norma 1-1,7 lub 0.4-1.8


nie mam siły na to znowu :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja'][FONT=Arial][COLOR=Red][B]Waszko szukałam po ludziowych i znalazłam takie coś

[URL]http://resmedica.pl/zdart10986.html[/URL]

tak jakby coś z tarczycą tym razem nadczynność :hmmmm:

i jeszcze
[URL]http://www.naszeuroczysko.pl/wyniki.html[/URL]
[/B][/COLOR][/FONT][/quote]

dzięki Alu - dostałam już od specjalisty [URL="http://www.nerkiwet.pl/"]www.nerkiwet.pl[/URL] odpowiedź, też wcześniej znalazłam to uroczysko i kilka innych
[QUOTE]Niski mocznik może wynikać z niewydolności wątroby (mocznik jest produkowany w wątrobie), może też wynikać z tego że nerki funkcjonują prawidłowo a na skutek zwiększonego pragnienia, a co za tym idzie i oddawania moczu, zwierzak wypłukuje mocznik i kreatyninę.
Co do norm to właściwie każde laboratorium ma własne normy.
normy książkowe to dla psów :mocznik7-26 mg/dl
kreatynina 0,6--1,4 mg/dl
[/QUOTE]

[quote name='AnkaG']Zwierzaki mają inne normy niż ludzie. Nawet psów i kotów się różnią. Ja jak robiłam Eście badania to od razu były normy podane. Muszę poszukac wyników - nie wiem gdzie wsadziłam.:oops:[/quote]

już mam ;) dzięki :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...