Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

[quote name='dzodzo']a ja 25-ego w niedziele o godzinie 19 35 urodzilam moja coreczkę;))))

dzis wrocilysmy do domku, jestesmy po pierwszej kapieli, nie wiem jak sie nazywam i w co mam wsadzic rece, boli mnie d.....po nacieciu, nie moge chodzic, lezec ani siedziec, mam nawal pokarmu i generalnie jest wszytsko bardzo trudne na poczatku ale moj maly, slodki brzydal jest cudowny!!!!!!![/QUOTE]

gratuluję :)

Link to comment
Share on other sites

[B]Dzodzo[/B] wielkie gratulacje :multi::multi::multi: To między naszymi panienkami jest równy tydzień różnicy :) Pochwal się tutaj swoją ślicznotką :)
Przeżywałam nawał w zeszłym tygodniu, koszmar, nie mogłam się nawet spokojnie położyć, taaaki ból... W końcu troszkę laktatorem odciągnęłam (ale nie za dużo, żeby piersi nie zaczęły nadmiernej produkcji) i mi ulżyło. A o tym liściu kapusty to kompletnie zapomniałam :oops: Właśnie już słyszałam, że ma zbawienne działanie, ale na sobie jeszcze nie testowałam. Pewnie jeszcze niejedna okazja będzie, bo Młoda czasami śpi ciągiem 5 godzin, a wtedy już cycki mi odpadają ;)
Wiecie co, normalnie złote dziecko mi się trafiło, Laura skończyła dzisiaj 10 dni, a właściwie od samego początku przesypia mi całe nocki :crazyeye: Na początku toczyła walkę do 1-2 w nocy, zjadała, zasypiała w końcu i spała do 5-6, a teraz zasypia góra o 23 i budzi się na jedzenie 5-6 rano.
Jakbym miała gwarancję, że kolejne dziecko też takie będzie to zaraz bym się starała o czwarte dziecko ;-) Chociaż i tak czwartego nie wykluczam :eviltong: Marzy mi się synek :)
A to moja panna ciekawska :-)
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-v4PPqxdbfNg/ToJQi1ntnnI/AAAAAAAAP0c/FgxjjGibOi8/s640/P270911_22.39_%25255B01%25255D.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzodzo']a ja 25-ego w niedziele o godzinie 19 35 urodzilam moja coreczkę;))))

dzis wrocilysmy do domku, jestesmy po pierwszej kapieli, nie wiem jak sie nazywam i w co mam wsadzic rece, boli mnie d.....po nacieciu, nie moge chodzic, lezec ani siedziec, mam nawal pokarmu i generalnie jest wszytsko bardzo trudne na poczatku ale moj maly, slodki brzydal jest cudowny!!!!!!![/QUOTE]

Gratulację!

Link to comment
Share on other sites

dziekuje kobiety za gratulacje:)
uffff czuję sie jakbym biegla w maratonie!!!!

moja malutka ma 4 dobę i co dzien sie bardziej w niej zakochuje, taka mala pijawka a tak kradnie serce;)
po urodzeniu wazyla 3200 i miala 56 cm, dostala 10 punktow, a na usg przed samym porodem wmawiali mi ze ma 3800 a okazala sie szczuplutkim kurczaczkiem
historia mojego porodu jest dosc zabawna, bo lezalam na bloku porodowym 19 godzin a potem poszlo błyskawiczni, nawet na fotel nie doszlam
akcje "jedziemy do szpitala" zarzadzilam w sobote o 23, bo bardzo bolal mnie brzuch, nie pomogla kapiel,wiec w auto i do szpitala.Na izbie przyjec badajacy lekarz stwierdzil ze szyjka bardzo nisko i od razu na porodowke.Taaaaaa i na tejze porodowce o ile na poczatku na ktg rejestrowaly sie skurcze, tak potem wszytsko sie zastopowalo i nastepne kilkanascie godzin spędzilam słuchajac jak obok mnie rodza kolejne dziewczyny i jak bardzo wrzeszcza;)
mialam bole i skurcze ale takie ktore byly niewystarczajace, rozwarcie przez caly czas na poziomie 3-4 cm,nie pozwolili mi jesc, bo nie wiadomo bylo jak to sie skonczy.
Na dodatek zaczela sie niedziela i moj wujek profesor, ktory mial byc przy porodzie i bardzo na to liczylam, wyjechal na weekend i mogl przyjechac dopiero po poludniu, ale zadzwonil na porodowke i zabronil cokolwiek robic bez jego decyzji bo chcieli mi przebijac pęcherz płodowy etc.Wiec tak lezalam do 18-ej kiedy wreszcie dojechal i zarzadzil kroplowke z oksytocyny.No i nadal nic sie nie dzialo, wiec zwiekszyli dawke, wtedy juz bol byl taki ze myslalam ze zjem porecz od łozka, ale rozwarcie nie postepowalo.Moglam wtedy dostac znieczulenie ale skutkiem tego moglo byc dalsze spowolnienie akcji porodowej, wiec nie chcialam bo mialam juz dosc.Wujek powiedzial mi, ze czekamy jeszcze pol godziny-jesli nic sie nie zadzieje, to mnie zoperuje bo nie ma sensu tego przedluzac.
Akurat zaczela rodzic dziewczyna z łozka obok, wszyscy pobiegli z nią na fotel do sasiedniego pomieszczenia a ja nagle poczulam to słynne parcie jak na qupe!!!!!zaczelam sie tak drzec, ze przylecieli wszyscy lekarze i polozne,fotel byl zajety, zreszta i tak nie zdazylabym juz zejsc z łozka, przy trzecim partym urodzilam głowke, ledwo zdązyli mnie naciąc, przy czwartym cale dziecko.Cala ekipa lekarzy byla w w szoku hihi, ponoc darlam sie najkrocej i najglosniej:)
skurcze bolą hardcorowo, mnie lzy same lecialy ale dalam rade wytrzymac,natomiast o bolu partych na ktore nie dziala zzo moge napisac tyle, kto nie przezył-nie jest w stanie sobie tego rodzaju bolu wyobrazic, nie bez powodu natura spowodowala, ze zapominasz natychmiast o tym , bo gatunek ludzki by wyginal na pewno;)juz teraz wiem skad na porodowce zawsze slychac zwierzece krzyki!!!!
ogolnie opieka na porodowce ICZMP super, same bardzo pomocne polozne, mile i przyjacielskie, fajna atmosfera,zzo na zyczenie, sami proponuja jak widza ze nie wyrabiasz.
ogarniam fotki ale wlasnie pirania mnie gryzie w cycka, wiec potem wkleje:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzodzo']
skurcze bolą hardcorowo, mnie lzy same lecialy ale dalam rade wytrzymac,natomiast o bolu partych na ktore nie dziala zzo moge napisac tyle, kto nie przezył-nie jest w stanie sobie tego rodzaju bolu wyobrazic, nie bez powodu natura spowodowala, ze zapominasz natychmiast o tym , bo gatunek ludzki by wyginal na pewno;)juz teraz wiem skad na porodowce zawsze slychac zwierzece krzyki!!!!
[/QUOTE]
dzięki za przypomnienie jak to było:eek2:....miałaś fuksa, że tak szybko przy partych urodziłaś.
ja jednak rezygnuję. nie rodzę:scared:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']dzięki za przypomnienie jak to było:eek2:....miałaś fuksa, że tak szybko przy partych urodziłaś.
ja jednak rezygnuję. nie rodzę:scared:[/QUOTE]

dasz rade:))))

a to moja Tamarka
w kilka godzin po narodzinach jeszcze opuchnieta:
[IMG]http://img718.imageshack.us/img718/5462/zdjcie0173ah.jpg[/IMG]
[IMG]http://img690.imageshack.us/img690/6452/zdjcie0159z.jpg[/IMG]
a tu już w domu :
[IMG]http://img560.imageshack.us/img560/9083/201103180271.jpg[/IMG]

okazalo sie ze jest strasznym blondasem;)
[IMG]http://img27.imageshack.us/img27/2618/201103180242.jpg[/IMG]

[IMG]http://img69.imageshack.us/img69/156/201103180248.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny gratuluję cudnych cór :)

Dzodzo mogłaś być bardziej łaskawsza dla tych oczekujących na poród. Miałam stracha i zawsze poród mnie przerażał a teraz to już w ogóle nie chce nawet o tym myśleć
A tak mnie wszyscy pocieszają,że nie będzie źle, pewnie g..o wiedzą :)

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://img27.imageshack.us/img27/2618/201103180242.jpg[/URL]
te rączki rozbrajają! :) :) śliczna dzidzia!

[quote name='Atomowka']
Dzodzo mogłaś być bardziej łaskawsza dla tych oczekujących na poród. Miałam stracha i zawsze poród mnie przerażał a teraz to już w ogóle nie chce nawet o tym myśleć
A tak mnie wszyscy pocieszają,że nie będzie źle, pewnie g..o wiedzą :)[/QUOTE]a ty atomówko na kiedy masz termin?
powiem ci w sekrecie, że poród jest gorszy niż się spodziewasz:diabloti:
ponoć przy drugim dziecku zazwyczaj jest łatwiej ale ja się PANICZNIE boję. i cały czas się boję, że nie dostanę jednak tego znieczulenia, bo np anestezjologa nie będzie akurat i znów będę musiała rodzić "na żywca".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atomowka']Dziewczyny gratuluję cudnych cór :)

Dzodzo mogłaś być bardziej łaskawsza dla tych oczekujących na poród. Miałam stracha i zawsze poród mnie przerażał a teraz to już w ogóle nie chce nawet o tym myśleć
A tak mnie wszyscy pocieszają,że nie będzie źle, pewnie g..o wiedzą :)[/QUOTE]
jest strasznie, ale się o tym szybko zapomina :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...