Jump to content
Dogomania

Sędziowskie opinie


Basenji

Recommended Posts

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='nane']Opis Mojego Psa :razz: :
Wystawa Krajowa Bydgoszcz- sedzia międzynarodowy:roll: :
[I]"Prezentowany z wdziękiem zarówno w ruchu jak i statyce."[/I]

Co wy na to??:evil_lol:
Całe jedno zdanko i w dodatku o Mnie :evil_lol:[/quote]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Jeśli to był facet, to zrozumiałe, jeśli kobieta, to podejrzane ![/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Wystawiałam ostatnio swojego psa - yorka- waga 2,5kg, jest to zazwyczaj jeden z najmniejszych psów na ringu ;)

Tymczasem w opisie z wystawy znajduję
"Duży mocny pies, długi nos" - myślę sobie chyba mi jakiś Pinokio w domu wyrósł na dodatek o posturze siłacza :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiesia75']A propo opisow to bylam z kolezanka na wystawie w Wilnie.Wystawialysmy rhodesianki. Sunka mojej kolezanki jest naprawde niemalze wzorcowa, proporcjonalna z pieknym przedpiersiem (cecha b.rzadko spotykana).
W czasie jej prezentacji sedzina bardzo dlugo cos tlumaczyla asystenowi ktory jednoczesnie mial za zadanie pisac opis.
Po odbiorze karty ocen okazalo sie ze suka w komentarzu miala napisane "trzyletnia suka",:lol: - i tyle
Maz mojej kolezanki podsumowal to z usmiechem,"taki opis to mogli nam dac telefonicznie"[/quote]
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nika']Wystawiałam ostatnio swojego psa - yorka- waga 2,5kg, jest to zazwyczaj jeden z najmniejszych psów na ringu ;)

Tymczasem w opisie z wystawy znajduję
"Duży mocny pies, długi nos" - myślę sobie chyba mi jakiś Pinokio w domu wyrósł na dodatek o posturze siłacza :oops:[/quote]

;) :lol::lol::lol: No cóż, jak napisano w regulaminie- opinia sędziego jest ostateczna, więc przyjrzyj się dobrze swojemu psu i... więcej respektu dla niego, hahahahahaa

Link to comment
Share on other sites

opis z dzisiejszej wystawy w Opolu
"[SIZE=3][COLOR=seagreen][B]Pies młody. Jeszcze w fazie rozwoju niepozwalającej na wielkie sukcesy. Brakuje masy ciała i dolnej linii. reszta ok[/B][/COLOR][/SIZE]"

a napisałam Ci od w poscie ale go wsysło...
Pan oceniający miedzy innymi BC i Aussie mnie tym chyba chciał uświadomić ze pies majacy 12 miesiecy jeszcze sie mocno rozwija... wracamy chyba do kalsy szczeniaków

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majka127']Opole, doskonała głowa , wolałbym bardziej pełne policzki. Doskonała górna linia grzbietu , wolałbym lepsze kątowanie. Pies zbyt dumnie nosi ogon.[/quote]


opis całkiem normalny. Co według Ciebie jest w nim nie tak?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*hania']Opis powinien zawierać cechy psa a nie pobożne życzenia sędziego :lol:[/quote]
Ale to nie sa pobożne życzenia sędziego. W stwierdzeniu "wolałbym lepsze kątowanie" zawiera się informacja, że kątowanie nie jest wystarczające dobre, a "wolałbym bardziej pełne policzki" - że policzki są niewystarczająco pełne.
Ja sama spotkałam się z takimi stwierdzeniami w opisach od niektórych specjalistów w mojej rasie. Ot, taka maniera.

[COLOR=Red][B]Edit:[/B][/COLOR] Albo ja jestem ślepa, albo posty znikają :o :o :o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawana']ja miałam w opisie "chody przestrzenne", nie traktuje tego jako śmieszne stwierdzenie, ale właściwie nie wiem co ono konkretnie oznacza. Może ktoś z was wie o co sędziemu chodziło[/quote]
No chyba o nic innnego nie chodzi jak o przestrzenny i ładny ruch :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nugatowa']No chyba o nic innnego nie chodzi jak o przestrzenny i ładny ruch :roll:[/quote]
Nugatowa, to może być nadinterpretacja. Bo może chodzić o zupełnie inny ruch, np. że każda łapa idzie w innym kierunku... ot, takie zagarnianie przestrzeni...:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Nie da się ukryć "przestrzenne chody" = szerokie pojęcie!
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']A my ostatnio trafilismy na bardzo "slodka" sedzine bo w opisie mamy "slodki wyraz pyska i oczu" oraz "kochany charakter" :)[/quote]
Nie oddaje to co prawda charakteru ani anatomii psiaka, ale jest rzeczywiście... slodkie. No, dobra, niech bedzie, że miłe.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...