Jump to content
Dogomania

Sędziowskie opinie


Basenji

Recommended Posts

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='meta']"...dobra grzywa,[U]dobre pończochy, długi plumasz[/U]"[/quote]

ze co :crazyeye::crazyeye::crazyeye:
u mnie kawiatków bardzo w opisach nie ma, jedno co mnnie w opisie fryty rozbawiło - "w dniu dzisiejszym pozbawiona dynamiki"
a takie inne to tego typu " za młodziezowa głowa" w kl mł ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Minio']Moja suka dostała w opisie : "... sucza w wyrazie ..."
Ja nie wiem co to jest suczy wyraz ... , że niby co ? Taka suka zniej ?????:p[/QUOTE]

Ten akurat opis nie zawiera jak dla mnie nic dziwnego. Mogła być "mało sucza w wyrazie", albo "mało sucza głowa" etc. a to dla suk nie jest az tak bardzo pożadana cecha.[img]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_razz.gif[/img]. No i jak to inaczej wyrazić?
Moja dostala kiedyś w opisie: "bardzo suczy typ", bo taka jest.

Link to comment
Share on other sites

moja poprzednia suka miała często opis "samcza w wyrazie" oczywiście wada, a sądząc po ogólnym opisie przyznawanych ocen dość duża:

[SIZE=1]"Ocena „DOSKONAŁA” (DOSK.) może być przyznana psu bardzo bliskiemu ideałowi wzorca rasy,
będącemu w doskonałej kondycji, który wykazuje harmonię oraz klasę w postawie i ruchu, odpowiedniej
psychice. Jego zalety jako przedstawiciela rasy pozwalają zignorować drobne niedoskonałości,[B] ale piętno
płci musi być wyraźne."[/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na wystawie w Warszawie sędzina powiedziala, że moje dwa husky, regularnie biegające w zaprzęgu, wysokie i smukłe, są w stanie krytycznego wychudzenia ;) Kiedy zapytalam dlaczego, odpwoiedziala: "ponieważ, kiedy dotykam je mocno po bokach, pod skorą wyczuwalne są żebra" :p Hmmm... moim zdaniem gorzej byłoby, gdyby żebra nie byly wyczuwalne, bo to znaczyłoby, że psiaki mają nadwagę ;-)

A oto one:
[IMG]http://images21.fotosik.pl/295/2a6d5f75810f237d.jpg[/IMG]

[IMG]http://images20.fotosik.pl/32/19e095d567aaf995.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Minio']Moja suka dostała w opisie : "... sucza w wyrazie ..."
Ja nie wiem co to jest suczy wyraz ... , że niby co ? Taka suka zniej ?????:p[/quote]
Minio, chodzi o to, że wyraźnie widać, bez zaglądania pod ogon, że to jest suka. Gorzej jak pies ma "suczy w wyrazie"......:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mortikia']Na wystawie w Warszawie sędzina powiedziala, że moje dwa husky, regularnie biegające w zaprzęgu, wysokie i smukłe, są w stanie krytycznego wychudzenia ;) Kiedy zapytalam dlaczego, odpwoiedziala: "ponieważ, kiedy dotykam je mocno po bokach, pod skorą wyczuwalne są żebra" :p Hmmm... moim zdaniem gorzej byłoby, gdyby żebra nie byly wyczuwalne, bo to znaczyłoby, że psiaki mają nadwagę ;-)
[/quote]
Justynka, kiedys sędzina powiedziała, że "te psy są niewybiegane" i byla mocno zdziwiona dlaczego rozległ się śmiech wokół ringu.
(bo one wybiegały właśnie mistrzostwo Europy :lol::lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Hej Filbras, dlaczego ja ciebie nigdzie nie widzę, co? Od naszego spotkania w NDM (?) nie mamy szczęścia do spotkań...
Pzdr.[/quote]

Hej Asiaczku, ja wciąż nie mogę zapomnieć Twojego pysznego ciasta :eating:, chyba jak się spotkamy w Poznaniu (będziesz?), to poproszę Cię o przepis.
Ja się wybieram, ale tym razem sama bez Diamenta, więc będę mogła swobodnie pochodzić po wystawie i Cię poszukać.
Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filbras']Hej Asiaczku, ja wciąż nie mogę zapomnieć Twojego pysznego ciasta :eating:, chyba jak się spotkamy w Poznaniu (będziesz?), to poproszę Cię o przepis.
Ja się wybieram, ale tym razem sama bez Diamenta, więc będę mogła swobodnie pochodzić po wystawie i Cię poszukać.
Pozdrawiam :)[/quote]
Masz szczescie - Asiaczek bedzie w Poznaniu !:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filbras']Hej Asiaczku, ja wciąż nie mogę zapomnieć Twojego pysznego ciasta :eating:, chyba jak się spotkamy w Poznaniu (będziesz?), to poproszę Cię o przepis.
Ja się wybieram, ale tym razem sama bez Diamenta, więc będę mogła swobodnie pochodzić po wystawie i Cię poszukać.
Pozdrawiam :)[/quote]
Tak będę, sobota.
I ciasto na pewno bedzie; nie wiem tylko, jakie...
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

jeszcze nie byłam na wystawie na ktorej byłabym tak rozczarowana jak w Kielcach!!!

sędzia z Białorusi!! A. Soroko

opis aussika:
"normalna głowa, normalny grzbiet, normalne kątowania, normalny ruch"

wystawiałam psa i sukę i w obu mam to samo!!!

Dobrze jest wydać 300 zł aby się dowiedziec że się ma NORMALNE psy :angryy:

Już teraz wiem żeby nie wiem jak była prestiżowa wystawa a zaproszą mi znów jakiegoś wynalazka - ja napewno tam psa nie zgłoszę :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...