Jump to content
Dogomania

Monia-Fionia

Members
 • Content Count

  173
 • Joined

 • Last visited

About Monia-Fionia

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Biography
  staram się żyć
 • Location
  Wrocław
 • Interests
  zwierzęta, psychologia, świat
 • Occupation
  student
 1. Monia-Fionia

  Jelenia Góra 13.05.07

  A tutaj juz z bliska BOG I grupy-3 lokata moja Primka [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/[URL="http://www.slide.com/s/_NkB7Gw1zz-gdQwzRE3lXShd0Z2AGvgN?referrer=hlnk"][IMG]http://widget.slide.com/rdr/1/1/3/W/50000000896cb6f/1/64/IConsQW6vj95bEMcDY0NR3Nd9lXgUr85.jpg[/IMG][/URL][/IMG] [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/[URL="http://www.slide.com/s/9OpOTUDB2T9Ir-AobFdXcB2CweK04VY7?referrer=hlnk"][IMG]http://widget.slide.com/rdr/1/1/3/W/50000000896d044/1/101/IHBy_JD_4j-CI8OsoBPINg1g_uvCKK-X.jpg[/IMG][/URL][/IMG]
 2. Monia-Fionia

  Pasterska Wrocławska,26.-27.05.2007

  No to liczba zgłoszonych jeszcze rośnie. Wczoraj wpisanych było około 150. Ale jeszcze parę zgłoszeń czekalo na wpisanie. A do dzisiaj jeszcze pieski będą przyjmowane. Na zawody zgłosiła się pokazna sumka - około 13, więc będzie co pooglądać.
 3. Monia-Fionia

  Pasterska Wrocławska,26.-27.05.2007

  Cieszymy się, że będzie nas coraz więcej.
 4. Monia-Fionia

  2xCACIB, Wilno, 10-11.03.2007

  Brawa dla Ciebie Iwonko i dla Blusika.:multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: A jak tam szetlandy?
 5. Monia-Fionia

  Sędziowie

  Palma,chodzenie po niemieckich stronach jest proste. Na stronie [URL]http://www.cfbrh.de/[/URL] po lewej stronie są zakładki,wybierasz/klikasz/ ausstellung i pokazuje Ci się kalendarz z wystawami na 2007 rok.Tuz po głownym napisem jest napis z kalendarzem z wystaw za 2006 rok.-ausstellungen 2006/-tutaj bezposredni link - [URL]http://www.cfbrh.de/shows_2006.html[/URL]. Gdy go otworzysz to patrzysz na których wystawach sędziował Rolf Blessing bordercolie.Spisujesz sobie i idziesz na stronę [URL]http://britenweb.de/default.htm[/URL] .Po lewej stronie są zakładki ,wybierasz schau i dalej ergebnisse und bildern .To jest spis wystaw w Niemczech /i nie tylko/od góry jest 2007 rok a im niżej tym starsze wystawy.po prawej stronie gdy klikniesz na konkretnej wystawie są wyniki w ostatniej kolumnie.Jesłi pisze einige-to tylko niektóre rasy,jeśli pisze alle-to znaczy wszystkich ras,a kolumnę wcześniej są tylko psy z pozycji lokatowych-plazierte. Myśłę,ze teraz się już znajdziesz,a jakbybyło coś niejasne to pytaj.
 6. Monia-Fionia

  Sędziowie

  Chciałabym coś dodać o sędzim Rolfie Blessingu.to jest sędzia wyspecjalizowany tylko w psach -owczarkach brytyjskich. Jak chcesz poogladac jak ocenia psy to proponuję poogldadaj stronę niemieckiego klubu britische hutehunde [URL]http://www.cfbrh.de/[/URL] i tam w dziale ausstelung można sprawdzić ,gdzie sędziuje a na stronie [URL]http://britenweb.de/default.htm[/URL] sa wyniki wystaw często ze zdjeciami. Ja raczej mam mardzo dobre odczucia zwiazne z sędziami wyszkolonymi przez niemiecki klub,bo rzeczywiście znają się na wzorcu/ ja mam szelciaka i 5 razy byłam oceniana przez niemieckich sędziów/.
 7. Monia-Fionia

  Agresja na ringu - handlera

  a ja bym chciała, aby sędziowie trochę bardziej wczuwlai się w to, co się dzieje na ringu. Ja bardzo nie lubię wyprzedzania i nie o to chodzi, że mnie wyprzedzają, tylko nie podoba mi się, jak ktoś na siła tak rozpędza psa, aby pokazać sędziemu, jak to jego pies nie może. Chciałabym aby sędzia, który widzi, iż pies z przodu hamuje tego tylniego, zmienił kolejność. Ja osobiście, nawet gdy widzę, że pies przede mną mnie znacznie hamuję, no cóz poczekam, ale ostatnio tak zrobiła, gdyz w porównaniu pies przed nami szedł powolnym stępem i edzina do mnie, proszę szybciej, szybciej. cóż mozna zrobić, gdzie indziej wyrzucają za wyprzedzanie. Tłumaczę jej, że nie mogę, ale ona nie rozumie. Raz tylko się ucieszyłam, gdy sędzia zwrócił nam uwagę w porównaniu, iz razem z konkurencją biegamy za szybko i chyba chcemy wyścigi zrobić, a tego on nie ocenia. Uważa, że trochę więcej kultury powinny być ze strony i sędziów i wystawców.
 8. Monia-Fionia

  PROFORMANCE - karma, co o niej wiecie?

  A my z szelcikami przyłaczamy się do pozytywnych opinii o karmie Proformance. Odkrylismy ją około 1,5 roku gdzieś za granicą i okazało się, że to jedna z niewielu karm, którą nasz szelcik z problemami żywieniowymi jadł chętnie. Nasz piesek ma wadę zgryzu i ta karme bez rozmaczania jadł sam. Kondycja i wygląs bardzo pozytywne. A co do kotów i kocich karm? moje, które generalnie sa wszystkożerne do jednego rodzaju karmy danej firmy podchodzą jak do lekko przeterminowanego jajka, a inną tego samego producenta jedzą, trzęsąc uszami.
 9. Monia-Fionia

  wroclaw 2006

  srednie pieprz i sól są na pewno po 11.45, po 15 innych szanucerach. miniatury czarno-srebrne zaczynają się o 12.15. Ja z dworca proponowałabym taksówkę. Wyjdzie wygodniej i cenowo podobnie do doajzdu na stadion autobusami i tramwajami, ok. 20 zł. Taxu droga zabiera około 15 minut. Autobusami około 40 min-1 h i jeszcze trzebA kombinować.
 10. Monia-Fionia

  wroclaw 2006

  Cytat: Napisał(a) [B]Monia-Fionia[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=2194208#post2194208"][IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL] [I]... Po skręcie jedziemy cały czas prosto. Jeśli na prawdę pojedziemy cały czas prosto, nie bacząc na kierunek drogi głównej, to dojedziemy...[/I] Hmm... Sugerujesz jazdę "pod prąd" ? :p Nie sugeruje jazdy pod prąd. Mieszkam od tego miejsca 500 m. codziennie tam chodze i jeżdżę i wiem, co mówię. Chodzi o to, że jesli będziesz się sugerować drogą główną i objazdem, przez który to droga główna prowadzi, to nie dojedziesz do stadionu. W pewnym momencie trzeba będzie pojechać prosto, wzdłuz parku, a nie dorgą główną.
 11. Monia-Fionia

  wroclaw 2006

  właśnie o to chodzi, że jeszcze z 2 dni temu Toruńska była zamknięta. Mieszkam autem 2 minuty od teog skrzyżowania i tyle pamiętam, ale może coś się zmieniło; dlatego proponowałam Trzebnicką. Na prawdę od czasu remontów jeżdżę tamtędy i dla mnie najszybsza droga. Ale u nas z tymi objazdami wszystko możliwe, więc może Toruńską otworzą i będzie O.K., jak po staremu, ale remonty intensywne we Wrocławiu to chyba jeszcze są na rok przewidziane.
 12. Monia-Fionia

  wroclaw 2006

  O właśnie o tą drogę mi chodziło, tylko skoro Zmirgrodzka jest już cała przejezdna, to jest o jeden kawałek prościej. zamiast objeżdżać ja Obornicką jedziemy wjazdme do Wrocławia, czyli Zmigrodzką prostą. MIniemy 2 światła na skrzyzowaniach i trzecie przed mostem, no i już jest most. Jedziemy prosto, wjeżdżając na most. za mostem dalej prosto, przejeżdżamy parę świateł, aż dojeżdżamy do wiaduktu. Przejeżdżamy pod nim. Dalej prosto. Po naszej prawej stroie powinien ukazać się plac, gdzie jest zajezdnia autobusowa(obecnie zagrodzonz z powodu remontu) Za wiaduktem skręcamy w 2. w lewo(1. będzie taka mała, malo uczęśzczana, w 2. pewnie będzie więcje chętnych do skrętu) Jedziemy prosto(jest to ulica Słowiańska) aż do świateł. Na światłach tych w lewo i już zaraz po skręcie szykujemy się do następnego na światłach - skręcamy z prawo. Jedziemy cały czas prosto, około 1-1,5 km.. Teraz trzeba uważać. Trzeba będzie skręcić w prawo. Jest to charakterystyczna ulica, gdyż główna prowadzi właśnie wp rawo i my w to prawo skręcamy, wul.Piastowską. Na tej ulicy są światła(tuż po skręceniu), na których dajemy w lewo i jestesmy na ulicy Sienkiewicza. Juz za chwilę dojedziemy do super objazdu, gdzie będzie można pojechać tylko w prawo. tak robimy i dojedziemy do świateł, na których koniecznie nalezy pojechac w lewo, ale najlepiej ustawić się na prawym pasie. Po skręcie jedziemy cały czas prosto. Jeśli na prawdę pojedziemy cały czas prosto, nie bacząc na kierunek drogi głównej, to dojedziemy za jakieś 1,5 km do ronda i zobaczymy bramę stadionu. Wczesniej przejedziemy przez most w przebudowie, miniemy po prawej park.
 13. Monia-Fionia

  Klubówki w Łodzi

  Ja dzwoniłam dzisiaj do Łodzi,a oto co się dowiedziałam. Niestety planu sedziowania w internecie nie bedzie,a wystawa jest tam gdzie była klubówka w zeszłym roku i międzynarodówka w tym roku,dokładny adres to stadion Startu Łódż przy ul.świętej Teresy 56/58. Najpierw są konkurencje hodowlane a dopiero pózniej konkurencje indywidualne. Na naszym ringu,gdzie sędziuej pan Harsany sędzieoanie indywidulane zaczynają sie dopiero o 12 ,bo jest tak dużo konkurencji hodowalnych w poszczególnych rasach,że zajmie to wg planu czas od 10 do 12 godziny. Zapowoada się powtórka z zeszłego roku,gdy szetlandy wchodziły na ring po 15.
 14. Monia-Fionia

  wroclaw 2006

  Uzmyslowiłam sobie, że jest jeszcze jeden objazd - tez w miarę prosty, dla tych, co jadą z Poznania.Dla mnie przynjamnije wygodniejszy. Tak samo dojeżdżamy do ulicy Obornickiej, ale nie skręcamy na pierwszych światłach w Bałtycką, tylko jedziemy dalej do następnych świateł. Tam skręcamy w prawo w ulicę ŻMIgrodzką. Jedziemy prosto, wjeżdżając na most. za mostem dalej prosto, przejeżdżamy parę świateł, aż dojeżdżamy do wiaduktu. Przejeżdżamy pod nim. Dalej prosto. Po naszej prawej stroie powinien ukazać się plac, gdzie jest zajezdnia autobusowa. Za wiaduktem skręcamy w 2. w lewo(1. będzie taka mała, malo uczęśzczana, w 2. pewnie będzie więcje chętnych do skrętu) Jedziemy prosto(jest to ulica Słowiańska) aż do świateł. Na światłach tych w lewo i już zaraz po skręcie szykujemy się do następnego na światłach - skręcamy z prawo. Jedziemy cały czas prosto, około 1-1,5 km.. Teraz trzeba uważać. Trzeba będzie skręcić w prawo. Jest to charakterystyczna ulica, gdyż główna prowadzi właśnie wp rawo i my w to prawo skręcamy, wul.Piastowską. Na tej ulicy są światła(tuż po skręceniu), na których dajemy w lewo i jestesmy na ulicy Sienkiewicza. Juz za chwilę dojedziemy do super objazdu, gdzie będzie można pojechać tylko w prawo. tak robimy i dojedziemy do świateł, na których koniecznie nalezy pojechac w lewo, ale najlepiej ustawić się na prawym pasie. Po skręcie jedziemy cały czas prosto. Jeśli na prawdę pojedziemy cały czas prosto, nie bacząc na kierunek drogi głównej, to dojedziemy za jakieś 1,5 km do ronda i zobaczymy bramę stadionu. Wczesniej przejedziemy przez most w przebudowie, miniemy po prawej park.
 15. Monia-Fionia

  wroclaw 2006

  Wracajac do kierunku Opole-trzeba zjechać przed Wrocławiem z autostrady na zjeżdzie na Oławe/to jest około 30 km przed Wrocławiem/ i dojechać do Oławy.W Oławie kierować sie nie na Wrocław/raczej nie w lewo na głownym skrzyżowaniu/ lecz tylko i wyłacznie na Jelcz-Laskowice/droga krajowa 455/czyli w prawo .Tutaj dojechać do Jelcz-Laskowic/okolo kilkunastu kilometrów,może mniej/ i w samym \Jelczu kierować się już na Wrocław.Ostatnia miejscowością przed Wrocławiem będzie Kamieniec Wrocławski/wcześniej Czernica/ i za nim na skrzyżowaniu skręcamy w lewo/jest kierunkowskaz na Wrocław/ i jesteśmy juz we Wrocławiu.Dalej jedziemy przez willową dzielnicę Stchocin i Wojnów drogą głowną aż przejedziemy most na Odrze.Za nim ,tak jak pokazuje droga głowna skręcamy w prawo i zaraz za światłami pokazuje nam się juz płot stadionu Olimpijskiego po prawej stronie.Jedziemy wzdłuż płotu i albo próbujemy zaparkowac i podejść na piechotę na ringi /tam jest boczne wejście na stadion tylko nie wiem,czy będą wpuszczać z psami/albo skrecamy na pierwszym możliwym skręcie w prawo i dojeżdzamy do bramy głownej stadionu.
×