Jump to content
Dogomania

Sędziowskie opinie


Basenji

Recommended Posts

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='nice_girl']Chodzi o to, że grzbiet jest jeszcze luźny, czyli nie jest taki prosty i stabilny jak powinien być.[/quote]
Mówisz luźne :roll: u niego wszystko jest luźne zwłaszcza pokłady skóry, wyglada jakby nie dorósł objętościowo do skóry. :cool1:

Link to comment
Share on other sites

A propos "luzów"
kilka lat temu, pierwsza wystawa Aburkowej- "zbyt dużo luźnej masy":evil_lol:
czsami się zastanawiam, czy sędziowie bezsenną noc przed wystawa spędzają na wymyślaniu takich cudeniek
kiedyś, jeszcze w liceum mieliśmy taki klasowy zeszyt do zapisywania "złotych myśli" nauczycieli. Jak widać sędziowie też z twórczego gatunku:roll:

Link to comment
Share on other sites

Ale lużny grzbiet czy lużny w ruchu jest to bardzo częste sformułowanie. Głownie tyczy się młodych psów. U ON jest to dosyć często spotykany opis, gdy pies idąc, jakby to obrazowo opisać... kolebie się przy chodzeniu, tzn. całe jego ciało ni ejest jeszcze db umięsnione, lużne.
U starszych psów także może to występować, jesli masz np. psa, który prawieże nie wychodzi, malo się rusza i jest to taki typowy kanapowiec. Wtedy też trudno o związanie. O ludziach to samo można by powiedzieć. Gdy może i zobaczysz szczupłą osobę, ale całkowicie lub prawie pozbawioną mięsni, tylko posiadająća dużą ilość luznego ciała i w ruchu także wyjdzie u niej brak związania.
Całkiem normalny komentarz.

Link to comment
Share on other sites

Witam,
na mojej pierwszej wystawie, czyli mój debiut, usłyszałam od sedziego coś dziwnego, otóż wystawiałam yorka w kl mlodziezy (no i przyznam sie szczerze że moja sunia lubi jeść i jak na yorka wygląda bardzo dobrze, aż za i cały czas sie odchudzamy).Sędzia człowiek postawny, przy kości, w średnim wieku, szpakowaty mówi do mnie
"czemu ta sunia wygląda tak brzydko jak ja, a nie może tak ładnie jak pani??":crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:
rozumiem, że to był komplement dla mnie, ale byłam w szoku, nie wiedziałam co powiedzieć, i zeszłyśmy z ringu z oceną bardzo dobrą ;)
Teraz już schudła i dostaje doskonałe. Ale naprawdę sędzia mnie bardzo zaskoczył. Pozdrawiam,
Monika

Link to comment
Share on other sites

Ale sędzia to też człowiek. Oni mi takich nauczycieli przypominają. Niby jest od ceiebi ranga wyższy, ma więcej praw i on rządzi, ale śmieszne rzeczy tez mu się zdarzają.
MOjej mamie sędzia powiedział, a propos sędzia, którego nie lubię za zachowanie i nadętośc w ringu, gdy wystawiała nasza suczkę w młodzieży(a moja mam strasznie się denerwuje wystawiając), czy ona zawsze psy tak pod stołem ustawia( a to fakt, że moja mama stanęła bardzo bliskostolika sędziowskiego). Ale ten pan ma taką lekko pograde w glosie i ja takich ludzi kimkolwiek by byli nie trawię i nie lubię.
Jeśli ktos coś robi nie tak, to nalezy mu zwrócić uwagę, a nie jakąs aluzyjką rzucać - gówniarzami w końcu nie jesteśmy.
Ja mam swoj eprywatne zdanie na temat i kultury wystawiających i sędziów - i wiele można by naprawić. Jasne, że wchodzą tu emocje, bo to nasi pupile i mimo że to zabawa, to zawsze nam o coś chodzi. I się denerwujemy. Jak się wydaje 200-300 a nawet i więcej zl za taką jednodniową zabawę, to już nieco zmienia postać rzeczy. Zwłaszcza gdy się slyszy jakieś śmiesznostki z ust sędziów czy innych.
My np. w ostatnia sobotę w Brnie usłyszleismy od czeskiego sędziego, że nasza suczka nie ma 2 zębów. Rozbawiło mnie to bardziej niż cokolwiek. Gdyż pies jest 3-krotnym zwycięzcą klubów 3 róznych krajów, interchampionem, Zw.Pl, itp. Był oceniany przez kilkunastu specjalistów od rasy i kilkudziesięciu sędziów w ogole i co do uzebienia nikt nic nam nigdy nie zarzucił, a tu proszę. Pan sprawdzał zęby sam ( bo to mała rasa, niegryząca), ale robił to jakby zabierał się do ekstrakcji. Rozszerzył szczeki jak jakiemuś potworowi, wlożył palce do środka i zaczynal liczyć. I się nie doliczył w parę sekund. No cóz. Cóż za szczęscie, ze dostalismy dosk., ale bez CACa.
Od tego momentu mam pewne obiekcje do czeskich sędziów, bo w naszej rasie już się o ich stosunku do inncyh nacji co nieco nasłuchałam.Nie jest tak zawsze, ale nasi znajomi, jak nieraz natrafili na nich, to jakoś w podobnych stawkach zawsze lądowali przy końcu.

Link to comment
Share on other sites

Nie ,
to pan Vaclavik, chyba że zęby po czesku jakos tak się wymawia, w co głęboko wątpię.
Wiem tylko tyle, że ocenia jeszcze II grupę, no i oczywiście I.
Nie zdziwiło nas to, że nie dał psu CACa , ale że po około 60 sędziach dowiedzieliśmy się o naszych brakach, no ale cóz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='flashka-g']a i ostatnio na co natrafiłam.."zbyt moncy stop, zbyt płaskie czoło" homo niewiadomo :lol:[/quote]

To raczej takie zywkłe stwierdzenie :) Do wielu retrieverów przynajmniej, można je użyć :)
Opis mojej znajomej "Doskonały"... I tyle :)

I jeszcze taki przypadek - pies, znajomej dostał bdb za to że był za chudy. A moja morda, która dwa tygodnie nic nie jadła, z powody pięknego zapachu cieczek, dostała dosk i III/7, chociaż był o połowę chudszy od tamtego psa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufka'][COLOR=navy]Nie opis, ale też dosyć zabawne.[/COLOR]
[COLOR=#000080]Mojego psa sędziował Włoch. Przy porównaniu podszedł i powiedział łamaną polszczyzną: "CWC, podżenkuj Wojtyla" :)[/COLOR][/quote]
świetne! ale się uśmiałam :):evil_lol::cool1:

Link to comment
Share on other sites

Mnie sie trafiło w opisie "bardzo sucza i dziewczęca młoda suczka, ale jeszcze zbyt młoda" :evil_lol::crazyeye:
i do dziś się zastanawiam na co za młoda???
mielismy tez dokładne liczenie uzębienia, z wkładaniem ręki do pychola i uzasadnienie werdyktu sedziego "bardzo piekna sunia, zgodna z wzorcem, bez zarzutu, jednak w dniu dzisiejszym ta druga bardziej mi się podoba" :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...