Jump to content
Dogomania

Galeria psów z Grupy 3 (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Yorkies

Recommended Posts

  • Replies 3.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sortis - bo one mają te uszy takie nieułożone.... Gdyby wyhodowali je terrierowcy - znalezliby jakis sposób - klej czyni cuda :wink:

a swoją drogą to z norfolkami nigdy nic nie wiadomo - ciągle się rodzą takie co to mają stojące, a u norwichy kłapciate... i ich hodowcy dzielnie sobie z tym radza i oczywiście nie mam tu na mysli wcale eliminacji z hodowli tylko różne takie.... Tyle, że podobno łatwiej naturalnymi metodami postawić ucho norwichowi, który jest norfolkiem niż położyć norfolkowi ktory jest norwichem...

Eh, ktos mi kiedys powiedział, że jak sie ocenia psa to nie nalezy patrzec na uszy i ogon - reszta może być naturalna :evilbat:

P.S. oglądałam zdjecia Twoich potworow i zazdroszcze Ci umiejetnosci trymeskichn - ja ich nie czuje zupełnie :cry:

Link to comment
Share on other sites

Murak, prosiłąbym precyzyjniej :fadein:

Gebneralnie z moich obserwacji wynika, że mało kto skubie szkotom krótkie partie -front, głowę i doope. Chociaż - Lilian Brown - ktora bedzie sedziowac na naszej klubowce skubie wszystko i bardzo mi sie podobało jak mi pokazywała wykanczanie swoich szkotow.

A tak w ogole - to ja jestem zwolenniczka skubania wszystkiego co sterczy nieplanowo i co jest martwe.

Link to comment
Share on other sites

Precyzyjniej precyzyjniej...nie tak łatwo o precyzję jak sie fige wie :(

chodziło mi raczej o te części szkociego ciałka które mają być na maxa obrośnięte czyli kieckę bo jak próbowałam trochę ciągnąć za te długie to one idą ale nie chce jej ogołocić -co mam robić? :oops:

Link to comment
Share on other sites

Murak, ja bym to trochę przeskubywała - oczywiście bez pojscia na całość - trochę jak głowe westa :confused: hmmm nie wiem czy to dobra analogia - chodzi mi o to żeby dać szanse nowym włosom, żeby mogły wyrosnąć w miejscu tych starych :hmmmm: nie wiem czy Ci pomogłam choc troche, wiesz ja też sie ucze, a szkota ostatnio robiłam w maju....

Link to comment
Share on other sites

Murak: Nie wiem czy cos sensownego dodam, ale.. z kufa, sukienka u szkoto, to troche tak jak z kufa i lapami u welshy. Maja byc jak najdluuuuuuuuuuuzsze :wink: , ale zeby byly ladne dlugie i geste, no i mialay intensywny kolor, to trzeba (tak jak to ujela Fuka) "przeskubuwac", by na miesce martwego wlosa wrosl nowy swiezutki i blyszczacy. Szczegolnie dobrym okresem jest zima, bo jak na zlosc ten wlos najdluzej rosnie, no a jesli mysli sie o wystawach, to jako tako trzeba wygladac :D

Link to comment
Share on other sites

Hay, Murak

Ja swoje szkociory trymuje na "fartuszkach" i grzywce i brodzie

Jednak nie robie to w sposob tradycyjny(wyrywam palcami) ale uzywam do tego tzw grabi, nie sa to krotkie grabki typu mars, ale zeby tych grabek maja ok 3-5cm dlugosci

Przy okazji dokladnie wyczesuja martwy wlos i prostuje rozwichrzone kudelki

Robie to za kazdym razem, kiedy sa na stole, juz sie przyzwyczaily i nie robi to na nich wrazenia - takie standartowe czesanko

A powiem Ci, ze tego martwego wlosa na tych dlugich partiach jest straaaasznie duzo, wyczesujac to, wlos (ten" prawdziwy") jest bardziej podatny na to aby ladnie sie ukladal i jest bardziej blyszczacy i mniej podatny na "filce"

Nie wiem czy dokladnie opisalam to o co mi chodzi, ale chyba wiesz

Nie umiem wklejac fotek buuuuuuuu, przeczytalam juz mnostwo opisow jak to sie robi ale nie umiem i juz

Link to comment
Share on other sites

dzięki-chyba rozumiem o co chodzi

z wdzięczności wyślę ci niezawodny jak motorówka :chainsaw: hiper dokładny piekielnie szybki kurs wklejania fotek na priva nawet może jeszcze dziś a ja się głupia dziwiłam ,że ty tych swoich psiurów nie wklejasz :user:

Trochę mnie goni czas bo dogaduję właśnie zlot zimowy nowofunlandów

Pod Cuplikiem .Byłam na takim zlocie letnim w Dąbrowie Gór. jako kierowca kumpeli z niufem a teraz jakoś tak się porobiło ,że się chyba niufy zlecą do nas do Zawoi.

Jak ktoś jest zainteresowany to oni się dogadują na www.nowofudland.pl na forum.

Oj będzie się działo! :lol:

Link to comment
Share on other sites

zaglądałam do tego "krok po kroku"

wszystko ok. ale z doświadczenia wiem ,że wszystko jest trudne zanim stanie się proste i czasem ktoś coś tłumaczy i braknie w tym jednej oczywistej(niestety tylko dla uczącego :wink: ) rzeczy i wszystko się sypie i nie działa a już kopm pod tym względem jest najgorszy ja tam dobrze pamiętam swoje początki :wallbash:

Pościg za nieosiągalnymr8v21.gif ale to na szczęście mija jeśli to świńskie pudło zanim stanie się naszym najlepszym przyjacielem nie wyląduje za oknem :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jessssssu dziewczyny, jak to ma byc hiper dokladny, piekielnie szybki kurs wklejania zdjec to ja dziekuje, ja stara baba jezdem, musze sobie kupic paczke fajek jekies pifko, usiasc i przemedytowac co i jak, ale spokojna glowa, mam nadzieje, ze dam rade, oj dam rade i za niedlugo zawale forum zdjeciami moich strasznie terrierowatych black end white terrierow terrierowych

Uff ale sie napisalam, ale teraz czas za robote i bede cosik probowac

Link to comment
Share on other sites

Murak: Wybacz, ze jestem natretna, ale... znalazlam (calkiem przypadkiem) swietna instrukcje wstawiania fotek "krok po kroku". Moze dzieki tamu zaoszczedzisz troszke czasu :wink:

Ja to niestety potrzebuję "krok po kroku" ale jeśli chodzi o trymowanie :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...