Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 25.07.2022 o 18:25, Aska7 napisał:

To pani Kasia nie weźmie suczki zamiast kudłacza ?

Jeszcze z nią nie rozmawiałam, bo gdy się dowiedziałam, że kudłaczka nie ma, jechałam na pocztę nadać paczuszkę. W drodze powrotnej mieliśmy małą kolizję z rowerzystą. Jechał wzdłuż chodnika, a gdy my byliśmy na wysokości przejścia dla pieszych, nagle skręcił na przejście i wjechał nam pod samochód. Na szczęście mąż jechał bardzo powoli, bo za przejściem mieliśmy skręcać. W sumie rowerzyście nic się nie stało. Rower się przewrócił, ale on cały czas trzymał kierownicę i sam nie przewrócił się. Szybko podniósł rower i odjechał dalej jadąc po chodniku. Oboje z mężem nawet nie zdążyliśmy wysiąść z samochodu. To był szok. Nie chcę myśleć co mogło się stać, gdybyśmy jechali szybciej. Ostatnio ciągle coś nagłego, niedobrego dzieje się wokół mnie  😞 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.07.2022 o 19:41, Aska7 napisał:

Do pani Kasi muszę dojechać, bo ma bardzo chorego pieska na kilkugodzinnych kroplówkach, więc muszę odbić na Krosno. 

Ojej. Pani Kasia pisała mi, że jest w gab. weta. Była z moim Cymusiem, bo stracił apetyt i dziwnie charczał. Okazało się, że ma zapalenie tchawicy. Dostał antybiotyk i sterydy i czekała bo drugi piesek z którym przyjechała miał kroplówkę.Wtedy widocznie jeszcze nie wiedziała, że na kroplówkę trzeba będzie jeździc kilka dni, bo nic mi o tym nie mówiła.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.07.2022 o 16:50, Ewa Marta napisał:

Ale pech z tym kudłaczem, którego zarezerwowałyście 😞 Oby się odnalazł.

 

Suczki śliczne, adopcyjne. Mnie w oczy rzuciła się pierwsza po lewej. Wesoła, mała... W mig znalazłaby dom. Tylko gdzie ją zabrać 😞 Poza tym samochód Aśki  pewnie pęknie w szwach 😞

 Jest sporo nowych psów, byłam tylko w 1 boksie u suczek i u samców.

Suczki cudne, ta pierwsza z lewej od razu zwróciła moja uwagę, i ta ruda drobniutka, zaplatała łapki o siatkę, płakała.

U psów jest nowy maluch, trochę w typie pekińczyka i ten czarny kudłacz, to ten z kwarantanny z ostatnich moich zdjęć.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.07.2022 o 18:48, elik napisał:

Ogromnie mi żal, że nie ma kudłaczka  😞  ale w tym schronie tak się dzieje. Nie pierwszy to raz i pewnie nie ostatni. Co prawda termin 2 tygodniowy upłynął, ale Martusia prosiła o przedłużenie, że czekamy na transport i nie odmówiono. Miał poczekać  😞

Piesek, którego wybiorę ma miejsce tam, gdzie jechałby kudłaczek, czyli do Pani Kasi razem z Pręguskiem i miejsce w samochodzie też miał zarezerwowane.

Serce boli  😞

No też byłam zaskoczona, bo piesek zaszczepiony na nasz koszt i  byłam pewna, że po tym szczepieniu przenieśli go już do innego boksu. Mam jeszcze nadzieję, ze gdzieś jest zamknięty, jutro rano mam dzwonić do schroniska, będzie p. Wiesław.

Dnia 25.07.2022 o 19:09, sue napisał:

Kochane, proszę o informację kiedy szykować kotka do Jaagi i mojego Czarusia, w obu przypadkach jeszcze musimy zahaczyć o weta... 

Jesteśmy umówieni z Aska7 w środę około 10.00., zapakujemy mamcię i szczeniaki i pojedziemy do schroniska, tam zapakowanie 3 psów to około 15 min. zajmie.

Umów się gdzieś w Szczebrzeszynie na trasie na przekazanie zwierzaków. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.07.2022 o 18:13, Ewa Marta napisał:

Asiu, czy to znaczy, że gdyby u Jaagi było miejsce, to mogłabyś zabrać tę maliznę? Pierwszą z lewej? Marzę też, żeby znalazł się ktoś dla tej brązowej, trzeciej od lewej. To ta, co tak rozpaczliwie chce się wydostać do ludzi.  Też znalazłaby szybko dom. Więc na wszelki wypadek zapytam, czy gdyby ktoś się znalazł, to jest szansa na zabranie ich w środę?

958358623_suczki(8).jpg.ecc241ce7517133b9f27641f8c23c5e5.jpg

Nadal nie wiem, czy u Aśki zmieściłyby się ewentualnie te dwie sunie (pierwsza z lewej i trzecia z lewej).

Jestem po rozmowie z Andrzejem (od Jaagi) i pierwsza z lewej może na pewno do nich jechać. Weźmiemy ją z Ellig na siebie. Jeśli nie znajdzie się nikt chętny do pomocy dla tej rudej trzeciej z lewej, to będę musiała pomyśleć na czym zaoszczędzić, żeby starczyło i dla niej i też ją zabrać. Może uda się wyżebrać jakieś deklaracje na nią.  Ta druga pojechałaby też do Jaagi.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.07.2022 o 21:18, Tola napisał:

No też byłam zaskoczona, bo piesek zaszczepiony na nasz koszt i  byłam pewna, że po tym szczepieniu przenieśli go już do innego boksu. Mam jeszcze nadzieję, ze gdzieś jest zamknięty, mam jutro rano mam dzwonić do schroniska, będzie p. Wiesław.

Bardzo mnie to dotknęło  😭 Mam nadzieję, że nie wydali go, że gdzieś przenieśli i tam czeka. 
Pani Kasia też zawiedziona, też już polubiła kudłaczka. Oczywiście przyjmie każdą bidę, którą wybiorę, ale też ma nadzieję, że to jednak kudłaczek do Niej przyjedzie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.07.2022 o 21:27, Aska7 napisał:

W tych gabarytach to się sporo zmieści. Tylko gdzie ?

Dwie małe sunie do Jaagi. Jeśli nie znajdzie się nikt na tą drugą rudą, to weźmiemy ją na siebie. To znaczy obie weźmiemy. Jeśli się zgodzisz je zabrać, to jutro Tola je zarezerwuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.07.2022 o 21:21, Ewa Marta napisał:

Nadal nie wiem, czy u Aśki zmieściłyby się ewentualnie te dwie sunie (pierwsza z lewej i trzecia z lewej).

Jestem po rozmowie z Andrzejem (od Jaagi) i pierwsza z lewej może na pewno do nich jechać. Weźmiemy ją z Ellig na siebie. Jeśli nie znajdzie się nikt chętny do pomocy dla tej rudej trzeciej z lewej, to będę musiała pomyśleć na czym zaoszczędzić, żeby starczyło i dla niej i też ją zabrać. Może uda się wyżebrać jakieś deklaracje na nią.  Ta druga pojechałaby albo do Jaagi albo do Szafirki (jeśli będzie miejsce).

Ewuniu, zaczekaj chwilkę  🙂  Jeśli jutro okaże się, że kudłaczka jednak już nie ma, to zdecyduję się na tą 3-cią od lewej. Miałam ochotę na ta pierwszą, ale jeśli Ty już jej znalazłaś miejsce, to niech będzie tam szczęśliwa.

Jeśli kudłaczek będzie, czego bardzo chcę, to ta 3-cia sunia w gratisie pojechałaby do Pani Kasi  🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.07.2022 o 21:40, Anula napisał:

Decyzja należy do elik,który szczęściarz trafi do p.Kasi.Ja się podporządkuję.

Bardzo dziękuję Anulko
Pani Kasia powiedziała, że przyjmie tą sunię nawet gdy kudłaczek się odnajdzie. Przyjmie kudłaczka i tą sunię w gratisie.

Asko Pierwsza, co Ty na taki rozwój wydarzeń ??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.07.2022 o 21:43, elik napisał:

Ewuniu, zaczekaj chwilkę  🙂  Jeśli jutro okaże się, że kudłaczka jednak już nie ma, to zdecyduję się na tą 3-cią od lewej. Miałam ochotę na ta pierwszą, ale jeśli Ty już jej znalazłaś miejsce, to niech będzie tam szczęśliwa.

Jeśli kudłaczek będzie, czego bardzo chcę, to ta 3-cia sunia w gratisie pojechałaby do Pani Kasi  🙂

Elu, nawet nie wiesz jak bardzo jestem szczęśliwa z takiego obrotu spraw 🙂 Ta sunia powinna szybko znaleźć dom. Trzeba szybko ogłaszać 🙂 

My zabieramy w takim razie pierwszą z lewej do Jaagi, a Ty trzecią z lewej do Pani Kasi. Hurrraaaaaa!!!!! 

Tolu, czy dałabyś radę zarezerwować obie sunie na środę do transportu Aski Pierwszej  😃?

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.07.2022 o 21:43, elik napisał:

Ewuniu, zaczekaj chwilkę  🙂  Jeśli jutro okaże się, że kudłaczka jednak już nie ma, to zdecyduję się na tą 3-cią od lewej. Miałam ochotę na ta pierwszą, ale jeśli Ty już jej znalazłaś miejsce, to niech będzie tam szczęśliwa.

Jeśli kudłaczek będzie, czego bardzo chcę, to ta 3-cia sunia w gratisie pojechałaby do Pani Kasi  🙂

 

Dnia 25.07.2022 o 21:37, Ewa Marta napisał:

Dwie małe sunie do Jaagi. Jeśli nie znajdzie się nikt na tą drugą rudą, to weźmiemy ją na siebie. To znaczy obie weźmiemy. Jeśli się zgodzisz je zabrać, to jutro Tola je zarezerwuje.

 

Dnia 25.07.2022 o 21:46, elik napisał:

Bardzo dziękuję Anulko
Pani Kasia powiedziała, że przyjmie tą sunię nawet gdy kudłaczek się odnajdzie. Przyjmie kudłaczka i tą sunię w gratisie.

Asko Pierwsza, co Ty na taki rozwój wydarzeń ??

 

Dnia 25.07.2022 o 21:49, Ewa Marta napisał:

Elu, nawet nie wiesz jak bardzo jestem szczęśliwa z takiego obrotu spraw 🙂 Ta sunia powinna szybko znaleźć dom. Trzeba szybko ogłaszać 🙂 

My zabieramy w takim razie pierwszą z lewej do Jaagi, a Ty trzecią z lewej do Pani Kasi. Hurrraaaaaa!!!!! 

Tolu, czy dałabyś radę zarezerwować obie sunie na środę do transportu Aski Pierwszej  😃?

 

Jesteście wszystkie wspaniałe, czytam i nie wierzę,  tyle tutaj dobrego  się tutaj dzieje.

Jutro rano będę dzwonić do schroniska i jak trzeba, to oczywiście  jeszcze raz podjadę, żeby  umówić wyjazd kolejnych suniek😉

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.07.2022 o 22:28, Tola napisał:

Jutro rano będę dzwonić do schroniska i jak trzeba, to jeszcze raz podjadę i umówię wyjazd kolejnych suniek.

Koniecznie, koniecznie dopytaj o tego kudłaczka. Może gdzieś go przenieśli i biedak jest. Szkoda, żeby dobre życie przeszło mu koło nosa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jakby mało było problemów, to te dwie suczki po sterylce, które jadą do szafirki, pogryzły się i czekają na wyjazd w 2 różnych boksach.😔 Razem zabrane z bezdomności, razem przeczekały kwarantannę, żeby teraz tak się pokłócić. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.07.2022 o 09:14, Aska7 napisał:

Czyli zamiast kudłaczka dwie sunie. Jedna do p. Kasi, druga do Jagny ?

Soreczki, jeśli mogę.  Martusia ma sprawdzić czy aby na pewno kudłaczek został wydany. Jeśli jest nadal, to jego zabranie ze schroniska jest jak najbardziej aktualne. Jeśli jednak na pewno nie ma go w schronie, to zamiast jego zabrałabym tego czarnego też kudłatego psiaczka. Pisałam w tej sprawie z Martą. Czekam na decyzję P. Kasi czy przyjmie go w miejsce kudłaczka. Mogę na 99% powiedzieć, że tak.

EDIT
Do kudłaczka P. Kasia chce przyjąć w gratisie tą rudą sunię.
Więc gdyby tak, to do P. Kasi miałyby pojechać: Pręgusek, któryś kudłaczek i ruda sunia.

686407773_pieski(2).jpg.ba088113f9102167af19b40d200d7214.jpg

1621742745_pieski(4).jpg.1eb40f5dd1321f730867b3f57254dd88.jpg

863520939_pieski(7).jpg.d8fd6aaa3bc2c13d442705beb75dbf02.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...