Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Jest tu zainteresowanie kilkoma suczkami, więc wpadłam poinformować 😉

1. MYSZA (malutka krótkowłosa brązowa suczka na fotkach na moich rękach) jest już po kastracji i poszła na dt do wolontariuszki Edyty. Po wygojeniu, zaszczepieniu i sprawdzeniu, czy nie ma lamblii trafi do Toli.

2. ELCIA (malutka czarno-biała kudłata suczka) została dziś przez wolontariuszki wykąpana i pozbyła się dredów. Miała wrócić do schroniska, ale ostatecznie pojechała do dt do znajomej Alaskan. Od tej chwili jest pod jej opieką.

3. POLA (czarno-biała suczka z boksów ogólnych o którą pytała mnie rozi) zmieniła boks ogólny na boks wolontariacki. Dziś wzięłyśmy ją również na kąpiel i strzyżenie. Ostatecznie jednak tylko ją powycinałyśmy i pogoliłyśmy z fatalnych dredów, bo padło nam ogrzewanie wody. Kąpiel za tydzień. Pola wróciła do schroniska. 

IMG-20240208-WA0025.jpg

IMG-20240209-WA0008.jpg

IMG-20240209-WA0007.jpg

IMG-20240208-WA0022.jpg

IMG-20240208-WA0026.jpg

IMG-20240209-WA0036.jpg

IMG-20240209-WA0041.jpg

IMG-20240209-WA0011.jpg

IMG-20240209-WA0010.jpg

IMG-20240209-WA0009.jpg

IMG-20240209-WA0024.jpg

  • Like 9
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.02.2024 o 17:23, Poker napisał:

Kochane kobiety jesteście.

Jaką ulgę po kąpieli musiały odczuć te malizny.

Czy ta strzyżona sunia ma guzy na klatce piersiowej czy tylko sierść się tak ułożyła?

Guzka znalazłam u Elci, Alaskan o tym wie. Będą konsultować z wetem. 

Pola ma powiększone sutki i srom, będę rozmawiać z wetem schroniskowym na ten temat. 

Sierść była pełna małych dredów, które tak dziwacznie układały futro. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.02.2024 o 20:00, Aska7 napisał:

A dlaczego musiała ?

Tamte dwie pojechały do DT, a Pola to sunia z wątku, który założyła rozi, więc nie ma opiekuna, deklaracji i jako jedyna z nich wróciła do schronu 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.02.2024 o 20:22, Aska7 napisał:

Myślałam, że jak trafiła do wolontariackich to już tam zostanie.

Ale boksy wolontariackie są w schronisku. Czyli sunia wróciła tam.

Link to comment
Share on other sites

Cudne sunieczki.

Mam nadzieję, że już niedługo uda się wszystkim odmienić los.

Rude Zło - dziękuję za Myszę i Dt, bez tej pomocy nie mogłabym zabrać suni do siebie do domu, tak bezpośrednio ze schroniska.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.02.2024 o 20:41, Rude ZŁO napisał:

Boksy nazywane wolontariackimi, to kojce zewnętrzne, w których przebywają psy, które nie radzą sobie w ogólnych (grupowych) boksach. Te czworonogi są pod dodatkową opieką wolontariatu, stąd nazwa 🙂

A dlaczego wolontariusze zajmują się tylko tymi psami w tzw. boksach wolontariackich a tymi w boksach ogólnych już nie ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.02.2024 o 21:50, Sara2011 napisał:

A dlaczego wolontariusze zajmują się tylko tymi psami w tzw. boksach wolontariackich a tymi w boksach ogólnych już nie ?

Wolontariusze zajmują się milionem rzeczy, ale wciąż jest nas za mało. Nie od razu Rzym zbudowano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.02.2024 o 20:22, Aska7 napisał:

Myślałam, że jak trafiła do wolontariackich to już tam zostanie.

To i tak schronisko. Ważne, że jest bezpieczna, oddzielona, ale sam stres, zapachy, zimno, jazgot. Bardzo się cieszę, że wolontariuszki ją zabrały do takiego boksu, ale jako jedyna z 3 musiała wrócić po króciutkim pobycie w normalnych, domowych warunkach. Chodziło mi o to.

No i narobiły się przy niej dziewczyny. Naprawdę urodziwa sunia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...